Resultater for Regionalt stævne, Børn - Sydsjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionalt Stævne | Udskriftsdato | 06 november 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 november 2016 |
Løb 13, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hovedstadens Piger 1 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.93 | ||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 32.90 | 1:04.12 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 33.67 | 1:37.79 | |||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 36.14 | 2:13.93 | |||||||
2 | Køge Piger | 2006 | Køge Svømmeklub | 2:22.28 | ||||||
Charlotte Wium | 2006 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 36.62 | 1:12.54 | |||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 33.81 | 1:46.35 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 35.93 | 2:22.28 | |||||||
3 | Hg Powergirls | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:32.90 | ||||||
Mie Ankersen | 2006 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 36.59 | 1:12.35 | |||||||
Maila Anker | 2007 | 44.42 | 1:56.77 | |||||||
Laura Meyer | 2006 | 36.13 | 2:32.90 | |||||||
4 | Powerpuff Pigerne | 2006 | Næstved IF | 2:36.19 | ||||||
Liva Mayland | 2006 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Leonora Franck | 2006 | 42.17 | 1:21.83 | |||||||
Mathilde Ludvigsen | 2006 | 38.90 | 2:00.73 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 35.46 | 2:36.19 | |||||||
5 | Hovedstadens Piger 4 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.49 | ||||||
Asta Hindborg | 2007 | 42.48 | 42.48 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 38.42 | 1:20.90 | |||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 39.43 | 2:00.33 | |||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 41.16 | 2:41.49 | |||||||
6 | Vest Talent Piger 1 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:41.66 | ||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 41.47 | 41.47 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 41.41 | 1:22.88 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 39.94 | 2:02.82 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 38.84 | 2:41.66 | |||||||
7 | Vest Talent Piger 2 | 2006 | Vest-Brøndby | 3:06.93 | ||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 47.36 | 47.36 | |||||||
Rebecca Loft Helms | 2006 | 44.76 | 1:32.12 | |||||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 49.48 | 2:21.60 | |||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 45.33 | 3:06.93 | |||||||
- | Gti Piger 06 | 2006 | GTI | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Hovedstadens Piger 2 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 37.90 | 37.90 | |||||||
- | Hovedstadens Piger 3 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Mathilde Møller | 2007 | 37.42 | 1:15.63 | |||||||
Julie Philip | 2007 | 38.89 | 1:54.52 | |||||||
- | Vat Piger | 2006 | VAT Copenhagen | DSQ | Tyvstart | |||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 37.39 | 1:13.50 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 06 november 2016 |
Licens til Herlufsholm Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |