Results for Silverdoppet 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Söndag 29/5 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 7, 4X50m Medley Mixed, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Mix [2004]lag 1. | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:30.79 | ||||||
Walter Sundling | 2004 | 40.47 | 40.47 | |||||||
Maya Levin | 2004 | 37.59 | 1:18.06 | |||||||
Ella Engelgren | 2004 | 38.63 | 1:56.69 | |||||||
Emma Björkman | 2004 | 34.10 | 2:30.79 | |||||||
2 | Sala SS Mix Lag 1 | 2005 | Sala Simsällskap | 2:38.44 | ||||||
Olle Nilsson | 2004 | 43.16 | 43.16 | |||||||
Leia Eriksson | 2004 | 43.60 | 1:26.76 | |||||||
Lisa Nystrand | 2006 | 38.56 | 2:05.32 | |||||||
Ida Dalin | 2005 | 33.12 | 2:38.44 | |||||||
3 | Sandviken Mix | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:52.34 | ||||||
Moa Kvarnlöf | 2004 | 45.57 | 45.57 | |||||||
Linnea Cederholm Sandberg | 2006 | 52.77 | 1:38.34 | |||||||
Lucas Humling | 2005 | 37.38 | 2:15.72 | |||||||
Filippa Enebrink | 2004 | 36.62 | 2:52.34 | |||||||
4 | Skk D Mix [2004] | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:56.33 | ||||||
Anton Graner | 2005 | 44.75 | 44.75 | |||||||
Lina Ahlström | 2005 | 45.60 | 1:30.35 | |||||||
Vincent Flores | 2005 | 45.84 | 2:16.19 | |||||||
David Berggren | 2005 | 40.14 | 2:56.33 | |||||||
5 | Skk Mix [2004]lag 2. | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:57.75 | ||||||
Carl Mattsson | 2005 | 42.24 | 42.24 | |||||||
Emelie Sveding | 2005 | 54.87 | 1:37.11 | |||||||
Elsa Kärvestedt | 2005 | 39.99 | 2:17.10 | |||||||
Alva Herlitz | 2005 | 40.65 | 2:57.75 | |||||||
6 | Borlänge Mix [2005] | 2005 | Borlänge Simsällskap | 3:02.50 | ||||||
Alex Storbacka | 2006 | 50.89 | 50.89 | |||||||
Agnes Åhlen | 2005 | 50.10 | 1:40.99 | |||||||
Daniel Ruijs | 2004 | 36.11 | 2:17.10 | |||||||
Inez Dahlqvist | 2005 | 45.40 | 3:02.50 | |||||||
7 | Skk D Mix 3 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:04.95 | ||||||
Sofia Lövqvist | 2006 | 47.17 | 47.17 | |||||||
Vida Haesert | 2006 | 50.02 | 1:37.19 | |||||||
Oscar Flores | 2005 | 47.44 | 2:24.63 | |||||||
Nicholas Benyammine | 2006 | 40.32 | 3:04.95 | |||||||
8 | Skk D Mix 2 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:11.12 | ||||||
Jimmy Helmersson | 2005 | 47.46 | 47.46 | |||||||
Gustav Åsbrink | 2005 | 53.85 | 1:41.31 | |||||||
Elvira Flores | 2006 | 47.03 | 2:28.34 | |||||||
Melker Högfeldt | 2007 | 42.78 | 3:11.12 | |||||||
9 | Skk Medley Mix [2004] | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:11.80 | ||||||
Ebba Engardt | 2004 | 53.93 | 53.93 | |||||||
Saga Öhman | 2004 | 48.67 | 1:42.60 | |||||||
Ella Bolmstrand | 2004 | 48.54 | 2:31.14 | |||||||
Michael Gadler | 2004 | 40.66 | 3:11.80 | |||||||
10 | Skk D Mix 4 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:17.84 | ||||||
Klara Svenheim | 2005 | 48.49 | 48.49 | |||||||
Nellie Häger | 2006 | 53.00 | 1:41.49 | |||||||
Samuel Flores | 2008 | 50.59 | 2:32.08 | |||||||
Casper Drozdz | 2006 | 45.76 | 3:17.84 | |||||||
11 | Sala SS Mix Lag 2 | 2005 | Sala Simsällskap | 3:25.09 | ||||||
William Struwe | 2006 | 47.13 | 47.13 | |||||||
Noel Larsson | 2006 | 55.59 | 1:42.72 | |||||||
Ida Thelander | 2005 | 58.77 | 2:41.49 | |||||||
Max Samuelsson | 2005 | 43.60 | 3:25.09 | |||||||
- | Skk D Mix 5 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 11:22 |