Tulokset Mitta-uinnit 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
11:11 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesse Hyppönen |
2004 |
|
|
43.24 |
1:33.36 |
2:30.27 |
|
3:14.32 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Autio |
2007 |
|
|
49.35 |
1:45.27 |
2:50.26 |
|
3:36.98 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Max Eriksson |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Perttu Somero |
2001 |
|
|
32.51 |
1:08.36 |
1:55.41 |
|
2:31.73 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristoffer Kulju |
2001 |
|
|
37.35 |
1:19.02 |
2:07.57 |
|
2:44.48 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olli Soramies |
1998 |
|
|
28.39 |
1:03.44 |
1:42.24 |
|
2:15.99 |
|
|
Voikkaan Viesti |
2:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Atte Somero |
1999 |
|
|
29.11 |
1:04.70 |
1:47.08 |
|
2:21.29 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
11:11 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
11:25 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
|
43.47 |
1:35.44 |
2:30.83 |
|
3:17.85 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Salma Mäntynen |
2005 |
|
|
43.11 |
1:36.41 |
2:35.95 |
|
3:20.04 |
|
|
Uimaseura Aquila |
3:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ada Oila |
2005 |
|
|
55.80 |
1:49.44 |
2:52.25 |
|
3:42.12 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Clara Korkeamäki |
2006 |
|
|
55.18 |
1:52.78 |
2:58.31 |
|
3:48.28 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Milla Kiviranta |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Jatkola |
2004 |
|
|
37.39 |
1:23.30 |
2:14.45 |
|
2:55.19 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
3:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiiu Korhonen |
2003 |
|
|
36.88 |
1:24.37 |
2:18.67 |
|
3:01.13 |
|
|
Uimaseura Aquila |
3:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nessa Järvinen |
2004 |
|
|
38.50 |
1:25.98 |
2:19.09 |
|
3:01.35 |
|
|
Uimaseura Aquila |
3:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
|
43.56 |
1:33.16 |
2:31.04 |
|
3:14.19 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
3:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Soramies |
2004 |
|
|
52.95 |
1:47.10 |
2:44.72 |
|
3:32.97 |
|
|
Voikkaan Viesti |
3:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Winqvist |
2002 |
|
|
34.85 |
1:20.30 |
2:10.79 |
|
2:54.28 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Yasmin Laouari |
2001 |
|
|
39.83 |
1:26.74 |
2:20.01 |
|
3:00.00 |
|
|
Vanders |
3:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Rosqvist |
2001 |
|
|
41.45 |
1:27.38 |
2:24.62 |
|
3:08.73 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
3:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Ahlgren |
2001 |
|
|
41.23 |
1:32.31 |
2:27.43 |
|
3:11.59 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellen Mänttäri |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
11:25 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
11:28 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani Ekman |
2006 |
|
|
|
|
|
|
50.07 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Georgi Biatetc |
2005 |
|
|
|
|
|
|
51.20 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
11:28 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
11:34 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malin Lindblom |
2006 |
|
170 |
|
|
|
|
51.95 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Chadromtseva |
2006 |
|
49 |
|
|
|
|
1:18.42 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ada Nyström |
2001 |
|
556 |
|
|
|
|
35.02 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fanny Nyström |
1999 |
|
532 |
|
|
|
|
35.54 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Louhevaara |
1997 |
|
494 |
|
|
|
|
36.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Kokko |
1999 |
|
404 |
|
|
|
|
38.94 |
|
|
Vanders |
38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
360 |
|
|
|
|
40.45 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Hurtta |
2003 |
|
336 |
|
|
|
|
41.39 |
|
|
Uimaseura Aquila |
46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kiira Vuorinen |
2001 |
|
284 |
|
|
|
|
43.80 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Fanny Puska |
2001 |
|
247 |
|
|
|
|
45.87 |
|
|
Haminan Uimaseura |
46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Erja Tiljander |
2000 |
|
237 |
|
|
|
|
46.50 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Irina Puukko |
2001 |
|
235 |
|
|
|
|
46.66 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julia Huovinen |
2004 |
|
204 |
|
|
|
|
48.92 |
|
|
Uimaseura Aquila |
49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ava Malm |
2004 |
|
180 |
|
|
|
|
50.99 |
|
|
Uimaseura Aquila |
50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Reetta Haara |
2004 |
|
156 |
|
|
|
|
53.49 |
|
|
Keravan Uimarit |
52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tilda Tulima |
2001 |
|
142 |
|
|
|
|
55.10 |
|
|
Keravan Uimarit |
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elina Laaksonen |
2004 |
|
137 |
|
|
|
|
55.74 |
|
|
Keravan Uimarit |
57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmi Järvinen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Peppi Innamaa |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Keravan Uimarit |
58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
11:34 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
11:43 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandr Logvin |
2006 |
|
146 |
39.47 |
|
|
|
1:25.20 |
|
|
Vanders |
1:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miska Korkalainen |
2006 |
|
97 |
47.30 |
|
|
|
1:37.70 |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jani Ekman |
2006 |
|
90 |
47.57 |
|
|
|
1:40.10 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
209 |
36.57 |
|
|
|
1:15.65 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pyry Aspholm |
2004 |
|
121 |
41.79 |
|
|
|
1:30.71 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vinski Lång |
2004 |
|
82 |
49.44 |
|
|
|
1:43.13 |
|
|
Keravan Uimarit |
1:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Lindfors |
2002 |
|
295 |
32.67 |
|
|
|
1:07.44 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isak Jatkola |
2003 |
|
268 |
32.61 |
|
|
|
1:09.70 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Kallionpää |
2002 |
|
250 |
33.81 |
|
|
|
1:11.28 |
|
|
Vanders |
1:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leevi Kervinen |
2003 |
|
227 |
34.36 |
|
|
|
1:13.66 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Casper Heikkinen |
2003 |
|
221 |
35.58 |
|
|
|
1:14.27 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Rajala |
2002 |
|
208 |
36.17 |
|
|
|
1:15.79 |
|
|
Vanders |
1:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Antonen |
2003 |
|
199 |
35.73 |
|
|
|
1:16.93 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samuel Seppänen |
2002 |
|
182 |
38.22 |
|
|
|
1:19.25 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lauri Karhu |
2003 |
|
162 |
40.46 |
|
|
|
1:22.35 |
|
|
Vanders |
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Seppälä |
2000 |
|
354 |
30.32 |
|
|
|
1:03.52 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Uusitalo |
2000 |
|
349 |
31.47 |
|
|
|
1:03.78 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roni Törnqvist |
2000 |
|
332 |
31.89 |
|
|
|
1:04.87 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Niemi |
2001 |
|
280 |
33.09 |
|
|
|
1:08.65 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niilo Olander |
2001 |
|
276 |
33.55 |
|
|
|
1:08.99 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Nyman |
2001 |
|
263 |
33.43 |
|
|
|
1:10.08 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Timo Marttinen |
2001 |
|
252 |
33.91 |
|
|
|
1:11.07 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Rutanen |
2001 |
|
174 |
38.77 |
|
|
|
1:20.44 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
585 |
26.12 |
|
|
|
53.72 |
|
|
Vanders |
54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Atte Somero |
1999 |
|
525 |
27.01 |
|
|
|
55.68 |
|
|
Lahden Kaleva |
57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tristan Forslund |
1998 |
|
493 |
26.76 |
|
|
|
56.88 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Vänskä |
1998 |
|
445 |
28.00 |
|
|
|
58.82 |
|
|
HTU Stadi |
57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roberto Honni |
1998 |
|
424 |
28.15 |
|
|
|
59.81 |
|
|
HTU Stadi |
57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
11:43 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
11:53 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Punkkinen |
2005 |
|
156 |
45.34 |
|
|
|
1:34.68 |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Winona Forslund |
2003 |
|
332 |
34.35 |
|
|
|
1:13.63 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
322 |
34.71 |
|
|
|
1:14.35 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tinka Rokka |
2003 |
|
284 |
37.18 |
|
|
|
1:17.56 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Taru Nekkula |
2003 |
|
237 |
39.20 |
|
|
|
1:22.37 |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elina Laaksonen |
2004 |
|
204 |
42.18 |
|
|
|
1:26.56 |
|
|
Keravan Uimarit |
1:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aino Soramies |
2004 |
|
193 |
42.55 |
|
|
|
1:28.15 |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Reetta Haara |
2004 |
|
151 |
44.29 |
|
|
|
1:35.76 |
|
|
Keravan Uimarit |
1:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peppi Innamaa |
2004 |
|
138 |
45.43 |
|
|
|
1:38.54 |
|
|
Keravan Uimarit |
1:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aada Pohjala |
2001 |
|
489 |
31.17 |
|
|
|
1:04.71 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
423 |
32.15 |
|
|
|
1:07.91 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Irina Puukko |
2001 |
|
367 |
33.67 |
|
|
|
1:11.21 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Suvi-Maaria Heinonen |
2002 |
|
357 |
34.69 |
|
|
|
1:11.84 |
|
|
Salon Uimarit |
1:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rosalia Turunen |
2002 |
|
344 |
33.53 |
|
|
|
1:12.78 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Netta Korhonen |
2001 |
|
318 |
36.18 |
|
|
|
1:14.69 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sara Rosqvist |
2001 |
|
310 |
35.21 |
|
|
|
1:15.30 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johanna Luukkonen |
2001 |
|
302 |
36.10 |
|
|
|
1:16.01 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kiira Vuorinen |
2001 |
|
300 |
36.04 |
|
|
|
1:16.14 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amanda Ahlgren |
2001 |
|
271 |
36.55 |
|
|
|
1:18.82 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emmi Järvinen |
2001 |
|
255 |
38.42 |
|
|
|
1:20.40 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jenny Pulli |
2001 |
|
242 |
37.54 |
|
|
|
1:21.78 |
|
|
Vanders |
1:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tilda Tulima |
2001 |
|
149 |
47.05 |
|
|
|
1:36.11 |
|
|
Keravan Uimarit |
1:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Törnqvist |
1999 |
|
405 |
32.81 |
|
|
|
1:08.89 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ellen Mänttäri |
2000 |
|
239 |
38.80 |
|
|
|
1:22.17 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janette Qureshi |
1999 |
|
165 |
41.88 |
|
|
|
1:32.88 |
|
|
Vanders |
1:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
11:53 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
12:13 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
337 |
31.81 |
|
|
|
1:09.58 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Perttu Somero |
2001 |
|
326 |
32.40 |
|
|
|
1:10.38 |
|
|
Lahden Kaleva |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sasa Seppälä |
1998 |
|
395 |
30.16 |
|
|
|
1:06.01 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
12:13 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
12:18 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiiu Korhonen |
2003 |
|
302 |
37.50 |
|
|
|
1:21.32 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saga Jatkola |
2004 |
|
287 |
38.80 |
|
|
|
1:22.75 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tinka Rokka |
2003 |
|
218 |
42.24 |
|
|
|
1:30.70 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Pajari |
2001 |
|
404 |
35.03 |
|
|
|
1:13.86 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Winqvist |
2002 |
|
389 |
33.50 |
|
|
|
1:14.77 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
364 |
34.00 |
|
|
|
1:16.48 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Ahlgren |
2001 |
|
166 |
43.84 |
|
|
|
1:39.25 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinja Peippo |
1999 |
|
446 |
32.35 |
|
|
|
1:11.46 |
|
|
Vanders |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tiia Louhevaara |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
12:18 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
12:32 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexey Kirov |
2004 |
|
140 |
1:30.54 |
3:17.66 |
5:04.74 |
|
6:48.34 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Lindfors |
2002 |
|
349 |
1:10.61 |
2:28.30 |
3:47.26 |
|
5:01.39 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
5:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isak Jatkola |
2003 |
|
295 |
1:15.66 |
2:38.30 |
4:00.05 |
|
5:18.52 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
5:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nesja Seppälä |
2000 |
|
312 |
1:11.52 |
2:31.50 |
3:53.40 |
|
5:12.81 |
|
|
Haminan Uimaseura |
5:30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristoffer Kulju |
2001 |
|
292 |
1:15.62 |
2:37.82 |
3:59.36 |
|
5:19.69 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
6:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olli Soramies |
1998 |
|
542 |
1:00.20 |
2:06.65 |
3:13.89 |
|
4:20.31 |
|
|
Voikkaan Viesti |
4:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Atte Somero |
1999 |
|
521 |
1:01.69 |
2:08.60 |
3:16.39 |
|
4:23.62 |
|
|
Lahden Kaleva |
4:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Salán |
1999 |
|
397 |
1:03.64 |
2:17.89 |
3:34.04 |
|
4:48.68 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
12:32 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
12:39 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
217 |
1:29.47 |
3:09.60 |
4:52.15 |
|
6:29.73 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
7:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Winona Forslund |
2003 |
|
337 |
1:20.21 |
2:46.35 |
4:13.12 |
|
5:36.83 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
5:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Hyvönen |
1999 |
|
376 |
1:13.97 |
2:36.73 |
4:01.49 |
|
5:24.80 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erja Tiljander |
2000 |
|
215 |
1:23.86 |
3:03.35 |
4:47.92 |
|
6:31.17 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
6:46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
12:39 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
12:46 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Karlsson |
2006 |
|
81 |
54.46 |
|
|
|
1:52.95 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
213 |
39.98 |
|
|
|
1:21.86 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pyry Aspholm |
2004 |
|
106 |
49.36 |
|
|
|
1:43.36 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Eriksson |
2002 |
|
237 |
39.33 |
|
|
|
1:18.98 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leo Kallionpää |
2002 |
|
215 |
39.43 |
|
|
|
1:21.68 |
|
|
Vanders |
1:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leevi Kervinen |
2003 |
|
172 |
42.00 |
|
|
|
1:27.99 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper Heikkinen |
2003 |
|
134 |
46.92 |
|
|
|
1:35.44 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Rajala |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
1:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samuel Seppänen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Perttu Somero |
2001 |
|
388 |
32.38 |
|
|
|
1:07.09 |
|
|
Lahden Kaleva |
1:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roni Törnqvist |
2000 |
|
309 |
36.05 |
|
|
|
1:12.32 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Uusitalo |
2000 |
|
271 |
37.33 |
|
|
|
1:15.54 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Nyman |
2001 |
|
223 |
39.49 |
|
|
|
1:20.59 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
626 |
27.14 |
|
|
|
57.19 |
|
|
Vanders |
55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
12:46 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
12:52 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
202 |
46.03 |
|
|
|
1:33.73 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malin Lindblom |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nessa Järvinen |
2004 |
|
285 |
40.20 |
|
|
|
1:23.53 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Huovinen |
2004 |
|
239 |
42.93 |
|
|
|
1:28.65 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Pajari |
2001 |
|
392 |
37.26 |
|
|
|
1:15.19 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aada Pohjala |
2001 |
|
342 |
38.31 |
|
|
|
1:18.68 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Huurinainen |
2001 |
|
275 |
40.44 |
|
|
|
1:24.60 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Fanny Puska |
2001 |
|
190 |
45.97 |
|
|
|
1:35.68 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rosalia Turunen |
2002 |
|
144 |
48.47 |
|
|
|
1:44.94 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johanna Luukkonen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellen Mänttäri |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
12:52 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
13:12 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Georgi Biatetc |
2005 |
|
119 |
|
|
|
|
41.14 |
|
|
Uimaseura Aquila |
46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pyry Aspholm |
2004 |
|
117 |
|
|
|
|
41.37 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
98 |
|
|
|
|
43.92 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vinski Lång |
2004 |
|
94 |
|
|
|
|
44.44 |
|
|
Keravan Uimarit |
43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nesja Seppälä |
2000 |
|
380 |
|
|
|
|
27.97 |
|
|
Haminan Uimaseura |
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Uusitalo |
2000 |
|
348 |
|
|
|
|
28.78 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sami Seppälä |
2000 |
|
330 |
|
|
|
|
29.31 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roni Törnqvist |
2000 |
|
308 |
|
|
|
|
29.99 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskari Niemi |
2001 |
|
294 |
|
|
|
|
30.45 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Timo Marttinen |
2001 |
|
250 |
|
|
|
|
32.16 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Silvennoinen |
2001 |
|
247 |
|
|
|
|
32.28 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Rutanen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
13:12 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
13:18 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
13:18 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
13:26 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesse Hyppönen |
2004 |
|
171 |
47.62 |
|
|
|
1:40.06 |
|
|
Lahden Kaleva |
1:40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
150 |
50.36 |
|
|
|
1:44.51 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jani Ekman |
2006 |
|
130 |
52.18 |
|
|
|
1:49.73 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Antonen |
2003 |
|
234 |
41.20 |
|
|
|
1:30.19 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leevi Kervinen |
2003 |
|
234 |
42.32 |
|
|
|
1:30.22 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Max Eriksson |
2002 |
|
201 |
45.60 |
|
|
|
1:34.88 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isak Jatkola |
2003 |
|
161 |
48.19 |
|
|
|
1:42.02 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Casper Heikkinen |
2003 |
|
152 |
50.08 |
|
|
|
1:43.98 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Karhu |
2003 |
|
134 |
52.68 |
|
|
|
1:48.58 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
466 |
33.51 |
|
|
|
1:11.72 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niilo Olander |
2001 |
|
357 |
37.16 |
|
|
|
1:18.32 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Niemi |
2001 |
|
299 |
38.58 |
|
|
|
1:23.09 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristoffer Kulju |
2001 |
|
251 |
42.04 |
|
|
|
1:28.11 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Nyman |
2001 |
|
195 |
45.90 |
|
|
|
1:35.88 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olli Soramies |
1998 |
|
542 |
31.90 |
|
|
|
1:08.17 |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kim Ohtonen |
1966 |
|
357 |
37.46 |
|
|
|
1:18.35 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
13:26 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
13:34 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
225 |
47.71 |
|
|
|
1:42.48 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Salma Mäntynen |
2005 |
|
200 |
49.41 |
|
|
|
1:46.55 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla Kiviranta |
2006 |
|
156 |
54.23 |
|
|
|
1:55.77 |
|
|
Vanders |
1:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Winona Forslund |
2003 |
|
390 |
39.30 |
|
|
|
1:25.30 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiiu Korhonen |
2003 |
|
301 |
43.19 |
|
|
|
1:33.04 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tinka Rokka |
2003 |
|
269 |
45.61 |
|
|
|
1:36.55 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saga Jatkola |
2004 |
|
245 |
47.34 |
|
|
|
1:39.53 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
242 |
47.55 |
|
|
|
1:39.99 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Reetta Haara |
2004 |
|
151 |
54.60 |
|
|
|
1:56.99 |
|
|
Keravan Uimarit |
1:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peppi Innamaa |
2004 |
|
136 |
56.09 |
|
|
|
2:01.22 |
|
|
Keravan Uimarit |
2:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ada Nyström |
2001 |
|
564 |
35.58 |
|
|
|
1:15.47 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
321 |
42.43 |
|
|
|
1:31.04 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Huurinainen |
2001 |
|
300 |
43.89 |
|
|
|
1:33.15 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
1:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kiira Vuorinen |
2001 |
|
267 |
45.33 |
|
|
|
1:36.79 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rosalia Turunen |
2002 |
|
226 |
48.12 |
|
|
|
1:42.29 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tilda Tulima |
2001 |
|
133 |
58.53 |
|
|
|
2:01.99 |
|
|
Keravan Uimarit |
1:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Nyström |
1999 |
|
555 |
36.01 |
|
|
|
1:15.84 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tiia Louhevaara |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
13:34 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
13:37 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Autio |
2007 |
|
100 |
|
|
|
|
46.87 |
|
|
Uimaseura Aquila |
45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
13:37 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
13:45 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malin Lindblom |
2006 |
|
166 |
|
|
|
|
44.33 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Clara Korkeamäki |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ada Oila |
2005 |
|
79 |
|
|
|
|
56.60 |
|
|
Vanders |
50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Punkkinen |
2005 |
|
72 |
|
|
|
|
58.41 |
|
|
Voikkaan Viesti |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Salma Mäntynen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uimaseura Aquila |
43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
13:45 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
14:09 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 19, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
14:09 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Porvoon Mitta-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
14:15 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 20, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
14:15 |
|