Results for Tampereen Joulukisat
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tampereen Joulukisat |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:19 |
|
|
Järjestäjä |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m RU P-12,-14,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Saloniemi |
2004 |
|
255 |
41.04 |
1:30.62 |
2:20.84 |
|
3:09.83 |
|
|
Tatu Tampere |
3:46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
253 |
43.06 |
1:32.44 |
2:22.38 |
|
3:10.41 |
|
|
Tatu Tampere |
4:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riccardo Castagno |
2004 |
|
245 |
42.70 |
1:31.97 |
2:22.52 |
|
3:12.44 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
235 |
44.51 |
1:36.24 |
2:27.70 |
|
3:14.97 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sakari Korri |
2005 |
|
223 |
44.66 |
1:35.16 |
2:27.54 |
|
3:18.53 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Akseli Kotti |
2004 |
|
194 |
47.30 |
1:41.92 |
2:34.74 |
|
3:27.79 |
|
|
Tatu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Santeri Ahinko |
2004 |
|
185 |
49.21 |
1:42.16 |
2:38.17 |
|
3:31.22 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
3:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juuso Salenius |
2004 |
|
159 |
52.54 |
1:51.40 |
2:49.24 |
|
3:42.36 |
|
|
Keuruun Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Rauhala |
2004 |
|
157 |
49.28 |
1:46.40 |
2:45.99 |
|
3:43.12 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Litti Penttilä |
2004 |
|
156 |
51.31 |
1:47.85 |
2:47.43 |
|
3:43.42 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
125 |
54.58 |
1:56.49 |
2:59.23 |
|
4:00.52 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m RU P-12,-14,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tatu Hapuoja |
2003 |
|
456 |
35.30 |
1:15.55 |
1:55.91 |
|
2:36.46 |
|
|
Uinti Tampere |
2:48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
419 |
36.19 |
1:16.48 |
1:58.32 |
|
2:40.88 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Broman |
2002 |
|
381 |
36.97 |
1:19.40 |
2:03.27 |
|
2:46.11 |
|
|
Nokian Pyry |
2:48.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
362 |
37.94 |
1:20.73 |
2:05.37 |
|
2:48.95 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aapo Liljaniemi |
2002 |
|
359 |
37.24 |
1:20.56 |
2:05.73 |
|
2:49.39 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
333 |
38.39 |
1:23.03 |
2:08.84 |
|
2:53.79 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
323 |
39.47 |
1:24.27 |
2:09.65 |
|
2:55.58 |
|
|
Uinti Tampere |
2:55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julius Nyberg |
2002 |
|
311 |
38.73 |
1:23.17 |
2:10.38 |
|
2:57.77 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
262 |
39.72 |
1:27.21 |
2:17.86 |
|
3:08.18 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Samu Hatakka |
2003 |
|
254 |
42.44 |
1:30.65 |
2:21.42 |
|
3:10.19 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Visa Kotiniitty |
2003 |
|
239 |
43.72 |
1:34.04 |
2:25.09 |
|
3:14.14 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henri Naarajärvi |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
3:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m RU P-12,-14,M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
549 |
31.95 |
1:09.54 |
1:47.71 |
|
2:27.10 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
468 |
33.56 |
1:12.62 |
1:54.46 |
|
2:35.07 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Ihanamäki |
2001 |
|
347 |
38.27 |
1:21.44 |
2:06.54 |
|
2:51.34 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
2:52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Puikkonen |
2001 |
|
291 |
38.06 |
1:22.98 |
2:11.76 |
|
3:01.71 |
|
|
Tatu Tampere |
3:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riku Leino |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:19 |
|