Resultat för Polisen HEAD Summer Cup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
HEAD Summer Cup 2016 |
|
Utskriftsdatum |
02 juli 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Sweden |
|
Utskriftstid |
18:00 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juli 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mihkel Melker Marran |
2003 |
Swim Club Briis |
|
|
|
|
|
34.26 |
|
2 |
Christopher Palvadre |
2003 |
Top Swimclub |
|
|
|
|
|
35.86 |
|
3 |
Kirill Tsalov |
2003 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
38.13 |
|
4 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
38.51 |
|
5 |
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
38.70 |
|
6 |
Ralf Erik Prits |
2004 |
Spordiklubi Shark |
|
|
|
|
|
38.95 |
|
7 |
Kristjan Erik Uriko |
2003 |
Audentese Spordiklubi |
|
|
|
|
|
39.61 |
|
8 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
39.78 |
|
9 |
Tristan Tammis |
2004 |
Audentese Spordiklubi |
|
|
|
|
|
40.08 |
|
10 |
Rasmus Paal |
2003 |
Audentese Spordiklubi |
|
|
|
|
|
41.18 |
|
11 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
41.57 |
|
12 |
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
42.00 |
|
13 |
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.27 |
|
14 |
Patrick Orav |
2004 |
Audentese Spordiklubi |
|
|
|
|
|
43.21 |
|
15 |
Henrik Norheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
44.06 |
|
16 |
Nikola Petrovic |
2004 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
44.27 |
|
17 |
Lukas Kelkay |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
44.28 |
|
18 |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
44.49 |
|
19 |
David Malm |
2004 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
44.52 |
|
20 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
44.59 |
|
21 |
Mark Tomi Wilhelm Vompa |
2003 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
44.63 |
|
22 |
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
44.66 |
|
23 |
Victor Trägårdh |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
44.87 |
|
24 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
45.24 |
|
25 |
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
46.23 |
|
26 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
46.58 |
|
27 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.06 |
|
28 |
Jonathan Svedberg |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.41 |
|
29 |
Samuel Delvenne |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.47 |
|
30 |
Walner Erich Kulla |
2004 |
Audentese Spordiklubi |
|
|
|
|
|
47.67 |
|
31 |
Oskar van de Beek |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.77 |
|
32 |
Randolf Stamm |
2004 |
Swim Club Briis |
|
|
|
|
|
47.89 |
|
33 |
Aldin Mandzo |
2004 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
48.20 |
|
34 |
Dimitris Ladis |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
48.24 |
|
35 |
Asmo Angerjas |
2004 |
Spordiklubi Shark |
|
|
|
|
|
48.99 |
|
36 |
Malte Larsson |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
49.08 |
|
37 |
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
50.91 |
|
38 |
Gustav Thelander |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
51.29 |
|
39 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
51.73 |
|
40 |
Alexandr Khodus |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
52.20 |
|
41 |
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.96 |
|
42 |
Viktor Nyberg |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
55.04 |
|
43 |
Mikkel Eiken Borge |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
56.94 |
|
44 |
Lucas Wendborg |
2004 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.12 |
|
45 |
Anton Ovuka |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.23 |
|
- |
Haakon Alexander Seres |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Isak Abdrahmanova |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Nicholas Bergvall |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Zim Dahlberg Larsson |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksander Roosimaa |
2001 |
Audentese Spordiklubi |
|
|
|
|
|
32.53 |
|
2 |
Markus Arm |
2001 |
Spordiklubi Shark |
|
|
|
|
|
33.65 |
|
3 |
Eilert Ørbog |
2001 |
Vestbyen IL |
|
|
|
|
|
34.02 |
|
4 |
Andre Otti |
2002 |
Audentese Spordiklubi |
|
|
|
|
|
35.31 |
|
5 |
Gregory Kask |
2002 |
Audentese Spordiklubi |
|
|
|
|
|
35.47 |
|
6 |
Joel Larsson |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.90 |
|
7 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
37.05 |
|
8 |
Agmund Riiser |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
37.83 |
|
9 |
Rasmus Kõvask |
2002 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
37.97 |
|
10 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.23 |
|
11 |
Zain Mardeni |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
|
|
|
|
38.55 |
|
12 |
Kaurit Lilienberg |
2002 |
Audentese Spordiklubi |
|
|
|
|
|
39.12 |
|
13 |
Emil Westen Aune |
2002 |
Vestbyen IL |
|
|
|
|
|
39.18 |
|
14 |
Jonatan Fischer |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
39.41 |
|
15 |
Elmar Kaska |
2002 |
Swim Club Briis |
|
|
|
|
|
39.64 |
|
16 |
Kristofer Arndt |
2002 |
Spordiklubi Shark |
|
|
|
|
|
40.24 |
|
17 |
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
40.60 |
|
18 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
40.75 |
|
19 |
Noah Sjöborg |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
41.23 |
|
20 |
Hemming Gong |
2001 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
41.39 |
|
21 |
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
41.41 |
|
22 |
Gustav Sjöqvist |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
42.28 |
|
23 |
Anton Hägbom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
42.81 |
|
24 |
Sebastian Tegbo |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.85 |
|
25 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
43.54 |
|
26 |
Nicholas Weis Shore |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
43.81 |
|
27 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
44.23 |
|
28 |
Adam Sjöborg |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
44.36 |
|
29 |
Siim Sarapu |
2002 |
Spordiklubi Shark |
|
|
|
|
|
44.68 |
|
30 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.91 |
|
31 |
Nicolai Ege Leivestad |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
45.80 |
|
32 |
Sahel Moshref |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
46.16 |
|
33 |
Tiger Khan |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
47.19 |
|
34 |
Gustaf Lindewald |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
52.33 |
|
35 |
Christian Hedemark |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
54.50 |
|
- |
Alexander Karlsson |
2002 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Eriksson |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
33.34 |
|
2 |
Mathias Førsund Gundersen |
2000 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
33.91 |
|
3 |
Ragnar Koplimaa |
1999 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
|
|
|
34.23 |
|
4 |
Isak Brundin |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.27 |
|
5 |
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
34.45 |
|
6 |
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
34.54 |
|
7 |
Jonathan Douib |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.02 |
|
8 |
Morten Olden Larsen |
1998 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
35.10 |
|
9 |
Oscar Sundberg |
2000 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
36.41 |
|
10 |
Olle Hennert |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
37.15 |
|
11 |
Martin Moldsvor |
1998 |
Vestbyen IL |
|
|
|
|
|
37.94 |
|
12 |
Marcus Olderø |
1999 |
Vestbyen IL |
|
|
|
|
|
39.30 |
|
13 |
Samuel Bladin |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
39.79 |
|
14 |
Johan Fiskaa Barstad |
2000 |
Trondhjem SLK |
|
|
|
|
|
40.21 |
|
15 |
Fredrik Karlsson |
1967 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.95 |
|
- |
Martin Nilsson |
1993 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.04 |
Utskriftsdatum |
02 juli 2016 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
18:00 |
|