Results for Øst Junior/Senior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Bierre |
2000 |
|
694 |
34.52 |
1:09.64 |
1:45.33 |
|
2:20.11 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
687 |
33.48 |
1:09.53 |
1:44.51 |
|
2:20.58 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
|
684 |
32.95 |
1:09.26 |
1:44.98 |
|
2:20.80 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
677 |
33.68 |
1:10.54 |
1:45.77 |
|
2:21.25 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
|
644 |
34.32 |
1:10.87 |
1:48.06 |
|
2:23.65 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
618 |
35.40 |
1:12.22 |
1:49.66 |
|
2:25.64 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
|
617 |
35.60 |
1:12.70 |
1:49.92 |
|
2:25.69 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
|
577 |
35.58 |
1:12.09 |
1:52.33 |
|
2:29.00 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederikke Jensen |
2000 |
|
611 |
34.49 |
1:12.47 |
1:49.00 |
|
2:26.18 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Camille Erichsen |
2001 |
|
577 |
35.04 |
1:13.53 |
1:50.78 |
|
2:28.96 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Isa Hovmand |
2000 |
|
559 |
36.30 |
1:14.50 |
1:53.59 |
|
2:30.52 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofie Brøgger |
2000 |
|
553 |
35.71 |
1:13.72 |
1:52.65 |
|
2:31.10 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
|
550 |
35.72 |
1:14.26 |
1:53.61 |
|
2:31.35 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
542 |
34.75 |
1:14.09 |
1:52.90 |
|
2:32.13 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
538 |
35.81 |
1:13.99 |
1:54.33 |
|
2:32.52 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
519 |
37.52 |
1:15.23 |
1:55.88 |
|
2:34.36 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:26 |
|