Results for Julestævne 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.43 | 1:01.33 | |||||
2 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 30.10 | 1:02.65 | |||||
3 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 30.97 | 1:05.25 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.65 | 1:01.10 | |||||
2 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.39 | 1:03.59 | |||||
3 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.25 | 1:03.68 | |||||
4 | Victoria Christoffersen | 2002 | Svøm Korsør | 32.03 | 1:05.80 | |||||
5 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.62 | 1:06.90 | |||||
6 | Emmely Andersen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.08 | 1:08.66 | |||||
7 | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.14 | 1:08.85 | |||||
8 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 33.52 | 1:09.91 | |||||
9 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.25 | 1:16.35 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.31 | 1:04.67 | |||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 32.23 | 1:06.98 | |||||
3 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 32.13 | 1:07.19 | |||||
4 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.31 | 1:11.65 | |||||
5 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.82 | 1:12.98 | |||||
6 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.18 | 1:16.00 | |||||
7 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.51 | 1:18.60 | |||||
8 | Isabella Hejlesen | 2004 | Svøm Korsør | 38.36 | 1:19.34 | |||||
9 | Freya Andreasen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.23 | 1:19.48 | |||||
10 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | Svøm Korsør | 38.17 | 1:19.60 | |||||
11 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 37.51 | 1:19.99 | |||||
12 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.15 | 1:21.20 | |||||
13 | Josephine Larsen | 2004 | Svøm Korsør | 42.28 | 1:26.78 | |||||
14 | Malene Gjermandsen | 2003 | Svøm Korsør | 40.38 | 1:27.00 | |||||
- | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.01 | 1:10.76 | |||||
2 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.94 | 1:11.74 | |||||
3 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.14 | 1:15.45 | |||||
4 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 39.48 | 1:22.34 | |||||
5 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.69 | 1:26.35 | |||||
6 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.68 | 1:26.66 | |||||
7 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 40.81 | 1:27.36 | |||||
8 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.03 | 1:27.65 | |||||
9 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 42.71 | 1:31.62 | |||||
10 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 44.97 | 1:32.49 | |||||
11 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 43.39 | 1:33.36 | |||||
12 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 46.92 | 1:46.21 | |||||
13 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:55.48 | ||||||
14 | Katharina Jensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 55.73 | 2:01.57 | |||||
15 | Mathilde Lund | 2006 | Solrød Svømmeklub | 2:02.47 | ||||||
- | Elida Thornsen | 2005 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
- | Emma Jørgensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Larsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 44.94 | 1:35.82 | |||||
2 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.67 | 1:38.20 | |||||
3 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 52.75 | 1:54.07 | |||||
4 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 57.01 | 1:58.46 | |||||
5 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 55.60 | 2:03.07 | |||||
6 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 54.71 | 2:05.97 | |||||
7 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:06.53 | 2:20.75 | |||||
8 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:06.32 | 2:32.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 27.16 | 57.69 | |||||
2 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.54 | 58.09 | |||||
3 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 30.20 | 1:03.84 | |||||
4 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 30.76 | 1:04.65 | |||||
5 | Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | Solrød Svømmeklub | 31.76 | 1:07.51 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 25.78 | 53.89 | |||||
2 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 27.04 | 57.29 | |||||
3 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 28.04 | 57.82 | |||||
4 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.47 | 58.72 | |||||
5 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 28.75 | 59.74 | |||||
6 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 28.44 | 1:00.08 | |||||
7 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.21 | 1:01.95 | |||||
8 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 29.34 | 1:01.97 | |||||
9 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 31.67 | 1:05.37 | |||||
10 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 31.43 | 1:06.12 | |||||
11 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.69 | 1:12.26 | |||||
12 | Lucas Leal | 2001 | Svøm Korsør | 38.35 | 1:25.40 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 30.84 | 1:04.45 | |||||
2 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 31.53 | 1:06.24 | |||||
3 | Nicolai Quist | 2003 | Svøm Korsør | 32.10 | 1:07.87 | |||||
4 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Svøm Korsør | 35.05 | 1:13.88 | |||||
5 | Victor Compen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 35.40 | 1:14.33 | |||||
6 | Andreas Lau Sørensen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 36.35 | 1:16.50 | |||||
7 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 34.91 | 1:16.58 | |||||
8 | Jeppe Lund | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.73 | 1:17.90 | |||||
9 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.61 | 1:19.98 | |||||
10 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 38.16 | 1:21.03 | |||||
11 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2003 | Solrød Svømmeklub | 37.56 | 1:22.63 | |||||
12 | Mathias Toftager | 2003 | Svøm Korsør | 42.71 | 1:34.21 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Svøm Korsør | 35.63 | 1:12.89 | |||||
2 | Christian Søe Jepsen | 2005 | Svøm Korsør | 37.85 | 1:19.60 | |||||
3 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 38.37 | 1:20.44 | |||||
4 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.17 | 1:21.42 | |||||
5 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 38.83 | 1:21.46 | |||||
6 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 41.24 | 1:28.44 | |||||
7 | Thor Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | 43.75 | 1:31.16 | |||||
8 | Hjalte Møller | 2007 | Haslev Svømmeklub | 40.60 | 1:32.64 | |||||
9 | Adam Wagner | 2007 | Vest-Brøndby | 46.48 | 1:37.32 | |||||
10 | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | 45.21 | 1:37.64 | |||||
11 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.62 | 1:41.09 | |||||
12 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 48.05 | 1:41.52 | |||||
13 | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.88 | 1:51.33 | |||||
14 | Aksel Ethelberg | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 53.85 | 1:55.95 | |||||
15 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 54.61 | 1:57.29 | |||||
16 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 59.86 | 2:12.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 37.94 | 1:20.98 | |||||
2 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 42.24 | 1:33.15 | |||||
3 | Camilla Hansen | 1997 | Svøm Korsør | 51.90 | 1:51.14 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 38.29 | 1:22.12 | |||||
2 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 42.44 | 1:30.40 | |||||
3 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 46.44 | 1:38.77 | |||||
4 | Thomine Maren Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 48.22 | 1:40.28 | |||||
5 | Kristine Christensen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 48.01 | 1:41.09 | |||||
6 | Josefine Ruhwald Ibsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 47.96 | 1:43.20 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.69 | 1:30.67 | |||||
2 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 43.90 | 1:34.08 | |||||
3 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 44.59 | 1:34.21 | |||||
- | Isabella Jacobsen | 2004 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.71 | 1:33.04 | |||||
2 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 46.06 | 1:34.05 | |||||
3 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 45.81 | 1:38.10 | |||||
4 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 44.71 | 1:38.41 | |||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 48.22 | 1:42.27 | |||||
6 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 50.82 | 1:48.87 | |||||
7 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 53.17 | 1:49.32 | |||||
8 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 52.44 | 1:52.26 | |||||
9 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | Solrød Svømmeklub | 53.12 | 1:58.25 | |||||
10 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 59.19 | 2:07.19 | |||||
11 | Emilie Bech | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.34 | 2:09.57 | |||||
12 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 1:01.12 | 2:09.68 | |||||
- | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Melanie Person | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v/ 75m | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mejse Jakobsen | 2007 | Haslev Svømmeklub | 55.55 | 1:56.43 | |||||
2 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 59.39 | 2:05.41 | |||||
3 | Selma Frederiksen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.11 | 2:18.51 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.88 | 1:12.84 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.66 | 1:08.78 | |||||
2 | Alexander Kragesand | 1999 | Svøm Korsør | 39.05 | 1:22.76 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.08 | 1:05.87 | |||||
2 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.04 | 1:20.21 | |||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 37.98 | 1:20.25 | |||||
4 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 39.29 | 1:22.88 | |||||
5 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Svøm Korsør | 48.58 | 1:45.20 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.90 | 1:20.85 | |||||
2 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 39.76 | 1:24.60 | |||||
3 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 41.88 | 1:29.75 | |||||
4 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.80 | 1:33.48 | |||||
5 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.59 | 1:34.20 | |||||
6 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 44.51 | 1:34.45 | |||||
7 | Jeppe Veise | 2004 | Svøm Korsør | 49.85 | 1:44.13 | |||||
8 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | Svøm Korsør | 50.08 | 1:46.19 | |||||
9 | Casper Pedersen | 2004 | Svøm Korsør | 58.91 | 2:05.08 | |||||
- | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 45.99 | 1:36.60 | |||||
2 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.75 | 1:43.88 | |||||
3 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 49.93 | 1:46.17 | |||||
4 | Oliver Sørensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 55.12 | 1:58.84 | |||||
5 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 57.49 | 2:00.86 | |||||
6 | Malte Schlke | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.07 | 2:01.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Harreboe | 2002 | Svøm Korsør | 20.20 | ||||||
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | Svøm Korsør | 16.94 | ||||||
2 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 22.34 | ||||||
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 21.79 | ||||||
2 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 22.26 | ||||||
3 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.68 | ||||||
- | Mathilde Lund | 2006 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Asynkron arme | |||||
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 23.65 | ||||||
2 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 32.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 6, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 13.42 | ||||||
Løb 6, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Svøm Korsør | 18.35 | ||||||
Løb 6, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Bønsøe | 2006 | Svøm Korsør | 17.42 | ||||||
2 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 18.79 | ||||||
3 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 21.29 | ||||||
4 | Anders Fredslund-Andersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 21.48 | ||||||
5 | Nikolaj Li Nissen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 23.78 | ||||||
6 | Adam Wagner | 2007 | Vest-Brøndby | 26.09 | ||||||
7 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 26.15 | ||||||
8 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 26.27 | ||||||
9 | Aksel Bryde | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.24 | ||||||
10 | Rasmus Weensgaard | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 29.33 | ||||||
- | Christian Quist | 2007 | Svøm Korsør | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.06 | 1:12.73 | 1:51.59 | 2:29.98 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.97 | 1:13.73 | 1:52.87 | 2:32.78 | |||
2 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 37.90 | 1:19.12 | 2:01.50 | 2:42.47 | |||
3 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 38.10 | 1:18.85 | 2:02.78 | 2:46.65 | |||
4 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 39.56 | 1:22.89 | 2:07.15 | 2:48.52 | |||
5 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.94 | 1:19.81 | 2:04.48 | 2:49.21 | |||
6 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | Svøm Korsør | 41.47 | 1:27.87 | 2:16.53 | 3:03.65 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.21 | 1:17.92 | 1:59.20 | 2:39.49 | |||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.52 | 1:19.53 | 2:01.46 | 2:41.37 | |||
3 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | Svøm Korsør | 39.43 | 1:20.57 | 2:02.35 | 2:42.28 | |||
4 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 38.86 | 1:20.83 | 2:05.50 | 2:49.24 | |||
5 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.85 | 1:30.79 | 2:17.37 | 3:02.89 | |||
6 | Josephine Larsen | 2004 | Svøm Korsør | 50.98 | 1:44.82 | 2:39.35 | 3:32.11 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.03 | 1:27.39 | 2:16.27 | 3:04.32 | |||
- | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | Svøm Korsør | DSQ | EFB v/100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.94 | 1:05.36 | 1:39.87 | 2:14.40 | |||
2 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 35.10 | 1:15.40 | 1:56.39 | 2:36.35 | |||
3 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 36.34 | 1:16.63 | 1:58.04 | 2:38.76 | |||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 42.76 | 1:30.22 | 2:17.40 | 3:07.41 | |||
- | Johannes Forsbæk | 2004 | Svøm Korsør | DSQ | Svøm på mave i slut | |||||
- | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Svøm Korsør | DSQ | Svøm på mave v/100m | |||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 43.63 | 1:30.90 | 2:17.89 | 3:01.33 | |||
2 | Frej Zachariasen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.10 | 1:36.81 | 2:29.18 | 3:20.25 | |||
3 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 48.25 | 1:42.34 | 2:36.11 | 3:26.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.59 | 1:08.37 | 1:53.74 | 2:28.27 | |||
2 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 38.82 | 1:20.77 | 2:12.64 | 2:52.04 | |||
3 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 39.83 | 1:30.77 | 2:27.94 | 3:14.43 | |||
4 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 47.14 | 1:38.71 | 2:33.73 | 3:15.29 | |||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.23 | 1:13.82 | 2:03.26 | 2:40.37 | |||
2 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.65 | 1:24.91 | 2:15.13 | 2:55.95 | |||
3 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.84 | 1:22.25 | 2:20.39 | 3:00.62 | |||
4 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.55 | 1:29.06 | 2:23.12 | 3:03.50 | |||
5 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 41.14 | 1:29.70 | 2:22.65 | 3:03.81 | |||
6 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.81 | 1:37.89 | 2:40.11 | 3:25.95 | |||
7 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.75 | 1:57.66 | 3:04.79 | 3:50.84 | |||
8 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.27 | 1:59.17 | 3:02.78 | 3:56.83 | |||
- | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v/75m | |||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 46.18 | 1:37.63 | 2:32.62 | 3:18.12 | |||
2 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.70 | 1:41.77 | 2:41.68 | 3:29.29 | |||
3 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 54.46 | 1:51.05 | 2:51.89 | 3:44.66 | |||
- | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Asynkron arm v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.80 | 1:09.66 | 1:48.17 | 2:22.14 | |||
2 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.77 | 1:06.89 | 1:50.27 | 2:24.84 | |||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.36 | 1:06.30 | 1:51.36 | 2:24.06 | |||
2 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.87 | 1:07.85 | 1:53.90 | 2:28.85 | |||
3 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 31.40 | 1:10.50 | 1:55.05 | 2:29.14 | |||
4 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vest-Brøndby | 34.78 | 1:18.22 | 2:05.72 | 2:45.45 | |||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.93 | 1:30.18 | 2:24.87 | 3:09.37 | |||
2 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 50.34 | 1:41.55 | 2:52.63 | 3:36.38 | |||
3 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | Svøm Korsør | 48.43 | 1:43.11 | 2:53.80 | 3:36.52 | |||
- | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ESB i bryst slut | |||||
- | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ESB v/125m | |||||
- | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 40.97 | 1:25.63 | 2:18.40 | 2:56.58 | |||
2 | Christian Søe Jepsen | 2005 | Svøm Korsør | 47.87 | 1:38.35 | 2:34.36 | 3:17.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.20 | ||||||
2 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 28.98 | ||||||
3 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 30.60 | ||||||
4 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | Svøm Korsør | 31.43 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.99 | ||||||
2 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.05 | ||||||
3 | Victoria Christoffersen | 2002 | Svøm Korsør | 30.22 | ||||||
4 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.44 | ||||||
5 | Madeleine Thornsen | 2001 | Svøm Korsør | 30.61 | ||||||
6 | Emmely Andersen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.33 | ||||||
7 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 31.53 | ||||||
8 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.91 | ||||||
9 | Thomine Maren Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.24 | ||||||
10 | Kristine Christensen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.64 | ||||||
11 | Josefine Ruhwald Ibsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 37.10 | ||||||
- | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 30.65 | ||||||
2 | Vivian Sofie Bønsager | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 32.02 | ||||||
3 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 32.34 | ||||||
4 | Lucca Rademakers | 2004 | Svøm Korsør | 32.68 | ||||||
5 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 33.54 | ||||||
6 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 34.18 | ||||||
7 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.51 | ||||||
8 | Josefine Larsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 39.29 | ||||||
9 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.35 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.48 | ||||||
2 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 34.84 | ||||||
3 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.04 | ||||||
4 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 35.67 | ||||||
5 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 36.62 | ||||||
6 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.12 | ||||||
7 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 39.23 | ||||||
8 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 40.13 | ||||||
9 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 41.78 | ||||||
10 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 45.14 | ||||||
11 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 45.98 | ||||||
12 | Emilie Bech | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 49.22 | ||||||
13 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 50.99 | ||||||
14 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 52.55 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Larsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 42.64 | ||||||
2 | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 47.80 | ||||||
3 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.76 | ||||||
4 | Selma Frederiksen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.67 | ||||||
5 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 51.88 | ||||||
6 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 52.52 | ||||||
7 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 55.38 | ||||||
8 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 57.54 | ||||||
9 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 59.75 | ||||||
- | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 27.98 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.02 | ||||||
2 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.20 | ||||||
3 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 28.34 | ||||||
4 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 29.76 | ||||||
5 | Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | Solrød Svømmeklub | 30.90 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 28.09 | ||||||
2 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 29.06 | ||||||
3 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.27 | ||||||
4 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vest-Brøndby | 30.97 | ||||||
5 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.67 | ||||||
6 | Marcell Woedd | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.46 | ||||||
7 | William Marcher | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.82 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 29.59 | ||||||
2 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 29.90 | ||||||
3 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 30.63 | ||||||
4 | Nicolai Quist | 2003 | Svøm Korsør | 31.07 | ||||||
5 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Svøm Korsør | 33.52 | ||||||
6 | Jeppe Lund | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.30 | ||||||
7 | Victor Compen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 34.36 | ||||||
8 | Andreas Lau Sørensen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 34.58 | ||||||
9 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2003 | Solrød Svømmeklub | 34.93 | ||||||
10 | Laurits Tnøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 42.05 | ||||||
- | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Svøm Korsør | 32.26 | ||||||
2 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 36.30 | ||||||
3 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 37.29 | ||||||
4 | Thor Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | 38.65 | ||||||
5 | Christian Quist | 2007 | Svøm Korsør | 41.06 | ||||||
6 | Adam Wagner | 2007 | Vest-Brøndby | 42.82 | ||||||
7 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 43.34 | ||||||
8 | Malte Schlke | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.52 | ||||||
9 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.78 | ||||||
10 | Aksel Bryde | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.49 | ||||||
11 | Lukas Toubro Skjødt | 2005 | Solrød Svømmeklub | 44.58 | ||||||
12 | Nikolaj Li Nissen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 44.99 | ||||||
13 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 45.64 | ||||||
14 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 46.83 | ||||||
15 | Rasmus Weensgaard | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 47.75 | ||||||
16 | Aksel Ethelberg | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 49.67 | ||||||
17 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 49.96 | ||||||
18 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 50.16 | ||||||
19 | Sebastian Wesenberg-Lund | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 50.78 | ||||||
20 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 51.25 | ||||||
21 | William Scavenius Borg | 2006 | Vest-Brøndby | 52.48 | ||||||
22 | Nikolai Birkholm | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 37.32 | ||||||
2 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 38.89 | ||||||
3 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 41.13 | ||||||
4 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | Svøm Korsør | 43.41 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 43.07 | ||||||
2 | Kristine Christensen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 46.02 | ||||||
3 | Thomine Maren Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 47.24 | ||||||
4 | Julie Harreboe | 2002 | Svøm Korsør | 55.28 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.03 | ||||||
2 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 42.90 | ||||||
3 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 43.50 | ||||||
4 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.89 | ||||||
5 | Freya Andreasen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 44.46 | ||||||
6 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 45.75 | ||||||
7 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 48.93 | ||||||
8 | Isabella Hejlesen | 2004 | Svøm Korsør | 49.81 | ||||||
9 | Malene Gjermandsen | 2003 | Svøm Korsør | 50.25 | ||||||
10 | Josefine Larsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 55.54 | ||||||
- | Isabella Jacobsen | 2004 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 41.35 | ||||||
2 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.25 | ||||||
3 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 44.33 | ||||||
4 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 44.61 | ||||||
5 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 47.28 | ||||||
6 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 48.14 | ||||||
7 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 49.32 | ||||||
8 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.47 | ||||||
9 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 50.63 | ||||||
10 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 54.07 | ||||||
11 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | Solrød Svømmeklub | 54.30 | ||||||
12 | Emma Jørgensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 55.16 | ||||||
- | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Melanie Person | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v/25m | |||||
- | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Asyncr ben e/start | |||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mejse Jakobsen | 2007 | Haslev Svømmeklub | 56.48 | ||||||
2 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.67 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.30 | ||||||
2 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 37.41 | ||||||
3 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 38.28 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.08 | ||||||
2 | Frederik S. Løwe | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.05 | ||||||
3 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 35.42 | ||||||
4 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 36.93 | ||||||
5 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 37.24 | ||||||
6 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.09 | ||||||
7 | Marcell Woedd | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 45.22 | ||||||
8 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Svøm Korsør | 46.35 | ||||||
- | William Marcher | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ESB v/25m | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 41.39 | ||||||
2 | Jeppe Veise | 2004 | Svøm Korsør | 46.34 | ||||||
3 | Andreas Lau Sørensen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 48.41 | ||||||
4 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.46 | ||||||
5 | Mathias Toftager | 2003 | Svøm Korsør | 59.99 | ||||||
- | Laurits Tnøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | DSQ | ESB v/50m | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 53.49 | ||||||
2 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.75 | ||||||
3 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 1:06.10 | ||||||
- | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.46 | 1:09.78 | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.54 | 1:08.80 | |||||
2 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.69 | 1:11.95 | |||||
3 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.75 | 1:14.00 | |||||
4 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 34.85 | 1:16.47 | |||||
5 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 38.60 | 1:20.30 | |||||
6 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 37.24 | 1:21.68 | |||||
7 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 40.94 | 1:27.97 | |||||
8 | Josefine Ruhwald Ibsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 43.73 | 1:32.86 | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.62 | 1:12.98 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.50 | 1:17.06 | |||||
3 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.08 | 1:19.05 | |||||
4 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 39.43 | 1:25.00 | |||||
5 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 41.43 | 1:27.41 | |||||
6 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | Svøm Korsør | 41.06 | 1:28.61 | |||||
7 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | Svøm Korsør | 43.20 | 1:34.59 | |||||
8 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.99 | 1:50.28 | |||||
9 | Josefine Larsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 53.58 | 1:54.31 | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | Svøm Korsør | 40.31 | 1:26.61 | |||||
2 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.15 | 1:28.66 | |||||
3 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 42.58 | 1:31.47 | |||||
4 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 43.90 | 1:31.88 | |||||
5 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 43.94 | 1:32.01 | |||||
6 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.36 | 1:38.49 | |||||
7 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.12 | 1:38.52 | |||||
8 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.22 | 1:40.36 | |||||
9 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 50.84 | 1:42.26 | |||||
10 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 51.13 | 1:43.47 | |||||
11 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 52.03 | 1:50.89 | |||||
12 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 55.55 | 1:51.24 | |||||
13 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.33 | 2:04.92 | |||||
- | Elida Thornsen | 2005 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
- | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Afslut på mave v/50m | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 49.82 | 1:52.17 | |||||
2 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 56.61 | 1:56.24 | |||||
- | Selma Frederiksen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Brystarm e/start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:01 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.70 | 1:06.76 | |||||
2 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.00 | 1:08.75 | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.16 | 59.30 | |||||
2 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 30.07 | 1:07.05 | |||||
3 | Frederik S. Løwe | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.83 | 1:07.34 | |||||
4 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.62 | 1:09.15 | |||||
5 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.57 | 1:10.06 | |||||
6 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 34.58 | 1:13.22 | |||||
7 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 33.93 | 1:13.70 | |||||
8 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 36.12 | 1:15.54 | |||||
9 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 34.95 | 1:16.07 | |||||
10 | Lucas Leal | 2001 | Svøm Korsør | 47.87 | 1:38.01 | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 34.30 | 1:15.81 | |||||
2 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.33 | 1:17.24 | |||||
3 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 37.69 | 1:18.23 | |||||
4 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.32 | 1:21.77 | |||||
5 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 39.23 | 1:24.62 | |||||
6 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 41.91 | 1:29.96 | |||||
7 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Svøm Korsør | 45.37 | 1:30.15 | |||||
8 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 41.23 | 1:30.51 | |||||
9 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 44.20 | 1:36.09 | |||||
10 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | Svøm Korsør | 48.50 | 1:38.72 | |||||
11 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Svøm Korsør | 47.64 | 1:40.41 | |||||
12 | Jeppe Veise | 2004 | Svøm Korsør | 53.35 | 1:45.29 | |||||
- | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Svøm Korsør | 38.71 | 1:23.48 | |||||
2 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 39.98 | 1:24.43 | |||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 42.53 | 1:28.26 | |||||
4 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.53 | 1:30.68 | |||||
5 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 43.26 | 1:31.44 | |||||
6 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 43.70 | 1:31.97 | |||||
7 | Rasmus Bønsøe | 2006 | Svøm Korsør | 43.01 | 1:32.99 | |||||
8 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.65 | 1:38.91 | |||||
9 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 45.79 | 1:40.42 | |||||
10 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 47.97 | 1:42.91 | |||||
11 | Anders Fredslund-Andersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 50.41 | 1:43.88 | |||||
12 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 47.76 | 1:46.99 | |||||
13 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 53.41 | 1:47.50 | |||||
14 | Oliver Sørensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 57.28 | 1:58.50 | |||||
15 | Jonas Larsen | 2005 | Svøm Korsør | 1:02.57 | 2:05.31 | |||||
- | Rasmus Weensgaard | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hjalte Møller | 2007 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Afslut på mave v/100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Hansen | 1997 | Svøm Korsør | 23.21 | ||||||
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katharina Jensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 24.17 | ||||||
2 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 24.94 | ||||||
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 23.71 | ||||||
2 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 25.02 | ||||||
3 | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 25.61 | ||||||
4 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.34 | ||||||
5 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 27.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 13.88 | ||||||
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malte Schlke | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 21.99 | ||||||
2 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 25.45 | ||||||
3 | Lukas Toubro Skjødt | 2005 | Solrød Svømmeklub | 25.79 | ||||||
4 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 26.63 | ||||||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | Afslut på mave | |||||
- | Nikolai Birkholm | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 36.03 | 1:14.21 | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.37 | 1:11.37 | |||||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.61 | 1:11.97 | |||||
3 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.70 | 1:12.29 | |||||
4 | Madeleine Thornsen | 2001 | Svøm Korsør | 37.57 | 1:17.76 | |||||
5 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.49 | 1:18.46 | |||||
6 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 38.77 | 1:19.32 | |||||
7 | Emmely Andersen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 39.63 | 1:22.05 | |||||
8 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 40.51 | 1:22.70 | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.47 | 1:14.22 | |||||
2 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 39.16 | 1:21.04 | |||||
3 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.92 | 1:24.72 | |||||
4 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 41.46 | 1:24.84 | |||||
5 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.76 | 1:25.02 | |||||
6 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 40.54 | 1:25.96 | |||||
7 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 46.48 | 1:36.60 | |||||
8 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 47.82 | 1:37.99 | |||||
- | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | EFB v/50m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 45.04 | 1:30.22 | |||||
2 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 54.65 | 1:50.88 | |||||
3 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 1:52.72 | ||||||
- | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | DSQ | EFB v/50m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 54.17 | 1:53.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.09 | 1:02.16 | |||||
2 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 36.61 | 1:15.53 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 35.23 | 1:11.74 | |||||
2 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.00 | 1:21.92 | |||||
3 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 41.14 | 1:22.85 | |||||
4 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.95 | 1:26.10 | |||||
5 | Jeppe Lund | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.78 | 1:29.56 | |||||
6 | Johannes Forsbæk | 2004 | Svøm Korsør | 46.30 | 1:34.91 | |||||
7 | Mathias Toftager | 2003 | Svøm Korsør | 47.46 | 1:35.60 | |||||
8 | Laurits Tnøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 54.71 | 1:57.76 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 45.44 | 1:31.71 | |||||
2 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 47.73 | 1:35.49 | |||||
3 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 48.69 | 1:36.93 | |||||
4 | Frej Zachariasen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.56 | 1:37.84 | |||||
5 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 48.72 | 1:39.03 | |||||
6 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 50.38 | 1:39.53 | |||||
7 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 1:00.40 | 2:00.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.89 | ||||||
2 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.05 | ||||||
3 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.51 | ||||||
4 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 34.68 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.57 | ||||||
2 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 33.06 | ||||||
3 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | Svøm Korsør | 37.29 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 34.36 | ||||||
2 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | Svøm Korsør | 34.64 | ||||||
3 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.41 | ||||||
4 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.80 | ||||||
5 | Malene Gjermandsen | 2003 | Svøm Korsør | 48.47 | ||||||
- | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 39.78 | ||||||
2 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | Svøm Korsør | 40.15 | ||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 40.75 | ||||||
4 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.61 | ||||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 48.68 | ||||||
6 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 49.78 | ||||||
7 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.92 | ||||||
8 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:07.19 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 58.55 | ||||||
2 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 31.25 | ||||||
2 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.26 | ||||||
- | Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | Solrød Svømmeklub | DSQ | ESB v/25m | |||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.74 | ||||||
2 | Frederik S. Løwe | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.04 | ||||||
3 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.31 | ||||||
4 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.41 | ||||||
5 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 31.69 | ||||||
6 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 32.43 | ||||||
7 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 32.47 | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.26 | ||||||
2 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 42.68 | ||||||
3 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Svøm Korsør | 46.86 | ||||||
- | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 45.87 | ||||||
2 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 47.13 | ||||||
3 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 47.99 | ||||||
- | Nikolaj Li Nissen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ESB v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 38.40 | 1:21.36 | 2:06.23 | 2:50.93 | |||
2 | Camilla Hansen | 1997 | Svøm Korsør | 53.34 | 1:53.73 | 2:56.88 | 3:59.45 | |||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 40.99 | 1:26.66 | 2:14.09 | 3:02.04 | |||
2 | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 43.12 | 1:32.07 | 2:21.84 | 3:11.44 | |||
3 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 47.39 | 1:40.07 | 2:33.76 | 3:28.53 | |||
4 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 47.15 | 1:40.96 | 2:36.55 | 3:31.46 | |||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.58 | 1:30.90 | 2:19.87 | 3:06.66 | |||
2 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 43.65 | 1:33.03 | 2:23.39 | 3:14.16 | |||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.09 | 1:33.34 | 2:24.15 | 3:15.24 | |||
4 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | Svøm Korsør | 49.53 | 1:43.58 | 2:38.82 | 3:32.47 | |||
5 | Josephine Larsen | 2004 | Svøm Korsør | 52.60 | 1:50.36 | 2:48.40 | 3:46.21 | |||
6 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | Svøm Korsør | 52.95 | 1:52.71 | 2:53.04 | 3:53.08 | |||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 48.17 | 1:41.19 | 2:33.57 | 3:24.23 | |||
2 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.61 | 1:38.81 | 2:32.96 | 3:26.27 | |||
3 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 50.78 | 1:46.38 | 2:41.92 | 3:34.85 | |||
4 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 51.73 | 1:49.85 | 2:46.73 | 3:41.66 | |||
5 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.97 | 1:49.29 | 2:46.99 | 3:44.02 | |||
6 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 50.45 | 1:47.83 | 2:47.00 | 3:47.53 | |||
7 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 59.19 | 2:03.54 | 3:08.09 | 4:12.53 | |||
8 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.81 | 2:12.36 | 3:18.81 | 4:21.83 | |||
- | Katharina Jensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ESB v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.70 | 1:17.99 | 2:00.02 | 2:42.11 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Kragesand | 1999 | Svøm Korsør | 40.57 | 1:25.91 | 2:12.02 | 2:58.31 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.51 | 1:23.27 | 2:07.45 | 2:50.89 | |||
2 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vest-Brøndby | 39.12 | 1:23.16 | 2:09.65 | 2:57.06 | |||
- | Lucas Leal | 2001 | Svøm Korsør | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.57 | 1:22.71 | 2:07.98 | 2:52.09 | |||
2 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Svøm Korsør | 48.56 | 1:41.91 | 2:34.40 | 3:27.26 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 46.09 | 1:41.27 | 2:36.70 | 3:30.57 | |||
2 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.44 | 1:45.33 | 2:40.54 | 3:34.60 | |||
3 | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | 1:01.19 | 2:06.93 | 3:12.70 | 4:14.89 | |||
4 | Jonas Larsen | 2005 | Svøm Korsør | 1:06.01 | 2:19.58 | 3:32.92 | 4:43.38 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 25, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 15.70 | ||||||
Løb 25, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 15.99 | ||||||
2 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 16.96 | ||||||
3 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 18.77 | ||||||
4 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 18.84 | ||||||
5 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 20.43 | ||||||
6 | Mathilde Lund | 2006 | Solrød Svømmeklub | 21.70 | ||||||
7 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 23.19 | ||||||
- | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Melanie Person | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Larsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 18.12 | ||||||
2 | Freja Koppernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 21.14 | ||||||
3 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 21.71 | ||||||
4 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 22.02 | ||||||
5 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 22.40 | ||||||
6 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 25.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 26, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 11.46 | ||||||
2 | William Marcher | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 16.17 | ||||||
Løb 26, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johannes Forsbæk | 2004 | Svøm Korsør | 15.70 | ||||||
2 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2003 | Solrød Svømmeklub | 15.79 | ||||||
3 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 15.93 | ||||||
Løb 26, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 16.14 | ||||||
2 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 16.20 | ||||||
3 | Christian Quist | 2007 | Svøm Korsør | 17.66 | ||||||
4 | Anders Fredslund-Andersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 17.90 | ||||||
5 | Frej Zachariasen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 17.95 | ||||||
6 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 18.61 | ||||||
7 | Rasmus Weensgaard | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 20.32 | ||||||
8 | Oliver Sørensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 20.70 | ||||||
9 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | Vest-Brøndby | 21.38 | ||||||
10 | Sebastian Wesenberg-Lund | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 23.13 | ||||||
11 | Matil Kelm | 2007 | Vest-Brøndby | 23.59 | ||||||
12 | Jacob Hwaiz | 2007 | Vest-Brøndby | 23.87 | ||||||
13 | Nikolai Birkholm | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 28.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 36.42 | ||||||
2 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 38.13 | ||||||
3 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | Svøm Korsør | 38.41 | ||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.95 | ||||||
2 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 36.77 | ||||||
3 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | Svøm Korsør | 37.03 | ||||||
4 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.27 | ||||||
5 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 37.41 | ||||||
6 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 39.48 | ||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.03 | ||||||
2 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.14 | ||||||
3 | Vivian Sofie Bønsager | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 40.65 | ||||||
4 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 45.12 | ||||||
5 | Freya Andreasen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 49.57 | ||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.54 | ||||||
2 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 42.63 | ||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 43.33 | ||||||
4 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 44.34 | ||||||
5 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.94 | ||||||
6 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 47.35 | ||||||
7 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 47.77 | ||||||
8 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.96 | ||||||
9 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 50.34 | ||||||
10 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 52.32 | ||||||
11 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.46 | ||||||
12 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 53.58 | ||||||
13 | Katharina Jensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 55.96 | ||||||
14 | Emilie Bech | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 59.47 | ||||||
- | Emma Jørgensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | EFB | |||||
- | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | Ej rygl. efter vend. | |||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 47.63 | ||||||
2 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 59.80 | ||||||
- | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej rygl. efter vend. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:31 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 33.41 | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Kragesand | 1999 | Svøm Korsør | 36.08 | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.53 | ||||||
2 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.09 | ||||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 30.92 | ||||||
4 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.37 | ||||||
5 | Marcell Woedd | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 42.55 | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.05 | ||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.23 | ||||||
3 | Victor Compen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 41.09 | ||||||
4 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 41.45 | ||||||
5 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 41.70 | ||||||
6 | Casper Pedersen | 2004 | Svøm Korsør | 47.65 | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 39.77 | ||||||
2 | Rasmus Bønsøe | 2006 | Svøm Korsør | 42.65 | ||||||
3 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.26 | ||||||
4 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 44.68 | ||||||
5 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 45.96 | ||||||
6 | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | 46.01 | ||||||
7 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 46.97 | ||||||
8 | Thor Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | 48.66 | ||||||
9 | Hjalte Møller | 2007 | Haslev Svømmeklub | 50.07 | ||||||
10 | Aksel Ethelberg | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 53.76 | ||||||
11 | Aksel Bryde | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.93 | ||||||
12 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 55.38 | ||||||
13 | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.52 | ||||||
14 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:08.22 | ||||||
- | William Scavenius Borg | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | Ej rygl. v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:31 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 31.34 | 1:05.17 | 1:40.19 | 2:14.90 | |||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.91 | 1:04.39 | 1:38.42 | 2:11.91 | |||
2 | Victoria Christoffersen | 2002 | Svøm Korsør | 32.72 | 1:08.75 | 1:45.78 | 2:22.32 | |||
3 | Madeleine Thornsen | 2001 | Svøm Korsør | 34.96 | 1:14.15 | 1:54.09 | 2:31.90 | |||
4 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 35.30 | 1:14.81 | 1:54.72 | 2:32.27 | |||
- | Julie Harreboe | 2002 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 35.19 | 1:13.41 | 1:53.32 | 2:31.54 | |||
2 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | Svøm Korsør | 36.31 | 1:16.51 | 1:56.84 | 2:33.34 | |||
3 | Lucca Rademakers | 2004 | Svøm Korsør | 36.25 | 1:16.57 | 1:57.82 | 2:38.14 | |||
4 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.39 | 1:16.46 | 1:57.50 | 2:38.85 | |||
5 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 35.66 | 1:15.55 | 1:57.91 | 2:39.27 | |||
6 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.38 | 1:19.09 | 2:01.37 | 2:40.99 | |||
7 | Isabella Hejlesen | 2004 | Svøm Korsør | 39.67 | 1:23.78 | 2:09.82 | 2:53.51 | |||
8 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 1:24.51 | 2:10.56 | 2:54.16 | 2:54.16 | |||
9 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.91 | 1:24.94 | 2:11.24 | 2:55.65 | |||
10 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.57 | 1:33.41 | 2:23.63 | 3:08.38 | |||
11 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.22 | 1:42.47 | 2:40.01 | 3:32.42 | |||
- | Isabella Jacobsen | 2004 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.66 | 1:15.46 | 1:53.63 | 2:30.05 | |||
2 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.86 | 1:24.39 | 2:13.25 | 2:59.17 | |||
3 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.68 | 1:25.79 | 2:14.48 | 2:59.25 | |||
4 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.45 | 1:29.88 | 2:17.07 | 2:59.86 | |||
5 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.45 | 1:36.87 | 2:29.13 | 3:17.69 | |||
6 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 46.82 | 1:42.18 | 2:38.65 | 3:29.89 | |||
7 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 50.19 | 1:45.79 | 2:42.03 | 3:35.01 | |||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mejse Jakobsen | 2007 | Haslev Svømmeklub | 48.92 | 1:44.96 | 2:40.17 | 3:30.30 | |||
- | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Start ej fra skamlen | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 29.15 | 1:02.63 | 1:37.59 | 2:13.32 | |||
2 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 31.94 | 1:10.19 | 1:50.86 | 2:28.29 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.99 | 59.03 | 1:29.84 | 2:00.27 | |||
2 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.63 | 1:02.53 | 1:37.05 | 2:09.58 | |||
3 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.16 | 1:03.86 | 1:39.13 | 2:12.66 | |||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 31.42 | 1:06.52 | 1:42.30 | 2:17.39 | |||
5 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.68 | 1:16.03 | 1:58.03 | 2:37.87 | |||
6 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Svøm Korsør | 36.82 | 1:22.02 | 2:10.65 | 2:59.25 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.36 | 1:20.52 | 2:05.03 | 2:46.90 | |||
2 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Svøm Korsør | 40.17 | 1:26.47 | 2:15.16 | 2:58.78 | |||
3 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | Svøm Korsør | 41.59 | 1:30.00 | 2:18.77 | 3:03.76 | |||
4 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.40 | 1:33.20 | 2:24.42 | 3:12.41 | |||
5 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | Svøm Korsør | 43.07 | 1:34.72 | 2:29.39 | 3:19.70 | |||
6 | Casper Pedersen | 2004 | Svøm Korsør | 48.69 | 1:45.33 | 2:40.27 | 3:32.29 | |||
- | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
- | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 40.79 | 1:27.63 | 2:13.76 | 2:58.42 | |||
2 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 41.38 | 1:28.33 | 2:15.60 | 2:59.30 | |||
3 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 41.65 | 1:31.17 | 2:18.30 | 3:06.90 | |||
4 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 44.21 | 1:34.60 | 2:27.72 | 3:19.35 | |||
5 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 45.42 | 1:39.25 | 2:27.41 | 3:23.02 | |||
6 | Jonas Larsen | 2005 | Svøm Korsør | 54.94 | 1:57.73 | 2:59.82 | 4:01.08 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.76 | 1:07.63 | |||||
2 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 32.98 | 1:11.68 | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.41 | 1:10.56 | |||||
2 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 34.87 | 1:16.34 | |||||
3 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 38.62 | 1:25.29 | |||||
4 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 42.03 | 1:34.60 | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.61 | 1:11.92 | |||||
2 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.33 | 1:16.44 | |||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.55 | 1:19.71 | |||||
4 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 38.98 | 1:26.65 | |||||
5 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 43.86 | 1:36.15 | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.34 | 1:21.33 | |||||
2 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.70 | 1:31.48 | |||||
3 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 44.22 | 1:34.93 | |||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 46.15 | 1:38.00 | |||||
- | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Elida Thornsen | 2005 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:03 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.15 | 1:03.16 | |||||
2 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.57 | 1:05.56 | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.97 | 59.21 | |||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.18 | 1:00.30 | |||||
3 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.75 | 1:07.35 | |||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 33.25 | 1:11.10 | |||||
5 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 33.76 | 1:11.81 | |||||
6 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.18 | 1:11.86 | |||||
7 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 33.52 | 1:12.18 | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.43 | 1:11.06 | |||||
2 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.35 | 1:13.83 | |||||
3 | Nicolai Quist | 2003 | Svøm Korsør | 37.71 | 1:25.40 | |||||
4 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 39.28 | 1:28.92 | |||||
5 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.83 | 1:33.84 | |||||
6 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 43.91 | 1:37.98 | |||||
7 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.95 | 1:39.86 | |||||
8 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | Svøm Korsør | 55.74 | 2:03.05 | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Søe Jepsen | 2005 | Svøm Korsør | 48.96 | 1:44.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 33, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 24.14 | ||||||
2 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 29.45 | ||||||
- | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Larsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 25.56 | ||||||
2 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 28.45 | ||||||
3 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.61 | ||||||
4 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 29.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 34, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcell Woedd | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 19.66 | ||||||
2 | William Marcher | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 23.12 | ||||||
Løb 34, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Fredslund-Andersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 24.90 | ||||||
2 | Oliver Sørensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 25.02 | ||||||
3 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 26.14 | ||||||
4 | William Scavenius Borg | 2006 | Vest-Brøndby | 27.83 | ||||||
5 | Nikolaj Li Nissen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 28.34 | ||||||
6 | Lukas Toubro Skjødt | 2005 | Solrød Svømmeklub | 30.54 | ||||||
7 | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.91 | ||||||
- | Sebastian Wesenberg-Lund | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ESB i mål | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stv Mix 1 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 1:45.88 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 25.34 | 25.34 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 25.17 | 50.51 | |||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 27.47 | 1:17.98 | |||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 27.90 | 1:45.88 | |||||||
2 | Stv Mix 2 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 1:48.97 | ||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 26.20 | 26.20 | |||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 25.97 | 52.17 | |||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 28.82 | 1:20.99 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 27.98 | 1:48.97 | |||||||
3 | Hg Nisser 2 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:52.13 | ||||||
Karl Bryde | 2000 | 26.51 | 26.51 | |||||||
Alfred Nissen | 2002 | 29.20 | 55.71 | |||||||
Freja Andersen | 1998 | 28.09 | 1:23.80 | |||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 28.33 | 1:52.13 | |||||||
4 | Stv Mix 3 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 1:53.52 | ||||||
August Schade Cantby | 2002 | 26.33 | 26.33 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 26.06 | 52.39 | |||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 30.16 | 1:22.55 | |||||||
Line Helene Jensen | 2001 | 30.97 | 1:53.52 | |||||||
5 | Mix 1 Vordingborg | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 1:53.64 | ||||||
Freja Petersen | 2000 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Volena Dimitrova | 1999 | 29.77 | 59.78 | |||||||
Malte Karklinat | 1995 | 26.11 | 1:25.89 | |||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 27.75 | 1:53.64 | |||||||
6 | Haslev Julestjerner 1 | 0 | Haslev Svømmeklub | 1:55.94 | ||||||
Emil Compen | 2000 | 26.64 | 26.64 | |||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 28.51 | 55.15 | |||||||
Nicole Jensen | 1996 | 29.63 | 1:24.78 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 31.16 | 1:55.94 | |||||||
7 | Vest 1 | 2001 | Vest-Brøndby | 1:56.04 | ||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 29.19 | 59.61 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 29.00 | 1:28.61 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 27.43 | 1:56.04 | |||||||
8 | Stv Mix 4 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 1:58.66 | ||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 27.13 | 27.13 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 27.72 | 54.85 | |||||||
Maja Nykjær | 2003 | 32.61 | 1:27.46 | |||||||
Mathilde Rasmussen | 2002 | 31.20 | 1:58.66 | |||||||
9 | Haslev Julestjerner 2 | 0 | Haslev Svømmeklub | 1:58.73 | ||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 27.33 | 27.33 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 28.17 | 55.50 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 32.35 | 1:27.85 | |||||||
Emmely Andersen | 2001 | 30.88 | 1:58.73 | |||||||
10 | Stv Mix 6 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 1:59.36 | ||||||
Marcus Ipsen | 2002 | 26.95 | 26.95 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 27.59 | 54.54 | |||||||
Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 35.10 | 1:29.64 | |||||||
Victoria Andersen | 2001 | 29.72 | 1:59.36 | |||||||
11 | Stv Mix 5 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:02.73 | ||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Emil Mølholm Johansen | 2000 | 27.54 | 57.35 | |||||||
Marie Louise B Andersen | 2005 | 32.52 | 1:29.87 | |||||||
Karoline Nielsen | 2004 | 32.86 | 2:02.73 | |||||||
12 | Hold 1 Svøm Korsør | 0 | Svøm Korsør | 2:02.89 | ||||||
Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Alexander Kragesand | 1999 | 29.47 | 1:01.24 | |||||||
Victoria Christoffersen | 2002 | 29.68 | 1:30.92 | |||||||
Nicolai Quist | 2003 | 31.97 | 2:02.89 | |||||||
13 | Hg Nisser 3 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:05.91 | ||||||
Marcus Artmann | 2002 | 32.97 | 32.97 | |||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 34.41 | 1:07.38 | |||||||
Emma Bækgaard | 2002 | 29.13 | 1:36.51 | |||||||
Emma Bruhn | 2002 | 29.40 | 2:05.91 | |||||||
14 | Flyvende Hollændere Ssk | 2000 | Solrød Svømmeklub | 2:06.50 | ||||||
Sofia Levisen | 2002 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | 30.98 | 1:01.88 | |||||||
Ida Bekker Poulsen | 2002 | 35.63 | 1:37.51 | |||||||
Morten Kilhof | 2000 | 28.99 | 2:06.50 | |||||||
15 | Mix 2 Vordingborg | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:07.04 | ||||||
Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Emilie Ferslev Christians | 2002 | 31.58 | 1:01.60 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 30.00 | 1:31.60 | |||||||
Jonathan Wesselhoff | 2006 | 35.44 | 2:07.04 | |||||||
16 | de Friske Piger Ssk | 2002 | Solrød Svømmeklub | 2:07.19 | ||||||
Julie Silberg | 2002 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 33.55 | 1:07.56 | |||||||
Andreas Lau Sørensen | 2004 | 33.97 | 1:41.53 | |||||||
Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 25.66 | 2:07.19 | |||||||
17 | Stv Mix 7 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:11.12 | ||||||
Daniel Mir | 2003 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 29.52 | 1:01.62 | |||||||
Thomine Maren Hansen | 2001 | 33.82 | 1:35.44 | |||||||
Josefine Ruhwald Ibsen | 2001 | 35.68 | 2:11.12 | |||||||
18 | Haslev Julestjerner 3 | 0 | Haslev Svømmeklub | 2:11.48 | ||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 35.31 | 1:05.48 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 33.30 | 1:38.78 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 32.70 | 2:11.48 | |||||||
19 | Haslev Julestjerner 4 | 0 | Haslev Svømmeklub | 2:12.29 | ||||||
Victor Compen | 2003 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 26.61 | 1:00.75 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 33.86 | 1:34.61 | |||||||
Nanna Lauritsen | 2004 | 37.68 | 2:12.29 | |||||||
20 | Hold 3 Svøm Korsør | 0 | Svøm Korsør | 2:17.09 | ||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 31.91 | 1:05.89 | |||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 36.03 | 1:41.92 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 35.17 | 2:17.09 | |||||||
21 | Hg Nisser 4 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:20.69 | ||||||
Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 39.21 | 39.21 | |||||||
Jeppe Lund | 2004 | 35.19 | 1:14.40 | |||||||
Ida Bruhn | 2004 | 33.41 | 1:47.81 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 32.88 | 2:20.69 | |||||||
22 | Hold 6 Svøm Korsør | 0 | Svøm Korsør | 2:23.01 | ||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 34.69 | 1:09.99 | |||||||
Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | 37.72 | 1:47.71 | |||||||
Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 35.30 | 2:23.01 | |||||||
23 | Vest Talent Mix 1 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:24.25 | ||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 37.40 | 37.40 | |||||||
Axel Føns Voss | 2005 | 35.67 | 1:13.07 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 36.18 | 1:49.25 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 35.00 | 2:24.25 | |||||||
24 | Hg Nisser 5 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:24.54 | ||||||
Rasmus Mortensen | 2004 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Frej Zachariasen | 2005 | 38.58 | 1:13.80 | |||||||
Mie Visler | 2006 | 40.35 | 1:54.15 | |||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 30.39 | 2:24.54 | |||||||
25 | Hold 5 Svøm Korsør | 0 | Svøm Korsør | 2:25.62 | ||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 35.20 | 1:11.28 | |||||||
Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | 37.11 | 1:48.39 | |||||||
Mathilde Mørk Hansen | 2004 | 37.23 | 2:25.62 | |||||||
26 | de Orange Lyn Ssk | 2004 | Solrød Svømmeklub | 2:27.77 | ||||||
Natacha Munch | 2005 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Benjamin Koch Oltman Ande | 2003 | 36.08 | 1:12.19 | |||||||
Lukas Toubro Skjødt | 2005 | 42.15 | 1:54.34 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 33.43 | 2:27.77 | |||||||
27 | Haslev Julestjerner 5 | 0 | Haslev Svømmeklub | 2:32.19 | ||||||
Thor Tørngren | 2006 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Hjalte Møller | 2007 | 41.19 | 1:20.23 | |||||||
Lærke Sander Vestergaard | 2005 | 36.25 | 1:56.48 | |||||||
Freya Andreasen | 2004 | 35.71 | 2:32.19 | |||||||
28 | Vest Talent Mix 2 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:32.55 | ||||||
Rikke Therp | 2006 | 39.57 | 39.57 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 35.78 | 1:15.35 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 40.49 | 1:55.84 | |||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 36.71 | 2:32.55 | |||||||
29 | Vest Talent Mix 3 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:36.91 | ||||||
Alberte K. Andersen | 2006 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 38.18 | 1:16.83 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 41.73 | 1:58.56 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 38.35 | 2:36.91 | |||||||
30 | Hold 4 Svøm Korsør | 0 | Svøm Korsør | 2:39.49 | ||||||
Jeppe Veise | 2004 | 39.13 | 39.13 | |||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 40.20 | 1:19.33 | |||||||
Christian Quist | 2007 | 40.57 | 1:59.90 | |||||||
Josephine Larsen | 2004 | 39.59 | 2:39.49 | |||||||
31 | Vest Talent Mix 5 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:50.77 | ||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 46.19 | 46.19 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 40.43 | 1:26.62 | |||||||
Rebecca Loft Helms | 2006 | 44.41 | 2:11.03 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 39.74 | 2:50.77 | |||||||
32 | Haslev Julestjerner 6 | 0 | Haslev Svømmeklub | 2:54.11 | ||||||
Laurits Tnøfner | 2004 | 43.11 | 43.11 | |||||||
Theodor Kongstad | 2006 | 49.52 | 1:32.63 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 36.95 | 2:09.58 | |||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 44.53 | 2:54.11 | |||||||
33 | Vest Talent Mix 4 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:54.76 | ||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 45.56 | 45.56 | |||||||
Josef Shukri | 2006 | 41.71 | 1:27.27 | |||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 40.25 | 2:07.52 | |||||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 47.24 | 2:54.76 | |||||||
34 | Hg Nisser 6 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:57.82 | ||||||
Emil Lejbølle | 2007 | 43.54 | 43.54 | |||||||
Selma Frederiksen | 2008 | 49.99 | 1:33.53 | |||||||
Malte Schlke | 2005 | 41.50 | 2:15.03 | |||||||
Maila Anker | 2007 | 42.79 | 2:57.82 | |||||||
35 | Vest Talent Mix 6 | 2005 | Vest-Brøndby | 3:10.07 | ||||||
Frederikke Vesth | 2007 | 50.53 | 50.53 | |||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 43.36 | 1:33.89 | |||||||
Agnes Højsteen | 2007 | 52.61 | 2:26.50 | |||||||
Conrad Klyver Vind | 2005 | 43.57 | 3:10.07 | |||||||
36 | de Små Clementiner Ssk | 2006 | Solrød Svømmeklub | 3:16.77 | ||||||
Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | 48.99 | 48.99 | |||||||
Charlotte Hjortshøj | 2006 | 45.64 | 1:34.63 | |||||||
Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | 50.29 | 2:24.92 | |||||||
Emma Spang | 2006 | 51.85 | 3:16.77 | |||||||
37 | Hg Nisser 1 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:20.98 | ||||||
Tobias Christiansen | 2006 | 50.04 | 50.04 | |||||||
Aksel Bryde | 2005 | 46.85 | 1:36.89 | |||||||
Victoria Paulsen | 2006 | 50.62 | 2:27.51 | |||||||
Victoria Petersen | 2008 | 53.47 | 3:20.98 | |||||||
- | Hold 2 Svøm Korsør | 0 | Svøm Korsør | DNS | ||||||
Elida Thornsen | 2005 | |||||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | |||||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | |||||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | DNS | ||||||||
- | Vest Mix 2 | 0 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart sv. 3 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:24 |