Tulokset Fynske Ã…rgangs Mesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Stahl | 2002 | 431 | 31.22 | 1:04.75 | |||||
H2Odense | 1:05.58 | |||||||||
2 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 385 | 32.60 | 1:07.21 | |||||
H2Odense | 1:05.71 | |||||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | 357 | 33.79 | 1:08.90 | |||||
Frem Odense | 1:08.53 | |||||||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | 348 | 33.91 | 1:09.54 | |||||
H2Odense | 1:12.06 | |||||||||
5 | Christian Landtved | 2004 | 335 | 34.24 | 1:10.38 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.49 | |||||||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 324 | 34.96 | 1:11.19 | |||||
Frem Odense | 1:09.21 | |||||||||
7 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 313 | 35.22 | 1:12.05 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:11.76 | |||||||||
8 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 310 | 35.58 | 1:12.25 | |||||
H2Odense | 1:13.72 | |||||||||
9 | Oliver Hallenborg | 2002 | 298 | 35.26 | 1:13.21 | |||||
H2Odense | 1:18.87 | |||||||||
10 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 285 | 36.08 | 1:14.33 | |||||
H2Odense | 1:14.23 | |||||||||
11 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 277 | 37.03 | 1:15.04 | |||||
H2Odense | 1:13.78 | |||||||||
12 | Casper Bang Clausen | 2003 | 266 | 37.83 | 1:16.06 | |||||
H2Odense | 1:17.87 | |||||||||
13 | Sebastian Pors | 2002 | 228 | 38.19 | 1:20.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.19 | |||||||||
14 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 202 | 39.70 | 1:23.33 | |||||
H2Odense | 1:32.04 | |||||||||
15 | Lauritz Mogensen | 2004 | 174 | 43.84 | 1:27.47 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.89 | |||||||||
16 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 163 | 43.20 | 1:29.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.28 | |||||||||
17 | Henrik Halling Olesen | 2003 | 142 | 45.22 | 1:33.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.96 | |||||||||
18 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 133 | 45.62 | 1:35.79 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:46.34 | |||||||||
19 | Oliver Londero | 2004 | 129 | 48.10 | 1:36.69 | |||||
Frem Odense | 1:52.18 | |||||||||
20 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 65 | 2:01.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:08.74 | |||||||||
- | Jacob Thomsen | 2003 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:40.70 | |||||||||
- | August B Bjerregaard | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 1:17.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |