Resultater for TYR Challenger Meet 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2016 |
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 28.26 | ||||||
2 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.68 | ||||||
3 | Karolina Näsén | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.78 | ||||||
4 | Milana Salih | 1997 | Simklubben Neptun | 28.99 | ||||||
5 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 29.22 | ||||||
6 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 29.45 | ||||||
7 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.46 | ||||||
8 | Gunilla Rasmuson | 1957 | Täby Sim | 30.28 | ||||||
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 28.65 | ||||||
2 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 29.89 | ||||||
3 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 30.04 | ||||||
4 | Linnéa Sandh | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.12 | ||||||
5 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 30.41 | ||||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.85 | ||||||
7 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 31.08 | ||||||
8 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.26 | ||||||
9 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.68 | ||||||
10 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 32.11 | ||||||
11 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 32.40 | ||||||
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 28.27 | ||||||
2 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 29.69 | ||||||
3 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.71 | ||||||
4 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 29.78 | ||||||
5 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 29.87 | ||||||
6 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.33 | ||||||
6 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 30.33 | ||||||
8 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 30.35 | ||||||
9 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 30.48 | ||||||
10 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 30.57 | ||||||
11 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 30.68 | ||||||
12 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.75 | ||||||
13 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 30.78 | ||||||
14 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.03 | ||||||
15 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 31.24 | ||||||
16 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 31.61 | ||||||
17 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 31.87 | ||||||
18 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 31.97 | ||||||
19 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 32.44 | ||||||
20 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.48 | ||||||
21 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.01 | ||||||
22 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.67 | ||||||
23 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 33.99 | ||||||
24 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.10 | ||||||
25 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 34.39 | ||||||
26 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.71 | ||||||
27 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.82 | ||||||
28 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.68 | ||||||
29 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.66 | ||||||
- | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.63 | ||||||
2 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 30.42 | ||||||
3 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 30.63 | ||||||
4 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.59 | ||||||
5 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 31.71 | ||||||
6 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.05 | ||||||
7 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 32.16 | ||||||
8 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 32.41 | ||||||
9 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.70 | ||||||
10 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.72 | ||||||
11 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.76 | ||||||
12 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.84 | ||||||
13 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.17 | ||||||
14 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.20 | ||||||
15 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 33.26 | ||||||
16 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 33.44 | ||||||
17 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 33.60 | ||||||
18 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.95 | ||||||
19 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 34.05 | ||||||
20 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 34.23 | ||||||
21 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 34.53 | ||||||
22 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.58 | ||||||
22 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 34.58 | ||||||
24 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 35.24 | ||||||
25 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 35.26 | ||||||
26 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.50 | ||||||
27 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 35.58 | ||||||
28 | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 36.65 | ||||||
29 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.93 | ||||||
30 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 37.12 | ||||||
31 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 37.41 | ||||||
32 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 39.06 | ||||||
33 | Clara Liljeberg | 2005 | Lidingö Simklubb | 44.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.07 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:47 |