Tulokset Gentofte Open 2016 - Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Gentofte Open Forår 2016 |
|
Udskriftsdato |
17 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
12:01 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas B. Sørensen |
1993 |
|
465 |
30.43 |
1:10.48 |
1:53.57 |
|
2:27.07 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
579 |
29.29 |
1:05.55 |
1:46.42 |
|
2:16.76 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
|
563 |
28.53 |
1:03.50 |
1:46.97 |
|
2:18.05 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
|
559 |
29.52 |
1:04.81 |
1:46.20 |
|
2:18.34 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
509 |
30.08 |
1:08.58 |
1:50.68 |
|
2:22.70 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
|
457 |
31.25 |
1:08.56 |
1:55.25 |
|
2:27.93 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jacob Holm |
2000 |
|
435 |
32.86 |
1:13.31 |
1:55.16 |
|
2:30.41 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
|
433 |
32.17 |
1:11.40 |
1:58.35 |
|
2:30.59 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thor B. Hansen |
2000 |
|
433 |
32.65 |
1:10.89 |
1:56.19 |
|
2:30.63 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joakim Palmqvist |
1999 |
|
398 |
32.63 |
1:11.37 |
1:58.98 |
|
2:34.86 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Norup |
1999 |
|
392 |
33.61 |
1:16.53 |
1:57.09 |
|
2:35.68 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matthæus Vámosi |
2000 |
|
354 |
33.86 |
1:16.42 |
2:00.93 |
|
2:41.01 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Adrian Roed Schønning |
2000 |
|
312 |
34.82 |
1:17.81 |
2:11.20 |
|
2:48.01 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristian Heinz Buskov |
2000 |
|
311 |
34.80 |
1:18.14 |
2:11.23 |
|
2:48.14 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laurids Holme |
2000 |
|
279 |
37.61 |
1:26.27 |
2:16.75 |
|
2:54.32 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kim Emil K. Petersen |
1999 |
|
255 |
33.51 |
1:21.50 |
2:20.43 |
|
2:59.72 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Brylov |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afsl. på mave i ryg |
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sander Andkjær Doberck |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mert Kaya |
2001 |
|
477 |
31.74 |
1:10.02 |
1:52.89 |
|
2:25.82 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
477 |
32.23 |
1:09.36 |
1:54.08 |
|
2:25.87 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
|
394 |
32.82 |
1:14.31 |
1:58.48 |
|
2:35.48 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
|
383 |
33.03 |
1:15.75 |
1:59.44 |
|
2:36.96 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Skinhøj |
2001 |
|
378 |
35.20 |
1:17.91 |
2:02.22 |
|
2:37.56 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonathan P. Hedager |
2001 |
|
375 |
33.32 |
1:13.70 |
2:00.64 |
|
2:37.95 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marcus Dessau |
2002 |
|
375 |
33.99 |
1:14.77 |
2:04.75 |
|
2:38.05 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mattias Houen |
2002 |
|
355 |
35.39 |
1:18.14 |
2:05.03 |
|
2:40.92 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marco Knudsen |
2003 |
|
336 |
37.92 |
1:20.28 |
2:09.67 |
|
2:43.96 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
|
332 |
39.42 |
1:19.96 |
2:07.15 |
|
2:44.50 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikkel Hansen |
2003 |
|
294 |
37.18 |
1:22.61 |
2:13.05 |
|
2:51.28 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lucas Burmester |
2002 |
|
291 |
36.14 |
1:20.45 |
2:13.21 |
|
2:51.89 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jesper Schiødt |
2001 |
|
291 |
37.53 |
1:22.36 |
2:13.91 |
|
2:51.99 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kevin Liang |
2002 |
|
285 |
35.42 |
1:23.08 |
2:14.26 |
|
2:53.12 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
2:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
|
274 |
38.46 |
1:25.46 |
2:18.44 |
|
2:55.45 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Harald Riisager |
2003 |
|
273 |
42.34 |
1:28.49 |
2:18.05 |
|
2:55.59 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Karl August B. Balle |
2003 |
|
271 |
38.23 |
1:26.17 |
2:15.02 |
|
2:56.03 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jesper Funch Jørgensen |
2003 |
|
260 |
41.92 |
1:26.53 |
2:19.89 |
|
2:58.49 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
3:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
|
258 |
38.02 |
1:25.63 |
2:19.77 |
|
2:59.03 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
|
256 |
40.41 |
1:27.76 |
2:18.68 |
|
2:59.32 |
|
|
Greve Svømmeklub |
4:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
|
252 |
36.98 |
1:26.68 |
2:20.05 |
|
3:00.45 |
|
|
Greve Svømmeklub |
3:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
|
243 |
39.66 |
1:29.80 |
2:20.48 |
|
3:02.50 |
|
|
Greve Svømmeklub |
3:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nicolai Schuster Gath |
2003 |
|
234 |
40.47 |
1:26.16 |
2:26.88 |
|
3:04.85 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
3:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
|
232 |
41.43 |
1:27.59 |
2:23.62 |
|
3:05.36 |
|
|
Roskilde Svømning |
3:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
|
225 |
40.37 |
1:26.64 |
2:26.93 |
|
3:07.40 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emil Søby |
2004 |
|
223 |
42.81 |
1:29.07 |
2:26.05 |
|
3:07.81 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
3:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Valdemar Menck Nielsen |
2005 |
|
216 |
40.29 |
1:30.01 |
2:28.19 |
|
3:10.00 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Julius Højgaard Allin |
2003 |
|
175 |
45.88 |
1:37.10 |
2:35.12 |
|
3:23.44 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Matias Buus Hansen |
2003 |
|
175 |
45.72 |
1:34.63 |
2:39.95 |
|
3:23.62 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
3:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Hartkopf |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marius Bugge |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sv. på mave v 100 m |
|
Greve Svømmeklub |
3:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Asymm. ben i bryst |
|
Greve Svømmeklub |
3:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 |
Udskriftsdato |
17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:01 |
|