Resultat för Silverdoppet 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 35.24 | ||||||
2 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.48 | ||||||
3 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.51 | ||||||
4 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.44 | ||||||
5 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.91 | ||||||
6 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.25 | ||||||
7 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 47.31 | ||||||
8 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 47.96 | ||||||
9 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 48.01 | ||||||
10 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.06 | ||||||
11 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.10 | ||||||
12 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.34 | ||||||
13 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 55.00 | ||||||
14 | Alex Storbacka | 2006 | Borlänge Simsällskap | 57.03 | ||||||
15 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.64 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 28.83 | ||||||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 30.82 | ||||||
3 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 33.30 | ||||||
4 | Julius Grell | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.77 | ||||||
5 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.69 | ||||||
6 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.83 | ||||||
7 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 37.76 | ||||||
8 | Jonathan Svedberg | 2003 | Sala Simsällskap | 38.20 | ||||||
9 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.38 | ||||||
10 | Gustav Thelander | 2003 | Sala Simsällskap | 47.46 | ||||||
11 | Malte Larsson | 2003 | Sala Simsällskap | 50.40 | ||||||
12 | Linus Enstedt | 2003 | Sala Simsällskap | 52.15 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 30.69 | ||||||
2 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 32.08 | ||||||
3 | Nicklas Evaldsson | 2001 | Hedemora Simsällskap | 32.41 | ||||||
4 | Simon Hanson | 2000 | Sala Simsällskap | 32.56 | ||||||
5 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 35.50 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 27.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.86 | ||||||
2 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 38.42 | ||||||
3 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 38.44 | ||||||
4 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 38.46 | ||||||
5 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 38.50 | ||||||
6 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 39.21 | ||||||
7 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.40 | ||||||
8 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 39.97 | ||||||
9 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.32 | ||||||
10 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.83 | ||||||
11 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.59 | ||||||
12 | Tuva Lindqvist | 2004 | Österby Simsällskap | 42.37 | ||||||
13 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.04 | ||||||
14 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.39 | ||||||
15 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 44.79 | ||||||
16 | Agnes Åhlen | 2005 | Borlänge Simsällskap | 44.98 | ||||||
17 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 45.24 | ||||||
18 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.97 | ||||||
19 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 46.27 | ||||||
20 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 48.52 | ||||||
21 | Sara Arthursdóttir | 2005 | Hedemora Simsällskap | 51.97 | ||||||
22 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 52.53 | ||||||
23 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.14 | ||||||
24 | Ida Thelander | 2005 | Sala Simsällskap | 56.47 | ||||||
25 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 58.15 | ||||||
26 | Inez Dahlqvist | 2005 | Borlänge Simsällskap | 1:01.76 | ||||||
- | Amanda Persson | 2004 | Österby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Liv Boman | 2005 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 31.35 | ||||||
2 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 33.22 | ||||||
3 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 33.27 | ||||||
4 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 33.70 | ||||||
5 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 36.62 | ||||||
6 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.88 | ||||||
7 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.32 | ||||||
8 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 39.70 | ||||||
9 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 40.29 | ||||||
10 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 40.30 | ||||||
11 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.91 | ||||||
12 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 42.18 | ||||||
13 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.78 | ||||||
14 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 43.41 | ||||||
15 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 44.01 | ||||||
16 | Emmy Nilsson | 2003 | Hedemora Simsällskap | 45.05 | ||||||
17 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 45.66 | ||||||
18 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 47.10 | ||||||
19 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 48.82 | ||||||
- | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 36.58 | ||||||
2 | Magdalena Dahl | 2001 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.82 | ||||||
3 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 38.12 | ||||||
4 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 40.04 | ||||||
5 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 41.80 | ||||||
6 | Petra Dahdouh | 2000 | Avesta Simsällskap | 46.26 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 33.04 | ||||||
2 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 33.23 | ||||||
3 | Denise Larsson | 1989 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.13 | ||||||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.97 | ||||||
3 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.46 | ||||||
4 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.95 | ||||||
5 | Max Antonsson | 2004 | Avesta Simsällskap | 45.75 | ||||||
6 | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.19 | ||||||
7 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 47.52 | ||||||
8 | Michael Gadler | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.74 | ||||||
9 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 48.52 | ||||||
10 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.79 | ||||||
11 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.48 | ||||||
12 | Alex Storbacka | 2006 | Borlänge Simsällskap | 50.62 | ||||||
13 | Max Samuelsson | 2005 | Sala Simsällskap | 51.28 | ||||||
14 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.43 | ||||||
15 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.99 | ||||||
16 | Alex Andersson | 2005 | Sala Simsällskap | 53.71 | ||||||
17 | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.98 | ||||||
18 | Max Zakrisson | 2006 | Köpings Simsällskap | 55.36 | ||||||
19 | Milton Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 55.75 | ||||||
20 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 55.77 | ||||||
21 | Arda Gög | 2004 | Avesta Simsällskap | 1:03.17 | ||||||
- | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | DSQ | ||||||
- | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 34.31 | ||||||
2 | Julius Grell | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.47 | ||||||
3 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.92 | ||||||
4 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 38.81 | ||||||
5 | Jonathan Svedberg | 2003 | Sala Simsällskap | 39.90 | ||||||
6 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.99 | ||||||
7 | Malte Larsson | 2003 | Sala Simsällskap | 43.41 | ||||||
8 | Gustav Thelander | 2003 | Sala Simsällskap | 43.53 | ||||||
9 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.80 | ||||||
10 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 44.77 | ||||||
11 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 44.91 | ||||||
12 | Linus Enstedt | 2003 | Sala Simsällskap | 46.40 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 31.79 | ||||||
2 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 33.36 | ||||||
3 | Nicklas Evaldsson | 2001 | Hedemora Simsällskap | 36.62 | ||||||
4 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 37.88 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 28.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 36.39 | ||||||
2 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 38.53 | ||||||
3 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 38.69 | ||||||
4 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.74 | ||||||
5 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 39.06 | ||||||
6 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.16 | ||||||
7 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 39.58 | ||||||
8 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 39.84 | ||||||
9 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.97 | ||||||
10 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 40.64 | ||||||
11 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.32 | ||||||
12 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 42.55 | ||||||
13 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 42.72 | ||||||
14 | Tuva Lindqvist | 2004 | Österby Simsällskap | 42.82 | ||||||
15 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 43.93 | ||||||
16 | Filippa Enebrink | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 44.00 | ||||||
17 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.49 | ||||||
18 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.63 | ||||||
19 | Agnes Åhlen | 2005 | Borlänge Simsällskap | 45.70 | ||||||
20 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.72 | ||||||
21 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 46.49 | ||||||
22 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.67 | ||||||
23 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.77 | ||||||
24 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 46.92 | ||||||
25 | Linnea Cederholm Sandberg | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 47.57 | ||||||
26 | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | 47.87 | ||||||
27 | Amanda Persson | 2004 | Österby Simsällskap | 48.00 | ||||||
28 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.18 | ||||||
29 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.22 | ||||||
30 | Alice Blom | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.68 | ||||||
31 | Saga Öhman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.96 | ||||||
32 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.75 | ||||||
33 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 50.60 | ||||||
34 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 52.07 | ||||||
35 | Laveli Lederud | 2004 | Avesta Simsällskap | 52.34 | ||||||
36 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.65 | ||||||
37 | Inez Dahlqvist | 2005 | Borlänge Simsällskap | 53.61 | ||||||
38 | Hanna Donaldsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.82 | ||||||
39 | Kajsa Granat | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.93 | ||||||
40 | Liv Boman | 2005 | Sala Simsällskap | 54.95 | ||||||
41 | Leia Bölja-Strandlund | 2007 | Fagersta Simklubb | 55.40 | ||||||
42 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 57.80 | ||||||
43 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.89 | ||||||
43 | Sara Arthursdóttir | 2005 | Hedemora Simsällskap | 57.89 | ||||||
45 | Sofia Stenecker | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.33 | ||||||
46 | Alice Tägström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 58.37 | ||||||
47 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 59.70 | ||||||
- | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Felicia Larsson | 2006 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 33.30 | ||||||
2 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 34.87 | ||||||
3 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 37.53 | ||||||
4 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 38.34 | ||||||
5 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.31 | ||||||
6 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 40.32 | ||||||
7 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.47 | ||||||
8 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 40.50 | ||||||
9 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.25 | ||||||
10 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 41.53 | ||||||
11 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.32 | ||||||
12 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.33 | ||||||
13 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 42.77 | ||||||
14 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 43.97 | ||||||
15 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 44.01 | ||||||
16 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 44.29 | ||||||
17 | Ivy Hongwilai | 2002 | Sala Simsällskap | 44.34 | ||||||
18 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 44.39 | ||||||
19 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 46.30 | ||||||
20 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 46.83 | ||||||
21 | Zoe Bynum | 2003 | Borlänge Simsällskap | 48.16 | ||||||
22 | Emmy Nilsson | 2003 | Hedemora Simsällskap | 49.84 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 38.40 | ||||||
2 | Magdalena Dahl | 2001 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.53 | ||||||
3 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 41.24 | ||||||
4 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 41.82 | ||||||
5 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 42.37 | ||||||
6 | Felicia Nordström-Fransson | 2001 | Avesta Simsällskap | 43.48 | ||||||
7 | Petra Dahdouh | 2000 | Avesta Simsällskap | 46.44 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 35.54 | ||||||
2 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 36.30 | ||||||
3 | Rebecka Wiik | 1999 | Fagersta Simklubb | 43.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.97 | 1:09.70 | |||||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.81 | 1:11.53 | |||||
3 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 34.94 | 1:12.30 | |||||
4 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.73 | 1:21.05 | |||||
5 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 40.95 | 1:23.52 | |||||
6 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 39.69 | 1:23.70 | |||||
7 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 41.40 | 1:23.98 | |||||
8 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.96 | 1:27.46 | |||||
9 | Max Antonsson | 2004 | Avesta Simsällskap | 41.92 | 1:28.10 | |||||
10 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.75 | 1:30.46 | |||||
11 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.44 | 1:31.27 | |||||
12 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.02 | 1:32.04 | |||||
13 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 44.09 | 1:33.90 | |||||
14 | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.11 | 1:34.62 | |||||
15 | Michael Gadler | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.04 | 1:34.91 | |||||
16 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.76 | 1:35.03 | |||||
17 | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.21 | 1:35.24 | |||||
18 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:36.32 | ||||||
19 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.01 | 1:37.54 | |||||
20 | Alex Storbacka | 2006 | Borlänge Simsällskap | 47.01 | 1:37.64 | |||||
21 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 48.16 | 1:41.69 | |||||
22 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.24 | 1:43.78 | |||||
23 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 49.47 | 1:44.29 | |||||
- | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 27.67 | 58.07 | |||||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 31.66 | 1:05.65 | |||||
3 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 33.47 | 1:07.44 | |||||
4 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.35 | 1:09.44 | |||||
5 | Julius Grell | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.52 | 1:12.63 | |||||
6 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 34.92 | 1:12.92 | |||||
7 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.02 | 1:14.99 | |||||
8 | Jonathan Svedberg | 2003 | Sala Simsällskap | 37.04 | 1:17.37 | |||||
9 | Gustav Thelander | 2003 | Sala Simsällskap | 37.04 | 1:18.12 | |||||
10 | Malte Larsson | 2003 | Sala Simsällskap | 39.51 | 1:21.15 | |||||
11 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.06 | 1:24.72 | |||||
12 | Linus Enstedt | 2003 | Sala Simsällskap | 41.58 | 1:26.66 | |||||
13 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 42.25 | 1:28.70 | |||||
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 27.97 | 58.06 | |||||
2 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 29.80 | 1:03.08 | |||||
3 | Simon Hanson | 2000 | Sala Simsällskap | 30.64 | 1:05.31 | |||||
4 | Nicklas Evaldsson | 2001 | Hedemora Simsällskap | 32.11 | 1:08.12 | |||||
5 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 33.61 | 1:13.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 33.67 | 1:08.97 | |||||
2 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 33.89 | 1:09.43 | |||||
3 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.53 | 1:11.24 | |||||
4 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.15 | 1:13.28 | |||||
5 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 35.52 | 1:13.58 | |||||
6 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 34.82 | 1:13.79 | |||||
7 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 35.72 | 1:13.83 | |||||
8 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 35.71 | 1:14.72 | |||||
9 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.50 | 1:17.69 | |||||
10 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.27 | 1:18.14 | |||||
11 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 38.65 | 1:18.45 | |||||
12 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.58 | 1:19.48 | |||||
13 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 37.60 | 1:19.55 | |||||
14 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.90 | 1:21.10 | |||||
15 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.83 | 1:21.43 | |||||
16 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 41.77 | 1:26.20 | |||||
17 | Filippa Enebrink | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.84 | 1:26.36 | |||||
18 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.53 | 1:28.17 | |||||
19 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.73 | 1:30.17 | |||||
20 | Agnes Åhlen | 2005 | Borlänge Simsällskap | 43.58 | 1:31.07 | |||||
21 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.95 | 1:31.62 | |||||
22 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.59 | 1:32.17 | |||||
23 | Amanda Persson | 2004 | Österby Simsällskap | 45.15 | 1:32.87 | |||||
24 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.83 | 1:33.92 | |||||
25 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.18 | 1:35.80 | |||||
26 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.33 | 1:36.82 | |||||
27 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.72 | 1:38.63 | |||||
28 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.01 | 1:38.90 | |||||
29 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.66 | 1:39.56 | |||||
30 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 48.94 | 1:40.42 | |||||
31 | Inez Dahlqvist | 2005 | Borlänge Simsällskap | 49.71 | 1:41.19 | |||||
32 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 49.11 | 1:42.60 | |||||
33 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 50.64 | 1:42.81 | |||||
34 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.39 | 1:47.47 | |||||
35 | Sara Arthursdóttir | 2005 | Hedemora Simsällskap | 51.01 | 1:48.92 | |||||
36 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 50.47 | 1:50.51 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 30.76 | 1:04.20 | |||||
2 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 31.82 | 1:06.06 | |||||
3 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 31.62 | 1:06.64 | |||||
4 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 34.96 | 1:12.84 | |||||
5 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.44 | 1:13.44 | |||||
6 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 35.10 | 1:14.94 | |||||
7 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 36.43 | 1:15.36 | |||||
8 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.96 | 1:16.84 | |||||
9 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.12 | 1:17.20 | |||||
10 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.59 | 1:18.69 | |||||
11 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.86 | 1:18.71 | |||||
12 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 38.09 | 1:18.91 | |||||
13 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 38.74 | 1:19.82 | |||||
14 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 38.74 | 1:20.94 | |||||
15 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 40.26 | 1:21.66 | |||||
16 | Linn Nilsson | 2003 | Sala Simsällskap | 39.88 | 1:24.86 | |||||
17 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 39.79 | 1:25.55 | |||||
18 | Zoe Bynum | 2003 | Borlänge Simsällskap | 42.85 | 1:28.25 | |||||
19 | Emmy Nilsson | 2003 | Hedemora Simsällskap | 42.21 | 1:29.95 | |||||
- | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 33.74 | 1:10.55 | |||||
2 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 34.67 | 1:11.93 | |||||
3 | Magdalena Dahl | 2001 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.11 | 1:14.42 | |||||
4 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 36.45 | 1:17.32 | |||||
5 | Petra Dahdouh | 2000 | Avesta Simsällskap | 38.46 | 1:18.75 | |||||
6 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 38.04 | 1:19.88 | |||||
7 | Felicia Nordström-Fransson | 2001 | Avesta Simsällskap | 41.66 | 1:30.79 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 30.66 | 1:03.76 | |||||
2 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 32.03 | 1:08.40 | |||||
3 | Denise Larsson | 1989 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.61 | 1:16.78 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 7, 4X50m Medley Mixed, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Mix [2004]lag 1. | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:30.79 | ||||||
Walter Sundling | 2004 | 40.47 | 40.47 | |||||||
Maya Levin | 2004 | 37.59 | 1:18.06 | |||||||
Ella Engelgren | 2004 | 38.63 | 1:56.69 | |||||||
Emma Björkman | 2004 | 34.10 | 2:30.79 | |||||||
2 | Sala SS Mix Lag 1 | 2005 | Sala Simsällskap | 2:38.44 | ||||||
Olle Nilsson | 2004 | 43.16 | 43.16 | |||||||
Leia Eriksson | 2004 | 43.60 | 1:26.76 | |||||||
Lisa Nystrand | 2006 | 38.56 | 2:05.32 | |||||||
Ida Dalin | 2005 | 33.12 | 2:38.44 | |||||||
3 | Sandviken Mix | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:52.34 | ||||||
Moa Kvarnlöf | 2004 | 45.57 | 45.57 | |||||||
Linnea Cederholm Sandberg | 2006 | 52.77 | 1:38.34 | |||||||
Lucas Humling | 2005 | 37.38 | 2:15.72 | |||||||
Filippa Enebrink | 2004 | 36.62 | 2:52.34 | |||||||
4 | Skk D Mix [2004] | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:56.33 | ||||||
Anton Graner | 2005 | 44.75 | 44.75 | |||||||
Lina Ahlström | 2005 | 45.60 | 1:30.35 | |||||||
Vincent Flores | 2005 | 45.84 | 2:16.19 | |||||||
David Berggren | 2005 | 40.14 | 2:56.33 | |||||||
5 | Skk Mix [2004]lag 2. | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:57.75 | ||||||
Carl Mattsson | 2005 | 42.24 | 42.24 | |||||||
Emelie Sveding | 2005 | 54.87 | 1:37.11 | |||||||
Elsa Kärvestedt | 2005 | 39.99 | 2:17.10 | |||||||
Alva Herlitz | 2005 | 40.65 | 2:57.75 | |||||||
6 | Borlänge Mix [2005] | 2005 | Borlänge Simsällskap | 3:02.50 | ||||||
Alex Storbacka | 2006 | 50.89 | 50.89 | |||||||
Agnes Åhlen | 2005 | 50.10 | 1:40.99 | |||||||
Daniel Ruijs | 2004 | 36.11 | 2:17.10 | |||||||
Inez Dahlqvist | 2005 | 45.40 | 3:02.50 | |||||||
7 | Skk D Mix 3 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:04.95 | ||||||
Sofia Lövqvist | 2006 | 47.17 | 47.17 | |||||||
Vida Haesert | 2006 | 50.02 | 1:37.19 | |||||||
Oscar Flores | 2005 | 47.44 | 2:24.63 | |||||||
Nicholas Benyammine | 2006 | 40.32 | 3:04.95 | |||||||
8 | Skk D Mix 2 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:11.12 | ||||||
Jimmy Helmersson | 2005 | 47.46 | 47.46 | |||||||
Gustav Åsbrink | 2005 | 53.85 | 1:41.31 | |||||||
Elvira Flores | 2006 | 47.03 | 2:28.34 | |||||||
Melker Högfeldt | 2007 | 42.78 | 3:11.12 | |||||||
9 | Skk Medley Mix [2004] | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:11.80 | ||||||
Ebba Engardt | 2004 | 53.93 | 53.93 | |||||||
Saga Öhman | 2004 | 48.67 | 1:42.60 | |||||||
Ella Bolmstrand | 2004 | 48.54 | 2:31.14 | |||||||
Michael Gadler | 2004 | 40.66 | 3:11.80 | |||||||
10 | Skk D Mix 4 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:17.84 | ||||||
Klara Svenheim | 2005 | 48.49 | 48.49 | |||||||
Nellie Häger | 2006 | 53.00 | 1:41.49 | |||||||
Samuel Flores | 2008 | 50.59 | 2:32.08 | |||||||
Casper Drozdz | 2006 | 45.76 | 3:17.84 | |||||||
11 | Sala SS Mix Lag 2 | 2005 | Sala Simsällskap | 3:25.09 | ||||||
William Struwe | 2006 | 47.13 | 47.13 | |||||||
Noel Larsson | 2006 | 55.59 | 1:42.72 | |||||||
Ida Thelander | 2005 | 58.77 | 2:41.49 | |||||||
Max Samuelsson | 2005 | 43.60 | 3:25.09 | |||||||
- | Skk D Mix 5 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 11:22 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 8, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sala SS Herrar Lag 1 | 0 | Sala Simsällskap | 4:44.28 | ||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 34.94 | 1:11.33 | 1:11.33 | ||||||
David Westin | 1995 | 33.97 | 1:12.47 | 2:23.80 | ||||||
Jakob Hanson | 2002 | 34.11 | 1:14.55 | 3:38.35 | ||||||
Simon Hanson | 2000 | 31.48 | 1:05.93 | 4:44.28 | ||||||
2 | Sala SS Herrar Lag 2 | 2002 | Sala Simsällskap | 4:52.21 | ||||||
Joel Larsson | 2001 | 34.81 | 1:10.95 | 1:10.95 | ||||||
Isak Brundin | 2000 | 34.90 | 1:15.74 | 2:26.69 | ||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 30.49 | 1:04.39 | 3:31.08 | ||||||
Malte Larsson | 2003 | 39.22 | 1:21.13 | 4:52.21 | ||||||
3 | Sala SS Herrar Lag 3 | 0 | Sala Simsällskap | 6:32.90 | ||||||
Linus Enstedt | 2003 | 48.24 | ||||||||
Felix Mårvad | 2003 | 2:28.64 | 3:27.84 | 3:27.84 | ||||||
Jonathan Svedberg | 2003 | 46.56 | 1:44.30 | 5:12.14 | ||||||
Gustav Thelander | 2003 | 38.23 | 1:20.76 | 6:32.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 9, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Ena Damer | 2002 | Simklubben Ena | 5:01.41 | ||||||
Emilia Boberg | 2002 | 34.86 | 1:11.12 | 1:11.12 | ||||||
Matilda Olausson | 2004 | 40.15 | 1:27.30 | 2:38.42 | ||||||
Tova Magnusson | 2002 | 32.62 | 1:12.32 | 3:50.74 | ||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 32.53 | 1:10.67 | 5:01.41 | ||||||
2 | Sala SS Damer Lag 1 | 0 | Sala Simsällskap | 5:35.59 | ||||||
Elvira Dalin | 2003 | 36.58 | 1:14.06 | 1:14.06 | ||||||
Linn Nilsson | 2003 | 45.88 | 1:40.27 | 2:54.33 | ||||||
Carolina Modig | 2003 | 41.51 | 1:31.88 | 4:26.21 | ||||||
My Lundblad | 1995 | 32.57 | 1:09.38 | 5:35.59 | ||||||
3 | Sandviken Damer | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 5:43.45 | ||||||
Maja Wikström | 2002 | 42.91 | 1:28.85 | 1:28.85 | ||||||
Saga Boråker | 2004 | 41.45 | 1:28.25 | 2:57.10 | ||||||
Anna Jönsson | 2003 | 40.46 | 1:32.60 | 4:29.70 | ||||||
Magdalena Dahl | 2001 | 35.10 | 1:13.75 | 5:43.45 | ||||||
4 | Gimo SS | 0 | Gimo Simsällskap | 6:07.76 | ||||||
Josephine Olsson | 2001 | 43.59 | 1:30.50 | 1:30.50 | ||||||
Elina Berg | 2002 | 43.63 | 1:32.66 | 3:03.16 | ||||||
Tora Dregelid | 2002 | 47.11 | 1:46.73 | 4:49.89 | ||||||
Elina Widén | 2003 | 36.04 | 1:17.87 | 6:07.76 | ||||||
5 | Österby SS Damer | 0 | Österby Simsällskap | 6:14.38 | ||||||
Emma Widen | 1999 | 38.33 | 1:17.20 | 1:17.20 | ||||||
Tuva Lindqvist | 2004 | 47.25 | 1:41.76 | 2:58.96 | ||||||
Ellinor Hermann | 2003 | 43.94 | 1:40.85 | 4:39.81 | ||||||
Amanda Persson | 2004 | 45.16 | 1:34.57 | 6:14.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 39.08 | ||||||
2 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.30 | ||||||
3 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.48 | ||||||
4 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.27 | ||||||
5 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 50.33 | ||||||
6 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 50.44 | ||||||
7 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.53 | ||||||
8 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.56 | ||||||
9 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 50.71 | ||||||
10 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.09 | ||||||
11 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.53 | ||||||
12 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 52.95 | ||||||
13 | Max Antonsson | 2004 | Avesta Simsällskap | 52.96 | ||||||
14 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 53.27 | ||||||
15 | Milton Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 53.67 | ||||||
16 | Izmail Iminov | 2004 | Avesta Simsällskap | 55.80 | ||||||
17 | Max Samuelsson | 2005 | Sala Simsällskap | 55.93 | ||||||
18 | Noel Larsson | 2006 | Sala Simsällskap | 57.32 | ||||||
19 | Alex Storbacka | 2006 | Borlänge Simsällskap | 1:00.92 | ||||||
20 | Max Zakrisson | 2006 | Köpings Simsällskap | 1:01.56 | ||||||
21 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.39 | ||||||
22 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.43 | ||||||
23 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.44 | ||||||
- | Alex Andersson | 2005 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Arda Gög | 2004 | Avesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 39.44 | ||||||
2 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.99 | ||||||
3 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.02 | ||||||
4 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 45.51 | ||||||
5 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 46.26 | ||||||
6 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.57 | ||||||
7 | Jonathan Svedberg | 2003 | Sala Simsällskap | 48.78 | ||||||
8 | Malte Larsson | 2003 | Sala Simsällskap | 49.36 | ||||||
9 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 50.14 | ||||||
10 | Gustav Thelander | 2003 | Sala Simsällskap | 50.41 | ||||||
11 | Linus Enstedt | 2003 | Sala Simsällskap | 55.05 | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 33.05 | ||||||
2 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 36.02 | ||||||
3 | Nicklas Evaldsson | 2001 | Hedemora Simsällskap | 38.74 | ||||||
4 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 45.67 | ||||||
5 | Martin Källgren | 2000 | Sala Simsällskap | 53.54 | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 32.91 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 37.51 | ||||||
2 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 38.51 | ||||||
3 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.66 | ||||||
4 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 42.27 | ||||||
5 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.34 | ||||||
6 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 42.82 | ||||||
7 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 44.10 | ||||||
8 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 44.44 | ||||||
9 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.61 | ||||||
10 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.83 | ||||||
11 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 44.93 | ||||||
12 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 46.37 | ||||||
13 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.32 | ||||||
14 | Tuva Lindqvist | 2004 | Österby Simsällskap | 47.34 | ||||||
15 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.48 | ||||||
16 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 47.57 | ||||||
17 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 48.21 | ||||||
18 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 49.58 | ||||||
19 | Elise Herpman | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 50.73 | ||||||
20 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.04 | ||||||
21 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 51.10 | ||||||
22 | Agnes Åhlen | 2005 | Borlänge Simsällskap | 51.63 | ||||||
23 | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | 52.79 | ||||||
24 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 52.82 | ||||||
25 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 53.21 | ||||||
26 | Märta Nordlinder | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 53.47 | ||||||
27 | Felicia Larsson | 2006 | Köpings Simsällskap | 53.68 | ||||||
28 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 54.21 | ||||||
29 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.78 | ||||||
30 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.94 | ||||||
31 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.99 | ||||||
32 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.11 | ||||||
33 | Liv Boman | 2005 | Sala Simsällskap | 1:00.56 | ||||||
34 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 1:01.21 | ||||||
35 | Ida Thelander | 2005 | Sala Simsällskap | 1:02.07 | ||||||
36 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 1:02.21 | ||||||
37 | Inez Dahlqvist | 2005 | Borlänge Simsällskap | 1:03.37 | ||||||
38 | Sara Arthursdóttir | 2005 | Hedemora Simsällskap | 1:03.95 | ||||||
39 | Leia Bölja-Strandlund | 2007 | Fagersta Simklubb | 1:11.41 | ||||||
- | Laveli Lederud | 2004 | Avesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Cederholm Sandberg | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 40.50 | ||||||
2 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 40.88 | ||||||
3 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.57 | ||||||
4 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 42.67 | ||||||
5 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 43.04 | ||||||
6 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 44.90 | ||||||
7 | Linn Nilsson | 2003 | Sala Simsällskap | 45.33 | ||||||
8 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 45.78 | ||||||
9 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.87 | ||||||
10 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 45.88 | ||||||
11 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 46.39 | ||||||
12 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.01 | ||||||
13 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 47.49 | ||||||
14 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 48.12 | ||||||
15 | Emma Danrud | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 48.19 | ||||||
16 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 49.77 | ||||||
17 | Ivy Hongwilai | 2002 | Sala Simsällskap | 49.81 | ||||||
18 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 50.32 | ||||||
19 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 52.74 | ||||||
20 | Zoe Bynum | 2003 | Borlänge Simsällskap | 52.94 | ||||||
- | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 39.34 | ||||||
2 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 40.51 | ||||||
3 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 41.85 | ||||||
4 | Magdalena Dahl | 2001 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 43.49 | ||||||
5 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 46.74 | ||||||
6 | Felicia Nordström-Fransson | 2001 | Avesta Simsällskap | 47.58 | ||||||
7 | Petra Dahdouh | 2000 | Avesta Simsällskap | 47.82 | ||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 36.35 | ||||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 41.06 | ||||||
3 | My Lundblad | 1995 | Sala Simsällskap | 41.43 | ||||||
4 | Denise Larsson | 1989 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 43.21 | ||||||
5 | Rebecka Wiik | 1999 | Fagersta Simklubb | 47.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.52 | ||||||
2 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 32.10 | ||||||
3 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 33.90 | ||||||
4 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.02 | ||||||
5 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 37.32 | ||||||
6 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 37.40 | ||||||
7 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 38.97 | ||||||
8 | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.38 | ||||||
9 | Max Antonsson | 2004 | Avesta Simsällskap | 39.52 | ||||||
10 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.05 | ||||||
11 | Alex Storbacka | 2006 | Borlänge Simsällskap | 43.36 | ||||||
12 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.39 | ||||||
13 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 43.56 | ||||||
14 | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.59 | ||||||
15 | Milton Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 44.39 | ||||||
16 | Max Samuelsson | 2005 | Sala Simsällskap | 44.58 | ||||||
17 | Alex Andersson | 2005 | Sala Simsällskap | 44.76 | ||||||
18 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 44.85 | ||||||
19 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.79 | ||||||
20 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 46.89 | ||||||
21 | Noel Larsson | 2006 | Sala Simsällskap | 47.20 | ||||||
22 | Arda Gög | 2004 | Avesta Simsällskap | 51.16 | ||||||
- | Max Zakrisson | 2006 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 30.55 | ||||||
2 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 30.63 | ||||||
3 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.54 | ||||||
4 | Julius Grell | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 33.19 | ||||||
5 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 33.60 | ||||||
6 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.22 | ||||||
7 | Jonathan Svedberg | 2003 | Sala Simsällskap | 35.13 | ||||||
8 | Gustav Thelander | 2003 | Sala Simsällskap | 35.69 | ||||||
9 | Malte Larsson | 2003 | Sala Simsällskap | 35.75 | ||||||
10 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.72 | ||||||
11 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 39.31 | ||||||
12 | Linus Enstedt | 2003 | Sala Simsällskap | 40.13 | ||||||
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 26.19 | ||||||
2 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 28.79 | ||||||
3 | Nicklas Evaldsson | 2001 | Hedemora Simsällskap | 29.38 | ||||||
4 | Simon Hanson | 2000 | Sala Simsällskap | 29.56 | ||||||
5 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 33.29 | ||||||
6 | Martin Källgren | 2000 | Sala Simsällskap | 42.61 | ||||||
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 25.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 31.19 | ||||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 31.78 | ||||||
3 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 32.13 | ||||||
4 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 33.16 | ||||||
5 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.69 | ||||||
5 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 33.69 | ||||||
7 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 34.09 | ||||||
8 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 34.10 | ||||||
9 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.30 | ||||||
10 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.76 | ||||||
11 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 35.10 | ||||||
12 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.86 | ||||||
13 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.95 | ||||||
14 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 37.23 | ||||||
15 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.79 | ||||||
16 | Filippa Enebrink | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.09 | ||||||
17 | Tuva Lindqvist | 2004 | Österby Simsällskap | 38.45 | ||||||
18 | Agnes Åhlen | 2005 | Borlänge Simsällskap | 39.10 | ||||||
19 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 39.28 | ||||||
20 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 39.44 | ||||||
21 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 40.21 | ||||||
22 | Alice Blom | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.66 | ||||||
23 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.89 | ||||||
24 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 42.10 | ||||||
25 | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | 42.19 | ||||||
26 | Nilea Ahlström | 2005 | Avesta Simsällskap | 43.26 | ||||||
27 | Linnea Cederholm Sandberg | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 43.42 | ||||||
28 | Hanna Donaldsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.64 | ||||||
29 | Lovisa Ferneman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.97 | ||||||
30 | Laveli Lederud | 2004 | Avesta Simsällskap | 45.33 | ||||||
31 | Märta Nordlinder | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.39 | ||||||
32 | Rut Hindfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.46 | ||||||
33 | Felicia Larsson | 2006 | Köpings Simsällskap | 45.73 | ||||||
34 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 46.75 | ||||||
35 | Elise Herpman | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 47.09 | ||||||
36 | Sara Arthursdóttir | 2005 | Hedemora Simsällskap | 47.73 | ||||||
37 | Inez Dahlqvist | 2005 | Borlänge Simsällskap | 48.25 | ||||||
38 | Ebba Engardt | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.74 | ||||||
39 | Liv Boman | 2005 | Sala Simsällskap | 49.54 | ||||||
40 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 49.61 | ||||||
41 | Leia Bölja-Strandlund | 2007 | Fagersta Simklubb | 51.19 | ||||||
42 | Ida Thelander | 2005 | Sala Simsällskap | 52.88 | ||||||
43 | Kajsa Granat | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.20 | ||||||
44 | Sofia Stenecker | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.07 | ||||||
- | Alice Tägström | 2006 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 29.47 | ||||||
2 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 29.59 | ||||||
3 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 30.55 | ||||||
4 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 30.85 | ||||||
5 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 31.42 | ||||||
6 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 32.01 | ||||||
7 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 32.86 | ||||||
8 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 33.20 | ||||||
9 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.17 | ||||||
9 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.17 | ||||||
11 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 34.73 | ||||||
12 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 35.00 | ||||||
13 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 35.16 | ||||||
14 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 35.40 | ||||||
15 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.00 | ||||||
16 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.16 | ||||||
17 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.46 | ||||||
18 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 36.66 | ||||||
19 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 37.07 | ||||||
20 | Ivy Hongwilai | 2002 | Sala Simsällskap | 37.41 | ||||||
21 | Linn Nilsson | 2003 | Sala Simsällskap | 37.85 | ||||||
22 | Emmy Nilsson | 2003 | Hedemora Simsällskap | 38.82 | ||||||
23 | Ebba Norlén | 2002 | Sala Simsällskap | 39.22 | ||||||
24 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 39.40 | ||||||
25 | Zoe Bynum | 2003 | Borlänge Simsällskap | 39.66 | ||||||
26 | Nicole Hallsten | 2002 | Sala Simsällskap | 39.81 | ||||||
27 | Emma Danrud | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.86 | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 32.14 | ||||||
2 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 33.38 | ||||||
3 | Petra Dahdouh | 2000 | Avesta Simsällskap | 34.93 | ||||||
4 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 34.95 | ||||||
5 | Magdalena Dahl | 2001 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.11 | ||||||
6 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 35.64 | ||||||
7 | Felicia Nordström-Fransson | 2001 | Avesta Simsällskap | 40.20 | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 28.73 | ||||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 29.40 | ||||||
3 | Denise Larsson | 1989 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.88 | ||||||
4 | Rebecka Wiik | 1999 | Fagersta Simklubb | 36.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.74 | 1:17.94 | |||||
2 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 39.61 | 1:21.65 | |||||
3 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.31 | 1:24.62 | |||||
4 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 45.76 | 1:33.93 | |||||
5 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.24 | 1:34.31 | |||||
6 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.20 | 1:40.25 | |||||
7 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 50.50 | 1:40.87 | |||||
8 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.64 | 1:41.16 | |||||
9 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 50.10 | 1:41.25 | |||||
10 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.43 | 1:41.65 | |||||
11 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 49.02 | 1:41.89 | |||||
12 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.34 | 1:48.72 | |||||
13 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.88 | 1:52.37 | |||||
14 | Max Samuelsson | 2005 | Sala Simsällskap | 54.04 | 1:53.15 | |||||
15 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.02 | 1:53.52 | |||||
16 | Alex Storbacka | 2006 | Borlänge Simsällskap | 57.03 | 1:56.68 | |||||
17 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 58.39 | 1:58.25 | |||||
18 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:08.54 | 2:01.92 | |||||
- | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 32.30 | 1:08.04 | |||||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 33.21 | 1:11.89 | |||||
3 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 36.68 | 1:18.66 | |||||
4 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.48 | 1:21.07 | |||||
5 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.27 | 1:25.03 | |||||
6 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 45.62 | 1:28.92 | |||||
7 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.95 | 1:31.14 | |||||
8 | Jonathan Svedberg | 2003 | Sala Simsällskap | 1:32.62 | ||||||
9 | Malte Larsson | 2003 | Sala Simsällskap | 45.16 | 1:36.23 | |||||
10 | Gustav Thelander | 2003 | Sala Simsällskap | 46.96 | 1:37.84 | |||||
11 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 50.00 | 1:40.97 | |||||
12 | Linus Enstedt | 2003 | Sala Simsällskap | 51.33 | 1:44.32 | |||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 31.99 | 1:08.37 | |||||
2 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 34.32 | 1:14.38 | |||||
3 | Nicklas Evaldsson | 2001 | Hedemora Simsällskap | 35.89 | 1:17.02 | |||||
4 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 36.96 | 1:28.97 | |||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 1:06.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.91 | 1:22.55 | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 39.03 | 1:22.68 | |||||
3 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 40.16 | 1:23.75 | |||||
4 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 39.14 | 1:24.27 | |||||
5 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 38.81 | 1:25.73 | |||||
6 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.35 | 1:26.26 | |||||
7 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 39.72 | 1:26.54 | |||||
8 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.46 | 1:27.13 | |||||
9 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.33 | 1:28.74 | |||||
10 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 40.62 | 1:29.06 | |||||
11 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 44.01 | 1:29.71 | |||||
12 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 44.60 | 1:31.42 | |||||
13 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.44 | 1:31.93 | |||||
14 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 43.94 | 1:36.63 | |||||
15 | Filippa Enebrink | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 46.41 | 1:39.82 | |||||
16 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 47.97 | 1:40.08 | |||||
17 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.86 | 1:40.45 | |||||
18 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 49.88 | 1:42.27 | |||||
19 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.28 | 1:43.38 | |||||
20 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 48.93 | 1:43.48 | |||||
21 | Agnes Åhlen | 2005 | Borlänge Simsällskap | 49.80 | 1:45.35 | |||||
22 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.17 | 1:48.73 | |||||
23 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.07 | 1:50.77 | |||||
24 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.08 | 1:52.69 | |||||
25 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 55.18 | 1:53.36 | |||||
26 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.28 | 1:54.05 | |||||
27 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 57.14 | 1:55.88 | |||||
28 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.29 | 1:58.16 | |||||
29 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 56.92 | 1:58.46 | |||||
30 | Liv Boman | 2005 | Sala Simsällskap | 54.76 | 2:01.01 | |||||
31 | Sara Arthursdóttir | 2005 | Hedemora Simsällskap | 57.51 | 2:01.96 | |||||
32 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 1:00.00 | 2:04.80 | |||||
33 | Inez Dahlqvist | 2005 | Borlänge Simsällskap | 1:04.99 | 2:09.47 | |||||
- | Märta Nordlinder | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
- | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 33.59 | 1:15.18 | |||||
2 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 36.16 | 1:18.65 | |||||
3 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 37.60 | 1:20.68 | |||||
4 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 33.83 | 1:20.76 | |||||
5 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.45 | 1:26.27 | |||||
6 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.85 | 1:27.35 | |||||
7 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 41.18 | 1:27.45 | |||||
8 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.34 | 1:27.46 | |||||
9 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 43.46 | 1:28.01 | |||||
10 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 41.64 | 1:28.39 | |||||
11 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.35 | 1:30.00 | |||||
12 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 43.65 | 1:31.45 | |||||
13 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 45.70 | 1:35.06 | |||||
14 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 43.46 | 1:35.60 | |||||
15 | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | 47.19 | 1:35.94 | |||||
16 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 50.45 | 1:40.12 | |||||
17 | Emmy Nilsson | 2003 | Hedemora Simsällskap | 47.61 | 1:40.90 | |||||
18 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 48.70 | 1:41.39 | |||||
19 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 51.32 | 1:43.54 | |||||
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 38.82 | 1:20.67 | |||||
2 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 39.70 | 1:22.03 | |||||
3 | Magdalena Dahl | 2001 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.87 | 1:23.25 | |||||
4 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 42.53 | 1:30.01 | |||||
5 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 43.43 | 1:30.25 | |||||
6 | Petra Dahdouh | 2000 | Avesta Simsällskap | 47.65 | 1:37.27 | |||||
- | Felicia Nordström-Fransson | 2001 | Avesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 34.18 | 1:13.60 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 35.50 | 1:18.85 | |||||
3 | Denise Larsson | 1989 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.27 | 1:30.80 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 16, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Mix [2004]lag 1. | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:13.75 | ||||||
Walter Sundling | 2004 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Ella Engelgren | 2004 | 33.75 | 1:05.60 | |||||||
Emma Björkman | 2004 | 33.62 | 1:39.22 | |||||||
Maya Levin | 2004 | 34.53 | 2:13.75 | |||||||
2 | Sala SS Mix Lag 1 | 2005 | Sala Simsällskap | 2:21.65 | ||||||
Ida Dalin | 2005 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Lisa Nystrand | 2006 | 34.21 | 1:08.47 | |||||||
Leia Eriksson | 2004 | 37.59 | 1:46.06 | |||||||
Olle Nilsson | 2004 | 35.59 | 2:21.65 | |||||||
3 | Sandviken Mix [2004] | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:25.45 | ||||||
Lucas Humling | 2005 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Moa Kvarnlöf | 2004 | 38.69 | 1:12.31 | |||||||
Filippa Enebrink | 2004 | 38.05 | 1:50.36 | |||||||
Saga Boråker | 2004 | 35.09 | 2:25.45 | |||||||
4 | Skk D Mix [2004] | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:37.61 | ||||||
Anton Graner | 2005 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Vincent Flores | 2005 | 39.29 | 1:17.62 | |||||||
Elvira Flores | 2006 | 40.56 | 1:58.18 | |||||||
Gustav Åsbrink | 2005 | 39.43 | 2:37.61 | |||||||
5 | Borlänge Mix [2005] | 2005 | Borlänge Simsällskap | 2:42.06 | ||||||
Alex Storbacka | 2006 | 44.10 | 44.10 | |||||||
Agnes Åhlen | 2005 | 40.96 | 1:25.06 | |||||||
Daniel Ruijs | 2004 | 32.59 | 1:57.65 | |||||||
Inez Dahlqvist | 2005 | 44.41 | 2:42.06 | |||||||
6 | Skk D Mix 2 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:51.93 | ||||||
Lina Ahlström | 2005 | 40.68 | 40.68 | |||||||
Klara Svenheim | 2005 | 44.27 | 1:24.95 | |||||||
Jonas Harju | 2005 | 43.14 | 2:08.09 | |||||||
Oscar Flores | 2005 | 43.84 | 2:51.93 | |||||||
7 | Skk D Mix 4 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:52.07 | ||||||
Sofia Lövqvist | 2006 | 43.32 | 43.32 | |||||||
Emelie Bilands | 2006 | 45.62 | 1:28.94 | |||||||
Jimmy Helmersson | 2005 | 43.03 | 2:11.97 | |||||||
Casper Drozdz | 2006 | 40.10 | 2:52.07 | |||||||
8 | Skk D Mix 3 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:52.09 | ||||||
Melker Högfeldt | 2007 | 41.05 | 41.05 | |||||||
Nicholas Benyammine | 2006 | 47.09 | 1:28.14 | |||||||
David Berggren | 2005 | 40.47 | 2:08.61 | |||||||
Klara Högfeldt | 2005 | 43.48 | 2:52.09 | |||||||
9 | Skk Medley Mix [2004] | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:52.30 | ||||||
Michael Gadler | 2004 | 41.49 | 41.49 | |||||||
Ella Bolmstrand | 2004 | 40.04 | 1:21.53 | |||||||
Alice Blom | 2005 | 42.48 | 2:04.01 | |||||||
Ebba Engardt | 2004 | 48.29 | 2:52.30 | |||||||
10 | Skk D Mix 5 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:04.07 | ||||||
Samuel Flores | 2008 | 43.32 | 43.32 | |||||||
Vida Haesert | 2006 | 45.03 | 1:28.35 | |||||||
Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | 45.89 | 2:14.24 | |||||||
Nellie Häger | 2006 | 49.83 | 3:04.07 | |||||||
11 | Sala SS Mix Lag 2 | 2005 | Sala Simsällskap | 3:06.36 | ||||||
William Struwe | 2006 | 43.94 | 43.94 | |||||||
Liv Boman | 2005 | 51.47 | 1:35.41 | |||||||
Milton Dalin | 2005 | 46.90 | 2:22.31 | |||||||
Alex Andersson | 2005 | 44.05 | 3:06.36 | |||||||
12 | Sandviken Mix, Lag 2 | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 3:06.82 | ||||||
Ida Ljunggren | 2005 | 44.88 | 44.88 | |||||||
Märta Nordlinder | 2004 | 47.05 | 1:31.93 | |||||||
Elise Herpman | 2006 | 51.41 | 2:23.34 | |||||||
Linnea Cederholm Sandberg | 2006 | 43.48 | 3:06.82 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 17, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sala SS Herrar Lag 1 | 0 | Sala Simsällskap | 4:38.73 | ||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 30.95 | 1:04.43 | 1:04.43 | ||||||
David Westin | 1995 | 26.06 | 56.37 | 2:00.80 | ||||||
Jonathan Svedberg | 2003 | 36.98 | 1:18.60 | 3:19.40 | ||||||
Malte Larsson | 2003 | 37.66 | 1:19.33 | 4:38.73 | ||||||
2 | Sala SS Herrar Lag 2 | 2002 | Sala Simsällskap | 4:56.32 | ||||||
Joel Larsson | 2001 | 31.35 | 1:04.70 | 1:04.70 | ||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 28.57 | 58.78 | 2:03.48 | ||||||
Gustav Thelander | 2003 | 39.06 | 1:23.51 | 3:26.99 | ||||||
Linus Enstedt | 2003 | 42.12 | 1:29.33 | 4:56.32 | ||||||
- | Sala SS Herrar Lag 3 | 0 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 18, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Ena Damer | 2002 | Simklubben Ena | 4:36.93 | ||||||
Tova Magnusson | 2002 | 31.51 | 1:05.10 | 1:05.10 | ||||||
Emilia Boberg | 2002 | 31.30 | 1:07.27 | 2:12.37 | ||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 33.64 | 1:11.88 | 3:24.25 | ||||||
Matilda Olausson | 2004 | 34.49 | 1:12.68 | 4:36.93 | ||||||
2 | Sala SS Damer Lag 1 | 0 | Sala Simsällskap | 4:42.79 | ||||||
Cassandra Sjösten | 2003 | 34.93 | 1:09.75 | 1:09.75 | ||||||
Elvira Dalin | 2003 | 32.00 | 1:07.42 | 2:17.17 | ||||||
Carolina Modig | 2003 | 36.04 | 1:16.23 | 3:33.40 | ||||||
My Lundblad | 1995 | 34.34 | 1:09.39 | 4:42.79 | ||||||
3 | Gimo SS | 0 | Gimo Simsällskap | 5:20.45 | ||||||
Josephine Olsson | 2001 | 39.93 | 1:22.95 | 1:22.95 | ||||||
Tora Dregelid | 2002 | 40.45 | 1:24.69 | 2:47.64 | ||||||
Elina Berg | 2002 | 37.48 | 1:17.09 | 4:04.73 | ||||||
Elina Widén | 2003 | 35.29 | 1:15.72 | 5:20.45 | ||||||
4 | Sandviken Damer | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 5:24.49 | ||||||
Anna Jönsson | 2003 | 35.27 | 1:15.82 | 1:15.82 | ||||||
Maja Wikström | 2002 | 38.39 | 1:21.06 | 2:36.88 | ||||||
Magdalena Dahl | 2001 | 35.97 | 1:16.24 | 3:53.12 | ||||||
Emma Danrud | 2003 | 41.21 | 1:31.37 | 5:24.49 | ||||||
5 | Avesta SS | 0 | Avesta Simsällskap | 5:53.53 | ||||||
Nilea Ahlström | 2005 | 41.64 | 1:33.93 | 1:33.93 | ||||||
Felicia Nordström-Fransson | 2001 | 43.73 | 1:39.14 | 3:13.07 | ||||||
Petra Dahdouh | 2000 | 38.40 | 1:21.89 | 4:34.96 | ||||||
Moa Alden | 2000 | 36.83 | 1:18.57 | 5:53.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 17:30 |