Resultat för Nationella Knattesimmet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 08:44 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 15, 100m Fjärilsim/PU P13, Finaler 12 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Åstrand | 2003 | 262 | 33.86 | 1:15.81 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
2 | Arttu Mäenpää | 2003 | 235 | 34.90 | 1:18.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Hugo Westholm | 2004 | 225 | 35.65 | 1:19.71 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
4 | Lassi Niemi | 2004 | 209 | 37.13 | 1:21.65 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Isac Persson Taylor | 2003 | 205 | 37.05 | 1:22.17 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
6 | David Alonso | 2003 | 189 | 37.94 | 1:24.45 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
7 | Pavel Pankratov | 2004 | 182 | 38.41 | 1:25.53 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Akseli Soini | 2004 | 166 | 39.23 | 1:28.20 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
9 | Roope Ollikainen | 2004 | 162 | 38.47 | 1:28.93 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Miro Birkstedt | 2004 | 160 | 42.03 | 1:29.24 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Liam Gabrielsson | 2003 | 157 | 41.27 | 1:29.84 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
12 | Tor Stein | 2003 | 153 | 39.25 | 1:30.58 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
13 | Fredrick Grundin | 2003 | 126 | 42.94 | 1:36.65 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
14 | Filip Novacic | 2003 | 124 | 39.98 | 1:37.23 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
15 | Onni Mäkimartti | 2004 | 116 | 44.56 | 1:39.36 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Jousef Hanna | 2003 | 113 | 43.79 | 1:40.34 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
17 | Akseli Kotti | 2004 | 111 | 47.02 | 1:40.73 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Samuel Nilsson | 2003 | 109 | 48.41 | 1:41.53 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
19 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 107 | 45.46 | 1:42.27 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Albin Kappling | 2003 | 104 | 45.87 | 1:43.03 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
21 | Alexander Mattsson | 2003 | 98 | 47.93 | 1:45.13 | |||||
IF Åland | ||||||||||
22 | Jeremia Varonen | 2004 | 98 | 43.18 | 1:45.15 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
23 | Elias Laine | 2003 | 96 | 46.65 | 1:46.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Simon Seel | 2003 | 94 | 47.10 | 1:46.51 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
25 | Oskar Andersson | 2003 | 94 | 47.41 | 1:46.61 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
26 | Joel Fischer | 2003 | 92 | 48.24 | 1:47.39 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
27 | Elliot Hans Åke Blomberg | 2003 | 92 | 47.58 | 1:47.48 | |||||
IF Åland | ||||||||||
28 | Joona Saloniemi | 2004 | 85 | 50.35 | 1:50.20 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Petteri Lepola | 2003 | 85 | 48.40 | 1:50.27 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Lukas Höglund | 2004 | 77 | 52.04 | 1:53.91 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
31 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 73 | 47.85 | 1:55.79 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
32 | Samuel Delvenne | 2003 | 67 | 53.57 | 1:59.48 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Axel von Goës | 2002 | 35.90 | 1:17.16 | EXTRA | |||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Karl Lingham | 2002 | 39.36 | 1:31.80 | EXTRA | |||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Isac Rune | 2003 | DSQ | Felaktig vändning 50 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Rasmus Kalvik | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
- | Simon Lörinc | 2003 | DSQ | Felktig start | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Tatu Kunttila | 2003 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 08:44 |