Tulokset TYR Challenger Meet 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1 - Insim kl 08:00
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
TYR Challenger Meet 2016 |
|
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Täby |
|
Utskriftstid |
12:36 |
|
|
Arrangör |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Jörlund |
1991 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.73 |
1:10.55 |
1:55.44 |
|
2:29.48 |
|
2 |
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
|
32.26 |
1:11.48 |
1:54.52 |
|
2:30.30 |
|
3 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.18 |
1:11.59 |
1:57.50 |
|
2:31.51 |
|
4 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
32.30 |
1:11.07 |
1:57.51 |
|
2:31.60 |
|
5 |
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
32.88 |
1:12.86 |
1:58.10 |
|
2:32.22 |
|
6 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
Täby Sim |
|
31.32 |
1:15.78 |
1:59.61 |
|
2:35.23 |
|
7 |
Hanna Sangfelt |
1997 |
Täby Sim |
|
32.83 |
1:12.64 |
1:58.25 |
|
2:36.40 |
|
8 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
33.93 |
1:15.95 |
2:02.90 |
|
2:41.30 |
|
9 |
Marianne Dellwik |
1997 |
Täby Sim |
|
36.30 |
1:21.08 |
2:14.43 |
|
2:53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
34.30 |
1:18.37 |
2:00.44 |
|
2:37.85 |
|
2 |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
35.13 |
1:13.84 |
2:03.46 |
|
2:40.70 |
|
3 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
35.36 |
1:17.39 |
2:03.94 |
|
2:42.96 |
|
4 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
36.68 |
1:23.62 |
2:04.93 |
|
2:44.09 |
|
5 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
36.92 |
1:21.84 |
2:07.55 |
|
2:45.56 |
|
6 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.92 |
1:20.53 |
2:10.20 |
|
2:46.05 |
|
7 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.12 |
1:18.24 |
2:09.39 |
|
2:46.61 |
|
8 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
34.72 |
1:18.45 |
2:07.34 |
|
2:47.23 |
|
9 |
Ellinor Larsson |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
34.31 |
1:20.80 |
2:14.08 |
|
2:52.13 |
|
10 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
37.83 |
1:22.85 |
2:15.49 |
|
2:56.11 |
|
11 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
38.11 |
1:24.54 |
2:17.53 |
|
2:57.22 |
|
12 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.18 |
1:26.89 |
2:17.67 |
|
2:58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.25 |
1:14.16 |
1:57.55 |
|
2:33.56 |
|
2 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
33.09 |
1:12.06 |
1:58.91 |
|
2:34.55 |
|
3 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.76 |
1:12.03 |
2:00.70 |
|
2:35.79 |
|
4 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.46 |
1:12.73 |
2:00.67 |
|
2:36.20 |
|
5 |
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
|
32.95 |
1:12.52 |
1:59.77 |
|
2:36.88 |
|
6 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.73 |
1:14.19 |
1:59.54 |
|
2:37.11 |
|
7 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.16 |
1:15.25 |
2:01.13 |
|
2:37.19 |
|
8 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.04 |
1:14.79 |
2:00.89 |
|
2:38.85 |
|
9 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.70 |
1:14.69 |
1:58.28 |
|
2:39.00 |
|
10 |
Johanna Persson |
2001 |
Täby Sim |
|
34.18 |
1:15.81 |
2:02.47 |
|
2:41.87 |
|
11 |
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
|
35.26 |
1:16.72 |
2:03.08 |
|
2:42.10 |
|
12 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
33.92 |
1:16.35 |
2:07.91 |
|
2:43.26 |
|
13 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.87 |
1:19.56 |
2:05.27 |
|
2:44.19 |
|
14 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.21 |
1:20.80 |
2:08.36 |
|
2:45.38 |
|
15 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.57 |
1:20.93 |
2:09.34 |
|
2:45.40 |
|
16 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.71 |
1:16.66 |
2:07.65 |
|
2:45.51 |
|
17 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
36.52 |
1:17.72 |
2:08.70 |
|
2:46.08 |
|
18 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
35.41 |
1:20.83 |
2:05.95 |
|
2:46.78 |
|
19 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.06 |
1:16.55 |
2:07.45 |
|
2:46.94 |
|
20 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
|
37.05 |
1:18.35 |
2:09.74 |
|
2:47.60 |
|
20 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
34.83 |
1:17.57 |
2:07.12 |
|
2:47.60 |
|
22 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.41 |
1:19.63 |
2:09.72 |
|
2:47.82 |
|
23 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.60 |
1:19.83 |
2:06.39 |
|
2:48.00 |
|
24 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.57 |
1:19.38 |
2:10.65 |
|
2:48.03 |
|
25 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.93 |
1:18.23 |
2:10.59 |
|
2:48.68 |
|
26 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.13 |
1:22.54 |
2:11.11 |
|
2:49.26 |
|
27 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
35.44 |
1:18.85 |
2:12.57 |
|
2:49.71 |
|
28 |
Linnea Wall |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.10 |
1:22.51 |
2:12.63 |
|
2:51.06 |
|
29 |
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
|
37.59 |
1:22.12 |
2:09.39 |
|
2:52.31 |
|
30 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.10 |
1:24.08 |
2:15.35 |
|
2:52.95 |
|
31 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
36.87 |
1:24.71 |
2:15.65 |
|
2:53.78 |
|
32 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
36.33 |
1:21.00 |
2:11.03 |
|
2:53.80 |
|
33 |
Elma Starrost |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.51 |
1:25.75 |
2:14.79 |
|
2:55.02 |
|
34 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.36 |
1:23.45 |
2:14.57 |
|
2:55.90 |
|
35 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
36.02 |
1:22.26 |
2:15.73 |
|
2:55.97 |
|
36 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.83 |
1:27.09 |
2:15.39 |
|
2:56.25 |
|
37 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
38.77 |
1:25.60 |
2:14.68 |
|
2:56.64 |
|
38 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
41.12 |
1:27.72 |
2:17.69 |
|
2:57.19 |
|
39 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.11 |
1:20.98 |
2:14.83 |
|
2:57.34 |
|
40 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
39.19 |
1:23.25 |
2:18.19 |
|
2:57.90 |
|
41 |
Josefine Torell |
2002 |
Lidingö Simklubb |
|
38.77 |
1:26.34 |
2:20.14 |
|
2:59.08 |
|
42 |
Viktoria Nylund |
2001 |
Täby Sim |
|
39.20 |
1:26.60 |
2:18.19 |
|
3:00.34 |
|
43 |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
41.02 |
1:30.02 |
2:19.40 |
|
3:00.91 |
|
44 |
Selma El Hajji |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.46 |
1:26.77 |
2:18.27 |
|
3:01.70 |
|
45 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.59 |
1:26.72 |
2:17.82 |
|
3:02.38 |
|
46 |
Ida Svensson |
2002 |
Täby Sim |
|
39.01 |
1:27.24 |
2:19.72 |
|
3:03.10 |
|
47 |
Anna Viklund |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.38 |
1:29.83 |
2:24.06 |
|
3:04.25 |
|
48 |
Irma Åkerblom |
2002 |
Lidingö Simklubb |
|
40.16 |
1:29.49 |
2:23.80 |
|
3:06.43 |
|
49 |
Maja Sköld |
2002 |
Täby Sim |
|
39.73 |
1:29.48 |
2:24.15 |
|
3:08.31 |
|
50 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.56 |
1:30.78 |
2:22.55 |
|
3:09.01 |
|
51 |
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
41.23 |
1:34.87 |
2:29.09 |
|
3:13.68 |
|
52 |
Agnes Ovuka |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
52.11 |
1:45.99 |
2:46.68 |
|
3:36.34 |
|
- |
Clara Lönnberg |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Saga Bäckström |
2002 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.24.07 |
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
12:36 |
|