Results for Saltis-Cup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.85 | 1:09.78 | |||||
2 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.72 | 1:11.86 | |||||
3 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.42 | 1:12.98 | |||||
4 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.36 | 1:18.36 | |||||
5 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.17 | 1:19.97 | |||||
6 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.11 | 1:20.05 | |||||
7 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.74 | 1:20.09 | |||||
8 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.04 | 1:20.88 | |||||
9 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.20 | 1:22.17 | |||||
10 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.56 | 1:22.41 | |||||
11 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.53 | 1:22.45 | |||||
12 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.94 | 1:22.59 | |||||
13 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.87 | 1:22.65 | |||||
14 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.99 | 1:23.28 | |||||
15 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.38 | 1:26.84 | |||||
16 | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | 42.05 | 1:26.98 | |||||
17 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.66 | 1:28.95 | |||||
18 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 43.55 | 1:30.02 | |||||
19 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.85 | 1:30.27 | |||||
20 | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.45 | 1:31.83 | |||||
21 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.80 | 1:32.47 | |||||
22 | Sofia Preste | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.88 | 1:32.97 | |||||
23 | Ebba Hedman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.14 | 1:34.81 | |||||
24 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.37 | 1:35.68 | |||||
25 | Amna Hojlas | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 49.69 | 1:44.22 | |||||
26 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 51.65 | 1:47.88 | |||||
- | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.71 | 1:14.43 | |||||
2 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 37.19 | 1:17.30 | |||||
3 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.24 | 1:19.43 | |||||
4 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.81 | 1:19.51 | |||||
5 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 38.04 | 1:19.74 | |||||
6 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.94 | 1:24.86 | |||||
7 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 44.85 | 1:34.29 | |||||
8 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 47.23 | 1:37.63 | |||||
9 | Stella Mörfelt | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.89 | 1:40.89 | |||||
- | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 41.25 | 1:23.24 | |||||
2 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 45.81 | 1:35.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 09:21 |