Tulokset Espoo Swim Games 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
aamujakso
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:37 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 lokakuu 2016 |
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Niemi | 2005 | 31.49 | 1:06.02 | ||||||
Octopus Lohja | 1:06.34 | |||||||||
2 | Vilma Leppähaara | 2005 | 32.20 | 1:07.54 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:06.98 | |||||||||
3 | Kira Lindroos | 2005 | 32.93 | 1:07.90 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.31 | |||||||||
4 | Anna Hakkarainen | 2005 | 33.73 | 1:11.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.27 | |||||||||
5 | Louna Kasvio | 2006 | 34.04 | 1:12.05 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.81 | |||||||||
6 | Aino Koskelo | 2005 | 35.09 | 1:12.73 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:12.20 | |||||||||
7 | Inka Vahtola | 2005 | 35.45 | 1:14.13 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.19 | |||||||||
8 | Celina Siggberg | 2005 | 36.51 | 1:14.90 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.79 | |||||||||
9 | Maija Hinkkala | 2005 | 35.76 | 1:15.66 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:17.89 | |||||||||
10 | Wilma Sundt | 2006 | 36.90 | 1:16.98 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.00 | |||||||||
11 | Hanna Martola | 2005 | 37.75 | 1:17.83 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.13 | |||||||||
12 | Olivia Turtiainen | 2005 | 37.25 | 1:18.95 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.48 | |||||||||
13 | Kukka Peill | 2005 | 38.07 | 1:19.17 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.00 | |||||||||
14 | Saana Perkkiö | 2005 | 37.91 | 1:19.47 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:28.27 | |||||||||
15 | Ellen Kettunen | 2005 | 38.51 | 1:19.96 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.52 | |||||||||
16 | Aino Kuusisto | 2006 | 39.06 | 1:19.99 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:19.82 | |||||||||
17 | Malin Lindblom | 2006 | 37.96 | 1:20.38 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:20.29 | |||||||||
18 | Jasmin Savonen | 2005 | 39.76 | 1:21.85 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.68 | |||||||||
19 | Säde Ryynänen | 2005 | 39.20 | 1:22.45 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.35 | |||||||||
20 | Saara Seppälä | 2005 | 40.68 | 1:24.89 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:29.50 | |||||||||
21 | Laura Turunen | 2005 | 39.44 | 1:24.94 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.97 | |||||||||
22 | Sini Kaivola | 2005 | 40.35 | 1:25.13 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:29.68 | |||||||||
23 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 39.13 | 1:25.61 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:27.09 | |||||||||
24 | Venla Varvikko | 2005 | 41.18 | 1:26.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.37 | |||||||||
25 | Kia Mäennenä | 2006 | 40.62 | 1:27.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.97 | |||||||||
26 | Enni Tammilehto | 2006 | 41.15 | 1:28.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.86 | |||||||||
27 | Ronja Welling | 2005 | 41.73 | 1:29.43 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:37.65 | |||||||||
28 | Iida Siltala | 2005 | 40.77 | 1:31.25 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.58 | |||||||||
29 | Kaarina Rihte | 2005 | 42.64 | 1:32.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Lyydia Leskinen | 2005 | 43.75 | 1:33.29 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
31 | Sara Stenbacka | 2005 | 42.83 | 1:33.98 | ||||||
Octopus Lohja | 1:34.08 | |||||||||
32 | Lumi Rossi | 2005 | 44.30 | 1:34.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Ninja Brelo | 2006 | 42.74 | 1:34.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.15 | |||||||||
34 | Maija Häkkinen | 2006 | 46.18 | 1:34.64 | ||||||
Octopus Lohja | 1:34.38 | |||||||||
35 | Isabella Hale | 2005 | 44.29 | 1:34.79 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.58 | |||||||||
36 | Laura Zurban | 2006 | 42.15 | 1:34.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Lotta Nevalainen | 2005 | 46.53 | 1:38.28 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.02 | |||||||||
38 | Matilda Leppänen | 2007 | 46.56 | 1:38.59 | ||||||
Simmis Grani | 1:41.46 | |||||||||
39 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 45.15 | 1:38.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.98 | |||||||||
40 | Helmi Jämsén | 2005 | 45.77 | 1:38.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Iiris Soilevaara | 2006 | 47.43 | 1:39.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.80 | |||||||||
42 | Nina Sundberg | 2006 | 45.97 | 1:39.28 | ||||||
Octopus Lohja | 1:39.96 | |||||||||
43 | Iisa-lotta Rantaniitty | 2006 | 45.50 | 1:39.69 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.47 | |||||||||
44 | Emma Lönnberg | 2005 | 46.67 | 1:40.88 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.10 | |||||||||
45 | Malla Kostiainen | 2006 | 45.91 | 1:40.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:51.73 | |||||||||
46 | Saara Raulos | 2005 | 49.29 | 1:42.51 | ||||||
Cetus Espoo | 1:54.18 | |||||||||
47 | Milja Korhonen | 2006 | 46.63 | 1:42.68 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
48 | Heta Kosunen | 2006 | 48.51 | 1:44.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Olesia Leshchuk | 2006 | 46.55 | 1:45.64 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.09 | |||||||||
50 | Taru Lax | 2005 | 49.27 | 1:46.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Laura Heikkilä | 2006 | 49.55 | 1:48.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Emma Autio | 2005 | 51.19 | 1:53.06 | ||||||
Cetus Espoo | 1:53.98 | |||||||||
53 | Anja Miao | 2007 | 50.81 | 1:53.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:59.52 | |||||||||
54 | Heidi Still | 2006 | 58.69 | 2:09.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Annaliina Mänttäri | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:27.10 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ella Palovaara | 2005 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 1:45.74 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Juulia Lindfors | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:35.05 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 29.92 | 1:02.53 | ||||||
Cetus Espoo | 1:01.90 | |||||||||
2 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 30.72 | 1:03.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.39 | |||||||||
3 | Milla Hyttinen | 2003 | 31.12 | 1:04.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.61 | |||||||||
4 | Sofia Långström | 2003 | 31.08 | 1:04.92 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.32 | |||||||||
5 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 31.71 | 1:05.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.58 | |||||||||
6 | Veera Säämänen | 2004 | 31.30 | 1:05.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.33 | |||||||||
7 | Emma Johansson | 2003 | 31.83 | 1:05.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.96 | |||||||||
8 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 32.49 | 1:07.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.59 | |||||||||
9 | Helmi Ahonen | 2003 | 32.26 | 1:07.60 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.34 | |||||||||
10 | Auri Keurulainen | 2004 | 32.71 | 1:07.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.26 | |||||||||
11 | Cindy Palm | 2003 | 32.93 | 1:08.10 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.66 | |||||||||
12 | Greta Beszteri | 2004 | 33.28 | 1:08.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.64 | |||||||||
13 | Wilma Långström | 2004 | 32.28 | 1:09.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.72 | |||||||||
14 | Helmi Haverinen | 2004 | 32.96 | 1:09.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.72 | |||||||||
15 | Sonja Salmimies | 2004 | 33.52 | 1:09.38 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:09.59 | |||||||||
16 | Iina Von Schrowe | 2003 | 33.39 | 1:09.53 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.56 | |||||||||
17 | Pinja Nieminen | 2004 | 32.97 | 1:09.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.19 | |||||||||
18 | Essi Salokorpi | 2003 | 34.49 | 1:09.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.87 | |||||||||
19 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 33.43 | 1:10.03 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.75 | |||||||||
20 | Anna Edwards | 2004 | 34.06 | 1:10.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.43 | |||||||||
21 | Saga Kovanen | 2004 | 34.04 | 1:10.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.48 | |||||||||
22 | Iida Savulahti | 2004 | 34.86 | 1:11.97 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:17.58 | |||||||||
23 | Iiris Jämsä | 2004 | 33.97 | 1:12.66 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:10.70 | |||||||||
24 | Iisa Karpela | 2004 | 34.79 | 1:13.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.90 | |||||||||
25 | Cecilia Serovuo | 2004 | 34.99 | 1:13.34 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.65 | |||||||||
26 | Vlada Guljajeva | 2004 | 34.45 | 1:13.48 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:12.53 | |||||||||
27 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 35.35 | 1:14.25 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.64 | |||||||||
28 | Delia Helena Aho | 2003 | 36.88 | 1:15.78 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.09 | |||||||||
29 | Wilma Savonen | 2004 | 36.07 | 1:16.64 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.12 | |||||||||
30 | Janita Severinkangas | 2004 | 36.43 | 1:16.85 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.06 | |||||||||
31 | Sohvi Seppänen | 2003 | 37.23 | 1:17.12 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:17.75 | |||||||||
32 | Odessa Haikara | 2004 | 36.98 | 1:17.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.36 | |||||||||
33 | Siiri Hargreaves | 2003 | 37.04 | 1:18.86 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.68 | |||||||||
34 | Liisa Penttinen | 2003 | 38.10 | 1:18.93 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:14.55 | |||||||||
35 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 38.30 | 1:19.80 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:19.34 | |||||||||
36 | Nea Grundström | 2003 | 38.06 | 1:20.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.23 | |||||||||
37 | Oona Kupari | 2004 | 38.56 | 1:20.77 | ||||||
Octopus Lohja | 1:18.60 | |||||||||
38 | Edit Kull | 2003 | 38.84 | 1:21.40 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.95 | |||||||||
39 | Kia Kivelä | 2003 | 38.85 | 1:21.62 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:24.36 | |||||||||
40 | Vilma Mäkelä | 2003 | 38.39 | 1:21.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.37 | |||||||||
41 | Vilma Saarinen | 2004 | 39.86 | 1:25.08 | ||||||
Octopus Lohja | 1:26.60 | |||||||||
42 | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | 39.48 | 1:26.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.35 | |||||||||
43 | Vilja Rautell | 2004 | 41.14 | 1:26.28 | ||||||
Octopus Lohja | 1:26.90 | |||||||||
44 | Katarina Kobycheva | 2004 | 40.78 | 1:27.04 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.71 | |||||||||
45 | Vilmiina Weckman | 2004 | 43.25 | 1:32.65 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:43.97 | |||||||||
46 | Annika Idman | 2004 | 42.29 | 1:33.11 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.31 | |||||||||
47 | Maisa Brusila | 2004 | 47.95 | 1:39.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 45.16 | 1:39.43 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.40 | |||||||||
49 | Julia Ylä-Autio | 2004 | 48.66 | 1:45.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Heidi Malinen | 2003 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:22.60 | |||||||||
- | Peppi Vesalainen | 2004 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Peppi Siirtola | 2002 | 28.29 | 58.98 | ||||||
Cetus Espoo | 57.75 | |||||||||
2 | Ida Slöör | 2001 | 29.00 | 1:00.45 | ||||||
Cetus Espoo | 1:01.26 | |||||||||
3 | Siri Auvinen | 2002 | 29.26 | 1:00.52 | ||||||
Cetus Espoo | 1:01.31 | |||||||||
4 | Cia Wacklin | 2001 | 29.94 | 1:02.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.46 | |||||||||
5 | Helmi Tossavainen | 2002 | 29.75 | 1:02.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:01.48 | |||||||||
6 | Milla Nikkanen | 2002 | 29.60 | 1:03.27 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:07.56 | |||||||||
7 | Aada Pohjala | 2001 | 30.68 | 1:03.67 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:03.63 | |||||||||
8 | Lotta Auvinen | 2001 | 30.96 | 1:03.77 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.10 | |||||||||
9 | Merili Kallas | 2001 | 30.10 | 1:03.87 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:02.56 | |||||||||
10 | Charlotte Ingberg | 2002 | 30.34 | 1:03.92 | ||||||
Octopus Lohja | 1:04.09 | |||||||||
11 | Emma Kotiranta | 2001 | 30.23 | 1:04.10 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.84 | |||||||||
12 | Maria Suihko | 2001 | 31.47 | 1:04.94 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:05.27 | |||||||||
12 | Riia Hiltunen | 2002 | 31.31 | 1:04.94 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:05.64 | |||||||||
14 | Nelli Ohvo | 2001 | 30.98 | 1:05.01 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.87 | |||||||||
15 | Annina Toimela | 2002 | 30.77 | 1:05.15 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.92 | |||||||||
16 | Anni Savolainen | 2002 | 31.42 | 1:05.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.70 | |||||||||
17 | Maari Sinivuori | 2001 | 31.32 | 1:05.52 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:06.87 | |||||||||
18 | Mette Konttila | 2001 | 31.84 | 1:06.35 | ||||||
Octopus Lohja | 1:06.86 | |||||||||
19 | Vilma Norja | 2002 | 32.17 | 1:06.46 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.24 | |||||||||
20 | Oona Siltala | 2002 | 31.34 | 1:06.58 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.09 | |||||||||
21 | Amanda Rapinoja | 2001 | 32.07 | 1:06.60 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.51 | |||||||||
22 | Verna Rostedt | 2002 | 31.51 | 1:06.68 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.50 | |||||||||
23 | Jenni Alanen | 2002 | 32.61 | 1:07.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.60 | |||||||||
24 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 32.35 | 1:08.26 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:05.88 | |||||||||
25 | Aino Lehtinen | 2001 | 33.14 | 1:09.11 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.62 | |||||||||
26 | Annika Heiskanen | 2001 | 33.76 | 1:10.65 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:10.80 | |||||||||
27 | Venla Hämäläinen | 2001 | 34.05 | 1:11.11 | ||||||
Octopus Lohja | 1:08.26 | |||||||||
28 | Milli Kosunen | 2002 | 34.17 | 1:11.82 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.99 | |||||||||
29 | Rosalia Turunen | 2002 | 33.10 | 1:12.65 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:11.41 | |||||||||
30 | Oona Malinen | 2001 | 35.56 | 1:12.69 | ||||||
Octopus Lohja | 1:12.58 | |||||||||
31 | Oona Piekkala | 2002 | 34.05 | 1:13.40 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.49 | |||||||||
32 | Sara Rosqvist | 2001 | 34.93 | 1:16.09 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:11.09 | |||||||||
33 | Marianne Uusitalo | 2001 | 37.01 | 1:16.58 | ||||||
Octopus Lohja | 1:17.90 | |||||||||
34 | Emmi Järvinen | 2001 | 36.84 | 1:17.63 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:20.40 | |||||||||
35 | Maria Hemmi | 2002 | 38.60 | 1:19.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.46 | |||||||||
36 | Fanny Jonasson | 2001 | 37.33 | 1:19.58 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:19.27 | |||||||||
37 | Esmeralda Collan | 2002 | 39.06 | 1:22.97 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
38 | Aida Ahlgren | 2002 | 39.72 | 1:24.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Elsa Eriksson | 2002 | 38.97 | 1:24.90 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Johanna Vieraankivi | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:08.25 | |||||||||
- | Siiri Jämsä | 2002 | DSQ | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:02.40 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:37 |