Tulokset UGP 1 & 2 2017, Växjö
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
10:29 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vincent Nyberg |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
37.90 |
1:21.44 |
2:07.07 |
|
2:50.37 |
|
2 |
Mattias Jönsson |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
39.59 |
1:24.91 |
2:11.20 |
|
2:55.70 |
|
3 |
Ludvig Hjelmberg |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
39.25 |
1:25.90 |
2:13.18 |
|
3:00.51 |
|
4 |
Theo Ståhle |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
40.16 |
1:26.82 |
2:14.25 |
|
3:00.82 |
|
5 |
Tony Kerman |
2005 |
Anderstorps Simsällskap |
|
41.91 |
1:34.39 |
2:29.15 |
|
3:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannes Wrenne |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
32.15 |
1:07.13 |
1:43.14 |
|
2:19.03 |
|
2 |
Fabian Lagström |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
35.61 |
1:15.59 |
1:57.25 |
|
2:37.71 |
|
3 |
Hugo Ringblom |
2004 |
Värnamo Simsällskap |
|
37.10 |
1:18.86 |
2:01.30 |
|
2:41.38 |
|
4 |
Mircea Gabriel Hristodor |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
37.00 |
1:21.76 |
2:07.95 |
|
2:51.29 |
|
5 |
Jesper Gunnarsson |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
39.80 |
1:27.04 |
2:15.11 |
|
3:00.92 |
|
6 |
Hugo Hermansson |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
41.75 |
1:28.53 |
2:15.43 |
|
3:01.60 |
|
7 |
Oscar Wallenberg |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
42.03 |
1:31.41 |
2:21.14 |
|
3:11.79 |
|
8 |
Linus Kling |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
41.17 |
1:30.75 |
2:23.66 |
|
3:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
28.53 |
1:00.50 |
1:34.08 |
|
2:06.43 |
|
2 |
Viktor Henrysson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
29.03 |
1:01.80 |
1:35.31 |
|
2:07.96 |
|
3 |
Carl Löfgren |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
30.03 |
1:02.89 |
1:36.48 |
|
2:10.83 |
|
4 |
Anton Strand |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
30.01 |
1:03.48 |
1:38.35 |
|
2:11.99 |
|
5 |
William Svensson |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
31.27 |
1:05.72 |
1:41.79 |
|
2:18.01 |
|
6 |
Henrik Duong |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
31.22 |
1:06.47 |
1:44.01 |
|
2:20.17 |
|
7 |
Philip Turkowitch |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
32.72 |
1:08.91 |
1:47.53 |
|
2:22.36 |
|
8 |
Alvin Eriksson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
30.70 |
1:07.15 |
1:46.19 |
|
2:22.53 |
|
9 |
Ludvig Hallum |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
32.88 |
1:09.43 |
1:48.22 |
|
2:24.07 |
|
10 |
Jonathan Thelin |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
35.29 |
1:13.55 |
1:53.33 |
|
2:31.81 |
|
11 |
Rasmus Svensson |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
37.32 |
1:20.51 |
2:04.96 |
|
2:47.48 |
|
12 |
Pontus Fransson |
2003 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
37.03 |
1:20.39 |
2:07.13 |
|
2:51.31 |
|
13 |
Albin Mägiste |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
38.82 |
1:22.50 |
2:08.79 |
|
2:53.46 |
|
14 |
Erik Hjelmberg |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
40.27 |
1:27.99 |
2:17.25 |
|
3:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Stensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
27.79 |
57.82 |
1:28.13 |
|
1:58.49 |
|
2 |
Marcus Barkrot |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
30.19 |
1:04.10 |
1:38.63 |
|
2:11.82 |
|
3 |
Oskar Axandersson |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
28.84 |
1:02.68 |
1:37.94 |
|
2:13.35 |
|
4 |
Elias Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
31.33 |
1:06.60 |
1:44.14 |
|
2:21.58 |
|
5 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
31.20 |
1:06.98 |
1:46.36 |
|
2:27.93 |
|
6 |
Albin Malmberg |
2002 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
37.74 |
1:20.56 |
2:06.23 |
|
2:49.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Kerman |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
27.69 |
58.18 |
1:28.64 |
|
2:00.30 |
|
2 |
Joakim Månsson |
2001 |
Älmhults Simsällskap |
|
30.94 |
1:05.48 |
1:41.38 |
|
2:15.33 |
|
3 |
Anti Kähr |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
31.26 |
1:06.88 |
1:43.22 |
|
2:18.81 |
|
4 |
Johan Nilsson |
2001 |
Älmhults Simsällskap |
|
32.27 |
1:07.61 |
1:43.95 |
|
2:19.43 |
|
5 |
Oscar Bergelin |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
31.47 |
1:08.39 |
1:46.79 |
|
2:24.49 |
|
6 |
Arvid Johansson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
34.46 |
1:13.09 |
1:52.30 |
|
2:31.20 |
|
7 |
Anton Hjelmberg |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
34.37 |
1:14.62 |
1:56.19 |
|
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Franzén |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
28.44 |
1:00.72 |
1:33.49 |
|
2:04.88 |
|
2 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
28.59 |
59.48 |
1:31.98 |
|
2:06.55 |
|
3 |
Mirza Dzafic |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
28.31 |
1:00.02 |
1:33.44 |
|
2:07.40 |
|
4 |
Viktor Carlsson |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
30.71 |
1:04.90 |
1:40.78 |
|
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
10:29 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
10:33 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Winblad |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
33.75 |
1:14.30 |
1:57.14 |
|
2:39.41 |
|
2 |
Liv Elgaard Fonnesbech |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
34.06 |
1:15.02 |
2:05.02 |
|
2:58.58 |
|
3 |
Thea Greco |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
42.66 |
1:35.29 |
2:31.84 |
|
3:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
35.90 |
1:18.84 |
2:03.11 |
|
2:50.90 |
|
2 |
Nora Björklund |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
43.38 |
1:35.76 |
2:30.23 |
|
3:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Exerman |
2002 |
Älmhults Simsällskap |
|
36.35 |
1:18.93 |
2:02.54 |
|
2:46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sandra Lange |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
32.45 |
1:10.12 |
1:49.99 |
|
2:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
10:33 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
11:02 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Karlsson |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
39.15 |
1:21.09 |
2:02.58 |
|
2:43.17 |
|
2 |
Hugo Ringblom |
2004 |
Värnamo Simsällskap |
|
42.66 |
1:27.09 |
2:12.01 |
|
2:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Mägiste |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
47.83 |
1:39.46 |
2:32.08 |
|
3:23.28 |
|
2 |
Erik Hjelmberg |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
48.25 |
1:41.71 |
2:35.68 |
|
3:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
36.67 |
1:16.85 |
1:57.54 |
|
2:37.60 |
|
2 |
Marcus Barkrot |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
37.13 |
1:17.59 |
1:59.52 |
|
2:39.08 |
|
3 |
Erik Wiloboken |
2002 |
Älmhults Simsällskap |
|
38.51 |
1:18.19 |
2:00.36 |
|
2:42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Marcusson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
36.59 |
1:16.52 |
1:57.09 |
|
2:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Franzén |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
31.98 |
1:06.10 |
1:40.92 |
|
2:15.06 |
|
2 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
34.10 |
1:10.58 |
1:47.06 |
|
2:23.58 |
|
3 |
Fabian Sprenger |
2000 |
Emmaboda Simsällskap |
|
39.09 |
1:21.45 |
2:04.40 |
|
2:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Mild |
1997 |
Anderstorps Simsällskap |
|
32.63 |
1:06.39 |
1:40.86 |
|
2:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:02 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
11:19 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:19 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
12:04 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mattias Jönsson |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
1:27.98 |
3:02.75 |
4:37.35 |
|
6:07.22 |
|
2 |
Vincent Nyberg |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:24.03 |
2:57.73 |
4:31.47 |
|
6:08.93 |
|
3 |
Ludvig Hjelmberg |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
1:30.49 |
3:07.85 |
4:46.99 |
|
6:24.97 |
|
4 |
Theo Ståhle |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
1:32.74 |
3:12.12 |
4:51.16 |
|
6:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannes Wrenne |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:10.19 |
2:25.71 |
3:40.79 |
|
4:55.46 |
|
2 |
Fabian Lagström |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:17.51 |
2:40.17 |
4:03.70 |
|
5:23.89 |
|
3 |
Mircea Gabriel Hristodor |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:28.10 |
3:02.02 |
4:36.68 |
|
6:05.76 |
|
4 |
Hugo Hermansson |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:31.11 |
3:08.71 |
4:48.45 |
|
6:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Henrysson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:03.20 |
2:13.18 |
3:24.10 |
|
4:30.73 |
|
2 |
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:03.53 |
2:13.59 |
3:24.67 |
|
4:34.03 |
|
3 |
Carl Löfgren |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:05.02 |
2:15.42 |
3:25.41 |
|
4:36.35 |
|
4 |
Anton Strand |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:06.76 |
2:18.69 |
3:30.48 |
|
4:41.60 |
|
5 |
Alvin Eriksson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:09.60 |
2:28.58 |
3:48.83 |
|
5:02.77 |
|
6 |
William Svensson |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:10.42 |
2:26.74 |
3:44.18 |
|
5:05.46 |
|
7 |
Philip Turkowitch |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:13.38 |
2:34.51 |
3:55.08 |
|
5:08.81 |
|
8 |
Ludvig Hallum |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:13.17 |
2:33.27 |
3:52.82 |
|
5:09.84 |
|
9 |
Henrik Duong |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:08.63 |
2:24.73 |
3:46.11 |
|
5:11.13 |
|
10 |
Jonathan Thelin |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:15.69 |
2:37.91 |
4:02.77 |
|
5:24.16 |
|
11 |
Rasmus Svensson |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:24.39 |
2:57.86 |
4:32.64 |
|
6:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Axandersson |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:05.08 |
2:17.90 |
3:32.07 |
|
4:42.74 |
|
2 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:10.11 |
2:28.53 |
3:47.82 |
|
5:04.58 |
|
3 |
Mats Gadajev |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:14.99 |
2:37.21 |
4:00.60 |
|
5:21.56 |
|
4 |
Erik Wiloboken |
2002 |
Älmhults Simsällskap |
|
1:14.91 |
2:37.64 |
4:02.79 |
|
5:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Kerman |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
1:00.69 |
2:06.44 |
3:14.12 |
|
4:19.34 |
|
2 |
Johan Nilsson |
2001 |
Älmhults Simsällskap |
|
1:09.22 |
2:23.86 |
3:39.96 |
|
4:53.99 |
|
3 |
Anton Hjelmberg |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
1:17.29 |
2:41.95 |
4:08.37 |
|
5:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:06.36 |
2:18.38 |
3:32.05 |
|
4:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
12:04 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
12:47 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:13.67 |
2:35.69 |
3:58.12 |
5:20.63 |
20:46.86 |
|
|
|
|
|
|
6:43.66 |
8:06.95 |
9:31.14 |
10:55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
12:19.93 |
13:44.51 |
15:09.39 |
16:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
17:59.50 |
19:24.57 |
|
|
|
|
2 |
Julia van der Poel |
2003 |
Älmhults Simsällskap |
|
1:23.65 |
2:59.34 |
4:35.86 |
6:13.28 |
24:28.46 |
|
|
|
|
|
|
7:52.26 |
9:32.05 |
11:11.13 |
12:50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
14:31.52 |
16:14.21 |
17:57.31 |
19:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
21:17.14 |
22:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Simander |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:08.99 |
2:22.25 |
3:35.85 |
4:50.78 |
18:43.18 |
|
|
|
|
|
|
6:06.85 |
7:23.37 |
8:39.32 |
9:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
11:11.26 |
12:26.76 |
13:42.91 |
14:59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
16:16.22 |
17:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
12:47 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
16:09 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Ståhle |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
45.59 |
|
|
|
1:43.75 |
|
2 |
Tony Kerman |
2005 |
Anderstorps Simsällskap |
|
52.94 |
|
|
|
2:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
29.45 |
|
|
|
1:02.39 |
|
2 |
Mirza Dzafic |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
29.84 |
|
|
|
1:04.65 |
|
3 |
Viktor Carlsson |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
30.16 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Mild |
1997 |
Anderstorps Simsällskap |
|
29.07 |
|
|
|
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:09 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
16:33 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Sjölund |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
35.07 |
|
|
|
1:12.13 |
|
2 |
Emma Caufield |
2000 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
38.05 |
|
|
|
1:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:33 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
16:44 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Henrysson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:09.44 |
2:23.72 |
3:55.55 |
|
5:01.99 |
|
2 |
Carl Löfgren |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:13.72 |
2:40.98 |
4:09.71 |
|
5:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:05.82 |
2:25.30 |
3:55.58 |
|
5:02.69 |
|
- |
Mirza Dzafic |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:44 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
17:24 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siri Lindén |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
36.21 |
1:21.72 |
2:14.09 |
|
2:53.00 |
|
2 |
Hilma Ihreborn |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
|
45.07 |
1:33.11 |
2:28.74 |
|
3:07.92 |
|
3 |
Louise Strand |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
38.26 |
1:28.24 |
2:29.29 |
|
3:09.99 |
|
4 |
Elin Cronqvist |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
43.55 |
1:35.04 |
2:29.04 |
|
3:10.10 |
|
5 |
Olivia Andersson Jansen |
2005 |
Kalmar Simsällskap |
|
44.64 |
1:33.34 |
2:31.21 |
|
3:15.72 |
|
6 |
Melisa Bahtagic |
2005 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
45.16 |
1:32.08 |
2:34.05 |
|
3:16.75 |
|
7 |
Ida Ekström |
2005 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
48.45 |
1:35.32 |
2:36.96 |
|
3:22.25 |
|
8 |
Tess Nordström |
2005 |
Kalmar Simsällskap |
|
39.97 |
1:35.33 |
2:32.15 |
|
3:23.88 |
|
9 |
Emelie Jansson |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
47.90 |
1:39.93 |
2:38.17 |
|
3:24.67 |
|
10 |
Nina Mirkhan |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
48.38 |
1:40.81 |
2:42.84 |
|
3:25.26 |
|
11 |
Towe Andersson |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
46.94 |
1:41.35 |
2:44.93 |
|
3:29.23 |
|
12 |
Lily Provencher |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
48.56 |
1:43.10 |
2:44.76 |
|
3:30.13 |
|
13 |
Mara Nichitelea |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
47.66 |
1:41.37 |
2:45.19 |
|
3:32.33 |
|
14 |
Ella Stensson |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
|
48.41 |
1:46.44 |
2:48.87 |
|
3:32.67 |
|
15 |
Nina Gustavsson |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
56.10 |
1:48.91 |
2:50.61 |
|
3:34.95 |
|
- |
Ella Harrysson |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Julia Almquist |
2007 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Winblad |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
34.39 |
1:15.15 |
1:58.70 |
|
2:35.49 |
|
2 |
Tove Gustafsson |
2004 |
Alvesta Simsällskap |
|
36.55 |
1:19.53 |
2:08.11 |
|
2:46.54 |
|
3 |
Johanna Fransson |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
40.29 |
1:23.23 |
2:19.93 |
|
3:00.57 |
|
4 |
Vanja Magnusson |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
40.20 |
1:27.47 |
2:20.48 |
|
3:03.43 |
|
5 |
Thea Greco |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
43.52 |
1:30.53 |
2:28.97 |
|
3:09.99 |
|
6 |
Agnes Hildebrand Westerberg |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
43.69 |
1:35.89 |
2:32.14 |
|
3:12.85 |
|
7 |
Viktoria Loo |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
47.54 |
1:35.75 |
2:28.47 |
|
3:13.72 |
|
8 |
Filippa Hansson |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
43.93 |
1:40.96 |
2:33.24 |
|
3:17.49 |
|
9 |
Zandra Hultqvist |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
43.76 |
1:31.26 |
2:33.62 |
|
3:18.75 |
|
10 |
Siri Wibert |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
50.44 |
1:42.76 |
2:40.92 |
|
3:25.72 |
|
11 |
Molly Bäckström |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
44.18 |
1:37.33 |
2:38.57 |
|
3:27.19 |
|
12 |
Alice Hässlebro |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
46.06 |
1:38.04 |
2:40.69 |
|
3:35.17 |
|
13 |
Agnes Sjö |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
54.42 |
1:49.57 |
2:49.69 |
|
3:39.56 |
|
14 |
Frida Engvall |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
49.69 |
1:46.02 |
2:49.89 |
|
3:40.52 |
|
15 |
Vilma Fransson |
2004 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
51.49 |
1:49.87 |
2:53.38 |
|
3:41.06 |
|
16 |
Selma Damkilde |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
51.14 |
1:52.28 |
2:53.62 |
|
3:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
34.73 |
1:18.21 |
2:09.47 |
|
2:47.81 |
|
2 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
36.12 |
1:19.21 |
2:10.81 |
|
2:51.29 |
|
3 |
Hannah Bondeson |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
37.17 |
1:22.03 |
2:18.11 |
|
2:58.51 |
|
4 |
Alva Wardrum |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
38.02 |
1:24.68 |
2:20.01 |
|
2:59.37 |
|
5 |
Aimée Estrada Hermansson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
37.95 |
1:24.96 |
2:17.43 |
|
2:59.58 |
|
6 |
Nora Björklund |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
39.43 |
1:25.06 |
2:20.48 |
|
3:00.47 |
|
7 |
Sigrid Lundström |
2003 |
Karlshamns Simklubb |
|
42.02 |
1:30.68 |
2:20.23 |
|
3:03.75 |
|
8 |
Ellinor Andersson |
2003 |
Alvesta Simsällskap |
|
41.45 |
1:31.45 |
2:25.40 |
|
3:08.51 |
|
9 |
Elin Jämtin |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
46.98 |
1:35.91 |
2:31.15 |
|
3:13.03 |
|
10 |
Kajsa Månsson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
49.35 |
1:39.83 |
2:37.93 |
|
3:19.81 |
|
11 |
Ebba Håkansson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
48.24 |
1:40.89 |
2:44.26 |
|
3:30.33 |
|
- |
Agnes Torén |
2003 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Betiel Embaie |
2003 |
Emmaboda Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Rosenius |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
31.31 |
1:10.43 |
1:55.97 |
|
2:31.57 |
|
2 |
Ella Simander |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
34.11 |
1:16.35 |
2:03.79 |
|
2:39.52 |
|
3 |
Lovisa Svensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
36.17 |
1:16.30 |
2:04.28 |
|
2:40.96 |
|
4 |
Lina Exerman |
2002 |
Älmhults Simsällskap |
|
35.15 |
1:20.58 |
2:12.55 |
|
2:49.48 |
|
5 |
Aurora Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
37.39 |
1:22.29 |
2:15.58 |
|
2:54.16 |
|
6 |
Jenny Fröstberg |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
|
36.57 |
1:22.65 |
2:15.43 |
|
2:56.00 |
|
7 |
Wilma Åstrand |
2002 |
Alvesta Simsällskap |
|
43.55 |
1:32.89 |
2:24.00 |
|
3:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Mild |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
36.02 |
1:22.95 |
2:10.63 |
|
2:49.61 |
|
2 |
Trulsa Holm |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
37.13 |
1:23.61 |
2:14.99 |
|
2:57.22 |
|
3 |
Anna Hevesi |
2001 |
Älmhults Simsällskap |
|
43.94 |
1:40.71 |
2:48.96 |
|
3:44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Rosenius |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
32.18 |
1:10.21 |
1:53.58 |
|
2:28.53 |
|
2 |
Anna Sjölund |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
32.20 |
1:13.22 |
1:59.62 |
|
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
17:24 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
17:55 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
35.49 |
|
|
|
1:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Mild |
1997 |
Anderstorps Simsällskap |
|
32.55 |
|
|
|
1:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
17:55 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
18:21 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Cronqvist |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
49.31 |
1:44.17 |
2:38.17 |
|
3:31.84 |
|
2 |
Julia Almquist |
2007 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
56.69 |
1:59.62 |
3:03.13 |
|
4:04.19 |
|
3 |
Sofia Marcusson |
2005 |
Kalmar Simsällskap |
|
56.19 |
1:59.60 |
3:03.60 |
|
4:07.90 |
|
- |
Elsa Merbom |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Winblad |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
37.39 |
1:20.43 |
2:04.29 |
|
2:48.78 |
|
2 |
Liv Elgaard Fonnesbech |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
39.80 |
1:24.01 |
2:10.11 |
|
2:55.88 |
|
3 |
Filippa Hansson |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
47.32 |
1:39.77 |
2:34.78 |
|
3:29.69 |
|
4 |
Viktoria Loo |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
48.75 |
1:42.90 |
2:37.67 |
|
3:32.40 |
|
5 |
Agnes Hildebrand Westerberg |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
48.69 |
1:43.80 |
2:39.94 |
|
3:34.47 |
|
6 |
Thea Greco |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
51.06 |
1:50.18 |
2:49.94 |
|
3:48.52 |
|
7 |
Alva Tvingsjö |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
52.77 |
1:52.22 |
2:52.84 |
|
3:50.38 |
|
8 |
Vilma Fransson |
2004 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
51.85 |
1:51.06 |
2:52.75 |
|
3:52.31 |
|
- |
Frida Engvall |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Haraldsson |
2003 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
42.07 |
1:30.73 |
2:20.92 |
|
3:07.69 |
|
2 |
Sarah Petersson |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
41.03 |
1:28.28 |
2:19.12 |
|
3:09.53 |
|
3 |
Sigrid Lundström |
2003 |
Karlshamns Simklubb |
|
41.65 |
1:29.70 |
2:19.47 |
|
3:09.82 |
|
4 |
Thea Lindman |
2003 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
41.76 |
1:30.92 |
2:21.30 |
|
3:10.15 |
|
5 |
Tilda Arthursson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
43.05 |
1:32.80 |
2:24.30 |
|
3:15.84 |
|
6 |
Julia van der Poel |
2003 |
Älmhults Simsällskap |
|
43.74 |
1:33.96 |
2:25.48 |
|
3:17.47 |
|
7 |
Tindra Åkerblom |
2003 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
45.39 |
1:35.99 |
2:27.70 |
|
3:19.60 |
|
8 |
Aimée Estrada Hermansson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
44.67 |
1:35.71 |
2:28.10 |
|
3:20.91 |
|
9 |
Alva Wardrum |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
46.45 |
1:39.79 |
2:33.96 |
|
3:27.67 |
|
10 |
Betiel Embaie |
2003 |
Emmaboda Simsällskap |
|
47.56 |
1:42.11 |
2:38.26 |
|
3:30.16 |
|
11 |
Meja Hansson |
2003 |
Emmaboda Simsällskap |
|
50.78 |
1:46.72 |
2:44.19 |
|
3:40.07 |
|
12 |
Ida Svensson |
2003 |
Älmhults Simsällskap |
|
50.02 |
1:48.30 |
2:48.77 |
|
3:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
42.25 |
1:30.82 |
2:21.05 |
|
3:09.57 |
|
2 |
Wilma Åstrand |
2002 |
Alvesta Simsällskap |
|
44.65 |
1:36.57 |
2:32.19 |
|
3:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilde Wolfgang |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
38.97 |
1:21.06 |
2:05.05 |
|
2:50.37 |
|
2 |
Lisa Andersson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
40.94 |
1:27.93 |
2:15.64 |
|
3:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Hofer |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
40.90 |
1:29.14 |
2:19.66 |
|
3:11.47 |
|
- |
Wilma Klaren |
2000 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
18:21 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
19:06 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Karlsson |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:18.10 |
2:42.58 |
4:07.66 |
5:32.79 |
11:06.04 |
|
|
|
|
|
|
6:59.10 |
8:24.54 |
9:49.12 |
|
|
|
2 |
Hugo Ringblom |
2004 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:25.19 |
2:55.86 |
4:25.63 |
5:54.65 |
11:46.92 |
|
|
|
|
|
|
7:23.68 |
8:53.14 |
10:21.59 |
|
|
|
3 |
Mircea Gabriel Hristodor |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:27.29 |
3:05.99 |
4:43.74 |
6:22.87 |
12:48.55 |
|
|
|
|
|
|
8:01.05 |
9:38.46 |
11:17.55 |
|
|
|
4 |
Jesper Gunnarsson |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:27.13 |
3:06.13 |
4:49.55 |
6:35.22 |
13:36.68 |
|
|
|
|
|
|
8:20.49 |
10:08.03 |
11:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Löfgren |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:07.15 |
2:19.14 |
3:32.43 |
4:45.30 |
9:34.97 |
|
|
|
|
|
|
5:58.60 |
7:11.65 |
8:24.25 |
|
|
|
2 |
Anton Strand |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:07.33 |
2:19.93 |
3:33.50 |
4:47.77 |
9:38.09 |
|
|
|
|
|
|
6:01.31 |
7:15.42 |
8:27.79 |
|
|
|
3 |
Alvin Eriksson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:09.25 |
2:27.13 |
3:46.49 |
5:05.50 |
10:18.16 |
|
|
|
|
|
|
6:24.93 |
7:44.91 |
9:04.45 |
|
|
|
4 |
Philip Turkowitch |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:15.36 |
2:38.66 |
4:03.12 |
5:27.17 |
10:53.65 |
|
|
|
|
|
|
6:50.72 |
8:14.44 |
9:37.01 |
|
|
|
5 |
Ludvig Hallum |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:19.04 |
2:45.95 |
4:13.22 |
5:41.84 |
11:19.78 |
|
|
|
|
|
|
7:08.54 |
8:35.33 |
10:00.80 |
|
|
|
6 |
Erik Hjelmberg |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:31.44 |
3:10.98 |
4:52.27 |
6:34.97 |
13:18.45 |
|
|
|
|
|
|
8:16.70 |
9:58.08 |
11:40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:11.13 |
2:30.06 |
3:49.78 |
5:09.31 |
10:24.99 |
|
|
|
|
|
|
6:29.23 |
7:48.15 |
9:07.90 |
|
|
|
2 |
Erik Wiloboken |
2002 |
Älmhults Simsällskap |
|
1:15.96 |
2:38.89 |
4:03.06 |
5:29.47 |
11:06.21 |
|
|
|
|
|
|
6:54.50 |
8:20.02 |
9:44.89 |
|
|
|
3 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:15.66 |
2:39.68 |
4:06.49 |
5:36.24 |
11:34.85 |
|
|
|
|
|
|
7:05.72 |
8:36.91 |
10:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Kerman |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
1:03.94 |
2:12.57 |
3:21.93 |
4:31.58 |
9:10.21 |
|
|
|
|
|
|
5:42.11 |
6:51.21 |
8:00.35 |
|
|
|
2 |
Johan Nilsson |
2001 |
Älmhults Simsällskap |
|
1:10.26 |
2:27.17 |
3:45.89 |
5:05.90 |
10:21.28 |
|
|
|
|
|
|
6:26.76 |
7:46.28 |
9:06.17 |
|
|
|
3 |
Joakim Månsson |
2001 |
Älmhults Simsällskap |
|
1:12.10 |
2:30.13 |
3:50.86 |
5:11.53 |
10:24.27 |
|
|
|
|
|
|
6:31.19 |
7:51.88 |
9:12.17 |
|
|
|
4 |
Anton Hjelmberg |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
1:18.82 |
2:46.56 |
4:15.83 |
5:45.86 |
11:39.57 |
|
|
|
|
|
|
7:16.34 |
8:45.95 |
10:14.29 |
|
|
|
- |
David Marcusson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:08.23 |
2:22.54 |
3:37.74 |
4:54.11 |
9:59.52 |
|
|
|
|
|
|
6:09.97 |
7:26.54 |
8:44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
19:06 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
09:31 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siri Lindén |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
34.13 |
1:12.33 |
1:52.49 |
|
2:31.89 |
|
2 |
Louise Strand |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
35.21 |
1:15.29 |
1:57.85 |
|
2:37.58 |
|
3 |
Elin Cronqvist |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
38.38 |
1:20.53 |
2:00.47 |
|
2:41.07 |
|
4 |
Nina Mirkhan |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
37.50 |
1:20.58 |
2:06.66 |
|
2:51.05 |
|
5 |
Ella Stensson |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
|
40.34 |
1:25.57 |
2:12.01 |
|
2:57.25 |
|
6 |
Ida Ekström |
2005 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
39.84 |
1:27.00 |
2:14.29 |
|
2:59.12 |
|
7 |
Olivia Andersson Jansen |
2005 |
Kalmar Simsällskap |
|
40.62 |
1:25.85 |
2:14.03 |
|
2:59.51 |
|
8 |
Mara Nichitelea |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
40.08 |
1:26.47 |
2:15.32 |
|
3:01.74 |
|
9 |
Nina Gustavsson |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
41.30 |
1:29.35 |
2:16.52 |
|
3:02.71 |
|
10 |
Emelie Jansson |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
42.19 |
1:31.35 |
2:20.95 |
|
3:05.55 |
|
11 |
Sofia Marcusson |
2005 |
Kalmar Simsällskap |
|
42.15 |
1:31.15 |
2:20.92 |
|
3:10.79 |
|
12 |
Lily Provencher |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
42.86 |
1:32.76 |
2:23.57 |
|
3:10.89 |
|
13 |
Ella Sjö |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
44.01 |
1:36.32 |
2:32.07 |
|
3:25.47 |
|
14 |
Ella Harrysson |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
46.35 |
1:44.80 |
2:43.63 |
|
3:39.55 |
|
- |
Elsa Merbom |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liv Elgaard Fonnesbech |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
33.22 |
1:09.70 |
1:46.67 |
|
2:23.31 |
|
2 |
Tea Winblad |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
33.08 |
1:09.96 |
1:47.13 |
|
2:23.66 |
|
3 |
Tove Gustafsson |
2004 |
Alvesta Simsällskap |
|
35.08 |
1:14.40 |
1:54.57 |
|
2:33.63 |
|
4 |
Thea Greco |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
36.37 |
1:18.21 |
1:59.42 |
|
2:37.11 |
|
5 |
Agnes Hildebrand Westerberg |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
36.35 |
1:17.68 |
2:00.59 |
|
2:42.52 |
|
6 |
Felicia Nyberg |
2004 |
Värnamo Simsällskap |
|
35.94 |
1:16.77 |
2:00.34 |
|
2:44.08 |
|
7 |
Vanja Magnusson |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
37.75 |
1:20.73 |
2:04.99 |
|
2:47.71 |
|
8 |
Zandra Hultqvist |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
38.06 |
1:22.19 |
2:08.28 |
|
2:51.00 |
|
9 |
Viktoria Loo |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
40.25 |
1:24.03 |
2:09.25 |
|
2:53.33 |
|
10 |
Siri Wibert |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
38.55 |
1:23.48 |
2:11.08 |
|
2:55.73 |
|
11 |
Molly Bäckström |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
39.77 |
1:25.67 |
2:13.58 |
|
2:59.76 |
|
12 |
Filippa Hansson |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
38.28 |
1:23.69 |
2:11.82 |
|
2:59.87 |
|
13 |
Hedda Strandberg |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
41.61 |
1:29.85 |
2:20.34 |
|
3:09.14 |
|
14 |
Elsa Bergelin |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
|
43.18 |
1:31.05 |
2:22.88 |
|
3:12.59 |
|
15 |
Selma Damkilde |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
42.87 |
1:33.28 |
2:24.52 |
|
3:15.90 |
|
16 |
Agnes Sjö |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
43.86 |
1:35.96 |
2:30.07 |
|
3:19.87 |
|
17 |
Vilma Fransson |
2004 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
43.46 |
1:35.01 |
2:30.13 |
|
3:20.38 |
|
18 |
Alice Hässlebro |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
42.91 |
1:39.11 |
2:34.90 |
|
3:22.53 |
|
- |
Matilda Sander |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
33.84 |
1:11.93 |
1:51.87 |
|
2:31.56 |
|
2 |
Alva Wardrum |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
34.17 |
1:13.41 |
1:54.30 |
|
2:32.81 |
|
3 |
Tilda Arthursson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
33.91 |
1:13.44 |
1:54.54 |
|
2:34.03 |
|
4 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
36.23 |
1:15.11 |
1:55.97 |
|
2:35.58 |
|
5 |
Tindra Åkerblom |
2003 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
36.30 |
1:17.54 |
2:00.63 |
|
2:41.71 |
|
6 |
Emilia Ericson |
2003 |
Anderstorps Simsällskap |
|
35.38 |
1:17.17 |
1:59.57 |
|
2:41.91 |
|
7 |
Aimée Estrada Hermansson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
36.66 |
1:18.53 |
2:01.68 |
|
2:42.86 |
|
8 |
Ellinor Andersson |
2003 |
Alvesta Simsällskap |
|
37.50 |
1:19.32 |
2:02.54 |
|
2:45.11 |
|
9 |
Agnes Torén |
2003 |
Anderstorps Simsällskap |
|
38.74 |
1:21.24 |
2:04.84 |
|
2:45.37 |
|
10 |
Kajsa Månsson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
37.51 |
1:20.78 |
2:05.76 |
|
2:47.72 |
|
11 |
Elin Jämtin |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
38.53 |
1:22.65 |
2:08.27 |
|
2:51.28 |
|
12 |
Betiel Embaie |
2003 |
Emmaboda Simsällskap |
|
38.70 |
1:23.60 |
2:08.68 |
|
2:51.77 |
|
13 |
Meja Hansson |
2003 |
Emmaboda Simsällskap |
|
40.85 |
1:25.83 |
2:13.15 |
|
2:56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Rosenius |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
30.35 |
1:03.70 |
1:38.30 |
|
2:12.76 |
|
2 |
Lovisa Svensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
32.93 |
1:09.02 |
1:45.73 |
|
2:22.38 |
|
3 |
Aurora Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
33.98 |
1:12.96 |
1:52.46 |
|
2:31.58 |
|
4 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
34.73 |
1:12.84 |
1:53.06 |
|
2:31.96 |
|
5 |
Jenny Fröstberg |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
|
34.88 |
1:15.34 |
1:58.68 |
|
2:42.06 |
|
6 |
Wilma Åstrand |
2002 |
Alvesta Simsällskap |
|
37.22 |
1:19.81 |
2:04.53 |
|
2:46.09 |
|
- |
Lina Exerman |
2002 |
Älmhults Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Ljungcrantz |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
33.03 |
1:10.48 |
1:50.39 |
|
2:28.75 |
|
2 |
Lisa Andersson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
34.02 |
1:11.96 |
1:50.72 |
|
2:29.29 |
|
3 |
Tilde Wolfgang |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
34.78 |
1:12.69 |
1:51.73 |
|
2:30.65 |
|
4 |
Tilda Nordén |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
35.09 |
1:14.38 |
1:56.15 |
|
2:38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Bergström |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
32.39 |
1:07.10 |
1:43.11 |
|
2:19.85 |
|
2 |
Julia Åstrand |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
32.63 |
1:08.45 |
1:45.68 |
|
2:22.41 |
|
3 |
Emma Caufield |
2000 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
32.80 |
1:10.28 |
1:50.46 |
|
2:29.85 |
|
4 |
Anna Hofer |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
35.46 |
1:15.37 |
1:56.23 |
|
2:35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
09:31 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
09:38 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
30.96 |
1:05.52 |
1:41.71 |
|
2:18.34 |
|
2 |
Viktor Henrysson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
31.56 |
1:09.12 |
1:48.06 |
|
2:27.01 |
|
3 |
Carl Löfgren |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
34.10 |
1:13.02 |
1:53.22 |
|
2:35.31 |
|
4 |
Anton Strand |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
35.23 |
1:17.48 |
1:59.39 |
|
2:40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mats Gadajev |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
38.71 |
1:25.59 |
2:13.93 |
|
3:01.42 |
|
2 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
37.24 |
1:25.23 |
2:19.19 |
|
3:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Kerman |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
30.23 |
1:04.56 |
1:40.03 |
|
2:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mirza Dzafic |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
31.29 |
1:07.61 |
1:47.07 |
|
2:30.45 |
|
2 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
31.31 |
1:07.48 |
1:48.48 |
|
2:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Mild |
1997 |
Anderstorps Simsällskap |
|
31.28 |
1:06.27 |
1:42.60 |
|
2:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
09:38 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
09:57 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Ekström |
2005 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
43.00 |
1:30.46 |
2:18.59 |
|
3:05.19 |
|
2 |
Olivia Andersson Jansen |
2005 |
Kalmar Simsällskap |
|
45.93 |
1:35.20 |
2:25.02 |
|
3:12.03 |
|
3 |
Tess Nordström |
2005 |
Kalmar Simsällskap |
|
49.32 |
1:45.11 |
2:41.19 |
|
3:33.43 |
|
4 |
Sofia Marcusson |
2005 |
Kalmar Simsällskap |
|
51.22 |
1:45.99 |
2:41.92 |
|
3:34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Winblad |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
36.75 |
1:16.84 |
1:57.54 |
|
2:35.85 |
|
2 |
Johanna Fransson |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
40.56 |
1:24.54 |
2:09.23 |
|
2:51.29 |
|
3 |
Viktoria Loo |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
44.83 |
1:33.44 |
2:22.25 |
|
3:10.09 |
|
4 |
Siri Wibert |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
46.84 |
1:38.56 |
2:31.98 |
|
3:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Pålsson |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
36.34 |
1:16.07 |
1:57.64 |
|
2:38.29 |
|
2 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
39.10 |
1:21.42 |
2:03.66 |
|
2:44.51 |
|
3 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
39.11 |
1:20.93 |
2:04.94 |
|
2:48.42 |
|
4 |
Hannah Bondeson |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
39.05 |
1:22.96 |
2:08.58 |
|
2:52.94 |
|
5 |
Nora Björklund |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
42.39 |
1:27.45 |
2:12.84 |
|
2:57.71 |
|
6 |
Agnes Torén |
2003 |
Anderstorps Simsällskap |
|
44.40 |
1:33.37 |
2:23.32 |
|
3:06.73 |
|
7 |
Elin Jämtin |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
44.54 |
1:34.18 |
2:26.51 |
|
3:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Svensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
37.36 |
1:17.93 |
1:58.57 |
|
2:38.08 |
|
2 |
Leia Karlsson |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
|
36.92 |
1:17.84 |
1:59.55 |
|
2:40.44 |
|
3 |
Wilma Åstrand |
2002 |
Alvesta Simsällskap |
|
42.80 |
1:31.05 |
2:20.57 |
|
3:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Ljungcrantz |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
37.66 |
1:20.14 |
2:02.07 |
|
2:41.26 |
|
2 |
Ella Wranå |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
37.90 |
1:18.90 |
2:00.65 |
|
2:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Rosenius |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
34.85 |
1:12.46 |
1:50.94 |
|
2:29.47 |
|
- |
Julia Åstrand |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
09:57 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
10:14 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 17, 100m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Mild |
1997 |
Anderstorps Simsällskap |
|
27.71 |
|
|
|
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
10:14 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
11:08 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Cronqvist |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
1:24.58 |
2:53.98 |
4:21.57 |
|
5:42.56 |
|
2 |
Louise Strand |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
1:22.96 |
2:52.96 |
4:21.01 |
|
5:47.08 |
|
3 |
Nina Mirkhan |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:26.59 |
2:58.47 |
4:31.62 |
|
5:58.86 |
|
4 |
Mara Nichitelea |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:34.01 |
3:11.87 |
4:51.66 |
|
6:27.32 |
|
5 |
Emelie Jansson |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:36.02 |
3:19.48 |
5:04.85 |
|
6:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Winblad |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:12.21 |
2:30.31 |
3:48.65 |
|
5:03.98 |
|
2 |
Agnes Hildebrand Westerberg |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:19.92 |
2:48.42 |
4:17.57 |
|
5:43.59 |
|
3 |
Vanja Magnusson |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:21.07 |
2:51.18 |
4:20.79 |
|
5:47.53 |
|
4 |
Felicia Nyberg |
2004 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:20.71 |
2:50.56 |
4:20.55 |
|
5:47.73 |
|
5 |
Alva Tvingsjö |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:22.57 |
2:52.56 |
4:22.29 |
|
5:48.04 |
|
6 |
Zandra Hultqvist |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:23.47 |
2:54.93 |
4:27.75 |
|
5:57.81 |
|
7 |
Molly Bäckström |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:32.95 |
3:13.54 |
4:53.78 |
|
6:26.51 |
|
8 |
Agnes Sjö |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:33.26 |
3:19.46 |
5:05.62 |
|
6:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilda Arthursson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:14.81 |
2:38.34 |
4:04.08 |
|
5:26.91 |
|
2 |
Nora Björklund |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:18.22 |
2:42.76 |
4:06.86 |
|
5:27.83 |
|
3 |
Alva Wardrum |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:18.52 |
2:42.95 |
4:07.98 |
|
5:30.06 |
|
4 |
Kajsa Månsson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:22.40 |
2:52.43 |
4:20.07 |
|
5:44.15 |
|
5 |
Aimée Estrada Hermansson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:20.77 |
2:49.73 |
4:20.51 |
|
5:46.94 |
|
6 |
Hannah Bondeson |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:19.18 |
2:49.98 |
4:21.85 |
|
5:52.46 |
|
7 |
Ebba Håkansson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:29.92 |
3:07.87 |
4:45.97 |
|
6:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Simander |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:05.55 |
2:17.64 |
3:30.90 |
|
4:43.37 |
|
2 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:14.18 |
2:35.31 |
3:57.81 |
|
5:19.47 |
|
3 |
Astrid Nyblom |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:18.18 |
2:45.02 |
4:13.12 |
|
5:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilde Wolfgang |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:12.97 |
2:32.39 |
3:53.67 |
|
5:14.91 |
|
2 |
Lisa Andersson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:19.14 |
2:42.76 |
4:05.84 |
|
5:26.82 |
|
3 |
Trulsa Holm |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:15.94 |
2:41.64 |
4:07.87 |
|
5:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Åstrand |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
1:11.36 |
2:27.49 |
3:45.23 |
|
5:01.70 |
|
2 |
Emma Caufield |
2000 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:14.49 |
2:35.52 |
3:59.30 |
|
5:18.58 |
|
- |
Anna Hofer |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:08 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
11:36 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fabian Lagström |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:20.16 |
2:45.50 |
4:11.21 |
5:40.39 |
21:54.72 |
|
|
|
|
|
|
7:07.13 |
8:36.08 |
10:06.35 |
11:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
13:08.19 |
14:37.91 |
16:07.51 |
17:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
19:06.96 |
20:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Strand |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:09.32 |
2:23.55 |
3:37.01 |
4:49.70 |
18:12.70 |
|
|
|
|
|
|
6:02.58 |
7:15.53 |
8:27.76 |
9:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
10:52.55 |
12:06.75 |
13:20.18 |
14:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.07 |
17:00.60 |
|
|
|
|
2 |
Viktor Henrysson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:07.83 |
2:22.58 |
3:36.52 |
4:49.77 |
18:30.27 |
|
|
|
|
|
|
6:02.43 |
7:15.33 |
8:28.15 |
9:42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
10:56.43 |
12:12.03 |
13:26.28 |
14:42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
15:57.62 |
17:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:13.21 |
2:34.44 |
3:56.32 |
5:18.03 |
20:04.57 |
|
|
|
|
|
|
6:39.28 |
7:59.72 |
9:20.77 |
10:42.63 |
|
|
|
|
|
|
|
12:04.00 |
13:24.39 |
14:45.00 |
16:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
17:25.43 |
18:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Nilsson |
2001 |
Älmhults Simsällskap |
|
1:13.06 |
2:33.04 |
3:55.03 |
5:17.42 |
20:33.04 |
|
|
|
|
|
|
6:39.12 |
8:01.44 |
9:23.74 |
10:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
12:09.92 |
13:34.66 |
15:00.06 |
16:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
17:50.20 |
19:14.10 |
|
|
|
|
2 |
Anton Hjelmberg |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
1:22.45 |
2:50.40 |
4:18.24 |
5:47.80 |
22:31.79 |
|
|
|
|
|
|
7:17.12 |
8:47.58 |
10:17.65 |
11:49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
13:23.18 |
14:57.14 |
16:30.58 |
18:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
19:35.97 |
21:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Franzén |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
1:03.06 |
2:11.42 |
3:20.55 |
4:30.35 |
17:21.30 |
|
|
|
|
|
|
5:41.12 |
6:51.74 |
8:02.22 |
9:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
10:22.81 |
11:33.79 |
12:43.84 |
13:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
15:04.42 |
16:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:36 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
15:10 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siri Lindén |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
35.89 |
|
|
|
1:19.74 |
|
2 |
Louise Strand |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
37.94 |
|
|
|
1:21.26 |
|
3 |
Ella Harrysson |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
52.58 |
|
|
|
1:57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Ljungcrantz |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
33.79 |
|
|
|
1:12.77 |
|
2 |
Tilda Nordén |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
36.17 |
|
|
|
1:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sandra Lange |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
31.18 |
|
|
|
1:07.05 |
|
2 |
Ebba Bergström |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
33.40 |
|
|
|
1:11.30 |
|
3 |
Anna Hofer |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
38.93 |
|
|
|
1:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
15:10 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
15:23 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 21, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 21, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 21, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 21, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 21, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 21, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Mild |
1997 |
Anderstorps Simsällskap |
|
31.34 |
|
|
|
1:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
15:23 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
15:42 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Winblad |
2004 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:19.08 |
2:43.55 |
4:14.60 |
|
5:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:20.99 |
2:51.18 |
4:35.06 |
|
5:54.21 |
|
2 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:20.23 |
2:49.99 |
4:36.31 |
|
5:57.65 |
|
3 |
Thea Lindman |
2003 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
1:30.44 |
3:02.33 |
4:45.42 |
|
6:14.06 |
|
4 |
Nora Björklund |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:34.83 |
3:06.64 |
4:56.65 |
|
6:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Fröstberg |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
|
1:28.62 |
3:06.03 |
4:52.10 |
|
6:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Rosenius |
2000 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:14.08 |
2:37.38 |
4:09.50 |
|
5:24.14 |
|
- |
Julia Åstrand |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
15:42 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
16:10 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vincent Nyberg |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
|
45.92 |
1:37.94 |
2:38.36 |
|
3:20.59 |
|
2 |
Mattias Jönsson |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
49.06 |
1:40.94 |
2:37.71 |
|
3:21.21 |
|
3 |
Ludvig Hjelmberg |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
49.56 |
1:40.07 |
2:42.31 |
|
3:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Auer |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
29.71 |
1:07.24 |
1:51.52 |
|
2:23.95 |
|
2 |
William Svensson |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
33.15 |
1:14.59 |
2:01.08 |
|
2:36.65 |
|
3 |
Philip Turkowitch |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
35.32 |
1:16.92 |
2:07.68 |
|
2:45.99 |
|
4 |
Ludvig Hallum |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
37.49 |
1:20.90 |
2:11.64 |
|
2:47.35 |
|
5 |
Alvin Eriksson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
37.91 |
1:21.93 |
2:13.24 |
|
2:49.84 |
|
6 |
Rasmus Svensson |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
43.39 |
1:31.45 |
2:20.12 |
|
3:03.08 |
|
7 |
Albin Mägiste |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
47.68 |
1:40.10 |
2:34.61 |
|
3:18.81 |
|
8 |
Pontus Fransson |
2003 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
44.94 |
1:36.91 |
2:34.02 |
|
3:20.41 |
|
9 |
Erik Hjelmberg |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
50.43 |
1:41.08 |
2:44.16 |
|
3:27.85 |
|
- |
Jonathan Thelin |
2003 |
Värnamo Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Axandersson |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
32.12 |
1:12.17 |
1:56.18 |
|
2:30.13 |
|
2 |
Marcus Barkrot |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
30.76 |
1:14.54 |
2:01.72 |
|
2:34.52 |
|
3 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
35.86 |
1:19.49 |
2:02.42 |
|
2:39.31 |
|
4 |
Mats Gadajev |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
34.22 |
1:18.79 |
2:08.73 |
|
2:47.58 |
|
5 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
33.39 |
1:13.96 |
2:08.72 |
|
2:47.85 |
|
6 |
Erik Wiloboken |
2002 |
Älmhults Simsällskap |
|
41.79 |
1:24.29 |
2:16.07 |
|
2:55.57 |
|
7 |
Dennis Micin |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
36.64 |
1:22.89 |
2:19.84 |
|
3:02.22 |
|
8 |
Daniel Shebalin |
2002 |
Älmhults Simsällskap |
|
43.52 |
1:37.07 |
2:35.28 |
|
3:20.16 |
|
9 |
Albin Malmberg |
2002 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
50.28 |
1:45.32 |
2:46.70 |
|
3:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joakim Månsson |
2001 |
Älmhults Simsällskap |
|
31.33 |
1:12.81 |
1:58.18 |
|
2:33.92 |
|
2 |
Anti Kähr |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
33.31 |
1:14.66 |
2:01.51 |
|
2:37.63 |
|
3 |
Arvid Johansson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
32.80 |
1:15.22 |
2:00.30 |
|
2:41.22 |
|
4 |
Bilal Gadajev |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
34.49 |
1:17.61 |
2:06.91 |
|
2:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
30.32 |
1:07.23 |
1:50.98 |
|
2:23.30 |
|
- |
Gustav Franzén |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Mild |
1997 |
Anderstorps Simsällskap |
|
29.95 |
1:03.86 |
1:42.21 |
|
2:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:10 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
16:49 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leia Karlsson |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
|
40.89 |
|
|
|
1:25.07 |
|
2 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
41.50 |
|
|
|
1:27.80 |
|
3 |
Wilma Åstrand |
2002 |
Alvesta Simsällskap |
|
43.48 |
|
|
|
1:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilde Wolfgang |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
36.76 |
|
|
|
1:18.63 |
|
2 |
Lisa Andersson |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
38.28 |
|
|
|
1:22.44 |
|
3 |
Tilda Nordén |
2001 |
Kalmar Simsällskap |
|
41.73 |
|
|
|
1:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Åstrand |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
39.45 |
|
|
|
1:23.45 |
|
2 |
Anna Hofer |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
40.15 |
|
|
|
1:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:49 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
17:10 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Mattsson |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
48.44 |
1:44.43 |
2:40.74 |
|
3:35.43 |
|
2 |
Mattias Jönsson |
2006 |
Växjö Simsällskap |
|
49.82 |
1:47.10 |
2:43.44 |
|
3:38.77 |
|
3 |
Tony Kerman |
2005 |
Anderstorps Simsällskap |
|
50.45 |
1:49.19 |
2:49.20 |
|
3:53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Löfgren |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
37.22 |
1:19.40 |
2:02.58 |
|
2:45.74 |
|
2 |
Viktor Henrysson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
37.92 |
1:22.26 |
2:08.34 |
|
2:53.73 |
|
3 |
William Svensson |
2003 |
Karlskrona Simsällskap |
|
41.28 |
1:27.41 |
2:14.65 |
|
3:00.27 |
|
4 |
Victor Löndal |
2003 |
Markaryds Simsällskap |
|
40.02 |
1:27.45 |
2:16.05 |
|
3:02.92 |
|
5 |
Rasmus Svensson |
2003 |
Kalmar Simsällskap |
|
44.10 |
1:33.38 |
2:23.86 |
|
3:12.17 |
|
6 |
Pontus Fransson |
2003 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
49.44 |
1:47.15 |
2:48.04 |
|
3:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Stensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
33.56 |
1:10.86 |
1:48.40 |
|
2:26.38 |
|
2 |
Oskar Axandersson |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
34.23 |
1:15.40 |
1:57.54 |
|
2:39.89 |
|
3 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
37.81 |
1:20.76 |
2:04.61 |
|
2:47.72 |
|
4 |
Albin Malmberg |
2002 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
52.63 |
1:53.63 |
2:55.25 |
|
3:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Kerman |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
34.76 |
1:14.66 |
1:56.92 |
|
2:39.45 |
|
2 |
Bilal Gadajev |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
40.63 |
1:27.78 |
2:16.22 |
|
3:05.04 |
|
- |
Anton Hjelmberg |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hong |
2000 |
Kalmar Simsällskap |
|
35.79 |
1:17.31 |
2:00.81 |
|
2:41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
17:10 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & 2 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Växjö |
|
Utskriftstid |
18:00 |
|
|
Arrangör |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Strand |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
1:22.30 |
2:50.70 |
4:21.56 |
5:50.94 |
11:37.05 |
|
|
|
|
|
|
7:20.29 |
8:49.98 |
10:16.85 |
|
|
|
2 |
Elin Cronqvist |
2005 |
Växjö Simsällskap |
|
1:24.81 |
2:56.91 |
4:27.40 |
5:57.44 |
11:37.26 |
|
|
|
|
|
|
7:25.47 |
8:52.66 |
10:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liv Elgaard Fonnesbech |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:11.61 |
2:31.08 |
3:50.65 |
5:10.00 |
10:20.67 |
|
|
|
|
|
|
6:29.00 |
7:47.75 |
9:04.23 |
|
|
|
2 |
Agnes Hildebrand Westerberg |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:21.96 |
2:53.16 |
4:24.14 |
5:55.18 |
11:52.58 |
|
|
|
|
|
|
7:25.98 |
8:56.88 |
10:27.14 |
|
|
|
3 |
Vanja Magnusson |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:22.75 |
2:53.47 |
4:25.48 |
5:57.07 |
12:00.11 |
|
|
|
|
|
|
7:29.63 |
9:00.65 |
10:30.73 |
|
|
|
4 |
Zandra Hultqvist |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:27.65 |
3:03.81 |
4:40.92 |
6:17.04 |
12:38.76 |
|
|
|
|
|
|
7:55.09 |
9:32.28 |
11:08.64 |
|
|
|
5 |
Siri Wibert |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:28.05 |
3:08.10 |
4:47.20 |
6:24.75 |
12:49.15 |
|
|
|
|
|
|
8:03.29 |
9:40.24 |
11:17.99 |
|
|
|
6 |
Molly Bäckström |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:31.73 |
3:12.06 |
4:53.33 |
6:35.63 |
13:17.07 |
|
|
|
|
|
|
8:17.46 |
9:59.49 |
11:40.30 |
|
|
|
7 |
Alice Hässlebro |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
1:38.12 |
3:30.07 |
5:22.56 |
7:12.78 |
14:19.23 |
|
|
|
|
|
|
9:00.82 |
10:49.85 |
12:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilda Arthursson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:18.09 |
2:41.49 |
4:05.68 |
5:29.59 |
10:59.15 |
|
|
|
|
|
|
6:52.92 |
8:16.40 |
9:40.31 |
|
|
|
2 |
Alva Wardrum |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:18.77 |
2:46.72 |
4:15.88 |
5:43.32 |
11:22.69 |
|
|
|
|
|
|
7:10.47 |
8:37.17 |
10:00.53 |
|
|
|
3 |
Nora Björklund |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:24.53 |
2:52.80 |
4:20.75 |
5:47.03 |
11:28.15 |
|
|
|
|
|
|
7:13.57 |
8:39.09 |
10:02.31 |
|
|
|
4 |
Aimée Estrada Hermansson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:19.84 |
2:46.06 |
4:15.38 |
5:45.01 |
11:39.25 |
|
|
|
|
|
|
7:15.33 |
8:44.83 |
10:15.58 |
|
|
|
5 |
Kajsa Månsson |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
1:25.86 |
2:58.95 |
4:30.80 |
6:02.61 |
12:02.02 |
|
|
|
|
|
|
7:34.97 |
9:06.87 |
10:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Rosenius |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:07.68 |
2:19.96 |
3:32.80 |
4:45.64 |
9:34.54 |
|
|
|
|
|
|
5:59.07 |
7:12.23 |
8:26.01 |
|
|
|
2 |
Ella Simander |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:07.57 |
2:20.17 |
3:33.35 |
4:46.47 |
9:34.73 |
|
|
|
|
|
|
5:58.91 |
7:12.65 |
8:26.17 |
|
|
|
3 |
Lovisa Svensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:08.99 |
2:25.59 |
3:43.28 |
5:01.79 |
10:10.99 |
|
|
|
|
|
|
6:19.57 |
7:37.55 |
8:55.62 |
|
|
|
4 |
Aurora Nilsson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:19.72 |
2:47.45 |
4:14.64 |
5:41.75 |
11:22.81 |
|
|
|
|
|
|
7:10.38 |
8:38.84 |
10:04.61 |
|
|
|
5 |
Astrid Nyblom |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:20.04 |
2:47.72 |
4:15.75 |
5:43.59 |
11:31.73 |
|
|
|
|
|
|
7:11.86 |
8:39.94 |
10:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trulsa Holm |
2001 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:20.80 |
2:49.40 |
4:17.81 |
5:46.69 |
11:36.38 |
|
|
|
|
|
|
7:16.06 |
8:44.85 |
10:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Caufield |
2000 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
1:16.22 |
2:40.02 |
4:04.49 |
5:28.93 |
10:53.32 |
|
|
|
|
|
|
6:52.56 |
8:12.92 |
9:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
18:00 |
|