Results for Septemberssim Knatte + Septembersim
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim Knatte + Senior | Utskriftsdatum | 24 september 2016 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Tyresö SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 september 2016 |
Gren 10, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 44.62 | 1:32.10 | |||||
2 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 45.32 | 1:33.36 | |||||
3 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.82 | 1:35.00 | |||||
4 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 46.65 | 1:36.03 | |||||
5 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.21 | 1:38.36 | |||||
6 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.55 | 1:39.63 | |||||
7 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 49.96 | 1:39.81 | |||||
8 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 47.87 | 1:40.41 | |||||
9 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 48.28 | 1:41.19 | |||||
10 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.00 | 1:41.47 | |||||
11 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.59 | 1:41.83 | |||||
12 | Rebecca Andersson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 49.87 | 1:42.33 | |||||
13 | Alma Hjelm | 2005 | Järfälla Simsällskap | 51.08 | 1:42.83 | |||||
14 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 52.13 | 1:43.02 | |||||
15 | Wilma Hammargren | 2005 | Danderyds Sim | 50.00 | 1:43.70 | |||||
16 | Anna Löfgren | 2005 | Järfälla Simsällskap | 51.69 | 1:43.79 | |||||
17 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 52.31 | 1:44.49 | |||||
18 | Olivia Elmquist | 2007 | Järfälla Simsällskap | 52.50 | 1:47.91 | |||||
19 | Sara Hansen | 2007 | Järfälla Simsällskap | 53.41 | 1:51.13 | |||||
20 | Isabelle Skytt | 2005 | Järfälla Simsällskap | 54.12 | 1:51.25 | |||||
21 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 54.93 | 1:53.03 | |||||
22 | Kajsa Henriksson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 54.66 | 1:58.12 | |||||
23 | Moa Ohlson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 59.35 | 2:07.30 | |||||
- | Isabella Sedström | 2005 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tilda Weman | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.43 | 1:17.01 | |||||
2 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 38.17 | 1:18.56 | |||||
3 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.29 | 1:19.64 | |||||
4 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 40.81 | 1:23.57 | |||||
5 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.81 | 1:27.69 | |||||
6 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.26 | 1:30.73 | |||||
7 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.23 | 1:33.61 | |||||
8 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 45.89 | 1:33.79 | |||||
9 | Hanna Rybring | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.66 | 1:35.00 | |||||
10 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.31 | 1:36.11 | |||||
11 | Frida Förborgen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.49 | 1:37.45 | |||||
12 | Alexandra Nordgren | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.08 | 1:42.41 | |||||
Gren 10, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.50 | 1:13.92 | |||||
2 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 41.81 | 1:25.31 | |||||
3 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.33 | 1:25.98 | |||||
4 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 42.40 | 1:27.49 | |||||
5 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.32 | 1:28.98 | |||||
6 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.48 | 1:29.14 | |||||
7 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.91 | 1:31.26 | |||||
8 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.38 | 1:32.89 | |||||
9 | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 46.44 | 1:37.39 | |||||
10 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.17 | 1:37.88 | |||||
11 | Ebba Hedman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.03 | 1:38.77 | |||||
- | Sofia Preste | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 24 september 2016 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:13 |