Resultat för UGP4 2016, Stockholm
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:13 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Konkka |
2000 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:03.47 |
2:11.05 |
3:18.66 |
|
4:24.97 |
|
2 |
Aino Räike |
1999 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:07.75 |
2:19.73 |
3:33.04 |
|
4:45.95 |
|
3 |
Roosa Rekola |
2000 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:09.72 |
2:26.75 |
3:40.52 |
|
4:52.47 |
|
4 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:09.64 |
2:24.00 |
3:38.75 |
|
4:52.85 |
|
5 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:09.49 |
2:24.85 |
3:41.18 |
|
4:56.76 |
|
6 |
Iida Vallenius |
1999 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:08.61 |
2:25.26 |
3:42.85 |
|
4:59.76 |
|
7 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:10.95 |
2:28.50 |
3:44.35 |
|
5:04.33 |
|
8 |
Hedda Wettergren |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:13.24 |
2:32.23 |
3:50.55 |
|
5:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Minka Halava |
2001 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:07.56 |
2:20.67 |
3:34.05 |
|
4:45.58 |
|
2 |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:08.27 |
2:22.34 |
3:36.11 |
|
4:49.67 |
|
3 |
Camila Valenzuela Jorquera |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
1:22.99 |
2:54.19 |
4:26.65 |
|
5:52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:06.90 |
2:17.75 |
3:29.40 |
|
4:40.24 |
|
2 |
Oona Laakso |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:05.59 |
2:19.01 |
3:32.28 |
|
4:43.59 |
|
3 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:09.85 |
2:25.44 |
3:41.68 |
|
4:53.88 |
|
4 |
Emilia Liven |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:09.19 |
2:27.61 |
3:46.01 |
|
5:02.71 |
|
5 |
Lydia Rintanen |
2002 |
Aurajoen Uinti |
|
1:11.68 |
2:30.86 |
3:50.30 |
|
5:08.16 |
|
6 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.62 |
2:33.27 |
3:58.25 |
|
5:20.72 |
|
7 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:18.39 |
2:41.89 |
4:04.30 |
|
5:24.66 |
|
8 |
Julia Grill |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:18.46 |
2:45.17 |
4:12.60 |
|
5:36.76 |
|
9 |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:18.99 |
2:45.59 |
4:13.96 |
|
5:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
Finnish Swiming Federation |
|
1:03.66 |
2:11.81 |
3:20.66 |
|
4:27.74 |
|
2 |
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:05.44 |
2:15.94 |
3:27.00 |
|
4:37.47 |
|
3 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:05.88 |
2:16.05 |
3:27.88 |
|
4:40.23 |
|
4 |
Irene Mäkilä |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
1:08.52 |
2:21.67 |
3:33.67 |
|
4:46.45 |
|
5 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:10.62 |
2:25.80 |
3:40.61 |
|
4:54.19 |
|
6 |
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:08.57 |
2:23.45 |
3:38.49 |
|
4:56.61 |
|
7 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:08.74 |
2:24.61 |
3:41.47 |
|
4:58.29 |
|
8 |
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:13.59 |
2:29.96 |
3:46.29 |
|
4:59.71 |
|
9 |
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:07.72 |
2:24.82 |
3:44.54 |
|
5:01.37 |
|
10 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:08.97 |
2:26.27 |
3:44.78 |
|
5:02.53 |
|
11 |
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:10.39 |
2:29.11 |
3:47.41 |
|
5:04.17 |
|
12 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:15.68 |
2:35.99 |
3:57.49 |
|
5:15.26 |
|
13 |
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:17.56 |
2:41.96 |
4:04.09 |
|
5:19.62 |
|
14 |
Lisa Vinger |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:19.19 |
2:46.91 |
4:15.96 |
|
5:43.09 |
|
15 |
Ella Ekepil |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
1:22.32 |
2:51.10 |
4:20.86 |
|
5:45.89 |
|
16 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:23.23 |
2:53.67 |
4:25.48 |
|
5:52.14 |
|
17 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
1:23.29 |
2:55.11 |
4:26.11 |
|
5:54.03 |
|
18 |
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
1:25.43 |
2:57.39 |
4:30.55 |
|
5:57.38 |
|
19 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:19.97 |
2:51.45 |
4:27.45 |
|
6:00.37 |
|
20 |
Linn Solehav |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:23.22 |
2:58.07 |
4:34.57 |
|
6:04.01 |
|
- |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Rebekka Luoto |
2003 |
Finnish Swiming Federation |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Siiri Einiö |
2003 |
Finnish Swiming Federation |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.02 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
16:13 |
|