Resultater for Medley Race
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 408 | 1:17.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.27 | |||||||||
2 | Asta Kristensen | 2004 | 219 | 43.58 | 1:35.72 | |||||
Albertslund IF | 1:35.54 | |||||||||
3 | Laura Buchmann | 2004 | 217 | 45.65 | 1:36.07 | |||||
Albertslund IF | 1:51.16 | |||||||||
4 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 214 | 48.73 | 1:36.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:36.81 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | 349 | 36.49 | 1:21.98 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.65 | |||||||||
2 | Thea Mikkelsen | 2005 | 310 | 40.06 | 1:25.31 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.55 | |||||||||
3 | Annika Køhn | 2005 | 302 | 41.13 | 1:26.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.50 | |||||||||
4 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 298 | 42.70 | 1:26.44 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.83 | |||||||||
5 | Anna Østerby | 2005 | 219 | 48.42 | 1:35.65 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.11 | |||||||||
6 | Emma Riis | 2005 | 190 | 47.29 | 1:40.34 | |||||
Albertslund IF | 1:45.80 | |||||||||
7 | Laura Kall | 2005 | 174 | 47.54 | 1:43.23 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:55.59 | |||||||||
8 | Sofie Riis | 2005 | 174 | 51.56 | 1:43.42 | |||||
Albertslund IF | 1:44.34 | |||||||||
9 | Freja Johanna Kepser | 2005 | 130 | 55.55 | 1:53.93 | |||||
Albertslund IF | 2:01.88 | |||||||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.08 | |||||||||
- | Katrine G. Kristensen | 2005 | DSQ | Ej samt. berør.v.br | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:47.02 | |||||||||
- | Line Pedersen | 2005 | DSQ | Asynk.ben v.65m. | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:05.98 | |||||||||
- | Safira Vestergaard | 2005 | DSQ | Ryg ikke afsl. v.50m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.45 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 278 | 41.61 | 1:28.46 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.64 | |||||||||
2 | Monika Dragieva | 2006 | 266 | 41.53 | 1:29.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.18 | |||||||||
3 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 261 | 43.70 | 1:30.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.06 | |||||||||
4 | Leonora M Postgaard | 2006 | 255 | 45.21 | 1:30.98 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.88 | |||||||||
5 | Alma Møller-Ern | 2006 | 253 | 41.37 | 1:31.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.75 | |||||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | 253 | 41.03 | 1:31.29 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.98 | |||||||||
7 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 205 | 44.24 | 1:37.91 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:44.35 | |||||||||
8 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 184 | 47.35 | 1:41.43 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.18 | |||||||||
9 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 183 | 48.71 | 1:41.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.87 | |||||||||
10 | Bianca Roos | 2006 | 182 | 47.98 | 1:41.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.54 | |||||||||
11 | Henriette Roos | 2006 | 180 | 47.23 | 1:42.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.80 | |||||||||
12 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | 178 | 46.59 | 1:42.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.45 | |||||||||
13 | Sarah Højlund | 2006 | 178 | 48.18 | 1:42.59 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:45.95 | |||||||||
14 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 177 | 47.38 | 1:42.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:46.86 | |||||||||
15 | Lykke Jørgensen | 2006 | 174 | 47.68 | 1:43.26 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:41.90 | |||||||||
16 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 170 | 48.18 | 1:44.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.73 | |||||||||
17 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 161 | 47.82 | 1:46.06 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:46.02 | |||||||||
18 | Johanna Rasmussen | 2006 | 160 | 50.29 | 1:46.32 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:46.94 | |||||||||
19 | Frederikke Syberg Glud | 2006 | 134 | 51.76 | 1:52.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:59.79 | |||||||||
20 | Frida Frost Dunker | 2006 | 127 | 54.85 | 1:54.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:55.08 | |||||||||
- | Maja Zastrojevic | 2006 | DSQ | Svøm på mave v.50 m. | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:51.04 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 283 | 40.23 | 1:27.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.67 | |||||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 226 | 41.69 | 1:34.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.96 | |||||||||
3 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 214 | 46.11 | 1:36.46 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.89 | |||||||||
4 | Anna Andersen | 2007 | 201 | 46.59 | 1:38.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:45.15 | |||||||||
5 | Lara Ghizzaui | 2007 | 189 | 48.59 | 1:40.51 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:40.60 | |||||||||
6 | Silvia Martinsen | 2007 | 173 | 48.31 | 1:43.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:45.63 | |||||||||
7 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 163 | 49.47 | 1:45.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.43 | |||||||||
8 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 160 | 46.88 | 1:46.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.01 | |||||||||
9 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 139 | 50.89 | 1:51.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 136 | 50.92 | 1:52.25 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:15.32 | |||||||||
11 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 129 | 50.16 | 1:54.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.27 | |||||||||
12 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 113 | 58.28 | 1:59.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nathalie Overgaard | 2007 | 109 | 1:01.22 | 2:00.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
14 | Siena Serizawa | 2008 | 92 | 1:03.95 | 2:07.85 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:50.74 | |||||||||
15 | Oline Ludvigsen | 2007 | 91 | 59.12 | 2:07.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.97 | |||||||||
16 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 89 | 1:03.30 | 2:08.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.96 | |||||||||
17 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 85 | 1:01.69 | 2:10.99 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:19.26 | |||||||||
- | Ella Kjærebye | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:12.59 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Lærke Blond | 2003 | 40.04 | 1:22.13 | EXTRA | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Hansen | 2003 | 334 | 34.74 | 1:13.11 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.43 | |||||||||
2 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 317 | 33.50 | 1:14.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.56 | |||||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 273 | 35.78 | 1:18.24 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.60 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | 273 | 36.11 | 1:18.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.76 | |||||||||
2 | Anton Skov Grell | 2004 | 235 | 38.85 | 1:22.16 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.42 | |||||||||
3 | Lauritz Johansen | 2004 | 218 | 37.32 | 1:24.32 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.70 | |||||||||
4 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 152 | 44.03 | 1:35.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:35.49 | |||||||||
5 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 102 | 50.02 | 1:48.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:51.97 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 276 | 35.97 | 1:17.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.10 | |||||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 259 | 37.17 | 1:19.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.82 | |||||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | 248 | 36.83 | 1:20.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.04 | |||||||||
4 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 235 | 39.73 | 1:22.19 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.38 | |||||||||
5 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 229 | 36.61 | 1:22.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.96 | |||||||||
6 | William Bendix Schmidt | 2005 | 223 | 36.40 | 1:23.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.89 | |||||||||
7 | William Bogø Andersen | 2005 | 220 | 39.29 | 1:23.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.33 | |||||||||
8 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 217 | 41.45 | 1:24.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.65 | |||||||||
9 | Emil Strandquist | 2005 | 183 | 42.94 | 1:29.38 | |||||
Albertslund IF | 1:32.72 | |||||||||
10 | Vincent Matras | 2005 | 164 | 42.81 | 1:32.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.76 | |||||||||
11 | Anders Junker | 2005 | 145 | 43.67 | 1:36.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.68 | |||||||||
12 | Anders Thøgersen | 2005 | 137 | 47.10 | 1:38.41 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:52.55 | |||||||||
13 | Oscar Hansson | 2005 | 132 | 44.67 | 1:39.63 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:54.73 | |||||||||
14 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 131 | 45.02 | 1:39.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.50 | |||||||||
15 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 127 | 46.41 | 1:40.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.07 | |||||||||
16 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 101 | 55.27 | 1:48.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.27 | |||||||||
- | Frederik Molin | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.37 | |||||||||
- | Teodor Roed Schøning | 2005 | DSQ | Rygcr.icr.del | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:35.41 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 269 | 36.09 | 1:18.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.77 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 237 | 38.91 | 1:21.92 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.77 | |||||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 188 | 42.58 | 1:28.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.14 | |||||||||
4 | Christian Moefelt | 2006 | 153 | 42.16 | 1:34.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.95 | |||||||||
5 | Toke Olsen | 2006 | 149 | 42.12 | 1:35.70 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:36.82 | |||||||||
6 | Linus Heinrichsen | 2006 | 147 | 43.75 | 1:35.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:37.41 | |||||||||
7 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 131 | 47.26 | 1:39.87 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Jægerskou | 2006 | 125 | 48.40 | 1:41.41 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:49.23 | |||||||||
9 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 124 | 48.52 | 1:41.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.12 | |||||||||
10 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 120 | 48.04 | 1:42.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:46.74 | |||||||||
11 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 117 | 48.69 | 1:43.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:42.04 | |||||||||
12 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 115 | 48.97 | 1:44.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.37 | |||||||||
13 | Oliver Luiten | 2006 | 114 | 48.59 | 1:44.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:48.32 | |||||||||
14 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | 112 | 48.25 | 1:45.17 | |||||
Albertslund IF | 1:51.55 | |||||||||
15 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 112 | 47.12 | 1:45.25 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:05.90 | |||||||||
16 | Tore Krogh | 2006 | 112 | 52.45 | 1:45.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.02 | |||||||||
17 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 107 | 1:46.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.78 | |||||||||
18 | Benjamin Salib | 2006 | 107 | 49.34 | 1:46.68 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 99 | 50.56 | 1:49.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:54.40 | |||||||||
20 | William Zeeberg Iversen | 2006 | 97 | 49.43 | 1:50.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.02 | |||||||||
21 | Rasmus Egholm | 2006 | 96 | 50.15 | 1:50.79 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:03.40 | |||||||||
22 | Oscar Serizawa | 2006 | 85 | 57.25 | 1:55.24 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:59.94 | |||||||||
23 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 84 | 51.53 | 1:55.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | 81 | 50.65 | 1:56.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.92 | |||||||||
25 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | 80 | 59.49 | 1:57.43 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:13.30 | |||||||||
- | Anton Serizawa | 2006 | DSQ | Asynk ben | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:58.52 | |||||||||
- | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | DSQ | Ryg ej afslut.ryg | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:58.75 | |||||||||
- | Isak Ravn Øland | 2006 | DSQ | 1 hånd i v.75m. | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Marinus Leisvig | 2007 | DSQ | Flere fly.b.v.50m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:58.23 | |||||||||
- | William Brix Søhoel | 2006 | DSQ | 3 arm u.vand | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.56 | |||||||||
- | Xander Ravn Grønholt | 2006 | DSQ | 1.hånd ivend | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:52.68 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Mathias Simoni | 2002 | 36.55 | 1:22.80 | EXTRA | |||||
Albertslund IF | 1:19.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 300 | 37.55 | 1:22.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.23 | |||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | 340 | 36.35 | 1:18.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.31 | |||||||||
2 | Thea Mikkelsen | 2005 | 235 | 42.19 | 1:29.13 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 215 | 42.53 | 1:31.89 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.95 | |||||||||
4 | Annika Køhn | 2005 | 170 | 44.97 | 1:39.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:50.43 | |||||||||
5 | Anna Østerby | 2005 | 138 | 47.59 | 1:46.46 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Kall | 2005 | 129 | 49.69 | 1:48.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Safira Vestergaard | 2005 | 113 | 51.33 | 1:53.74 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Riis | 2005 | 112 | 52.90 | 1:53.97 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
9 | Line Pedersen | 2005 | 110 | 50.76 | 1:54.79 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.85 | |||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Møller-Ern | 2006 | 222 | 40.60 | 1:30.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.55 | |||||||||
2 | Monika Dragieva | 2006 | 178 | 45.36 | 1:37.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.69 | |||||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 173 | 45.35 | 1:38.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | 160 | 45.57 | 1:41.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.37 | |||||||||
5 | Leonora M Postgaard | 2006 | 145 | 48.59 | 1:44.75 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:45.92 | |||||||||
6 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 136 | 46.66 | 1:46.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.36 | |||||||||
7 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 133 | 47.19 | 1:47.60 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:48.99 | |||||||||
8 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | 131 | 49.58 | 1:48.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.20 | |||||||||
9 | Lykke Jørgensen | 2006 | 120 | 50.12 | 1:51.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Sarah Højlund | 2006 | 103 | 55.58 | 1:57.14 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.27 | |||||||||
11 | Maja Zastrojevic | 2006 | 92 | 55.43 | 2:01.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:30.00 | |||||||||
12 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 86 | 50.31 | 2:04.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.23 | |||||||||
13 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 82 | 57.34 | 2:06.56 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:02.12 | |||||||||
14 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 81 | 56.43 | 2:07.17 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Bianca Roos | 2006 | 76 | 55.93 | 2:09.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.42 | |||||||||
16 | Johanna Rasmussen | 2006 | 69 | 1:00.46 | 2:14.12 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:04.77 | |||||||||
- | Henriette Roos | 2006 | DSQ | Asynk.arm.v.15m. | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.88 | |||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 226 | 42.12 | 1:30.36 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Lara Ghizzaui | 2007 | 127 | 50.77 | 1:49.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 123 | 46.57 | 1:50.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 103 | 54.28 | 1:57.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.01 | |||||||||
5 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 79 | 55.83 | 2:08.22 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 61 | 58.18 | 2:19.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nathalie Overgaard | 2007 | 57 | 1:03.53 | 2:22.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 53 | 1:08.18 | 2:26.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oline Ludvigsen | 2007 | 52 | 1:07.60 | 2:27.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Silja Mortensen | 2003 | 53.87 | 2:14.97 | EXTRA | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Lærke Blond | 2003 | DSQ | Ej samt.berør.v.75m. | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 304 | 32.56 | 1:12.04 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.11 | |||||||||
2 | Mikkel Hansen | 2003 | 267 | 35.23 | 1:15.23 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.09 | |||||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 235 | 35.59 | 1:18.52 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.03 | |||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Skov Grell | 2004 | 217 | 38.10 | 1:20.56 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.60 | |||||||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | 190 | 39.13 | 1:24.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.58 | |||||||||
3 | Lauritz Johansen | 2004 | 171 | 38.32 | 1:27.19 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:43.48 | |||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 252 | 34.83 | 1:16.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.54 | |||||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | 232 | 36.68 | 1:18.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.78 | |||||||||
3 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 214 | 37.25 | 1:20.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.98 | |||||||||
4 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 173 | 40.36 | 1:26.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.90 | |||||||||
5 | William Bendix Schmidt | 2005 | 161 | 40.23 | 1:28.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.49 | |||||||||
6 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 157 | 39.80 | 1:29.83 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.74 | |||||||||
7 | Vincent Matras | 2005 | 146 | 41.93 | 1:32.03 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.33 | |||||||||
8 | William Bogø Andersen | 2005 | 131 | 42.50 | 1:35.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.32 | |||||||||
9 | Emil Strandquist | 2005 | 108 | 44.87 | 1:41.55 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
10 | Oscar Hansson | 2005 | 99 | 47.39 | 1:44.59 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:45.74 | |||||||||
11 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 96 | 48.16 | 1:45.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
12 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 87 | 45.58 | 1:49.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Junker | 2005 | 83 | 49.71 | 1:50.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.98 | |||||||||
14 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 66 | 54.15 | 1:59.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.14 | |||||||||
15 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 46 | 1:01.04 | 2:15.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.38 | |||||||||
- | Frederik Molin | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Thøgersen | 2005 | DSQ | Asynk.arme v.90 m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 237 | 36.74 | 1:18.32 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.83 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 221 | 37.26 | 1:20.13 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.29 | |||||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 125 | 44.82 | 1:36.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Toke Olsen | 2006 | 114 | 46.27 | 1:39.76 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:47.19 | |||||||||
5 | Christian Moefelt | 2006 | 95 | 47.77 | 1:45.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.82 | |||||||||
6 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 82 | 51.08 | 1:51.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 82 | 49.99 | 1:51.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
8 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 76 | 52.12 | 1:54.04 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 71 | 54.46 | 1:56.63 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 70 | 53.76 | 1:57.12 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:59.58 | |||||||||
11 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 65 | 53.85 | 2:00.19 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.00 | |||||||||
12 | Tore Krogh | 2006 | 60 | 54.04 | 2:03.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | 53 | 58.56 | 2:08.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
14 | William Brix Søhoel | 2006 | 53 | 56.23 | 2:09.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
15 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 49 | 57.06 | 2:12.48 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rasmus Egholm | 2006 | 47 | 1:00.63 | 2:14.20 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 44 | 1:00.34 | 2:16.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
18 | Isak Ravn Øland | 2006 | 29 | 1:07.84 | 2:36.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Jægerskou | 2006 | DSQ | Ej samt.berør v.75m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:08.89 | |||||||||
- | William Zeeberg Iversen | 2006 | DSQ | Ej samt.berør. | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Mathias Simoni | 2002 | 34.58 | 1:22.62 | EXTRA | |||||
Albertslund IF | 1:14.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 315 | 40.37 | 1:21.13 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.97 | |||||||||
2 | Asta Kristensen | 2004 | 235 | 44.15 | 1:29.40 | |||||
Albertslund IF | 1:36.25 | |||||||||
3 | Laura Buchmann | 2004 | 149 | 51.63 | 1:44.10 | |||||
Albertslund IF | 1:51.34 | |||||||||
4 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 103 | 58.37 | 1:57.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:44.05 | |||||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | 325 | 38.83 | 1:20.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.45 | |||||||||
2 | Thea Mikkelsen | 2005 | 239 | 44.24 | 1:28.99 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.54 | |||||||||
3 | Annika Køhn | 2005 | 225 | 44.06 | 1:30.71 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.34 | |||||||||
4 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 218 | 45.42 | 1:31.73 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.99 | |||||||||
5 | Laura Kall | 2005 | 166 | 49.53 | 1:40.36 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.06 | |||||||||
6 | Safira Vestergaard | 2005 | 154 | 50.54 | 1:42.90 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:44.66 | |||||||||
7 | Anna Østerby | 2005 | 146 | 1:44.69 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:52.24 | |||||||||
8 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 140 | 51.11 | 1:46.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Riis | 2005 | 136 | 53.55 | 1:47.31 | |||||
Albertslund IF | 1:52.13 | |||||||||
10 | Freja Johanna Kepser | 2005 | 110 | 58.87 | 1:55.04 | |||||
Albertslund IF | 1:55.18 | |||||||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.13 | |||||||||
- | Line Pedersen | 2005 | DSQ | Svøm.på mave v.75m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:46.85 | |||||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kamma Rasmussen | 2006 | 227 | 44.92 | 1:30.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.28 | |||||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 224 | 44.78 | 1:30.93 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.81 | |||||||||
3 | Monika Dragieva | 2006 | 213 | 44.92 | 1:32.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.56 | |||||||||
4 | Alma Møller-Ern | 2006 | 196 | 46.16 | 1:34.99 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.01 | |||||||||
5 | Leonora M Postgaard | 2006 | 182 | 48.15 | 1:37.32 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:46.10 | |||||||||
6 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 178 | 48.74 | 1:38.03 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.61 | |||||||||
7 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 177 | 50.04 | 1:38.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.82 | |||||||||
8 | Bianca Roos | 2006 | 170 | 49.16 | 1:39.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.82 | |||||||||
9 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | 162 | 50.30 | 1:41.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.40 | |||||||||
10 | Henriette Roos | 2006 | 154 | 50.86 | 1:42.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.66 | |||||||||
11 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 154 | 1:43.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.07 | |||||||||
12 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 151 | 49.57 | 1:43.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.57 | |||||||||
13 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 146 | 48.22 | 1:44.84 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:57.03 | |||||||||
14 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 146 | 49.80 | 1:44.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.39 | |||||||||
15 | Lykke Jørgensen | 2006 | 144 | 52.72 | 1:45.34 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:41.67 | |||||||||
16 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 138 | 53.96 | 1:46.64 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:54.87 | |||||||||
17 | Johanna Rasmussen | 2006 | 133 | 53.60 | 1:48.16 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:52.89 | |||||||||
18 | Frida Frost Dunker | 2006 | 130 | 53.77 | 1:48.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:44.25 | |||||||||
19 | Sarah Højlund | 2006 | 121 | 1:51.57 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:49.08 | |||||||||
20 | Frederikke Syberg Glud | 2006 | 118 | 54.27 | 1:52.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maja Zastrojevic | 2006 | 117 | 55.45 | 1:52.87 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:56.11 | |||||||||
- | Mathilde Ladegaard | 2006 | DSQ | Svøm på mave v.75m | ||||||
Albertslund IF | 1:59.40 | |||||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Malerfirmaet Barsdal |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 236 | 43.59 | 1:29.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.35 | |||||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 209 | 44.64 | 1:32.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.07 | |||||||||
3 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 192 | 46.56 | 1:35.69 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.54 | |||||||||
4 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 145 | 51.94 | 1:45.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.01 | |||||||||
5 | Lara Ghizzaui | 2007 | 133 | 52.93 | 1:48.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.07 | |||||||||
6 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 131 | 54.02 | 1:48.64 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:54.48 | |||||||||
7 | Silvia Martinsen | 2007 | 129 | 52.67 | 1:49.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:53.10 | |||||||||
8 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 126 | 53.88 | 1:50.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ea Lund | 2007 | 123 | 54.17 | 1:50.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 123 | 53.85 | 1:50.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.40 | |||||||||
11 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 104 | 57.52 | 1:57.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.90 | |||||||||
12 | Mathilde Johansen | 2007 | 92 | 57.05 | 2:01.93 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Smilla Hansson | 2008 | 78 | 1:00.86 | 2:09.17 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oline Ludvigsen | 2007 | 77 | 2:09.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.39 | |||||||||
15 | Siena Serizawa | 2008 | 77 | 1:05.39 | 2:09.47 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 64 | 1:07.81 | 2:17.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.11 | |||||||||
17 | Nathalie Overgaard | 2007 | 59 | 1:10.46 | 2:21.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
18 | Astrid Østerby | 2007 | 54 | 1:10.90 | 2:25.27 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:49.87 | |||||||||
- | Anna Andersen | 2007 | DSQ | Svøm på mave v.50m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.95 | |||||||||
- | Marie Strandquist | 2007 | DSQ | Ej forts. bv.v.75m. | ||||||
Albertslund IF | 1:46.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Restaurant Krabben |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Hansen | 2003 | 289 | 36.63 | 1:13.97 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.41 | |||||||||
2 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 236 | 38.05 | 1:19.09 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.60 | |||||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 235 | 38.74 | 1:19.26 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.67 | |||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Restaurant Krabben |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | 203 | 40.36 | 1:23.16 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.13 | |||||||||
2 | Anton Skov Grell | 2004 | 194 | 42.34 | 1:24.50 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.70 | |||||||||
3 | Lauritz Johansen | 2004 | 178 | 41.67 | 1:26.99 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.65 | |||||||||
4 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 122 | 1:38.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:44.83 | |||||||||
- | Gustav Hillestrøm | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev.v.50. | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:43.82 | |||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Restaurant Krabben |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 245 | 38.67 | 1:18.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.48 | |||||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | 230 | 39.04 | 1:19.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.73 | |||||||||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | 226 | 38.50 | 1:20.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.77 | |||||||||
4 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 224 | 39.22 | 1:20.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.03 | |||||||||
5 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 204 | 40.33 | 1:23.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.36 | |||||||||
6 | Vincent Matras | 2005 | 189 | 42.26 | 1:25.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.52 | |||||||||
7 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 183 | 42.48 | 1:26.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.80 | |||||||||
8 | William Bogø Andersen | 2005 | 180 | 42.23 | 1:26.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.17 | |||||||||
9 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 163 | 44.02 | 1:29.42 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.39 | |||||||||
10 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 155 | 44.68 | 1:30.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.83 | |||||||||
11 | Anders Junker | 2005 | 139 | 46.80 | 1:34.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.19 | |||||||||
12 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 118 | 49.18 | 1:39.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.52 | |||||||||
13 | Anders Thøgersen | 2005 | 103 | 1:44.19 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:47.64 | |||||||||
14 | Oscar Hansson | 2005 | 103 | 49.98 | 1:44.21 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:42.11 | |||||||||
15 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 96 | 50.73 | 1:46.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.83 | |||||||||
16 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 81 | 57.02 | 1:52.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.36 | |||||||||
- | Frederik Molin | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.29 | |||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Restaurant Krabben |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 270 | 37.43 | 1:15.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.01 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 208 | 40.09 | 1:22.56 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.48 | |||||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 154 | 45.72 | 1:31.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.19 | |||||||||
4 | Christian Moefelt | 2006 | 129 | 47.95 | 1:36.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
5 | Linus Heinrichsen | 2006 | 129 | 47.53 | 1:36.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:37.65 | |||||||||
6 | Toke Olsen | 2006 | 124 | 47.40 | 1:38.12 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.56 | |||||||||
7 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 116 | 49.78 | 1:40.08 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:39.53 | |||||||||
8 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | 108 | 50.07 | 1:42.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.41 | |||||||||
9 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 106 | 1:43.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.58 | |||||||||
10 | Marinus Leisvig | 2007 | 106 | 50.55 | 1:43.35 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:45.71 | |||||||||
11 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | 105 | 50.28 | 1:43.66 | |||||
Albertslund IF | 1:45.46 | |||||||||
12 | Rasmus Egholm | 2006 | 101 | 50.31 | 1:44.88 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:47.06 | |||||||||
13 | Oliver Luiten | 2006 | 97 | 52.40 | 1:46.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 96 | 53.96 | 1:46.72 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:50.15 | |||||||||
15 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 96 | 53.86 | 1:46.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.08 | |||||||||
16 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 94 | 52.61 | 1:47.31 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:58.28 | |||||||||
17 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 91 | 51.23 | 1:48.66 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:10.84 | |||||||||
18 | William Zeeberg Iversen | 2006 | 89 | 53.14 | 1:49.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.71 | |||||||||
19 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 87 | 55.08 | 1:50.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:47.85 | |||||||||
20 | Benjamin Salib | 2006 | 80 | 55.78 | 1:53.54 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | 77 | 56.46 | 1:54.55 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:09.80 | |||||||||
22 | Oscar Serizawa | 2006 | 76 | 56.53 | 1:55.07 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
23 | William Brix Søhoel | 2006 | 76 | 57.26 | 1:55.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.76 | |||||||||
24 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 76 | 56.77 | 1:55.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:01.42 | |||||||||
25 | Anton Serizawa | 2006 | 73 | 58.37 | 1:56.62 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:01.40 | |||||||||
26 | Tore Krogh | 2006 | 68 | 57.36 | 1:59.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
27 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 66 | 57.44 | 2:00.84 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kasper Jægerskou | 2006 | 62 | 58.80 | 2:03.09 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:06.00 | |||||||||
- | Oscar Vaabengaard | 2007 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Oxenbøll | 2006 | DSQ | Ej berør.v.75m. | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | DSQ | Ej fortsat bev.v.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:39.71 | |||||||||
- | Isak Ravn Øland | 2006 | DSQ | På mave v.75m. | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Jens Krogh Hermansen | 2006 | DSQ | Ej fortsat bev.v.50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.03 | |||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Restaurant Krabben |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Mathias Simoni | 2002 | 37.62 | 1:17.04 | EXTRA | |||||
Albertslund IF | 1:11.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Restaurant Krabben |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 341 | 42.73 | 1:29.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.89 | |||||||||
2 | Laura Buchmann | 2004 | 245 | 47.35 | 1:40.09 | |||||
Albertslund IF | 1:41.71 | |||||||||
3 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 197 | 50.55 | 1:47.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:53.70 | |||||||||
4 | Asta Kristensen | 2004 | 135 | 59.81 | 2:01.94 | |||||
Albertslund IF | 2:01.96 | |||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Restaurant Krabben |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 285 | 44.77 | 1:35.27 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:31.77 | |||||||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | 237 | 48.08 | 1:41.23 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:38.93 | |||||||||
3 | Anna Østerby | 2005 | 220 | 49.78 | 1:43.84 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.29 | |||||||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | 218 | 50.13 | 1:44.14 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:58.61 | |||||||||
5 | Annika Køhn | 2005 | 212 | 50.48 | 1:45.12 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:45.91 | |||||||||
6 | Safira Vestergaard | 2005 | 191 | 52.22 | 1:48.79 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:50.04 | |||||||||
7 | Sofie Riis | 2005 | 178 | 52.79 | 1:51.33 | |||||
Albertslund IF | 1:52.43 | |||||||||
8 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 137 | 56.95 | 2:01.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:59.65 | |||||||||
9 | Laura Kall | 2005 | 112 | 1:02.03 | 2:09.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:17.29 | |||||||||
10 | Line Pedersen | 2005 | 112 | 1:02.07 | 2:09.92 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:10.43 | |||||||||
11 | Freja Johanna Kepser | 2005 | 105 | 1:05.76 | 2:12.77 | |||||
Albertslund IF | 2:11.10 | |||||||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.10 | |||||||||
- | Emma Riis | 2005 | DSQ | Ej samt.berør.v.50 m | ||||||
Albertslund IF | 2:09.59 | |||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Sponsor: Restaurant Krabben |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Monika Dragieva | 2006 | 255 | 47.41 | 1:38.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.82 | |||||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 248 | 46.21 | 1:39.73 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:38.18 | |||||||||
3 | Henriette Roos | 2006 | 234 | 48.46 | 1:41.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.27 | |||||||||
4 | Leonora M Postgaard | 2006 | 221 | 50.98 | 1:43.65 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:45.82 | |||||||||
5 | Alma Møller-Ern | 2006 | 218 | 50.11 | 1:44.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:45.30 | |||||||||
6 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 212 | 51.93 | 1:45.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.70 | |||||||||
7 | Kamma Rasmussen | 2006 | 197 | 50.62 | 1:47.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.12 | |||||||||
8 | Bianca Roos | 2006 | 183 | 52.10 | 1:50.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.79 | |||||||||
9 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 183 | 51.94 | 1:50.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.43 | |||||||||
10 | Sarah Højlund | 2006 | 173 | 53.39 | 1:52.48 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:56.89 | |||||||||
11 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 153 | 56.29 | 1:57.01 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:19.92 | |||||||||
12 | Johanna Rasmussen | 2006 | 146 | 56.43 | 1:58.88 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:59.31 | |||||||||
13 | Frederikke Syberg Glud | 2006 | 142 | 56.90 | 1:59.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.36 | |||||||||
14 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | 140 | 58.46 | 2:00.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.57 | |||||||||
15 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 128 | 58.99 | 2:04.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:02.05 | |||||||||
16 | Lykke Jørgensen | 2006 | 114 | 1:01.29 | 2:09.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:59.25 | |||||||||
17 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 104 | 1:01.98 | 2:12.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:09.08 | |||||||||
18 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 88 | 1:08.33 | 2:20.70 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:45.47 | |||||||||
- | Maja Zastrojevic | 2006 | DSQ | 2 arme under v.v.75m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:57.39 | |||||||||
- | Mathilde Ladegaard | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Albertslund IF | 2:20.00 | |||||||||
- | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | DSQ | 2 flyben v75m. | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:56.56 | |||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Restaurant Krabben |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lara Ghizzaui | 2007 | 216 | 50.41 | 1:44.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:42.65 | |||||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | 199 | 50.09 | 1:47.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Ea Lund | 2007 | 170 | 53.81 | 1:53.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:52.63 | |||||||||
4 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 170 | 52.53 | 1:53.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
5 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 149 | 56.40 | 1:58.04 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:54.95 | |||||||||
6 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 146 | 55.95 | 1:59.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:48.53 | |||||||||
7 | Silvia Martinsen | 2007 | 139 | 56.74 | 2:00.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:57.22 | |||||||||
8 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 125 | 58.85 | 2:05.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nathalie Overgaard | 2007 | 125 | 59.88 | 2:05.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 123 | 1:00.61 | 2:05.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:05.94 | |||||||||
11 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 105 | 1:03.66 | 2:12.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.31 | |||||||||
12 | Marie Strandquist | 2007 | 101 | 1:05.23 | 2:14.25 | |||||
Albertslund IF | 2:10.26 | |||||||||
13 | Astrid Østerby | 2007 | 84 | 1:05.29 | 2:22.84 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:24.90 | |||||||||
14 | Ella Kjærebye | 2007 | 73 | 1:11.53 | 2:29.93 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:45.33 | |||||||||
15 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 66 | 1:11.40 | 2:34.51 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:46.93 | |||||||||
16 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 66 | 1:14.31 | 2:34.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oline Ludvigsen | 2007 | 64 | 1:15.17 | 2:36.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Restaurant Krabben |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Silja Mortensen | 2003 | 48.29 | 1:42.61 | EXTRA | |||||
Albertslund IF | 1:41.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Hansen | 2003 | 302 | 38.87 | 1:22.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.39 | |||||||||
2 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 283 | 40.41 | 1:24.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.31 | |||||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 179 | 46.56 | 1:38.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:48.58 | |||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | 258 | 41.74 | 1:27.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.46 | |||||||||
2 | Lauritz Johansen | 2004 | 174 | 47.19 | 1:39.54 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:43.44 | |||||||||
3 | Anton Skov Grell | 2004 | 165 | 49.26 | 1:41.27 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.28 | |||||||||
4 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 106 | 55.98 | 1:57.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 89 | 59.05 | 2:04.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 227 | 42.67 | 1:31.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.81 | |||||||||
2 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 205 | 44.19 | 1:34.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.66 | |||||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | 192 | 45.93 | 1:36.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.16 | |||||||||
4 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 189 | 45.59 | 1:36.74 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.72 | |||||||||
5 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 177 | 46.36 | 1:38.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:21.72 | |||||||||
6 | William Bogø Andersen | 2005 | 171 | 47.00 | 1:40.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.86 | |||||||||
7 | Emil Strandquist | 2005 | 143 | 49.20 | 1:46.23 | |||||
Albertslund IF | 1:47.03 | |||||||||
8 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 133 | 52.22 | 1:48.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 120 | 53.51 | 1:52.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.76 | |||||||||
10 | Vincent Matras | 2005 | 111 | 53.70 | 1:55.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 105 | 55.94 | 1:57.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.13 | |||||||||
12 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 98 | 1:00.06 | 2:00.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
13 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 96 | 58.33 | 2:01.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:10.31 | |||||||||
14 | Anders Junker | 2005 | 88 | 58.77 | 2:04.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.99 | |||||||||
- | Anders Thøgersen | 2005 | DSQ | En hånd i v.v.75m. | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:51.09 | |||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 200 | 44.67 | 1:35.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:48.40 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 188 | 46.10 | 1:36.97 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.09 | |||||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 168 | 47.24 | 1:40.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.73 | |||||||||
4 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 138 | 49.96 | 1:47.52 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:43.92 | |||||||||
5 | Toke Olsen | 2006 | 113 | 54.06 | 1:54.87 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:53.28 | |||||||||
6 | Tore Krogh | 2006 | 109 | 56.48 | 1:56.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.93 | |||||||||
7 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 107 | 55.49 | 1:56.84 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:53.03 | |||||||||
8 | Oliver Luiten | 2006 | 107 | 56.78 | 1:56.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:54.07 | |||||||||
9 | Christian Moefelt | 2006 | 104 | 55.97 | 1:57.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
10 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 99 | 56.96 | 2:00.01 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 99 | 57.35 | 2:00.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:06.57 | |||||||||
12 | Linus Heinrichsen | 2006 | 95 | 58.93 | 2:01.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 90 | 58.78 | 2:03.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 89 | 59.36 | 2:04.18 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:11.11 | |||||||||
15 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 79 | 1:00.34 | 2:09.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | 74 | 1:02.78 | 2:11.93 | |||||
Albertslund IF | 2:11.10 | |||||||||
17 | Kasper Jægerskou | 2006 | 70 | 1:05.13 | 2:14.91 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | 65 | 1:05.58 | 2:17.75 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:23.90 | |||||||||
19 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 63 | 1:04.24 | 2:19.25 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | William Zeeberg Iversen | 2006 | 61 | 1:06.33 | 2:20.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 57 | 1:08.97 | 2:23.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | 57 | 1:10.04 | 2:23.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Isak Ravn Øland | 2006 | DSQ | 1.hånd i vending | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonathan Rasmussen | 2006 | DSQ | Ej udadgårende br.be | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Rasmus Egholm | 2006 | DSQ | Asynk.arme v.10 m. | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | William Brix Søhoel | 2006 | DSQ | Ej samt berør v.50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Mathias Simoni | 2002 | 48.62 | 1:43.45 | EXTRA | |||||
Albertslund IF | 1:46.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 379 | 34.16 | 1:10.46 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.70 | |||||||||
2 | Asta Kristensen | 2004 | 262 | 38.87 | 1:19.68 | |||||
Albertslund IF | 1:23.64 | |||||||||
3 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 220 | 39.44 | 1:24.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.01 | |||||||||
4 | Laura Buchmann | 2004 | 213 | 40.11 | 1:25.41 | |||||
Albertslund IF | 1:27.63 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | 372 | 34.28 | 1:10.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.66 | |||||||||
2 | Annika Køhn | 2005 | 326 | 35.51 | 1:14.05 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.57 | |||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 316 | 35.38 | 1:14.88 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:15.47 | |||||||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | 277 | 38.44 | 1:18.20 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.75 | |||||||||
5 | Anna Østerby | 2005 | 212 | 40.55 | 1:25.48 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.87 | |||||||||
6 | Laura Kall | 2005 | 206 | 41.09 | 1:26.26 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.92 | |||||||||
7 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 200 | 41.03 | 1:27.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.68 | |||||||||
8 | Safira Vestergaard | 2005 | 188 | 42.72 | 1:28.94 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.07 | |||||||||
9 | Emma Riis | 2005 | 181 | 42.84 | 1:30.03 | |||||
Albertslund IF | 1:29.06 | |||||||||
10 | Sofie Riis | 2005 | 167 | 44.49 | 1:32.48 | |||||
Albertslund IF | 1:33.54 | |||||||||
11 | Line Pedersen | 2005 | 158 | 44.86 | 1:34.17 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.80 | |||||||||
12 | Freja Johanna Kepser | 2005 | 130 | 48.66 | 1:40.55 | |||||
Albertslund IF | 1:39.51 | |||||||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.35 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leonora M Postgaard | 2006 | 286 | 37.64 | 1:17.35 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.67 | |||||||||
2 | Monika Dragieva | 2006 | 285 | 38.18 | 1:17.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.38 | |||||||||
3 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 282 | 38.71 | 1:17.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.24 | |||||||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | 242 | 38.60 | 1:21.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.10 | |||||||||
5 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 235 | 38.25 | 1:22.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.85 | |||||||||
6 | Lykke Jørgensen | 2006 | 231 | 39.77 | 1:23.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.40 | |||||||||
7 | Alma Møller-Ern | 2006 | 213 | 39.27 | 1:25.39 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.92 | |||||||||
8 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 197 | 41.25 | 1:27.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.26 | |||||||||
9 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 192 | 42.08 | 1:28.38 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.38 | |||||||||
10 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 178 | 43.34 | 1:30.66 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.18 | |||||||||
11 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 164 | 43.94 | 1:33.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.57 | |||||||||
12 | Bianca Roos | 2006 | 162 | 44.11 | 1:33.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.35 | |||||||||
13 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 158 | 44.97 | 1:34.19 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:44.07 | |||||||||
14 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 155 | 43.68 | 1:34.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.91 | |||||||||
15 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | 155 | 45.42 | 1:34.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.95 | |||||||||
16 | Henriette Roos | 2006 | 154 | 44.21 | 1:34.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.77 | |||||||||
17 | Sarah Højlund | 2006 | 145 | 46.26 | 1:36.94 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.87 | |||||||||
18 | Frida Frost Dunker | 2006 | 144 | 45.54 | 1:37.12 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:48.34 | |||||||||
19 | Johanna Rasmussen | 2006 | 114 | 47.47 | 1:45.20 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.71 | |||||||||
20 | Maja Zastrojevic | 2006 | 110 | 50.65 | 1:46.34 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:39.06 | |||||||||
21 | Mathilde Ladegaard | 2006 | 104 | 50.35 | 1:48.15 | |||||
Albertslund IF | 1:48.94 | |||||||||
22 | Frederikke Syberg Glud | 2006 | 100 | 49.08 | 1:49.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:53.64 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 275 | 37.39 | 1:18.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.88 | |||||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | 227 | 39.62 | 1:23.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.11 | |||||||||
3 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 224 | 38.31 | 1:23.96 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.50 | |||||||||
4 | Silvia Martinsen | 2007 | 190 | 41.02 | 1:28.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.26 | |||||||||
5 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 183 | 40.87 | 1:29.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.86 | |||||||||
6 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 167 | 44.13 | 1:32.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.21 | |||||||||
7 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 149 | 46.01 | 1:36.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.04 | |||||||||
8 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 147 | 45.22 | 1:36.45 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:43.32 | |||||||||
9 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 142 | 45.81 | 1:37.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.55 | |||||||||
10 | Lara Ghizzaui | 2007 | 142 | 45.96 | 1:37.77 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.95 | |||||||||
11 | Ea Lund | 2007 | 121 | 48.03 | 1:42.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 118 | 50.35 | 1:43.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Strandquist | 2007 | 104 | 49.71 | 1:48.35 | |||||
Albertslund IF | 1:40.48 | |||||||||
14 | Nathalie Overgaard | 2007 | 100 | 50.94 | 1:49.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
15 | Siena Serizawa | 2008 | 94 | 49.32 | 1:52.12 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:48.44 | |||||||||
16 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 88 | 53.28 | 1:54.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:48.32 | |||||||||
17 | Mathilde Johansen | 2007 | 87 | 1:54.70 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 76 | 57.32 | 1:59.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.87 | |||||||||
19 | Oline Ludvigsen | 2007 | 72 | 57.46 | 2:02.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.02 | |||||||||
20 | Ella Kjærebye | 2007 | 69 | 57.57 | 2:03.92 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:09.38 | |||||||||
21 | Smilla Hansson | 2008 | 67 | 57.99 | 2:04.99 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Astrid Østerby | 2007 | 65 | 57.91 | 2:06.30 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:11.59 | |||||||||
23 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 58 | 55.46 | 2:11.14 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: JH Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Silja Mortensen | 2003 | 38.87 | 1:21.06 | EXTRA | |||||
Albertslund IF | 1:24.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Klampenborg Gallopbane |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Hansen | 2003 | 328 | 31.76 | 1:05.15 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.65 | |||||||||
2 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 320 | 31.32 | 1:05.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.40 | |||||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 317 | 31.89 | 1:05.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.71 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Klampenborg Gallopbane |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Skov Grell | 2004 | 265 | 34.09 | 1:09.90 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | 233 | 35.50 | 1:12.99 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.60 | |||||||||
3 | Lauritz Johansen | 2004 | 229 | 34.77 | 1:13.36 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:10.59 | |||||||||
4 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 141 | 41.19 | 1:26.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.41 | |||||||||
5 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 103 | 45.44 | 1:35.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Klampenborg Gallopbane |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 286 | 32.88 | 1:08.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.21 | |||||||||
2 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 285 | 32.63 | 1:08.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.34 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 249 | 34.47 | 1:11.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.54 | |||||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | 248 | 34.40 | 1:11.45 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.16 | |||||||||
5 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 230 | 36.06 | 1:13.32 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.53 | |||||||||
6 | William Bogø Andersen | 2005 | 222 | 36.12 | 1:14.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.17 | |||||||||
7 | Vincent Matras | 2005 | 207 | 35.76 | 1:15.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.24 | |||||||||
8 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 203 | 36.69 | 1:16.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.55 | |||||||||
9 | Emil Strandquist | 2005 | 192 | 37.81 | 1:17.79 | |||||
Albertslund IF | 1:20.18 | |||||||||
10 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 163 | 38.19 | 1:22.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.49 | |||||||||
11 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 153 | 40.16 | 1:23.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.92 | |||||||||
12 | Anders Junker | 2005 | 144 | 42.00 | 1:25.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.93 | |||||||||
13 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 132 | 41.38 | 1:28.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.65 | |||||||||
14 | Oscar Hansson | 2005 | 125 | 42.51 | 1:29.83 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.31 | |||||||||
15 | Anders Thøgersen | 2005 | 116 | 43.36 | 1:32.05 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.53 | |||||||||
16 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 92 | 47.79 | 1:39.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.86 | |||||||||
- | Frederik Molin | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.62 | |||||||||
- | William Bendix Schmidt | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Klampenborg Gallopbane |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 279 | 32.75 | 1:08.76 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.18 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 264 | 34.29 | 1:09.99 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.96 | |||||||||
3 | Christian Moefelt | 2006 | 192 | 36.73 | 1:17.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
4 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 177 | 38.35 | 1:19.92 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.63 | |||||||||
5 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 143 | 41.75 | 1:25.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.95 | |||||||||
6 | Linus Heinrichsen | 2006 | 141 | 41.97 | 1:26.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.76 | |||||||||
7 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 141 | 40.81 | 1:26.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.46 | |||||||||
8 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 138 | 40.77 | 1:26.94 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.64 | |||||||||
9 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 126 | 1:29.49 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.81 | |||||||||
10 | Toke Olsen | 2006 | 124 | 41.37 | 1:29.90 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.29 | |||||||||
11 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 113 | 43.03 | 1:32.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.67 | |||||||||
12 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | 110 | 45.26 | 1:33.62 | |||||
Albertslund IF | 1:35.09 | |||||||||
13 | Oscar Serizawa | 2006 | 110 | 43.47 | 1:33.75 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.45 | |||||||||
14 | Andreas Bendtsen | 2007 | 104 | 43.47 | 1:35.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | William Zeeberg Iversen | 2006 | 103 | 45.77 | 1:35.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.46 | |||||||||
16 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 101 | 44.60 | 1:36.25 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:37.33 | |||||||||
17 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 101 | 47.71 | 1:36.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:36.07 | |||||||||
18 | William Brix Søhoel | 2006 | 99 | 47.98 | 1:36.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
19 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 96 | 45.53 | 1:38.12 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:42.60 | |||||||||
20 | Kasper Jægerskou | 2006 | 94 | 48.03 | 1:38.79 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.99 | |||||||||
21 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 93 | 46.41 | 1:38.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:39.86 | |||||||||
22 | Marinus Leisvig | 2007 | 91 | 46.09 | 1:39.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:37.38 | |||||||||
23 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | 91 | 48.45 | 1:39.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.66 | |||||||||
24 | Rasmus Egholm | 2006 | 89 | 45.92 | 1:40.37 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.08 | |||||||||
25 | Benjamin Salib | 2006 | 89 | 45.84 | 1:40.46 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.42 | |||||||||
26 | Anton Serizawa | 2006 | 87 | 48.76 | 1:41.22 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:44.68 | |||||||||
27 | Tore Krogh | 2006 | 86 | 48.00 | 1:41.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.17 | |||||||||
28 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | 81 | 48.88 | 1:43.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:50.80 | |||||||||
29 | Isak Ravn Øland | 2006 | 72 | 49.34 | 1:47.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
30 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 71 | 50.18 | 1:48.36 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 63 | 53.19 | 1:52.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:51.40 | |||||||||
32 | Oscar Vaabengaard | 2007 | 49 | 58.63 | 2:02.16 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:09.02 | |||||||||
- | Oliver Luiten | 2006 | DSQ | Ej berør.v.50m. | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:39.25 | |||||||||
- | Xander Ravn Grønholt | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:42.47 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Klampenborg Gallopbane |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Mathias Simoni | 2002 | 33.77 | 1:11.45 | EXTRA | |||||
Albertslund IF | 1:05.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: Bord Dæk Dig |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vi39 Årgang Piger | 2004 | 273 | 2:37.27 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:36.00 | |||||||||
Annika Køhn | 2005 | 42.65 | 42.65 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 41.13 | 1:23.78 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 35.30 | 1:59.08 | |||||||
Laura Kall | 2005 | 38.19 | 2:37.27 | |||||||
2 | Vi39 Talent Piger | 2006 | 245 | 2:43.07 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:39.00 | |||||||||
Sarah Gudme | 2007 | 42.28 | 42.28 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 44.63 | 1:26.91 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 37.96 | 2:04.87 | |||||||
Lykke Jørgensen | 2006 | 38.20 | 2:43.07 | |||||||
3 | Gsk Heltinder 1 | 2005 | 219 | 2:49.34 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 42.52 | 42.52 | |||||||
Anna Østerby | 2005 | 49.37 | 1:31.89 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 44.06 | 2:15.95 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 33.39 | 2:49.34 | |||||||
4 | Helsingør Talent Piger | 0 | 151 | 3:11.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:48.00 | |||||||||
Katrine G. Kristensen | 2005 | 46.14 | 46.14 | |||||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 56.57 | 1:42.71 | |||||||
Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 51.27 | 2:33.98 | |||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 37.64 | 3:11.62 | |||||||
5 | Gsk Heltinder 3 | 2005 | 133 | 3:19.68 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:05.00 | |||||||||
Line Pedersen | 2005 | 47.98 | 47.98 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 1:03.81 | 1:51.79 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 44.74 | 2:36.53 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 43.15 | 3:19.68 | |||||||
6 | Gsk Heltinder 4 | 2007 | 75 | 4:01.38 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 1:01.24 | 1:01.24 | |||||||
Astrid Østerby | 2007 | 1:12.94 | 2:14.18 | |||||||
Ella Kjærebye | 2007 | 1:00.61 | 3:14.79 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 46.59 | 4:01.38 | |||||||
- | Gsk Heltinder 2 | 2006 | DSQ | Ej fortsat bev.v.25m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: Spisestedet Mosen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vi39 Årgang Drenge | 2003 | 259 | 2:17.61 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:18.00 | |||||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 39.42 | 1:14.97 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 31.91 | 1:46.88 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 30.73 | 2:17.61 | |||||||
2 | Vi39 Talent Drenge | 2006 | 203 | 2:29.28 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:23.00 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 45.50 | 1:21.42 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 35.70 | 1:57.12 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | 32.16 | 2:29.28 | |||||||
3 | Gsk Helte 1 | 2004 | 177 | 2:36.13 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 48.18 | 1:26.83 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 37.20 | 2:04.03 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 32.10 | 2:36.13 | |||||||
4 | Mk 31 Drenge 1 | 2003 | 101 | 3:07.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:08.00 | |||||||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | 47.77 | 47.77 | |||||||
Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 51.67 | 1:39.44 | |||||||
Toke Olsen | 2006 | 42.56 | 2:22.00 | |||||||
Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | 45.88 | 3:07.88 | |||||||
5 | Gsk Helte 3 | 2006 | 77 | 3:25.53 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:15.00 | |||||||||
Anton Serizawa | 2006 | 54.40 | 54.40 | |||||||
Benjamin Salib | 2006 | 58.16 | 1:52.56 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 51.65 | 2:44.21 | |||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 41.32 | 3:25.53 | |||||||
- | Gsk Helte 2 | 2005 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 48.74 | 48.74 | |||||||
- | Helsingør Talent Drenge | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.00 | |||||||||
Teodor Roed Schøning | 2005 | 41.85 | 41.85 | |||||||
Oliver Luiten | 2006 | 52.53 | 1:34.38 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 15:05 |