Resultater for Nordea Midsommer Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 29.36 | ||||||
2 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 29.66 | ||||||
3 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 30.12 | ||||||
4 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 31.58 | ||||||
5 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 31.87 | ||||||
6 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 32.61 | ||||||
7 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.93 | ||||||
8 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 34.49 | ||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.04 | ||||||
2 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 29.15 | ||||||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 30.60 | ||||||
4 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 30.64 | ||||||
5 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.28 | ||||||
6 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.56 | ||||||
7 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 31.97 | ||||||
8 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 32.26 | ||||||
9 | Jakob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 32.78 | ||||||
10 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.21 | ||||||
11 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 33.34 | ||||||
12 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 34.04 | ||||||
13 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 35.11 | ||||||
14 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 35.25 | ||||||
15 | Oliver Persson | 2001 | H.G.F. Svømning | 35.32 | ||||||
16 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.76 | ||||||
- | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 30.17 | ||||||
2 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.89 | ||||||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.23 | ||||||
4 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.35 | ||||||
5 | Simon Degn | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.89 | ||||||
6 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.32 | ||||||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 36.07 | ||||||
8 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 36.45 | ||||||
9 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 36.93 | ||||||
10 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.74 | ||||||
11 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 38.47 | ||||||
12 | Anton B. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 38.96 | ||||||
13 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | Kolding SK | 39.42 | ||||||
14 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 39.59 | ||||||
15 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 39.71 | ||||||
16 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 39.76 | ||||||
17 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 40.25 | ||||||
18 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 41.00 | ||||||
19 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.37 | ||||||
20 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 44.12 | ||||||
21 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.01 | ||||||
22 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 46.98 | ||||||
23 | Mikkel Langkjær | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 47.28 | ||||||
24 | Mads Buch Jensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 47.68 | ||||||
25 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 47.73 | ||||||
26 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 49.89 | ||||||
27 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 51.87 | ||||||
- | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.23 | ||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.99 | ||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 41.06 | ||||||
4 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.62 | ||||||
5 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 43.04 | ||||||
5 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.04 | ||||||
7 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 43.68 | ||||||
8 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 44.11 | ||||||
9 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.30 | ||||||
10 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 46.46 | ||||||
11 | Victor Godt | 2004 | Holstebro Svømme Club | 53.64 | ||||||
12 | Boris Henriksen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 59.00 | ||||||
13 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 59.21 | ||||||
14 | Sune Lebæk Andersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:01.10 | ||||||
- | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | crawl v 20-27 m | |||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Per Odrich | 2006 | Swim Team Neptun | 38.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:31 |