Resultat för UGP 2 och Bråhögssprinten
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 och Bråhögsprinten | Utskriftsdatum | 12 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 mars 2016 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 32.41 | 1:09.19 | |||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 34.37 | 1:13.95 | |||||
3 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.63 | 1:19.11 | |||||
4 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 37.55 | 1:23.25 | |||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.57 | 1:23.27 | |||||
6 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 37.91 | 1:25.90 | |||||
7 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.51 | 1:31.13 | |||||
8 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.56 | 1:39.32 | |||||
9 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 43.12 | 1:42.56 | |||||
- | Aliah Moberg | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 33.26 | 1:11.34 | |||||
2 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.92 | 1:14.72 | |||||
3 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 37.37 | 1:21.26 | |||||
4 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.17 | 1:21.62 | |||||
5 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 36.08 | 1:21.85 | |||||
6 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.23 | 1:24.87 | |||||
7 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.01 | 1:25.02 | |||||
8 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 40.24 | 1:30.04 | |||||
9 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 42.56 | 1:35.16 | |||||
10 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 43.61 | 1:36.50 | |||||
11 | Matilda Hansson | 2002 | Simklubben Poseidon | 43.60 | 1:39.61 | |||||
12 | Emma Persson | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.48 | 1:40.41 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 30.55 | 1:06.65 | |||||
2 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.12 | 1:08.56 | |||||
3 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.19 | 1:09.03 | |||||
4 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.64 | 1:09.29 | |||||
5 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 33.34 | 1:15.12 | |||||
6 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.18 | 1:15.70 | |||||
7 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 36.38 | 1:19.22 | |||||
- | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alba Forés | 1998 | Simklubben Triton | 29.86 | 1:04.56 | |||||
2 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 33.17 | 1:10.65 | |||||
3 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 33.52 | 1:11.58 | |||||
4 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.02 | 1:12.60 | |||||
5 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 34.05 | 1:14.74 | |||||
6 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.96 | 1:17.96 | |||||
7 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.91 | 1:19.58 | |||||
8 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 37.36 | 1:24.47 | |||||
- | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 29.15 | 1:03.07 | EXTRA | ||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 12 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 12:05 |