Resultater for Silverdoppet 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 31.19 | ||||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 31.78 | ||||||
3 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 32.13 | ||||||
4 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 33.16 | ||||||
5 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.69 | ||||||
5 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 33.69 | ||||||
7 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 34.09 | ||||||
8 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 34.10 | ||||||
9 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.30 | ||||||
10 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.76 | ||||||
11 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 35.10 | ||||||
12 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.86 | ||||||
13 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.95 | ||||||
14 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 37.23 | ||||||
15 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.79 | ||||||
16 | Filippa Enebrink | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.09 | ||||||
17 | Tuva Lindqvist | 2004 | Österby Simsällskap | 38.45 | ||||||
18 | Agnes Åhlen | 2005 | Borlänge Simsällskap | 39.10 | ||||||
19 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 39.28 | ||||||
20 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 39.44 | ||||||
21 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 40.21 | ||||||
22 | Alice Blom | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.66 | ||||||
23 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.89 | ||||||
24 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 42.10 | ||||||
25 | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | 42.19 | ||||||
26 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 43.26 | ||||||
27 | Linnea Cederholm Sandberg | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 43.42 | ||||||
28 | Hanna Donaldsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.64 | ||||||
29 | Lovisa Ferneman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.97 | ||||||
30 | Laveli Lederud | 2004 | Avesta Simsällskap | 45.33 | ||||||
31 | Märta Nordlinder | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.39 | ||||||
32 | Rut Hindfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.46 | ||||||
33 | Felicia Larsson | 2006 | Köpings Simsällskap | 45.73 | ||||||
34 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 46.75 | ||||||
35 | Elise Herpman | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 47.09 | ||||||
36 | Sara Arthursdóttir | 2005 | Hedemora Simsällskap | 47.73 | ||||||
37 | Inez Dahlqvist | 2005 | Borlänge Simsällskap | 48.25 | ||||||
38 | Ebba Engardt | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.74 | ||||||
39 | Liv Boman | 2005 | Sala Simsällskap | 49.54 | ||||||
40 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 49.61 | ||||||
41 | Leia Bölja-Strandlund | 2007 | Fagersta Simklubb | 51.19 | ||||||
42 | Ida Thelander | 2005 | Sala Simsällskap | 52.88 | ||||||
43 | Kajsa Granat | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.20 | ||||||
44 | Sofia Stenecker | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.07 | ||||||
- | Alice Tägström | 2006 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 29.47 | ||||||
2 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 29.59 | ||||||
3 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 30.55 | ||||||
4 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 30.85 | ||||||
5 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 31.42 | ||||||
6 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 32.01 | ||||||
7 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 32.86 | ||||||
8 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 33.20 | ||||||
9 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.17 | ||||||
9 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.17 | ||||||
11 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 34.73 | ||||||
12 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 35.00 | ||||||
13 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 35.16 | ||||||
14 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 35.40 | ||||||
15 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.00 | ||||||
16 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.16 | ||||||
17 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.46 | ||||||
18 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 36.66 | ||||||
19 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 37.07 | ||||||
20 | Ivy Hongwilai | 2002 | Sala Simsällskap | 37.41 | ||||||
21 | Linn Nilsson | 2003 | Sala Simsällskap | 37.85 | ||||||
22 | Emmy Nilsson | 2003 | Hedemora Simsällskap | 38.82 | ||||||
23 | Ebba Norlén | 2002 | Sala Simsällskap | 39.22 | ||||||
24 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 39.40 | ||||||
25 | Zoe Bynum | 2003 | Borlänge Simsällskap | 39.66 | ||||||
26 | Nicole Hallsten | 2002 | Sala Simsällskap | 39.81 | ||||||
27 | Emma Danrud | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.86 | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 32.14 | ||||||
2 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 33.38 | ||||||
3 | Petra Dahdouh | 2000 | Avesta Simsällskap | 34.93 | ||||||
4 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 34.95 | ||||||
5 | Magdalena Dahl | 2001 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.11 | ||||||
6 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 35.64 | ||||||
7 | Felicia Nordström-Fransson | 2001 | Avesta Simsällskap | 40.20 | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 28.73 | ||||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 29.40 | ||||||
3 | Denise Larsson | 1989 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.88 | ||||||
4 | Rebecka Wiik | 1999 | Fagersta Simklubb | 36.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |