Resultater for Gentofte Open 2016 - Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.64 | 1:08.38 | 1:45.04 | 2:21.23 | |||
2 | Josefine Boisen | 1996 | Roskilde Svømning | 32.22 | 1:09.16 | 1:46.75 | 2:24.19 | |||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.96 | 1:02.69 | 1:36.69 | 2:10.64 | |||
2 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.20 | 1:04.41 | 1:39.42 | 2:14.52 | |||
3 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 31.73 | 1:05.50 | 1:40.60 | 2:14.90 | |||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.08 | 1:05.54 | 1:41.02 | 2:15.43 | |||
5 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 30.14 | 1:04.10 | 1:40.04 | 2:16.54 | |||
6 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.82 | 1:07.31 | 1:44.24 | 2:20.09 | |||
7 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.02 | 1:08.88 | 1:44.90 | 2:20.33 | |||
8 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.13 | 1:09.53 | 1:46.43 | 2:22.03 | |||
9 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 34.00 | 1:10.26 | 1:46.81 | 2:23.33 | |||
10 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.85 | 1:10.24 | 1:47.61 | 2:24.46 | |||
11 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 33.40 | 1:10.41 | 1:48.59 | 2:26.86 | |||
12 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.13 | 1:11.93 | 1:50.92 | 2:29.82 | |||
13 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 34.27 | 1:11.82 | 1:51.13 | 2:30.36 | |||
14 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 35.60 | 1:12.90 | 1:52.54 | 2:31.69 | |||
15 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 35.93 | 1:16.06 | 1:58.22 | 2:38.51 | |||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.36 | 1:08.05 | 1:43.50 | 2:18.48 | |||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.17 | 1:07.46 | 1:44.42 | 2:19.60 | |||
3 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.70 | 1:08.48 | 1:44.56 | 2:19.68 | |||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.61 | 1:08.67 | 1:45.13 | 2:20.25 | |||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.47 | 1:10.50 | 1:47.37 | 2:22.51 | |||
6 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.04 | 1:10.00 | 1:47.12 | 2:23.87 | |||
7 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.08 | 1:10.54 | 1:48.39 | 2:24.31 | |||
8 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.31 | 1:10.86 | 1:48.72 | 2:25.79 | |||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.65 | 1:11.46 | 1:49.71 | 2:27.36 | |||
10 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.33 | 1:11.28 | 1:49.69 | 2:28.18 | |||
11 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.46 | 1:11.32 | 1:50.65 | 2:28.29 | |||
12 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.75 | 1:12.34 | 1:51.53 | 2:29.72 | |||
13 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.92 | 1:12.96 | 1:52.09 | 2:30.40 | |||
14 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.32 | 1:14.37 | 1:53.26 | 2:30.73 | |||
15 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.91 | 1:13.76 | 1:53.66 | 2:30.99 | |||
16 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.64 | 1:15.63 | 1:55.47 | 2:33.47 | |||
17 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.38 | 1:14.54 | 1:54.57 | 2:34.16 | |||
18 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.49 | 1:15.66 | 1:56.30 | 2:34.29 | |||
19 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.59 | 1:15.33 | 1:55.75 | 2:34.65 | |||
20 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.14 | 1:15.68 | 1:56.22 | 2:35.25 | |||
21 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.76 | 1:16.11 | 1:57.17 | 2:35.56 | |||
22 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.21 | 1:15.87 | 1:56.52 | 2:35.81 | |||
23 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.52 | 1:17.05 | 1:57.08 | 2:36.01 | |||
24 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.71 | 1:17.70 | 1:58.80 | 2:36.53 | |||
25 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.83 | 1:16.39 | 1:57.65 | 2:36.82 | |||
26 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 36.05 | 1:16.69 | 1:57.55 | 2:37.34 | |||
27 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.35 | 1:16.63 | 1:58.20 | 2:37.67 | |||
28 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 35.18 | 1:14.98 | 1:57.02 | 2:38.55 | |||
29 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.69 | 1:19.74 | 2:00.83 | 2:39.29 | |||
30 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.09 | 1:17.16 | 1:59.14 | 2:40.48 | |||
31 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.20 | 1:19.78 | 2:00.88 | 2:40.55 | |||
32 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.48 | 1:17.57 | 1:59.89 | 2:41.97 | |||
33 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.47 | 1:18.75 | 2:01.40 | 2:43.44 | |||
34 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.87 | 1:18.79 | 2:02.28 | 2:44.44 | |||
35 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.46 | 1:19.93 | 2:03.62 | 2:46.41 | |||
36 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.31 | 1:22.59 | 2:06.56 | 2:49.68 | |||
37 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 39.15 | 1:23.69 | 2:07.00 | 2:49.99 | |||
38 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.68 | 1:21.65 | 2:08.31 | 2:50.67 | |||
39 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.55 | 1:25.13 | 2:09.94 | 2:52.63 | |||
40 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.81 | 1:23.60 | 2:09.58 | 2:52.79 | |||
41 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 38.44 | 1:22.39 | 2:08.29 | 2:52.89 | |||
42 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.09 | 1:23.12 | 2:09.96 | 2:53.28 | |||
43 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.59 | 1:25.38 | 2:12.17 | 2:56.74 | |||
44 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 38.97 | 1:25.67 | 2:13.52 | 2:56.88 | |||
45 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 40.31 | 1:27.27 | 2:16.11 | 3:01.21 | |||
46 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.81 | 1:27.69 | 2:15.82 | 3:01.22 | |||
47 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.90 | 1:28.38 | 2:16.81 | 3:01.63 | |||
48 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 40.64 | 1:27.16 | 2:16.45 | 3:04.17 | |||
49 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.26 | 1:30.99 | 2:22.08 | 3:09.66 | |||
50 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 43.34 | 1:35.06 | 2:26.71 | 3:13.22 | |||
51 | Alma Bendix Dahl | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 44.04 | 1:36.07 | 2:28.19 | 3:15.04 | |||
52 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.85 | 1:35.95 | 2:29.16 | 3:17.81 | |||
53 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.21 | 1:35.97 | 2:31.19 | 3:28.63 | |||
- | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:50 |