Results for Nordea Midsommer Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 32.25 | 1:08.10 | 1:44.68 | 2:21.20 | |||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 36.62 | 1:16.75 | 1:58.70 | 2:39.44 | |||
3 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 38.34 | 1:20.89 | 2:05.21 | 2:48.33 | |||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 31.69 | 1:06.87 | 1:42.53 | 2:16.49 | |||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.56 | 1:10.11 | 1:46.88 | 2:20.63 | |||
3 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 32.29 | 1:08.57 | 1:46.11 | 2:23.05 | |||
4 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.73 | 1:11.25 | 1:49.52 | 2:27.15 | |||
5 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 36.74 | 1:18.15 | 1:58.99 | 2:37.40 | |||
6 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.23 | 1:15.64 | 1:57.77 | 2:38.77 | |||
7 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.59 | 1:21.88 | 2:06.19 | 2:47.06 | |||
8 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 38.99 | 1:20.81 | 2:05.13 | 2:47.78 | |||
9 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.58 | 1:26.85 | 2:15.01 | 2:56.30 | |||
10 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.71 | 1:26.91 | 2:14.17 | 3:00.25 | |||
11 | Maria Christiansen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.95 | 1:28.55 | 2:16.42 | 3:01.93 | |||
12 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 42.00 | 1:31.63 | 2:23.18 | 3:13.60 | |||
13 | Amalie Laursen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 43.82 | 1:34.04 | 2:26.62 | 3:14.76 | |||
- | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Fogh | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.26 | 1:10.91 | 1:49.39 | 2:26.03 | |||
2 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.73 | 1:13.47 | 1:52.43 | 2:28.15 | |||
3 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 34.49 | 1:12.49 | 1:52.16 | 2:29.60 | |||
4 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.99 | 1:13.24 | 1:52.71 | 2:30.96 | |||
5 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 35.52 | 1:14.28 | 1:53.44 | 2:31.01 | |||
6 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 35.55 | 1:13.90 | 1:54.87 | 2:34.00 | |||
7 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 36.52 | 1:16.78 | 1:57.35 | 2:35.71 | |||
8 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.79 | 1:14.14 | 1:54.81 | 2:35.73 | |||
9 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.18 | 1:16.16 | 1:56.81 | 2:36.20 | |||
10 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 36.27 | 1:17.04 | 1:57.32 | 2:36.35 | |||
11 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 36.46 | 1:16.62 | 1:58.45 | 2:38.65 | |||
12 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 37.11 | 1:18.50 | 2:00.31 | 2:39.28 | |||
13 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 36.68 | 1:18.55 | 2:01.49 | 2:42.78 | |||
14 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.92 | 1:19.11 | 2:02.35 | 2:43.86 | |||
15 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.58 | 1:20.98 | 2:04.92 | 2:46.72 | |||
16 | Anna Maja Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 38.40 | 1:20.87 | 2:04.75 | 2:47.11 | |||
17 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:20.66 | 2:05.46 | 2:48.81 | 2:48.81 | |||
18 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 36.91 | 1:19.06 | 2:04.17 | 2:49.86 | |||
19 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 40.01 | 1:23.53 | 2:08.90 | 2:50.05 | |||
20 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:22.07 | 2:08.51 | 2:51.76 | 2:51.76 | |||
21 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 40.31 | 1:25.09 | 2:11.08 | 2:54.02 | |||
22 | Marie Lund Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 41.48 | 1:27.17 | 2:12.79 | 2:54.72 | |||
23 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.34 | 1:23.56 | 2:10.06 | 2:55.54 | |||
24 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.77 | 1:25.81 | 2:12.45 | 2:56.01 | |||
25 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.70 | 1:26.31 | 2:12.26 | 2:56.78 | |||
26 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.61 | 1:27.99 | 2:15.30 | 2:58.91 | |||
27 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.80 | 1:27.66 | 2:15.54 | 3:01.64 | |||
28 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 39.76 | 1:27.41 | 2:16.08 | 3:01.94 | |||
29 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.88 | 1:27.09 | 2:18.79 | 3:05.29 | |||
30 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 1:29.39 | 2:18.89 | 3:06.58 | 3:06.58 | |||
31 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 41.04 | 1:28.46 | 2:18.49 | 3:07.52 | |||
32 | Nicoline Bech | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 44.08 | 1:34.38 | 2:24.94 | 3:10.87 | |||
33 | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | 41.58 | 1:31.02 | 2:22.19 | 3:11.70 | |||
34 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 42.37 | 1:34.18 | 2:27.93 | 3:15.58 | |||
35 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 45.79 | 1:38.73 | 2:34.78 | 3:25.15 | |||
- | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Kjeldskov | 2003 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Michele Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | DNF | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 34.68 | 1:11.70 | 1:48.68 | 2:25.50 | |||
2 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 36.65 | 1:17.61 | 2:00.12 | 2:42.19 | |||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 38.05 | 1:20.46 | 2:04.69 | 2:46.19 | |||
4 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.92 | 1:23.78 | 2:09.33 | 2:47.45 | |||
5 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.84 | 1:22.71 | 2:06.84 | 2:50.42 | |||
6 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 1:24.06 | 2:10.51 | 2:54.34 | 2:54.34 | |||
7 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 39.32 | 1:24.72 | 2:12.01 | 2:54.84 | |||
8 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 40.10 | 1:25.07 | 2:11.38 | 2:55.45 | |||
9 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 41.17 | 1:28.74 | 3:01.09 | 3:01.09 | |||
10 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.41 | 1:31.70 | 2:21.27 | 3:06.34 | |||
11 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 42.82 | 1:31.63 | 2:21.18 | 3:06.43 | |||
12 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 42.01 | 1:31.12 | 2:20.12 | 3:07.49 | |||
13 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.58 | 1:31.84 | 2:22.11 | 3:10.28 | |||
14 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.18 | 1:38.14 | 2:29.95 | 3:15.87 | |||
15 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.00 | 1:35.46 | 2:26.57 | 3:15.89 | |||
16 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.69 | 1:33.41 | 2:25.81 | 3:16.93 | |||
17 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 1:38.89 | 2:29.92 | 3:17.48 | 3:17.48 | |||
18 | Jane Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 1:40.98 | 2:36.12 | 3:22.42 | 3:22.42 | |||
19 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 47.97 | 1:40.44 | 2:35.66 | 3:25.10 | |||
20 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.91 | 1:40.52 | 2:35.48 | 3:28.49 | |||
21 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 49.93 | 1:45.41 | 2:41.36 | 3:32.05 | |||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 45.03 | 1:33.96 | 2:21.20 | 3:04.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |