Results for Sydkystens Ã…rgangs Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangscup | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | 503 | 32.83 | 1:09.16 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.16 | |||||||||
2 | Ella Stenholt | 2003 | 449 | 34.95 | 1:11.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.99 | |||||||||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 434 | 35.99 | 1:12.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.25 | |||||||||
4 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 421 | 36.38 | 1:13.37 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:14.00 | |||||||||
5 | Sille Andersen | 2003 | 409 | 36.31 | 1:14.09 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:15.31 | |||||||||
6 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 393 | 37.20 | 1:15.11 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Hagen | 2003 | 369 | 37.06 | 1:16.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.79 | |||||||||
8 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 333 | 38.18 | 1:19.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.92 | |||||||||
9 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 309 | 39.96 | 1:21.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.96 | |||||||||
10 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 306 | 39.29 | 1:21.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
11 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 260 | 42.52 | 1:26.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Lea Andersen | 2003 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:26.77 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 419 | 36.08 | 1:13.49 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.65 | |||||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 411 | 36.46 | 1:13.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.47 | |||||||||
3 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 370 | 37.29 | 1:16.65 | |||||
Albertslund IF | 1:17.60 | |||||||||
4 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 350 | 37.53 | 1:18.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.25 | |||||||||
5 | Emily Maack | 2004 | 331 | 39.01 | 1:19.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.46 | |||||||||
6 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 328 | 38.74 | 1:19.75 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.65 | |||||||||
7 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 326 | 39.05 | 1:19.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.24 | |||||||||
8 | Clara Schmedes | 2004 | 313 | 39.40 | 1:20.98 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:23.48 | |||||||||
9 | Ulrika Paaske | 2004 | 305 | 39.90 | 1:21.74 | |||||
Roskilde Svømning | 1:24.24 | |||||||||
10 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 212 | 45.28 | 1:32.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.52 | |||||||||
11 | Frederikke Meisner From | 2004 | 208 | 45.97 | 1:32.87 | |||||
Roskilde Svømning | 1:36.71 | |||||||||
12 | Frederikke Elster | 2004 | 185 | 46.97 | 1:36.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:45.64 | |||||||||
13 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 182 | 48.67 | 1:36.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:47.05 | |||||||||
14 | Sara Engmose Jensen | 2004 | 143 | 50.67 | 1:45.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | DSQ | EFB v/75 m SW6.5 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.95 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 328 | 39.05 | 1:19.72 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.26 | |||||||||
2 | Asta Højberg | 2005 | 287 | 41.20 | 1:23.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
3 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 222 | 45.00 | 1:30.83 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:35.17 | |||||||||
4 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 206 | 45.25 | 1:33.12 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.53 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 199 | 45.73 | 1:34.11 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:36.17 | |||||||||
6 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 193 | 46.60 | 1:35.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.02 | |||||||||
7 | Marie Søegaard | 2005 | 172 | 47.23 | 1:38.81 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:41.73 | |||||||||
8 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 172 | 47.87 | 1:38.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:41.41 | |||||||||
9 | Nana Andersen | 2006 | 166 | 48.38 | 1:40.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:37.91 | |||||||||
10 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 161 | 48.83 | 1:41.12 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:43.24 | |||||||||
11 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 159 | 50.91 | 1:41.46 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
12 | K-Lee Hansen | 2007 | 156 | 1:42.08 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:00.10 | |||||||||
13 | Alma Høj Andersen | 2007 | 144 | 51.67 | 1:44.81 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:53.86 | |||||||||
14 | Emilie Enevoldsen | 2006 | 142 | 52.50 | 1:45.43 | |||||
Roskilde Svømning | 1:56.60 | |||||||||
15 | Liva Josephine Lang | 2006 | 137 | 50.81 | 1:46.59 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ellen Prescott | 2005 | 128 | 52.31 | 1:49.18 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:50.81 | |||||||||
17 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 120 | 53.99 | 1:51.36 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 120 | 56.42 | 1:51.45 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:02.83 | |||||||||
19 | Malene Dithmar | 2006 | 119 | 53.07 | 1:51.75 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:08.35 | |||||||||
20 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 104 | 54.45 | 1:56.80 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
21 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 94 | 58.63 | 2:00.98 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 92 | 59.34 | 2:01.76 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rebekka Kristensen | 2007 | 75 | 1:03.15 | 2:10.31 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Annika Frederiksen | 2007 | 36 | 57.05 | 2:45.34 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Alma Olivarius | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.71 | |||||||||
- | Annette Toft | 2006 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:39.32 | |||||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.01 | |||||||||
- | Ellen Lunn | 2008 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | DNF | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Mølholm | 2005 | DSQ | EFB v/50m SW 6.5 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:42.76 | |||||||||
- | Luna Christensen | 2005 | DSQ | EFB v/25 SW 6.5 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:15 |