Resultat för UGP 2 och Bråhögssprinten
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
14:27 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 7, 200m Frisim Flickor, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Odén |
2002 |
Föreningen Österlen Sim |
|
31.54 |
1:05.97 |
1:41.10 |
|
2:17.31 |
|
2 |
Minna Larsson |
2002 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.05 |
1:08.55 |
1:43.97 |
|
2:18.57 |
|
3 |
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.19 |
1:07.53 |
1:44.20 |
|
2:19.06 |
|
4 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
31.86 |
1:08.72 |
1:45.81 |
|
2:22.83 |
|
5 |
Clara Aronsson |
2002 |
Tyringe Simsällskap |
|
32.93 |
1:09.83 |
1:48.13 |
|
2:24.34 |
|
6 |
Ida Björkdahl |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.36 |
1:10.37 |
1:48.73 |
|
2:26.39 |
|
7 |
Nina Nolén |
2002 |
Simklubben Triton |
|
34.35 |
1:12.29 |
1:51.11 |
|
2:28.82 |
|
8 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
34.58 |
1:12.73 |
1:52.00 |
|
2:30.27 |
|
9 |
Tova Hegardt |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
32.85 |
1:10.98 |
1:50.97 |
|
2:31.13 |
|
10 |
Mia Lang |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.45 |
1:13.05 |
1:54.15 |
|
2:35.75 |
|
11 |
Tilda Joelsson |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
36.42 |
1:16.88 |
1:59.39 |
|
2:36.91 |
|
12 |
Moa Knutsson |
2002 |
Föreningen Österlen Sim |
|
36.76 |
1:17.47 |
1:59.02 |
|
2:38.81 |
|
13 |
Malin Pålsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
36.95 |
1:18.51 |
2:00.33 |
|
2:40.39 |
|
14 |
Matilda Carlberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
36.45 |
1:17.86 |
2:00.21 |
|
2:41.30 |
|
15 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
35.57 |
1:15.93 |
1:58.98 |
|
2:41.99 |
|
16 |
Astrid Olsson |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
35.46 |
1:16.47 |
1:59.28 |
|
2:42.31 |
|
17 |
Emma Persson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
39.03 |
1:22.98 |
2:07.97 |
|
2:50.78 |
|
18 |
Julia Stenström |
2002 |
Simklubben Triton |
|
38.38 |
1:23.10 |
2:08.53 |
|
2:53.24 |
|
19 |
Matilda Schmidt |
2002 |
Simklubben Triton |
|
39.58 |
1:24.50 |
2:11.98 |
|
2:56.41 |
|
20 |
Matilda Hansson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
38.60 |
1:24.97 |
2:13.55 |
|
2:59.69 |
|
21 |
Alma Lindberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
38.90 |
1:25.46 |
2:13.15 |
|
2:59.82 |
|
- |
Ida Karlsson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Flickor, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Bergman |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
30.53 |
1:03.76 |
1:38.47 |
|
2:11.57 |
|
2 |
Nicola Lindell |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.24 |
1:07.71 |
1:44.38 |
|
2:19.87 |
|
3 |
Sofia Stålnacke |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.40 |
1:08.14 |
1:45.15 |
|
2:19.98 |
|
4 |
Mary Lagoguez |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
32.65 |
1:08.33 |
1:45.25 |
|
2:20.32 |
|
5 |
Ellen Thunberg |
2001 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
32.50 |
1:09.21 |
1:46.17 |
|
2:21.55 |
|
6 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
33.28 |
1:09.28 |
1:46.96 |
|
2:22.98 |
|
7 |
Klara Flodmark |
2001 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
32.65 |
1:09.62 |
1:47.20 |
|
2:23.87 |
|
8 |
Hedda Nilsson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.13 |
1:09.17 |
1:47.36 |
|
2:25.01 |
|
9 |
Amanda Björkman |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
33.38 |
1:10.44 |
1:48.70 |
|
2:25.51 |
|
10 |
Noemi Karlsson |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
33.77 |
1:11.71 |
1:51.42 |
|
2:30.56 |
|
11 |
Karin Björkman |
2001 |
Simklubben Triton |
|
33.05 |
1:10.99 |
1:50.63 |
|
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Flickor, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
29.17 |
59.78 |
1:30.99 |
|
2:02.55 |
|
2 |
Alice Möller |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
31.08 |
1:04.71 |
1:38.49 |
|
2:11.41 |
|
3 |
Amanda Granborg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
31.02 |
1:05.01 |
1:39.16 |
|
2:12.70 |
|
4 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
32.29 |
1:06.96 |
1:42.19 |
|
2:17.05 |
|
5 |
Linnéa Högberg |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
31.73 |
1:06.30 |
1:42.46 |
|
2:17.70 |
|
6 |
Amanda Modig |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
32.16 |
1:08.16 |
1:44.84 |
|
2:20.35 |
|
7 |
Josefine Rosengren |
2000 |
Kristianstads SLS |
|
32.16 |
1:08.20 |
1:45.10 |
|
2:20.48 |
|
8 |
Annamaria Bontidean |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
32.70 |
1:08.38 |
1:45.00 |
|
2:22.05 |
|
9 |
Jenny Le |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
33.32 |
1:09.42 |
1:46.89 |
|
2:24.87 |
|
10 |
Thea Lindström |
2000 |
Simklubben Triton |
|
32.49 |
1:08.66 |
1:46.74 |
|
2:25.81 |
|
11 |
Emma Palmquist |
2000 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
33.85 |
1:11.05 |
1:49.65 |
|
2:26.09 |
|
12 |
Wilma Ohlsson |
2000 |
Simklubben Triton |
|
33.20 |
1:10.66 |
1:49.67 |
|
2:28.01 |
|
13 |
Kitty Thai |
1998 |
Kristianstads SLS |
|
34.01 |
1:11.74 |
1:51.80 |
|
2:34.58 |
|
14 |
Thea Aronsson |
2000 |
Tyringe Simsällskap |
|
35.69 |
1:15.81 |
1:58.14 |
|
2:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Flickor, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Lindström |
1996 |
Kristianstads SLS |
|
29.48 |
1:02.16 |
1:35.97 |
|
2:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
14:27 |
|