Tulokset Polisen HEAD Summer Cup 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
HEAD Summer Cup 2016 |
|
Utskriftsdatum |
02 juli 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Sweden |
|
Utskriftstid |
17:01 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juli 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Lill |
2005 |
Top Swimclub |
|
34.58 |
1:12.70 |
1:52.46 |
|
2:31.53 |
|
2 |
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Täby Sim |
|
36.06 |
1:17.91 |
2:02.34 |
|
2:39.87 |
|
3 |
Danny Simaleza |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
35.65 |
1:17.53 |
2:02.70 |
|
2:45.58 |
|
4 |
Sten Erik Soomre |
2005 |
Spordiklubi Shark |
|
35.48 |
1:17.65 |
2:01.93 |
|
2:45.87 |
|
5 |
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
38.93 |
1:24.13 |
2:09.01 |
|
2:48.49 |
|
6 |
Nicolas Montfort |
2005 |
Verdala International Swim Clu |
|
40.16 |
1:25.91 |
2:12.97 |
|
2:59.07 |
|
7 |
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
41.95 |
1:30.83 |
2:20.59 |
|
3:04.74 |
|
8 |
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
45.79 |
1:34.26 |
2:23.60 |
|
3:11.00 |
|
9 |
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.02 |
1:33.24 |
2:24.73 |
|
3:14.36 |
|
10 |
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
44.34 |
1:35.53 |
2:26.54 |
|
3:15.18 |
|
11 |
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
43.26 |
1:35.35 |
2:28.88 |
|
3:16.72 |
|
12 |
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.90 |
1:36.56 |
2:28.53 |
|
3:17.77 |
|
13 |
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
Täby Sim |
|
44.41 |
1:37.05 |
2:30.26 |
|
3:17.88 |
|
14 |
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
45.13 |
1:38.23 |
2:32.12 |
|
3:19.16 |
|
15 |
Maxim Jelagin |
2005 |
IFK Lidingö Simklubb |
|
46.12 |
1:39.36 |
2:33.85 |
|
3:23.19 |
|
16 |
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
47.17 |
1:41.45 |
2:34.39 |
|
3:25.03 |
|
17 |
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.20 |
1:40.12 |
2:33.85 |
|
3:25.25 |
|
18 |
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.28 |
1:41.83 |
2:35.50 |
|
3:26.14 |
|
19 |
Jimmy Helmersson |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.46 |
1:41.15 |
2:36.98 |
|
3:26.79 |
|
20 |
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.89 |
1:37.11 |
2:36.10 |
|
3:26.82 |
|
21 |
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
48.41 |
1:46.93 |
2:42.84 |
|
3:33.32 |
|
22 |
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
47.74 |
1:44.57 |
2:41.84 |
|
3:34.06 |
|
23 |
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
47.13 |
1:45.73 |
2:43.65 |
|
3:36.63 |
|
24 |
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
48.84 |
1:47.75 |
2:46.08 |
|
3:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mattias Kvist |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
30.60 |
1:06.36 |
1:44.53 |
|
2:22.53 |
|
2 |
Henrik Norheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
31.60 |
1:08.47 |
1:46.95 |
|
2:23.59 |
|
3 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
33.51 |
1:11.20 |
1:49.95 |
|
2:26.37 |
|
4 |
Simon Lörinc |
2003 |
Täby Sim |
|
34.54 |
1:12.14 |
1:50.65 |
|
2:28.39 |
|
5 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
35.06 |
1:13.54 |
1:53.77 |
|
2:32.30 |
|
6 |
Johan Hjelseth Storstad |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
35.13 |
1:15.20 |
1:55.74 |
|
2:32.75 |
|
7 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.39 |
1:15.23 |
1:55.72 |
|
2:33.30 |
|
8 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.44 |
1:16.71 |
1:58.07 |
|
2:34.95 |
|
9 |
Victor Trägårdh |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.05 |
1:14.97 |
1:56.72 |
|
2:37.90 |
|
10 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
36.63 |
1:17.23 |
1:59.03 |
|
2:38.16 |
|
11 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.89 |
1:19.32 |
2:00.99 |
|
2:39.95 |
|
12 |
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.41 |
1:20.30 |
2:02.33 |
|
2:40.04 |
|
13 |
Liam Björklund |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
35.60 |
1:16.69 |
1:59.59 |
|
2:40.14 |
|
14 |
Liam Gabrielsson |
2003 |
Täby Sim |
|
35.97 |
1:16.97 |
2:00.46 |
|
2:40.95 |
|
15 |
Oliver Annus |
2003 |
Swim Club Briis |
|
37.43 |
1:18.70 |
2:00.65 |
|
2:41.45 |
|
16 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.83 |
1:20.18 |
2:02.36 |
|
2:42.12 |
|
17 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.22 |
1:19.25 |
2:03.24 |
|
2:42.68 |
|
18 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.14 |
1:19.08 |
2:02.43 |
|
2:43.09 |
|
19 |
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
38.09 |
1:20.87 |
2:04.32 |
|
2:45.80 |
|
20 |
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
|
37.30 |
1:22.29 |
2:08.06 |
|
2:47.99 |
|
21 |
Hasith Ransiri Attanapola |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
37.77 |
1:20.56 |
2:04.72 |
|
2:48.79 |
|
22 |
William Rismyhr |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
37.94 |
1:22.58 |
2:07.32 |
|
2:50.51 |
|
23 |
Randolf Stamm |
2004 |
Swim Club Briis |
|
37.26 |
1:21.96 |
2:07.37 |
|
2:50.65 |
|
24 |
Nikola Petrovic |
2004 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
37.65 |
1:22.77 |
2:07.39 |
|
2:51.48 |
|
25 |
Gustav Sartor |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.65 |
1:21.49 |
2:07.56 |
|
2:52.67 |
|
26 |
Mikkel Eiken Borge |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
38.31 |
1:23.92 |
2:10.00 |
|
2:53.27 |
|
27 |
Aldin Mandzo |
2004 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
39.11 |
1:25.23 |
2:10.69 |
|
2:53.56 |
|
28 |
Lucas Wendborg |
2004 |
Nyköpings Simsällskap |
|
39.81 |
1:25.06 |
2:12.06 |
|
2:56.10 |
|
29 |
Samuel Nilsson |
2003 |
Täby Sim |
|
40.69 |
1:27.81 |
2:14.01 |
|
2:56.91 |
|
30 |
Jousef Hanna |
2003 |
Täby Sim |
|
41.21 |
1:28.65 |
2:13.97 |
|
2:58.33 |
|
31 |
Dimitris Ladis |
2003 |
Täby Sim |
|
39.06 |
1:28.37 |
2:16.97 |
|
3:00.63 |
|
32 |
Samuel Delvenne |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
42.14 |
1:29.91 |
2:18.45 |
|
3:02.56 |
|
33 |
Viktor Nyberg |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.30 |
1:31.03 |
2:22.56 |
|
3:10.19 |
|
34 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
41.57 |
1:30.60 |
2:22.78 |
|
3:11.51 |
|
35 |
Nicholas Bergvall |
2004 |
Täby Sim |
|
49.51 |
1:45.46 |
2:39.79 |
|
3:29.17 |
|
36 |
Haakon Alexander Seres |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
47.57 |
1:44.62 |
2:42.63 |
|
3:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Sjöqvist |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
32.03 |
1:08.72 |
1:45.12 |
|
2:21.23 |
|
2 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.37 |
1:08.82 |
1:47.37 |
|
2:24.44 |
|
3 |
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
32.68 |
1:09.87 |
1:48.13 |
|
2:25.98 |
|
4 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
32.58 |
1:09.93 |
1:48.98 |
|
2:26.78 |
|
5 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.84 |
1:10.41 |
1:49.10 |
|
2:27.23 |
|
6 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
32.75 |
1:09.66 |
1:48.57 |
|
2:27.57 |
|
7 |
Robin Serti |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
35.85 |
1:14.54 |
1:54.11 |
|
2:33.10 |
|
8 |
Hemming Gong |
2001 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
35.81 |
1:15.12 |
1:54.95 |
|
2:34.88 |
|
9 |
Alexander Karlsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
33.30 |
1:12.83 |
1:54.49 |
|
2:35.61 |
|
10 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
35.37 |
1:16.30 |
1:58.13 |
|
2:38.03 |
|
11 |
Tobias Gilbu |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
35.19 |
1:16.62 |
1:59.77 |
|
2:40.57 |
|
12 |
Nicolai Ege Leivestad |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
36.60 |
1:18.85 |
2:01.29 |
|
2:41.90 |
|
13 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.67 |
1:16.91 |
2:00.65 |
|
2:42.82 |
|
14 |
Nicholas Weis Shore |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.00 |
1:21.80 |
2:08.33 |
|
2:51.82 |
|
15 |
Christian Hedemark |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
38.10 |
1:22.91 |
2:10.90 |
|
2:55.57 |
|
16 |
Tiger Khan |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.40 |
1:24.65 |
2:14.85 |
|
3:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
30.10 |
1:02.05 |
1:34.27 |
|
2:06.57 |
|
2 |
Johan Fiskaa Barstad |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
30.42 |
1:02.99 |
1:35.93 |
|
2:09.26 |
|
3 |
Jonatan Risåsen |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
29.84 |
1:03.39 |
1:37.57 |
|
2:11.45 |
|
4 |
Axel Eriksson |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
31.45 |
1:07.81 |
1:45.13 |
|
2:21.51 |
|
5 |
Sindre Moldsvor |
2000 |
Vestbyen IL |
|
31.78 |
1:08.25 |
1:45.63 |
|
2:21.54 |
|
6 |
Oliver Simic |
1998 |
Täby Sim |
|
31.90 |
1:08.29 |
1:45.59 |
|
2:22.09 |
|
7 |
Oscar Sundberg |
2000 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
33.77 |
1:12.05 |
1:52.80 |
|
2:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.04 |
Utskriftsdatum |
02 juli 2016 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
17:01 |
|