Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 25.24 | 53.02 | ||||||
Odder Svømmeklub | 53.15 | |||||||||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | 25.91 | 54.14 | ||||||
Odder Svømmeklub | 52.80 | |||||||||
3 | Magnus Yde | 1996 | 26.31 | 54.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 52.27 | |||||||||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 26.51 | 55.14 | ||||||
Odder Svømmeklub | 52.58 | |||||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | 26.41 | 55.56 | ||||||
Odder Svømmeklub | 56.26 | |||||||||
6 | Jonathan Kristensen | 1998 | 26.76 | 55.71 | ||||||
Odder Svømmeklub | 52.70 | |||||||||
7 | Alexander Fenger | 1999 | 27.40 | 57.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 57.16 | |||||||||
8 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 28.37 | 59.19 | ||||||
Odder Svømmeklub | 57.93 | |||||||||
9 | Thomas Birkkjær | 1996 | 29.50 | 59.94 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 57.67 | |||||||||
10 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 29.57 | 1:02.43 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:00.91 | |||||||||
11 | Mathias Madsen | 1999 | 32.84 | 1:08.71 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Casper Petersen | 1999 | 34.56 | 1:12.64 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.57 | |||||||||
- | Jonatan Balladone | 1997 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 58.68 | |||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Benjamin Peruchon | 2001 | 28.00 | 57.16 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 56.94 | |||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 28.09 | 58.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.91 | |||||||||
3 | Victor Bjerre | 2001 | 28.74 | 59.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | 58.02 | |||||||||
4 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 28.53 | 59.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.37 | |||||||||
5 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 28.47 | 59.73 | ||||||
Odder Svømmeklub | 58.73 | |||||||||
6 | Thomas Frederiksen | 2000 | 28.73 | 59.80 | ||||||
Odder Svømmeklub | 57.27 | |||||||||
7 | Magnus Gertz | 2000 | 28.67 | 1:00.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.58 | |||||||||
8 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 29.74 | 1:01.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.45 | |||||||||
9 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 30.77 | 1:03.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:04.03 | |||||||||
10 | Johannes Gasse | 2001 | 30.41 | 1:04.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.57 | |||||||||
11 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 32.27 | 1:04.96 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.34 | |||||||||
12 | Rasmus Pedersen | 2000 | 30.76 | 1:05.32 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:07.61 | |||||||||
13 | Casper Krohn | 2001 | 32.42 | 1:06.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.08 | |||||||||
14 | Johannes Wemmelund | 2001 | 32.59 | 1:08.03 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:08.15 | |||||||||
15 | Magnus V. Ancher | 2001 | 32.12 | 1:08.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.50 | |||||||||
16 | Christian Trinh Andersen | 2001 | 35.17 | 1:15.82 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Amin Nedergaard | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.13 | |||||||||
- | Nicklas Stølegaard | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.14 | |||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 28.00 | 58.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.21 | |||||||||
2 | Rasmus Petersen | 2002 | 28.87 | 1:00.38 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.50 | |||||||||
3 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 29.25 | 1:01.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.51 | |||||||||
4 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 29.82 | 1:02.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.31 | |||||||||
5 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 30.82 | 1:03.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.75 | |||||||||
6 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 30.84 | 1:04.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.86 | |||||||||
7 | Mads Stamholt | 2003 | 31.32 | 1:05.29 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:04.81 | |||||||||
8 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 31.69 | 1:05.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.73 | |||||||||
9 | Emil Lykke Grann | 2003 | 31.97 | 1:06.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.34 | |||||||||
10 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 32.54 | 1:07.35 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:08.05 | |||||||||
11 | Marius Gystad | 2003 | 32.64 | 1:08.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
12 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 32.54 | 1:08.17 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:09.03 | |||||||||
13 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 33.55 | 1:09.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.00 | |||||||||
14 | Nicklas Bager | 2003 | 33.77 | 1:11.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
15 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 34.20 | 1:11.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.38 | |||||||||
16 | Christian Oxenvad | 2003 | 34.97 | 1:12.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.44 | |||||||||
17 | Jeppe Dall | 2002 | 34.17 | 1:12.71 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:12.69 | |||||||||
18 | Jakob Riisgaard | 2003 | 34.85 | 1:12.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.78 | |||||||||
19 | Oliver Christensen | 2003 | 36.42 | 1:16.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.81 | |||||||||
20 | Nicklas Tobias Munk | 2002 | 1:19.14 | 1:19.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
21 | Asger Hatting | 2003 | 38.05 | 1:20.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.99 | |||||||||
22 | Frederik Bergene Hansen | 2003 | 40.71 | 1:27.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.06 | |||||||||
23 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 42.45 | 1:30.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:55.21 | |||||||||
24 | Nicolaj Trinh Andersen | 2003 | 45.45 | 1:34.30 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Kristian Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 32.54 | 1:09.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.20 | |||||||||
2 | Søren Have | 2004 | 33.97 | 1:11.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.49 | |||||||||
3 | Tobias Nielsen | 2004 | 34.36 | 1:13.26 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:14.83 | |||||||||
4 | Asger Mathiasen | 2004 | 35.11 | 1:15.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.63 | |||||||||
5 | Kristian Kjær | 2005 | 36.27 | 1:16.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.10 | |||||||||
6 | Kasper Hansen | 2004 | 36.91 | 1:17.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
7 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 37.08 | 1:19.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.96 | |||||||||
8 | Gustav Hoxer | 2005 | 39.37 | 1:23.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.12 | |||||||||
9 | Gustav Hansen | 2004 | 40.33 | 1:25.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.25 | |||||||||
10 | Lukas Terkelsen | 2004 | 42.22 | 1:26.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.72 | |||||||||
11 | Juka Nedergaard | 2004 | 39.62 | 1:27.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:29.67 | |||||||||
12 | Christian Nygaard Larsen | 2004 | 41.83 | 1:30.02 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:30.43 | |||||||||
13 | Andreas Gaardsted | 2005 | 1:30.61 | 1:30.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:30.35 | |||||||||
14 | Valdemar Degn | 2004 | 45.89 | 1:31.92 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:45.13 | |||||||||
15 | Jakob Kirkmand | 2005 | 44.64 | 1:33.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:42.90 | |||||||||
16 | Simon Kruse Holm | 2004 | 1:33.47 | 1:33.47 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:43.01 | |||||||||
17 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 43.90 | 1:35.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:52.03 | |||||||||
18 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | 48.66 | 1:39.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:37.42 | |||||||||
19 | Frederik Harbo | 2005 | 49.28 | 1:42.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:00.43 | |||||||||
20 | Bertram D. Pedersen | 2005 | 44.77 | 1:43.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.42 | |||||||||
21 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 47.25 | 1:43.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:56.27 | |||||||||
22 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 52.35 | 1:53.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:54.03 | |||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | William Hansen | 2006 | 47.95 | 1:43.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:44.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 10:44 |