Resultat för Saltis-Cup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Saltis Cup 2016 |
|
Utskriftsdatum |
06 november 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Saltsjöbaden |
|
Utskriftstid |
12:12 |
|
|
Arrangör |
Saltsjöbadens IF Simning |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
37.66 |
1:16.48 |
2:03.72 |
|
2:37.92 |
|
2 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.91 |
1:16.00 |
2:02.91 |
|
2:38.48 |
|
3 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.39 |
1:16.56 |
2:03.63 |
|
2:39.74 |
|
4 |
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
34.77 |
1:14.60 |
2:04.15 |
|
2:41.88 |
|
5 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.32 |
1:15.39 |
2:07.62 |
|
2:47.48 |
|
6 |
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.23 |
1:20.26 |
2:08.60 |
|
2:47.49 |
|
7 |
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
34.97 |
1:19.51 |
2:10.36 |
|
2:48.00 |
|
8 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.68 |
1:23.46 |
2:11.64 |
|
2:48.65 |
|
9 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.28 |
1:23.94 |
2:12.95 |
|
2:55.30 |
|
10 |
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.31 |
1:23.53 |
2:16.66 |
|
2:56.28 |
|
11 |
Mira Burmeister |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
38.72 |
1:24.84 |
2:16.61 |
|
2:56.44 |
|
12 |
Alma Cyrus |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
42.79 |
1:26.44 |
2:20.22 |
|
2:58.66 |
|
13 |
Bonnie Ingemarson |
2002 |
Norrtälje Simklubb |
|
39.11 |
1:26.64 |
2:17.15 |
|
2:58.68 |
|
14 |
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.84 |
1:24.83 |
2:16.69 |
|
3:00.27 |
|
15 |
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.52 |
1:30.14 |
2:17.99 |
|
3:00.46 |
|
16 |
Josefin Almgren |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.23 |
1:22.39 |
2:20.91 |
|
3:00.76 |
|
17 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
41.49 |
1:27.81 |
2:22.69 |
|
3:01.81 |
|
18 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.17 |
1:26.88 |
2:22.10 |
|
3:02.28 |
|
19 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.11 |
1:29.55 |
2:21.92 |
|
3:03.35 |
|
20 |
Klara Hjalt |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.20 |
1:29.36 |
2:22.61 |
|
3:05.29 |
|
21 |
Lovis Westman |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
44.02 |
1:33.07 |
2:24.50 |
|
3:08.70 |
|
22 |
Anna Jonsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.57 |
1:36.10 |
2:28.30 |
|
3:11.93 |
|
23 |
Agnes Nyberg |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.54 |
1:33.10 |
2:29.41 |
|
3:13.38 |
|
24 |
Jocelyn Sepp |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
47.01 |
1:38.91 |
2:37.38 |
|
3:23.13 |
|
25 |
Maryam Forghani |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
46.83 |
1:41.99 |
2:39.91 |
|
3:26.27 |
|
26 |
Ebba Hedman |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
52.39 |
1:45.10 |
2:42.26 |
|
3:33.42 |
|
- |
Emma Wendt |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Andersson |
1999 |
Norrtälje Simklubb |
|
39.99 |
1:26.20 |
2:24.06 |
|
3:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening |
Utskriftstid |
12:12 |
|