Tulokset Vårsimiaden Distrikt, Strängnäs
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 36.37 | 1:15.77 | |||||
2 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 38.56 | 1:22.60 | |||||
3 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 40.54 | 1:28.98 | |||||
4 | Sigge Verner | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.41 | 1:34.90 | |||||
5 | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | 48.14 | 1:40.52 | |||||
6 | Linus Jansson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.04 | 1:41.11 | |||||
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.39 | 1:07.76 | |||||
2 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 34.09 | 1:11.34 | |||||
3 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 35.18 | 1:12.76 | |||||
4 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 36.30 | 1:16.75 | |||||
5 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.14 | 1:18.29 | |||||
6 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simklubb | 38.27 | 1:18.88 | |||||
7 | Ludvig Persson | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 38.44 | 1:20.50 | |||||
8 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 38.27 | 1:20.66 | |||||
9 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.22 | 1:21.09 | |||||
10 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.97 | 1:22.31 | |||||
11 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simklubb | 40.89 | 1:23.62 | |||||
12 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 40.28 | 1:23.92 | |||||
13 | Arvid Fägerblad | 2004 | Västerås Simsällskap | 58.93 | 2:08.48 | |||||
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 30.68 | 1:04.67 | |||||
2 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 33.06 | 1:09.39 | |||||
3 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 34.89 | 1:10.97 | |||||
4 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 34.14 | 1:11.06 | |||||
5 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 34.39 | 1:11.15 | |||||
6 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 34.98 | 1:12.87 | |||||
7 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 35.01 | 1:13.44 | |||||
8 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 35.09 | 1:15.86 | |||||
9 | Edvin Brattberg | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 39.89 | 1:21.95 | |||||
10 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.08 | 1:24.48 | |||||
11 | Martin Ahnlund | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 40.31 | 1:25.30 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:18 |