Results for Gentofte Open 2016 - Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 15 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.49 | ||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.30 | ||||||
3 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.54 | ||||||
4 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.92 | ||||||
5 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 35.09 | ||||||
6 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 35.28 | ||||||
7 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.14 | ||||||
8 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 37.67 | ||||||
9 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 39.22 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 32.25 | ||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.42 | ||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.37 | ||||||
4 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.63 | ||||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.13 | ||||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 34.38 | ||||||
7 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.72 | ||||||
8 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.76 | ||||||
9 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.49 | ||||||
10 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.45 | ||||||
11 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.50 | ||||||
12 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.58 | ||||||
12 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.58 | ||||||
14 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 36.85 | ||||||
15 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.54 | ||||||
16 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.57 | ||||||
17 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.58 | ||||||
18 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.75 | ||||||
19 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.06 | ||||||
20 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.18 | ||||||
21 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 38.21 | ||||||
22 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.28 | ||||||
23 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.34 | ||||||
24 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.51 | ||||||
25 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.85 | ||||||
26 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 39.03 | ||||||
27 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.06 | ||||||
28 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 39.13 | ||||||
29 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.69 | ||||||
30 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.72 | ||||||
31 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.77 | ||||||
32 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.59 | ||||||
33 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.07 | ||||||
34 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.18 | ||||||
35 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.30 | ||||||
36 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 41.35 | ||||||
37 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.84 | ||||||
37 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.84 | ||||||
39 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.93 | ||||||
40 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 43.05 | ||||||
41 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.25 | ||||||
42 | Tate Green | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.80 | ||||||
43 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.41 | ||||||
44 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.53 | ||||||
45 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 44.55 | ||||||
46 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 44.66 | ||||||
47 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.95 | ||||||
48 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 46.24 | ||||||
49 | Vilja Meinert Jacobsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 46.39 | ||||||
50 | Alma Bendix Dahl | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 46.48 | ||||||
51 | Christine Heimann Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 48.36 | ||||||
- | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 15 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:56 |