Resultater for UGP 2 och Bråhögssprinten
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
09:23 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 1, 100m Frisim Pojkar, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Pojkar, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
09:23 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
14:24 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ditte Oredsson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:09.21 |
2:25.19 |
3:43.16 |
5:00.98 |
10:05.99 |
|
|
|
|
|
|
6:18.65 |
7:36.05 |
8:51.68 |
|
|
|
2 |
Saga Nyborg |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
1:13.59 |
2:32.91 |
3:52.49 |
5:12.79 |
10:28.90 |
|
|
|
|
|
|
6:33.21 |
7:53.71 |
9:13.76 |
|
|
|
3 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
Simklubben Triton |
|
1:13.85 |
2:30.36 |
3:47.61 |
5:05.02 |
10:32.56 |
|
|
|
|
|
|
6:23.50 |
7:41.98 |
9:08.34 |
|
|
|
4 |
Astrid Nilsson |
2004 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:14.75 |
2:36.00 |
3:58.03 |
5:18.78 |
10:40.47 |
|
|
|
|
|
|
6:39.89 |
8:02.17 |
9:23.02 |
|
|
|
5 |
Siri Bokander |
2003 |
Simklubben Triton |
|
1:13.19 |
2:34.89 |
3:57.96 |
5:21.62 |
10:53.56 |
|
|
|
|
|
|
6:44.75 |
8:08.35 |
9:31.58 |
|
|
|
6 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
1:16.70 |
2:39.15 |
4:02.62 |
5:26.26 |
10:58.16 |
|
|
|
|
|
|
6:49.65 |
8:14.10 |
9:38.39 |
|
|
|
7 |
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
1:17.63 |
2:42.44 |
4:07.32 |
5:33.71 |
11:11.15 |
|
|
|
|
|
|
7:00.67 |
8:25.51 |
9:49.82 |
|
|
|
8 |
Jennifer Nilsson |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:16.65 |
2:40.14 |
4:05.22 |
5:31.43 |
11:12.04 |
|
|
|
|
|
|
6:57.58 |
8:23.94 |
9:49.65 |
|
|
|
9 |
Annie Thulin |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
3:29.53 |
6:27.74 |
7:55.03 |
9:22.72 |
11:34.29 |
|
|
|
|
|
|
10:50.90 |
|
|
|
|
|
10 |
Tilde Persson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:19.80 |
2:48.22 |
4:17.17 |
5:46.40 |
11:39.32 |
|
|
|
|
|
|
7:15.25 |
8:45.17 |
10:13.83 |
|
|
|
11 |
Boel Bergquist |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:20.25 |
2:49.33 |
4:20.03 |
5:50.50 |
11:47.33 |
|
|
|
|
|
|
7:20.62 |
8:49.98 |
10:20.07 |
|
|
|
12 |
Tyra Öhlin |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:23.88 |
2:56.35 |
4:28.40 |
6:00.97 |
12:03.78 |
|
|
|
|
|
|
7:34.12 |
9:06.60 |
10:38.36 |
|
|
|
13 |
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:22.88 |
2:55.10 |
4:27.69 |
6:01.72 |
12:15.20 |
|
|
|
|
|
|
7:36.10 |
9:10.19 |
10:44.72 |
|
|
|
14 |
Elma Kjellin |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:24.66 |
2:59.17 |
4:34.60 |
6:10.50 |
12:33.60 |
|
|
|
|
|
|
7:49.47 |
9:27.34 |
11:03.16 |
|
|
|
15 |
Emma Bontidean |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:28.28 |
3:05.64 |
4:44.18 |
6:23.51 |
12:54.19 |
|
|
|
|
|
|
8:01.64 |
9:41.13 |
11:20.03 |
|
|
|
- |
Aliah Moberg |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Flickor, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:06.98 |
2:17.41 |
3:27.61 |
4:37.80 |
9:22.11 |
|
|
|
|
|
|
5:48.72 |
6:59.87 |
8:11.12 |
|
|
|
2 |
Minna Larsson |
2002 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:12.12 |
2:28.32 |
3:43.81 |
4:59.51 |
10:08.73 |
|
|
|
|
|
|
6:15.99 |
7:34.09 |
8:52.40 |
|
|
|
3 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:13.02 |
2:31.64 |
3:50.20 |
5:10.09 |
10:37.66 |
|
|
|
|
|
|
6:31.74 |
7:54.55 |
9:16.80 |
|
|
|
4 |
Tova Hegardt |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:13.05 |
2:34.56 |
3:58.12 |
5:21.10 |
10:47.02 |
|
|
|
|
|
|
6:43.15 |
8:05.13 |
9:27.16 |
|
|
|
5 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:14.02 |
2:34.69 |
3:56.29 |
5:20.81 |
10:56.80 |
|
|
|
|
|
|
6:44.33 |
8:08.30 |
9:33.29 |
|
|
|
6 |
Tilda Joelsson |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:18.76 |
2:43.97 |
4:09.70 |
5:36.89 |
11:25.25 |
|
|
|
|
|
|
7:04.75 |
8:32.76 |
10:00.29 |
|
|
|
7 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:19.15 |
2:46.38 |
4:16.03 |
5:45.51 |
11:32.40 |
|
|
|
|
|
|
7:14.52 |
8:42.68 |
10:08.94 |
|
|
|
8 |
Michelle Nguyen |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
1:17.32 |
2:43.49 |
4:12.75 |
5:41.47 |
11:34.46 |
|
|
|
|
|
|
7:09.90 |
8:39.18 |
10:07.56 |
|
|
|
9 |
Matilda Carlberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:19.15 |
2:46.21 |
4:14.67 |
5:43.60 |
11:35.59 |
|
|
|
|
|
|
7:12.67 |
8:41.51 |
10:10.33 |
|
|
|
10 |
Astrid Olsson |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
1:18.06 |
2:45.52 |
4:14.52 |
5:42.42 |
11:36.71 |
|
|
|
|
|
|
7:11.26 |
8:39.70 |
10:09.22 |
|
|
|
11 |
Emma Persson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:24.51 |
2:57.57 |
4:31.06 |
6:05.23 |
12:17.78 |
|
|
|
|
|
|
7:38.97 |
9:12.90 |
10:46.65 |
|
|
|
12 |
Alma Lindberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:26.98 |
3:04.68 |
4:43.84 |
6:23.77 |
13:02.01 |
|
|
|
|
|
|
8:03.86 |
9:42.52 |
11:23.20 |
|
|
|
13 |
Julia Stenström |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:27.45 |
3:06.08 |
4:46.39 |
6:27.21 |
13:04.93 |
|
|
|
|
|
|
8:08.80 |
9:49.21 |
11:29.58 |
|
|
|
14 |
Matilda Hansson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:30.75 |
3:12.67 |
4:54.59 |
6:37.04 |
13:22.91 |
|
|
|
|
|
|
8:20.21 |
10:03.06 |
11:46.82 |
|
|
|
- |
Ida Karlsson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Flickor, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Thunberg |
2001 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
1:10.92 |
2:28.83 |
3:47.00 |
5:04.94 |
10:17.70 |
|
|
|
|
|
|
6:23.43 |
7:42.43 |
9:01.49 |
|
|
|
2 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:12.85 |
2:31.01 |
3:49.51 |
5:07.77 |
10:23.56 |
|
|
|
|
|
|
6:26.11 |
7:45.61 |
9:05.44 |
|
|
|
3 |
Thilde Lantz |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
1:14.48 |
2:32.95 |
3:52.54 |
5:11.84 |
10:27.72 |
|
|
|
|
|
|
6:30.79 |
7:49.98 |
9:09.80 |
|
|
|
4 |
Noemi Karlsson |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
1:14.06 |
2:34.26 |
3:54.81 |
5:16.61 |
10:49.72 |
|
|
|
|
|
|
6:39.10 |
8:03.16 |
9:26.75 |
|
|
|
5 |
Amalia Degler |
2001 |
Simklubben Triton |
|
1:16.07 |
2:40.86 |
4:06.98 |
5:33.98 |
11:17.16 |
|
|
|
|
|
|
7:00.89 |
8:27.64 |
9:53.88 |
|
|
|
6 |
Maja Fling |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
1:25.88 |
2:57.28 |
4:29.11 |
6:00.42 |
11:55.87 |
|
|
|
|
|
|
7:30.59 |
9:00.73 |
10:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Flickor, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:04.18 |
2:11.59 |
3:19.43 |
4:26.87 |
8:57.96 |
|
|
|
|
|
|
5:35.21 |
6:43.83 |
7:51.66 |
|
|
|
2 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:09.79 |
2:22.93 |
3:35.31 |
4:47.56 |
9:30.09 |
|
|
|
|
|
|
5:59.46 |
7:10.80 |
8:21.59 |
|
|
|
3 |
Amanda Granborg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:08.01 |
2:19.51 |
3:31.48 |
4:43.22 |
9:33.76 |
|
|
|
|
|
|
5:55.12 |
7:08.24 |
8:21.38 |
|
|
|
4 |
Alice Möller |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:10.11 |
2:24.62 |
3:38.74 |
4:51.98 |
9:40.37 |
|
|
|
|
|
|
6:05.24 |
7:17.70 |
8:29.83 |
|
|
|
5 |
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
Föreningen Österlen Sim |
|
1:07.11 |
2:19.38 |
3:32.97 |
4:47.13 |
9:46.44 |
|
|
|
|
|
|
6:01.81 |
7:17.25 |
8:32.42 |
|
|
|
6 |
Josefine Rosengren |
2000 |
Kristianstads SLS |
|
1:09.05 |
2:23.99 |
3:39.13 |
4:55.38 |
10:02.55 |
|
|
|
|
|
|
6:12.38 |
7:30.12 |
8:47.58 |
|
|
|
7 |
Linnéa Högberg |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
1:10.62 |
2:25.42 |
3:41.19 |
4:56.76 |
10:04.08 |
|
|
|
|
|
|
6:14.14 |
7:32.13 |
8:49.04 |
|
|
|
8 |
Sara Jendbro |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
1:11.73 |
2:28.62 |
3:46.56 |
5:03.61 |
10:08.74 |
|
|
|
|
|
|
6:20.24 |
7:37.08 |
8:53.40 |
|
|
|
9 |
Amanda Modig |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
1:10.88 |
2:27.52 |
3:45.92 |
5:04.50 |
10:15.16 |
|
|
|
|
|
|
6:23.12 |
7:41.36 |
8:59.32 |
|
|
|
10 |
Annamaria Bontidean |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
1:10.78 |
2:27.82 |
3:46.88 |
5:05.49 |
10:23.98 |
|
|
|
|
|
|
6:24.60 |
7:44.38 |
9:04.29 |
|
|
|
11 |
Olga Schubert |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:12.63 |
2:31.98 |
3:52.15 |
5:12.09 |
10:29.64 |
|
|
|
|
|
|
6:33.08 |
7:51.98 |
9:10.49 |
|
|
|
12 |
Emma Palmquist |
2000 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
1:12.21 |
2:31.90 |
3:52.69 |
5:13.95 |
10:36.03 |
|
|
|
|
|
|
6:35.95 |
7:57.46 |
9:17.76 |
|
|
|
13 |
Wilma Ohlsson |
2000 |
Simklubben Triton |
|
1:15.58 |
2:38.34 |
4:01.91 |
5:24.67 |
10:51.66 |
|
|
|
|
|
|
6:47.50 |
8:09.64 |
9:30.71 |
|
|
|
14 |
Thea Lindström |
2000 |
Simklubben Triton |
|
1:15.27 |
2:38.01 |
4:01.85 |
5:26.10 |
11:01.25 |
|
|
|
|
|
|
6:50.77 |
8:14.88 |
9:38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
14:24 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
11:52 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Falk |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.19 |
1:14.36 |
1:57.32 |
|
2:41.82 |
|
2 |
Anthon Huasson |
2004 |
Höörs Simsällskap |
|
41.27 |
1:30.96 |
2:22.69 |
|
3:12.12 |
|
3 |
Ivan Sivolov |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
38.81 |
1:30.92 |
2:25.33 |
|
3:15.87 |
|
4 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
43.78 |
1:38.05 |
2:31.72 |
|
3:26.59 |
|
5 |
Daniel Alim |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
44.39 |
1:41.92 |
2:44.58 |
|
3:45.24 |
|
6 |
Douglas Nilsson |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
44.75 |
1:40.03 |
2:43.88 |
|
3:48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
35.07 |
1:18.19 |
2:05.65 |
|
2:55.05 |
|
2 |
Axel Hörestrand |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
36.36 |
1:20.52 |
2:10.48 |
|
3:03.18 |
|
3 |
Emil Pettersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
39.44 |
1:24.05 |
2:14.66 |
|
3:07.02 |
|
4 |
Simon Mattiasson Nazar |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
36.66 |
1:24.92 |
2:23.60 |
|
3:27.45 |
|
5 |
Hugo Leandersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
45.86 |
1:42.20 |
2:42.17 |
|
3:41.78 |
|
- |
Daniel Li |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Petersen |
2001 |
Simsällskapet Delfin |
|
31.00 |
1:07.19 |
1:45.18 |
|
2:25.50 |
|
2 |
Robin Falk |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.20 |
1:13.06 |
1:57.21 |
|
2:41.06 |
|
3 |
Karl Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.82 |
1:16.40 |
2:02.03 |
|
2:50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Triton |
|
30.64 |
1:05.41 |
1:41.50 |
|
2:18.86 |
|
- |
Linus Ljunghusen |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
11:52 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
12:05 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Annie Lindström |
1996 |
Kristianstads SLS |
|
29.15 |
|
|
|
1:03.07 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
12:05 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
14:24 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 5, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.42 |
1:14.58 |
1:53.49 |
|
2:32.28 |
|
2 |
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.98 |
1:15.19 |
1:55.83 |
|
2:35.22 |
|
3 |
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.93 |
1:16.66 |
1:57.05 |
|
2:37.47 |
|
4 |
Minna Larsson |
2002 |
Sjöbo Simsällskap |
|
35.64 |
1:15.08 |
1:58.41 |
|
2:41.42 |
|
5 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
37.54 |
1:18.21 |
2:00.41 |
|
2:42.58 |
|
6 |
Alma Sandberg |
2002 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
37.07 |
1:19.30 |
2:01.95 |
|
2:42.87 |
|
7 |
Ida Björkdahl |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.12 |
1:19.73 |
2:03.26 |
|
2:46.02 |
|
8 |
Tova Hegardt |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
39.99 |
1:23.12 |
2:05.85 |
|
2:47.39 |
|
9 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
39.15 |
1:21.66 |
2:05.88 |
|
2:48.51 |
|
10 |
Bachira El-Laham |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.63 |
1:22.87 |
2:07.34 |
|
2:50.06 |
|
11 |
Clara Aronsson |
2002 |
Tyringe Simsällskap |
|
40.35 |
1:25.49 |
2:11.15 |
|
2:52.85 |
|
12 |
Tilda Joelsson |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
40.01 |
1:24.26 |
2:10.44 |
|
2:55.68 |
|
13 |
Moa Knutsson |
2002 |
Föreningen Österlen Sim |
|
42.11 |
1:28.51 |
2:14.03 |
|
2:58.72 |
|
14 |
Michelle Nguyen |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
42.63 |
1:28.29 |
2:14.87 |
|
3:00.11 |
|
15 |
Matilda Carlberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
41.99 |
1:28.50 |
2:16.68 |
|
3:02.61 |
|
16 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
41.99 |
1:28.13 |
2:15.38 |
|
3:02.62 |
|
17 |
Julia Szekely |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.95 |
1:28.50 |
2:19.05 |
|
3:06.23 |
|
18 |
Emma Persson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
43.46 |
1:32.02 |
2:22.00 |
|
3:10.86 |
|
19 |
Matilda Schmidt |
2002 |
Simklubben Triton |
|
43.58 |
1:33.47 |
2:25.57 |
|
3:16.08 |
|
20 |
Alma Lindberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
47.26 |
1:38.43 |
2:30.28 |
|
3:20.20 |
|
- |
Ida Karlsson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Felicia Sjöström |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Matilda Hansson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Björkman |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
36.73 |
1:15.92 |
1:55.82 |
|
2:33.81 |
|
2 |
Emmy Johnsson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
34.70 |
1:13.57 |
1:53.91 |
|
2:33.89 |
|
3 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
37.57 |
1:17.63 |
1:58.89 |
|
2:38.85 |
|
4 |
Karin Björkman |
2001 |
Simklubben Triton |
|
36.25 |
1:16.06 |
1:58.58 |
|
2:40.77 |
|
5 |
Klara Flodmark |
2001 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
37.33 |
1:18.30 |
2:02.02 |
|
2:42.53 |
|
6 |
Ellen Thunberg |
2001 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
40.18 |
1:23.51 |
2:07.82 |
|
2:49.06 |
|
7 |
Maja Fling |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
47.42 |
1:37.97 |
2:27.82 |
|
3:16.44 |
|
- |
Nicola Lindell |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Granborg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
32.48 |
1:07.47 |
1:42.85 |
|
2:17.62 |
|
2 |
Sara Jendbro |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
36.67 |
1:15.88 |
1:56.08 |
|
2:34.66 |
|
3 |
Josefine Rosengren |
2000 |
Kristianstads SLS |
|
36.32 |
1:15.73 |
1:56.94 |
|
2:36.29 |
|
4 |
Amanda Modig |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
38.85 |
1:21.04 |
2:04.58 |
|
2:47.24 |
|
5 |
Thea Aronsson |
2000 |
Tyringe Simsällskap |
|
42.95 |
1:29.21 |
2:16.95 |
|
3:02.51 |
|
- |
Thea Lindström |
2000 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
14:24 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
16:12 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
16:12 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
14:27 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 7, 200m Frisim Flickor, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Odén |
2002 |
Föreningen Österlen Sim |
|
31.54 |
1:05.97 |
1:41.10 |
|
2:17.31 |
|
2 |
Minna Larsson |
2002 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.05 |
1:08.55 |
1:43.97 |
|
2:18.57 |
|
3 |
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.19 |
1:07.53 |
1:44.20 |
|
2:19.06 |
|
4 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
31.86 |
1:08.72 |
1:45.81 |
|
2:22.83 |
|
5 |
Clara Aronsson |
2002 |
Tyringe Simsällskap |
|
32.93 |
1:09.83 |
1:48.13 |
|
2:24.34 |
|
6 |
Ida Björkdahl |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.36 |
1:10.37 |
1:48.73 |
|
2:26.39 |
|
7 |
Nina Nolén |
2002 |
Simklubben Triton |
|
34.35 |
1:12.29 |
1:51.11 |
|
2:28.82 |
|
8 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
34.58 |
1:12.73 |
1:52.00 |
|
2:30.27 |
|
9 |
Tova Hegardt |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
32.85 |
1:10.98 |
1:50.97 |
|
2:31.13 |
|
10 |
Mia Lang |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.45 |
1:13.05 |
1:54.15 |
|
2:35.75 |
|
11 |
Tilda Joelsson |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
36.42 |
1:16.88 |
1:59.39 |
|
2:36.91 |
|
12 |
Moa Knutsson |
2002 |
Föreningen Österlen Sim |
|
36.76 |
1:17.47 |
1:59.02 |
|
2:38.81 |
|
13 |
Malin Pålsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
36.95 |
1:18.51 |
2:00.33 |
|
2:40.39 |
|
14 |
Matilda Carlberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
36.45 |
1:17.86 |
2:00.21 |
|
2:41.30 |
|
15 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
35.57 |
1:15.93 |
1:58.98 |
|
2:41.99 |
|
16 |
Astrid Olsson |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
35.46 |
1:16.47 |
1:59.28 |
|
2:42.31 |
|
17 |
Emma Persson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
39.03 |
1:22.98 |
2:07.97 |
|
2:50.78 |
|
18 |
Julia Stenström |
2002 |
Simklubben Triton |
|
38.38 |
1:23.10 |
2:08.53 |
|
2:53.24 |
|
19 |
Matilda Schmidt |
2002 |
Simklubben Triton |
|
39.58 |
1:24.50 |
2:11.98 |
|
2:56.41 |
|
20 |
Matilda Hansson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
38.60 |
1:24.97 |
2:13.55 |
|
2:59.69 |
|
21 |
Alma Lindberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
38.90 |
1:25.46 |
2:13.15 |
|
2:59.82 |
|
- |
Ida Karlsson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Flickor, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Bergman |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
30.53 |
1:03.76 |
1:38.47 |
|
2:11.57 |
|
2 |
Nicola Lindell |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.24 |
1:07.71 |
1:44.38 |
|
2:19.87 |
|
3 |
Sofia Stålnacke |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.40 |
1:08.14 |
1:45.15 |
|
2:19.98 |
|
4 |
Mary Lagoguez |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
32.65 |
1:08.33 |
1:45.25 |
|
2:20.32 |
|
5 |
Ellen Thunberg |
2001 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
32.50 |
1:09.21 |
1:46.17 |
|
2:21.55 |
|
6 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
33.28 |
1:09.28 |
1:46.96 |
|
2:22.98 |
|
7 |
Klara Flodmark |
2001 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
32.65 |
1:09.62 |
1:47.20 |
|
2:23.87 |
|
8 |
Hedda Nilsson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.13 |
1:09.17 |
1:47.36 |
|
2:25.01 |
|
9 |
Amanda Björkman |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
33.38 |
1:10.44 |
1:48.70 |
|
2:25.51 |
|
10 |
Noemi Karlsson |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
33.77 |
1:11.71 |
1:51.42 |
|
2:30.56 |
|
11 |
Karin Björkman |
2001 |
Simklubben Triton |
|
33.05 |
1:10.99 |
1:50.63 |
|
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Flickor, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
29.17 |
59.78 |
1:30.99 |
|
2:02.55 |
|
2 |
Alice Möller |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
31.08 |
1:04.71 |
1:38.49 |
|
2:11.41 |
|
3 |
Amanda Granborg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
31.02 |
1:05.01 |
1:39.16 |
|
2:12.70 |
|
4 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
32.29 |
1:06.96 |
1:42.19 |
|
2:17.05 |
|
5 |
Linnéa Högberg |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
31.73 |
1:06.30 |
1:42.46 |
|
2:17.70 |
|
6 |
Amanda Modig |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
32.16 |
1:08.16 |
1:44.84 |
|
2:20.35 |
|
7 |
Josefine Rosengren |
2000 |
Kristianstads SLS |
|
32.16 |
1:08.20 |
1:45.10 |
|
2:20.48 |
|
8 |
Annamaria Bontidean |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
32.70 |
1:08.38 |
1:45.00 |
|
2:22.05 |
|
9 |
Jenny Le |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
33.32 |
1:09.42 |
1:46.89 |
|
2:24.87 |
|
10 |
Thea Lindström |
2000 |
Simklubben Triton |
|
32.49 |
1:08.66 |
1:46.74 |
|
2:25.81 |
|
11 |
Emma Palmquist |
2000 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
33.85 |
1:11.05 |
1:49.65 |
|
2:26.09 |
|
12 |
Wilma Ohlsson |
2000 |
Simklubben Triton |
|
33.20 |
1:10.66 |
1:49.67 |
|
2:28.01 |
|
13 |
Kitty Thai |
1998 |
Kristianstads SLS |
|
34.01 |
1:11.74 |
1:51.80 |
|
2:34.58 |
|
14 |
Thea Aronsson |
2000 |
Tyringe Simsällskap |
|
35.69 |
1:15.81 |
1:58.14 |
|
2:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Flickor, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Lindström |
1996 |
Kristianstads SLS |
|
29.48 |
1:02.16 |
1:35.97 |
|
2:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
14:27 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
17:54 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Falk |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.20 |
1:11.62 |
1:58.14 |
|
2:33.48 |
|
2 |
Vlad Lupu |
2003 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
36.30 |
1:20.26 |
2:11.70 |
|
2:47.87 |
|
3 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
40.05 |
1:20.78 |
2:10.48 |
|
2:49.16 |
|
4 |
Anthon Huasson |
2004 |
Höörs Simsällskap |
|
38.78 |
1:23.11 |
2:11.50 |
|
2:49.83 |
|
5 |
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
37.27 |
1:20.89 |
2:11.97 |
|
2:50.06 |
|
6 |
Tomislav Corluka |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
36.85 |
1:21.34 |
2:16.86 |
|
2:55.61 |
|
7 |
Ivan Sivolov |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
36.43 |
1:23.89 |
2:16.87 |
|
2:55.63 |
|
8 |
Oscar Nordström |
2003 |
Föreningen Österlen Sim |
|
37.70 |
1:22.11 |
2:19.74 |
|
2:57.24 |
|
9 |
Arvid Nilsson |
2003 |
Simklubben Triton |
|
35.93 |
1:20.72 |
2:19.29 |
|
2:58.25 |
|
10 |
David Olofsson |
2004 |
Simklubben Triton |
|
39.87 |
1:23.29 |
2:23.29 |
|
3:03.19 |
|
11 |
Vincent Hua |
2004 |
Höörs Simsällskap |
|
39.80 |
1:29.61 |
2:23.34 |
|
3:04.72 |
|
12 |
Oskar Lövberg |
2003 |
Simklubben Triton |
|
43.93 |
1:32.04 |
2:25.69 |
|
3:08.25 |
|
13 |
Daniel Alim |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
43.38 |
1:31.56 |
2:24.68 |
|
3:09.64 |
|
14 |
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.88 |
1:31.84 |
2:26.15 |
|
3:10.69 |
|
15 |
Douglas Nilsson |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
41.84 |
1:32.28 |
2:31.72 |
|
3:15.57 |
|
16 |
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
42.70 |
1:34.52 |
2:31.18 |
|
3:18.95 |
|
17 |
Jonathan Palminger |
2004 |
Simklubben Triton |
|
45.96 |
1:36.62 |
2:38.76 |
|
3:20.00 |
|
18 |
Andrey Slavnov |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
44.58 |
1:37.35 |
2:33.64 |
|
3:24.64 |
|
- |
Filip af Klinteberg |
2003 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jannes Krüger |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jasin Bajram |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.40 |
1:10.23 |
1:51.69 |
|
2:24.52 |
|
2 |
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.85 |
1:11.89 |
1:54.07 |
|
2:28.78 |
|
3 |
Birkan Ates |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
32.29 |
1:13.61 |
1:57.39 |
|
2:30.42 |
|
4 |
Lukas Patzer |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.81 |
1:09.04 |
1:55.46 |
|
2:31.46 |
|
5 |
Thor Grandin |
2002 |
Simklubben Triton |
|
34.08 |
1:12.36 |
2:03.00 |
|
2:36.28 |
|
6 |
Ahmed Sadoon |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
35.13 |
1:18.62 |
2:02.02 |
|
2:39.94 |
|
7 |
Axel Hörestrand |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
35.59 |
1:19.33 |
2:09.71 |
|
2:46.33 |
|
8 |
Daniel Li |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
36.51 |
1:21.32 |
2:12.54 |
|
2:48.85 |
|
9 |
Harry Petersson |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
40.18 |
1:22.18 |
2:13.04 |
|
2:50.25 |
|
10 |
Emil Pettersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
36.54 |
1:19.35 |
2:09.84 |
|
2:51.79 |
|
11 |
Simon Mattiasson Nazar |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
34.57 |
1:19.90 |
2:12.45 |
|
2:53.71 |
|
12 |
Victor Andersson |
2002 |
Sjöbo Simsällskap |
|
38.37 |
1:23.60 |
2:16.24 |
|
2:56.02 |
|
13 |
Cesar Lindberg |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.84 |
1:22.30 |
2:16.56 |
|
2:57.66 |
|
14 |
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.92 |
1:27.18 |
2:20.41 |
|
2:58.70 |
|
15 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.86 |
1:30.89 |
2:21.15 |
|
3:01.07 |
|
16 |
Johan Rauer |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
44.46 |
1:31.35 |
2:27.87 |
|
3:10.06 |
|
17 |
Hugo Leandersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
44.09 |
1:34.51 |
2:26.28 |
|
3:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Petersen |
2001 |
Simsällskapet Delfin |
|
29.58 |
1:06.07 |
1:49.93 |
|
2:22.38 |
|
2 |
Samuel Wiktor |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.31 |
1:09.26 |
1:50.65 |
|
2:23.39 |
|
3 |
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.02 |
1:13.59 |
1:54.17 |
|
2:28.54 |
|
4 |
Robin Falk |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.63 |
1:09.83 |
1:57.20 |
|
2:30.72 |
|
5 |
Pascal Björkman |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
33.40 |
1:12.74 |
1:57.98 |
|
2:32.34 |
|
6 |
Simon Ghidini |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.31 |
1:12.75 |
1:57.81 |
|
2:32.55 |
|
7 |
Felix Wetterborg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
31.66 |
1:13.14 |
1:58.14 |
|
2:35.01 |
|
8 |
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.55 |
1:10.95 |
2:00.42 |
|
2:35.48 |
|
9 |
Jakob Börjesson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.67 |
1:14.20 |
2:02.41 |
|
2:35.95 |
|
10 |
Philip Stenberg |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.09 |
1:12.37 |
2:02.43 |
|
2:36.81 |
|
11 |
Karl Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.81 |
1:16.30 |
2:04.33 |
|
2:39.89 |
|
12 |
Sebastian Mickelsson |
2001 |
Simklubben Triton |
|
35.19 |
1:17.57 |
2:05.11 |
|
2:40.83 |
|
13 |
Arvid Scott |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.22 |
1:16.11 |
2:07.73 |
|
2:45.03 |
|
14 |
Oliver Pavkovic |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
38.39 |
1:23.54 |
2:14.64 |
|
2:53.64 |
|
15 |
James Nguyen |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
40.69 |
1:27.04 |
2:24.40 |
|
3:07.25 |
|
- |
Jacob El Mokri |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Bergstrand |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
29.32 |
1:05.50 |
1:45.39 |
|
2:17.05 |
|
2 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Triton |
|
29.69 |
1:05.32 |
1:46.74 |
|
2:18.54 |
|
3 |
Linus Ljunghusen |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
31.17 |
1:12.79 |
1:53.81 |
|
2:26.59 |
|
4 |
Samuel Kvist |
2000 |
Simklubben Triton |
|
32.74 |
1:12.03 |
1:54.50 |
|
2:28.09 |
|
5 |
Marvin Kaminski |
1999 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
30.40 |
1:08.86 |
1:53.79 |
|
2:28.14 |
|
6 |
Oskar Skarin |
1999 |
Simklubben Triton |
|
32.19 |
1:11.80 |
1:56.67 |
|
2:28.81 |
|
7 |
Tim Hagerström |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.11 |
1:09.90 |
1:56.31 |
|
2:29.60 |
|
8 |
Anders Ludvigsson |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.11 |
1:10.01 |
1:57.48 |
|
2:32.85 |
|
9 |
Tim Berthelsson |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
32.81 |
1:13.12 |
2:03.43 |
|
2:38.70 |
|
10 |
Oscar Palmqvist |
2000 |
Simklubben Triton |
|
34.63 |
1:14.82 |
2:00.59 |
|
2:38.83 |
|
11 |
Joel Johnsson |
2000 |
Kristianstads SLS |
|
32.96 |
1:15.63 |
2:01.63 |
|
2:38.85 |
|
12 |
Samuel Schildt |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.64 |
1:17.31 |
2:03.74 |
|
2:41.99 |
|
- |
Filip Kutlesovski |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
17:54 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
18:31 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
Simklubben Triton |
|
1:21.26 |
2:50.01 |
4:24.98 |
|
5:41.47 |
|
2 |
Ditte Oredsson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:24.23 |
2:56.48 |
4:40.85 |
|
5:58.05 |
|
3 |
Annie Thulin |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
1:28.04 |
2:57.72 |
4:41.85 |
|
6:08.13 |
|
4 |
Tyra Öhlin |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:50.27 |
3:25.48 |
5:20.33 |
|
6:45.08 |
|
5 |
Malin Olofsson |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:40.17 |
3:26.24 |
5:19.62 |
|
6:56.08 |
|
- |
Aliah Moberg |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Boel Bergquist |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Emma Bontidean |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Flickor, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:14.77 |
2:34.82 |
4:06.42 |
|
5:16.31 |
|
2 |
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:12.67 |
2:35.59 |
4:07.00 |
|
5:23.26 |
|
3 |
Alma Sandberg |
2002 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
1:15.56 |
2:48.69 |
4:26.00 |
|
5:42.11 |
|
4 |
Tova Hegardt |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:26.01 |
3:00.27 |
4:37.78 |
|
5:58.38 |
|
5 |
Michelle Nguyen |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
1:25.17 |
3:05.33 |
4:47.72 |
|
6:16.76 |
|
6 |
Astrid Olsson |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
1:27.17 |
3:07.44 |
5:04.67 |
|
6:32.37 |
|
7 |
Matilda Carlberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:36.38 |
3:16.21 |
5:11.08 |
|
6:35.39 |
|
8 |
Julia Stenström |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:41.75 |
3:23.88 |
5:10.82 |
|
6:45.52 |
|
9 |
Alma Lindberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:37.02 |
3:26.34 |
5:13.23 |
|
6:51.76 |
|
10 |
Emma Persson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:48.88 |
3:32.69 |
5:26.05 |
|
6:58.52 |
|
11 |
Matilda Hansson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:51.76 |
3:43.61 |
5:33.64 |
|
7:10.09 |
|
- |
Nina Nolén |
2002 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Flickor, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thilde Lantz |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
1:25.59 |
2:58.76 |
4:28.68 |
|
5:49.51 |
|
2 |
Maja Fling |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
1:39.04 |
3:26.24 |
5:15.11 |
|
6:40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Flickor, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:09.88 |
2:30.50 |
3:58.36 |
|
5:05.29 |
|
2 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:13.30 |
2:37.17 |
4:09.91 |
|
5:18.01 |
|
3 |
Sara Jendbro |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
1:17.72 |
2:42.34 |
4:14.62 |
|
5:30.63 |
|
4 |
Hanna Olsson |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
1:17.66 |
2:45.26 |
4:27.85 |
|
5:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
18:31 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
09:21 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 14 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 15 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
09:21 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
09:42 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
42.61 |
1:31.46 |
2:20.66 |
|
3:09.84 |
|
2 |
Anthon Huasson |
2004 |
Höörs Simsällskap |
|
43.41 |
1:33.25 |
2:23.42 |
|
3:11.22 |
|
3 |
Vincent Hua |
2004 |
Höörs Simsällskap |
|
43.36 |
1:34.59 |
2:26.17 |
|
3:14.33 |
|
4 |
Markus Qvarfordh |
2004 |
Simklubben Triton |
|
42.63 |
1:33.29 |
2:26.62 |
|
3:20.11 |
|
5 |
Oskar Lövberg |
2003 |
Simklubben Triton |
|
46.62 |
1:37.73 |
2:29.39 |
|
3:20.53 |
|
6 |
Vincent Möller |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
47.06 |
1:40.39 |
2:34.58 |
|
3:27.16 |
|
7 |
Carl Elmer |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
48.84 |
1:43.33 |
2:37.61 |
|
3:30.27 |
|
8 |
Leith Al-Sheesh |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
52.21 |
1:56.18 |
3:04.10 |
|
4:09.12 |
|
- |
Daniel Alim |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Ivan Sivolov |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Filip af Klinteberg |
2003 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.42 |
1:14.98 |
1:55.58 |
|
2:36.48 |
|
2 |
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.47 |
1:19.34 |
2:03.32 |
|
2:47.29 |
|
3 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
38.55 |
1:25.46 |
2:13.86 |
|
3:03.07 |
|
4 |
Pontus Larsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
40.53 |
1:28.58 |
2:18.98 |
|
3:08.97 |
|
5 |
Emil Pettersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
43.73 |
1:32.95 |
2:22.25 |
|
3:10.50 |
|
6 |
Daniel Li |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
42.81 |
1:32.78 |
2:22.76 |
|
3:11.41 |
|
7 |
Hugo Leandersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
44.65 |
1:36.89 |
2:29.14 |
|
3:19.76 |
|
8 |
Axel Hörestrand |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
43.36 |
1:33.82 |
2:26.91 |
|
3:19.85 |
|
9 |
Simon Mattiasson Nazar |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
42.34 |
1:34.04 |
2:28.04 |
|
3:21.29 |
|
10 |
Johan Rauer |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
48.70 |
1:42.91 |
2:37.53 |
|
3:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Wiktor |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.06 |
1:13.80 |
1:52.80 |
|
2:31.83 |
|
2 |
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.51 |
1:17.34 |
1:58.84 |
|
2:40.19 |
|
3 |
Simon Ghidini |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.67 |
1:18.70 |
2:02.87 |
|
2:47.68 |
|
4 |
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.82 |
1:25.65 |
2:17.99 |
|
3:08.34 |
|
- |
Oliver Pavkovic |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Bergstrand |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
34.67 |
1:13.87 |
1:54.06 |
|
2:33.92 |
|
2 |
Linus Ljunghusen |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
35.47 |
1:14.68 |
1:55.22 |
|
2:36.49 |
|
3 |
Oscar Palmqvist |
2000 |
Simklubben Triton |
|
38.08 |
1:21.75 |
2:08.19 |
|
2:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
09:42 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
10:48 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ditte Oredsson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:09.25 |
2:24.64 |
3:39.28 |
|
4:53.41 |
|
2 |
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:10.22 |
2:25.26 |
3:43.24 |
|
5:00.10 |
|
3 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
Simklubben Triton |
|
1:12.23 |
2:30.37 |
3:48.32 |
|
5:02.62 |
|
4 |
Saga Nyborg |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
1:12.79 |
2:31.88 |
3:51.25 |
|
5:04.80 |
|
5 |
Olivia Hansson |
2003 |
Föreningen Österlen Sim |
|
1:12.79 |
2:31.85 |
3:50.91 |
|
5:05.61 |
|
6 |
Astrid Nilsson |
2004 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:16.98 |
2:37.65 |
3:58.39 |
|
5:13.19 |
|
7 |
Siri Bokander |
2003 |
Simklubben Triton |
|
1:14.47 |
2:35.43 |
3:57.26 |
|
5:15.80 |
|
8 |
Julia Osterman |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:17.44 |
2:38.94 |
4:00.30 |
|
5:18.56 |
|
9 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:16.35 |
2:38.44 |
3:59.44 |
|
5:19.07 |
|
10 |
Jennifer Nilsson |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:16.48 |
2:38.40 |
4:01.32 |
|
5:21.57 |
|
11 |
Kristina Orban |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:17.80 |
2:39.43 |
4:01.82 |
|
5:22.99 |
|
12 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
1:17.77 |
2:39.96 |
4:03.01 |
|
5:24.87 |
|
13 |
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
1:16.78 |
2:39.85 |
4:02.82 |
|
5:25.46 |
|
14 |
Tilde Persson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:17.68 |
2:41.81 |
4:08.93 |
|
5:30.43 |
|
15 |
Cornelia Bernspång |
2003 |
Tyringe Simsällskap |
|
1:18.00 |
2:43.55 |
4:10.05 |
|
5:31.30 |
|
16 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:18.00 |
2:44.63 |
4:10.74 |
|
5:33.84 |
|
17 |
Annie Thulin |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
1:19.14 |
2:45.13 |
4:11.68 |
|
5:35.87 |
|
18 |
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:20.89 |
2:50.22 |
4:21.67 |
|
5:50.86 |
|
19 |
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:24.63 |
2:55.36 |
4:26.32 |
|
5:53.38 |
|
20 |
Elma Kjellin |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:25.30 |
2:56.46 |
4:26.52 |
|
5:54.02 |
|
21 |
Tyra Öhlin |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:25.34 |
2:58.12 |
4:31.28 |
|
5:58.45 |
|
22 |
Sigrid Lundström |
2003 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:26.71 |
3:02.94 |
4:40.03 |
|
6:11.44 |
|
23 |
Emma Bontidean |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:26.58 |
3:01.20 |
4:37.56 |
|
6:11.47 |
|
24 |
Hilma Sörum |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:26.65 |
3:04.08 |
4:42.16 |
|
6:16.45 |
|
25 |
Sanna Bredberg Jakstrand |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:27.10 |
3:04.19 |
4:41.37 |
|
6:17.21 |
|
26 |
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:27.88 |
3:08.31 |
4:50.25 |
|
6:30.41 |
|
27 |
Clara Lundgren |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:31.19 |
3:15.21 |
5:01.30 |
|
6:46.39 |
|
28 |
Emma Ingner |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:35.29 |
3:22.72 |
5:12.78 |
|
6:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Flickor, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:05.76 |
2:15.41 |
3:25.19 |
|
4:34.64 |
|
2 |
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:09.97 |
2:24.62 |
3:37.88 |
|
4:48.58 |
|
3 |
Isabelle Odén |
2002 |
Föreningen Österlen Sim |
|
1:08.03 |
2:21.78 |
3:37.39 |
|
4:48.63 |
|
4 |
Minna Larsson |
2002 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:09.55 |
2:24.58 |
3:38.52 |
|
4:53.03 |
|
5 |
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:09.62 |
2:26.05 |
3:41.29 |
|
4:56.91 |
|
6 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:08.96 |
2:25.71 |
3:47.14 |
|
5:08.30 |
|
7 |
Tova Hegardt |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:10.53 |
2:28.71 |
3:48.44 |
|
5:09.01 |
|
8 |
Ida Björkdahl |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:13.43 |
2:32.74 |
3:52.50 |
|
5:12.63 |
|
9 |
Clara Aronsson |
2002 |
Tyringe Simsällskap |
|
1:12.64 |
2:33.43 |
3:54.74 |
|
5:14.62 |
|
10 |
Nina Nolén |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:14.93 |
2:36.53 |
3:57.40 |
|
5:15.60 |
|
11 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:14.53 |
2:35.98 |
3:58.66 |
|
5:19.62 |
|
12 |
Tilda Joelsson |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:16.98 |
2:40.33 |
4:04.80 |
|
5:28.42 |
|
13 |
Moa Knutsson |
2002 |
Föreningen Österlen Sim |
|
1:20.18 |
2:44.60 |
4:08.30 |
|
5:30.61 |
|
14 |
Matilda Carlberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:18.53 |
2:44.45 |
4:10.19 |
|
5:34.19 |
|
15 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:19.38 |
2:46.92 |
4:14.13 |
|
5:39.26 |
|
16 |
Michelle Nguyen |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
1:16.47 |
2:43.14 |
4:12.11 |
|
5:39.60 |
|
17 |
Astrid Olsson |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
1:19.45 |
2:47.34 |
4:17.51 |
|
5:44.41 |
|
18 |
Matilda Schmidt |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:27.25 |
3:03.38 |
4:40.66 |
|
6:12.67 |
|
19 |
Julia Stenström |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:27.32 |
3:03.87 |
4:42.07 |
|
6:16.88 |
|
20 |
Alma Lindberg |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:25.16 |
3:02.39 |
4:42.45 |
|
6:19.15 |
|
21 |
Matilda Hansson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:28.11 |
3:07.35 |
4:48.83 |
|
6:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Flickor, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Bergman |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
1:06.15 |
2:18.24 |
3:31.50 |
|
4:44.19 |
|
2 |
Emmy Johnsson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:09.27 |
2:24.88 |
3:38.46 |
|
4:49.37 |
|
3 |
Mary Lagoguez |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
1:09.47 |
2:24.96 |
3:40.01 |
|
4:51.96 |
|
4 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:10.90 |
2:28.49 |
3:45.69 |
|
5:01.46 |
|
5 |
Thilde Lantz |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
1:11.34 |
2:29.37 |
3:47.31 |
|
5:04.53 |
|
6 |
Sofia Stålnacke |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:10.20 |
2:28.95 |
3:49.55 |
|
5:11.37 |
|
7 |
Noemi Karlsson |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
1:12.50 |
2:32.69 |
3:53.62 |
|
5:14.61 |
|
8 |
Maja Fling |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
1:24.53 |
2:55.48 |
4:25.68 |
|
5:51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Flickor, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
10:48 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
13:03 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vincent Möller |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:16.05 |
2:35.46 |
3:56.68 |
5:18.11 |
20:32.79 |
|
|
|
|
|
|
6:42.38 |
8:07.23 |
9:30.14 |
10:53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
12:16.82 |
13:40.92 |
15:03.67 |
16:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
17:50.23 |
19:14.41 |
|
|
|
|
2 |
Noah Malmgren |
2004 |
S71 |
|
1:13.26 |
2:35.90 |
3:59.16 |
5:23.83 |
20:53.71 |
|
|
|
|
|
|
6:48.30 |
8:13.43 |
9:38.68 |
11:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
12:27.69 |
13:52.85 |
15:19.12 |
16:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
18:09.38 |
19:33.89 |
|
|
|
|
3 |
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:15.72 |
2:40.37 |
4:05.28 |
5:30.68 |
21:07.52 |
|
|
|
|
|
|
6:55.31 |
8:20.38 |
9:45.65 |
11:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
12:39.89 |
14:08.54 |
15:32.77 |
16:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
18:22.92 |
19:46.17 |
|
|
|
|
4 |
Tomislav Corluka |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
1:17.36 |
2:42.43 |
4:08.93 |
5:33.92 |
21:21.33 |
|
|
|
|
|
|
7:02.80 |
8:28.65 |
9:52.60 |
11:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
12:45.94 |
14:12.62 |
15:39.46 |
17:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
18:33.83 |
20:00.93 |
|
|
|
|
5 |
Herman Modig |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
1:19.76 |
2:45.37 |
4:11.34 |
5:38.54 |
21:37.77 |
|
|
|
|
|
|
7:05.90 |
8:34.01 |
10:02.15 |
11:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
12:56.13 |
14:24.88 |
15:52.93 |
17:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
18:47.73 |
20:14.62 |
|
|
|
|
6 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:22.29 |
2:51.91 |
4:23.13 |
5:53.80 |
22:18.22 |
|
|
|
|
|
|
7:25.36 |
8:55.59 |
10:23.91 |
11:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
13:22.10 |
14:52.69 |
16:22.14 |
17:51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
19:22.88 |
20:53.02 |
|
|
|
|
7 |
Arvid Nilsson |
2003 |
Simklubben Triton |
|
1:17.99 |
2:45.21 |
4:16.75 |
5:47.30 |
22:32.52 |
|
|
|
|
|
|
7:19.88 |
8:53.72 |
10:26.49 |
11:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
13:28.31 |
15:00.83 |
16:32.66 |
18:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
19:35.72 |
21:07.78 |
|
|
|
|
8 |
Carl Elmer |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:21.81 |
2:51.17 |
4:20.37 |
5:50.21 |
22:32.96 |
|
|
|
|
|
|
7:19.94 |
8:50.97 |
10:21.75 |
11:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
13:24.00 |
14:55.38 |
16:27.69 |
18:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
19:33.94 |
21:07.51 |
|
|
|
|
9 |
Niels Kwant |
2003 |
Tyringe Simsällskap |
|
1:19.82 |
2:47.72 |
4:18.01 |
5:48.91 |
22:33.99 |
|
|
|
|
|
|
7:20.11 |
8:50.88 |
10:21.92 |
11:52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
13:25.38 |
14:56.56 |
16:29.32 |
18:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
19:34.08 |
21:06.08 |
|
|
|
|
- |
Daniel Alim |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ivan Sivolov |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Birkan Ates |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:05.68 |
2:17.15 |
3:31.42 |
4:46.93 |
18:37.28 |
|
|
|
|
|
|
6:03.72 |
7:20.10 |
8:34.51 |
9:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
11:06.24 |
12:22.68 |
13:39.09 |
14:55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
16:11.84 |
17:26.40 |
|
|
|
|
2 |
Thor Grandin |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:12.08 |
2:31.07 |
3:50.13 |
5:09.55 |
19:36.01 |
|
|
|
|
|
|
6:29.06 |
7:48.33 |
9:07.75 |
10:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
11:45.75 |
13:04.46 |
14:24.14 |
15:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
17:02.91 |
18:22.05 |
|
|
|
|
3 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:11.47 |
2:30.55 |
3:51.17 |
5:12.87 |
19:58.16 |
|
|
|
|
|
|
6:33.99 |
7:54.14 |
9:15.04 |
10:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
11:55.27 |
13:16.65 |
14:38.42 |
16:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
17:21.60 |
18:42.24 |
|
|
|
|
4 |
Harry Petersson |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
1:16.91 |
2:41.24 |
4:05.54 |
5:29.82 |
20:37.06 |
|
|
|
|
|
|
6:54.09 |
8:17.31 |
9:40.68 |
11:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
12:27.28 |
13:50.42 |
15:12.48 |
16:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
17:56.47 |
19:17.95 |
|
|
|
|
5 |
Ahmed Sadoon |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
1:19.04 |
2:43.49 |
4:09.26 |
5:35.18 |
21:27.05 |
|
|
|
|
|
|
7:02.60 |
8:30.20 |
9:58.93 |
11:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
12:55.15 |
14:22.68 |
15:49.02 |
17:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
18:42.31 |
20:08.85 |
|
|
|
|
6 |
Daniel Li |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:18.33 |
2:45.82 |
4:16.91 |
5:46.77 |
21:51.01 |
|
|
|
|
|
|
7:16.06 |
8:45.99 |
10:15.08 |
11:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
13:14.97 |
14:44.85 |
16:12.57 |
17:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
19:06.74 |
20:32.70 |
|
|
|
|
7 |
Axel Hörestrand |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:16.99 |
2:42.96 |
4:10.87 |
5:38.90 |
22:06.49 |
|
|
|
|
|
|
7:08.81 |
8:41.56 |
10:14.78 |
11:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
13:18.31 |
14:48.50 |
16:18.73 |
17:48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
19:17.75 |
20:45.32 |
|
|
|
|
8 |
Emil Pettersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:22.32 |
2:52.63 |
4:25.26 |
5:57.15 |
22:27.16 |
|
|
|
|
|
|
7:27.81 |
8:58.32 |
10:29.38 |
12:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
13:32.04 |
15:02.70 |
16:34.77 |
18:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
19:34.42 |
21:02.69 |
|
|
|
|
9 |
Simon Mattiasson Nazar |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:19.98 |
2:50.68 |
4:23.70 |
5:56.79 |
22:57.41 |
|
|
|
|
|
|
7:29.48 |
9:03.81 |
10:35.86 |
12:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
13:43.87 |
15:18.54 |
16:50.34 |
18:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
19:55.44 |
21:28.14 |
|
|
|
|
10 |
Hugo Leandersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:32.51 |
3:18.73 |
5:06.27 |
6:53.13 |
26:03.01 |
|
|
|
|
|
|
8:41.09 |
10:28.51 |
12:17.74 |
14:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
15:50.29 |
17:36.69 |
19:23.35 |
21:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
22:49.05 |
24:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Börjesson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:10.81 |
2:29.31 |
3:48.75 |
5:08.84 |
19:56.23 |
|
|
|
|
|
|
6:30.35 |
7:52.92 |
9:15.12 |
10:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
11:55.68 |
13:16.75 |
14:38.73 |
16:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
17:23.79 |
18:43.74 |
|
|
|
|
2 |
Sebastian Mickelsson |
2001 |
Simklubben Triton |
|
1:16.52 |
2:38.40 |
4:01.37 |
5:24.92 |
20:29.51 |
|
|
|
|
|
|
6:48.98 |
8:13.37 |
9:37.08 |
11:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
12:24.18 |
13:46.30 |
15:11.55 |
16:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
17:53.98 |
19:13.24 |
|
|
|
|
3 |
Oliver Pavkovic |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
1:15.48 |
2:41.47 |
4:08.04 |
5:34.94 |
21:59.50 |
|
|
|
|
|
|
7:02.24 |
8:30.96 |
9:59.52 |
11:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
13:00.80 |
14:32.46 |
16:03.19 |
17:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
19:06.60 |
20:36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:04.65 |
2:14.82 |
3:25.38 |
4:35.09 |
17:13.95 |
|
|
|
|
|
|
5:44.25 |
6:53.28 |
8:01.80 |
9:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
10:17.82 |
11:26.47 |
12:35.32 |
13:44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
14:54.26 |
16:05.29 |
|
|
|
|
2 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Triton |
|
1:05.04 |
2:14.53 |
3:25.23 |
4:35.24 |
17:31.24 |
|
|
|
|
|
|
5:44.32 |
6:53.44 |
8:02.70 |
9:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
10:24.75 |
11:36.44 |
12:47.92 |
13:58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
15:10.74 |
16:22.39 |
|
|
|
|
3 |
Oskar Skarin |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:05.17 |
2:15.29 |
3:25.98 |
4:36.48 |
17:48.99 |
|
|
|
|
|
|
5:47.91 |
6:59.13 |
8:10.91 |
9:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
10:34.74 |
11:47.37 |
12:59.56 |
14:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
15:26.18 |
16:39.39 |
|
|
|
|
4 |
Samuel Kvist |
2000 |
Simklubben Triton |
|
1:07.79 |
2:22.39 |
3:37.01 |
4:52.70 |
18:48.69 |
|
|
|
|
|
|
6:08.53 |
7:25.34 |
8:41.50 |
9:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
11:13.17 |
12:30.58 |
13:45.51 |
15:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
16:17.75 |
17:34.73 |
|
|
|
|
5 |
Joel Johnsson |
2000 |
Kristianstads SLS |
|
1:12.12 |
2:29.21 |
3:47.49 |
5:04.71 |
19:39.26 |
|
|
|
|
|
|
6:22.66 |
7:41.58 |
9:01.50 |
10:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
11:40.68 |
13:00.14 |
14:21.36 |
15:41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
17:00.67 |
18:21.29 |
|
|
|
|
6 |
Tim Berthelsson |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:10.66 |
2:28.82 |
3:47.90 |
5:09.10 |
19:40.58 |
|
|
|
|
|
|
6:30.14 |
7:49.84 |
9:08.28 |
10:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
11:49.40 |
13:07.87 |
14:28.84 |
15:49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
17:09.90 |
18:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
13:03 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
15:08 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ahmad Attellesey |
1995 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
15:08 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
15:22 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
15:22 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
15:26 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ahmad Attellesey |
1995 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
15:26 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
15:46 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
15:46 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
15:54 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ahmad Attellesey |
1995 |
Simklubben Triton |
|
28.48 |
|
|
|
1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
15:54 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
16:26 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 19, 100m Medley Damer, Finaler 19 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
16:26 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
16:24 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ahmad Attellesey |
1995 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
16:24 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
16:39 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
16:39 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
16:45 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ahmad Attellesey |
1995 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
16:45 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 och Bråhögsprinten |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
16:54 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
16:54 |
|