Results for Hössö-uinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hössö-uinnit 2017 | Tulostuspäivämäärä | 23 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 17:22 | |||
Järjestäjä | Helsingfors Simsällskap | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 23 syyskuu 2017 |
Laji 10, 100m Selkäuinti P-12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
ME: Matt GREVERS (1985) 48.92 2015-12-12 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Topias Tynjä | 2005 | 226 | 39.40 | 1:20.23 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:19.15 | |||||||||
2 | Antti Musikka | 2005 | 222 | 39.76 | 1:20.69 | |||||
Vanders | 1:24.58 | |||||||||
3 | Joonas Arponen | 2005 | 212 | 39.74 | 1:22.03 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:22.56 | |||||||||
4 | Jimi Kojo | 2005 | 204 | 39.97 | 1:23.08 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:23.53 | |||||||||
5 | Veikko Kauhanen | 2005 | 198 | 40.19 | 1:23.84 | |||||
Simmis Grani | 1:27.39 | |||||||||
6 | Sampo Nord | 2005 | 176 | 42.81 | 1:27.27 | |||||
Vanders | 1:25.36 | |||||||||
7 | Nicolas Nyström | 2008 | 174 | 42.23 | 1:27.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:30.96 | |||||||||
8 | Julius Sandelin | 2005 | 147 | 45.22 | 1:32.50 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:30.58 | |||||||||
9 | Riku Huuhka | 2005 | 140 | 45.11 | 1:34.14 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:32.30 | |||||||||
10 | Nikolai Teiramaa | 2006 | 134 | 48.27 | 1:35.47 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:38.18 | |||||||||
11 | Leevi Pixa | 2007 | 133 | 46.52 | 1:35.62 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:39.27 | |||||||||
12 | Ilari Palva | 2006 | 116 | 48.14 | 1:40.06 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:44.51 | |||||||||
13 | Okko Varpasuo | 2006 | 106 | 50.09 | 1:43.17 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Olli Pesonen | 2006 | 88 | 53.01 | 1:49.77 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:56.02 | |||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti P-12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
ME: Matt GREVERS (1985) 48.92 2015-12-12 |
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergei Haukka | 1989 | 674 | 26.74 | 55.77 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.04 | |||||||||
2 | Niki Karlsson | 2000 | 641 | 27.40 | 56.71 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.33 | |||||||||
3 | Niko Mäkelä | 1998 | 622 | 27.34 | 57.30 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:00.21 | |||||||||
4 | Santeri Hölttä | 2000 | 581 | 28.38 | 58.62 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.55 | |||||||||
5 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 562 | 28.39 | 59.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.53 | |||||||||
6 | Veeti Haikonen | 2001 | 552 | 28.61 | 59.62 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 59.34 | |||||||||
7 | Petteri Haverinen | 2001 | 545 | 28.89 | 59.88 | |||||
Lahden Uimaseura | 58.91 | |||||||||
8 | Elmo Kiuru | 1997 | 534 | 28.66 | 1:00.27 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Rasmus Kujala | 1999 | 503 | 29.05 | 1:01.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 57.87 | |||||||||
10 | Elias Herlevi | 2000 | 500 | 29.79 | 1:01.60 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.98 | |||||||||
11 | Verneri Mattila | 1999 | 497 | 30.06 | 1:01.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.29 | |||||||||
12 | Kaarlo Seppänen | 1999 | 493 | 29.72 | 1:01.89 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.26 | |||||||||
13 | Jami Heinilä | 2000 | 459 | 31.08 | 1:03.41 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.33 | |||||||||
14 | Teemu Annala | 2001 | 458 | 30.83 | 1:03.43 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.31 | |||||||||
15 | Lassi Ruohonen | 1998 | 456 | 30.49 | 1:03.53 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.80 | |||||||||
16 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 443 | 31.27 | 1:04.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.48 | |||||||||
17 | Perttu Somero | 2001 | 441 | 31.26 | 1:04.23 | |||||
Lahden Kaleva | 1:04.19 | |||||||||
18 | Rasmus Söderholm | 2002 | 433 | 30.93 | 1:04.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.55 | |||||||||
19 | Harry Zimmermann | 2001 | 425 | 32.05 | 1:05.03 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:03.65 | |||||||||
20 | Kirill Egorov | 2000 | 417 | 31.90 | 1:05.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.45 | |||||||||
21 | Danil Seksenov | 2004 | 413 | 32.45 | 1:05.64 | |||||
Vanders | 1:08.01 | |||||||||
22 | Atte Alila | 2001 | 413 | 31.77 | 1:05.67 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
23 | Santeri Hulkko | 2000 | 410 | 31.96 | 1:05.81 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Uula Aurén | 1991 | 410 | 31.95 | 1:05.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
25 | Anssi Hätälä | 1994 | 407 | 31.44 | 1:05.99 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:30.84 | |||||||||
26 | Emil Perkkiö | 2000 | 401 | 32.42 | 1:06.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Bruce Clayhills | 1997 | 390 | 32.30 | 1:06.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.16 | |||||||||
28 | Jasper Pullinen | 1999 | 350 | 33.24 | 1:09.37 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
29 | Onni Äijälä | 2004 | 328 | 33.62 | 1:10.89 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:12.06 | |||||||||
30 | Henri Heikkilä | 2003 | 326 | 34.59 | 1:11.05 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:11.92 | |||||||||
31 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 306 | 34.97 | 1:12.59 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:11.86 | |||||||||
32 | Elis Fokin | 2003 | 295 | 35.16 | 1:13.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.57 | |||||||||
33 | Roni Severinkangas | 2003 | 294 | 35.93 | 1:13.54 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.97 | |||||||||
34 | Aki Hakkarainen | 2003 | 288 | 35.43 | 1:14.03 | |||||
Simmis Wanda | 1:09.20 | |||||||||
35 | Julius Airas | 2003 | 283 | 36.77 | 1:14.47 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:18.68 | |||||||||
36 | Konsta Pekkala | 2003 | 276 | 35.55 | 1:15.05 | |||||
Simmis Wanda | 1:18.46 | |||||||||
37 | Akseli Leppänen | 2004 | 275 | 36.20 | 1:15.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.62 | |||||||||
38 | Elmeri Helander | 2002 | 273 | 36.82 | 1:15.36 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:19.79 | |||||||||
39 | Tuomas Herlevi | 1999 | 271 | 34.32 | 1:15.56 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.64 | |||||||||
40 | Henry Nyman | 2003 | 265 | 36.38 | 1:16.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:17.93 | |||||||||
41 | Leevi Kervinen | 2003 | 246 | 38.00 | 1:18.07 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:21.71 | |||||||||
42 | Jesse Lintusalo | 2004 | 235 | 37.91 | 1:19.26 | |||||
Vanders | 1:23.18 | |||||||||
43 | Viktor Asklöf | 2004 | 209 | 39.56 | 1:22.41 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.91 | |||||||||
44 | Waldemar Palombi | 2004 | 207 | 40.23 | 1:22.66 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.38 | |||||||||
45 | Alexander Nyman | 2004 | 202 | 40.91 | 1:23.27 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.35 | |||||||||
46 | Viljami Töhönen | 2002 | 200 | 39.91 | 1:23.62 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:20.34 | |||||||||
47 | Yufei Meng | 2004 | 198 | 40.31 | 1:23.85 | |||||
Simmis Grani | 1:23.89 | |||||||||
48 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 179 | 43.27 | 1:26.76 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.60 | |||||||||
49 | Veeti Vilén | 2004 | 177 | 43.00 | 1:27.00 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:30.44 | |||||||||
50 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | 177 | 42.86 | 1:27.05 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:29.89 | |||||||||
51 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 169 | 42.56 | 1:28.31 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:25.89 | |||||||||
52 | Antti Komu | 2003 | 158 | 44.51 | 1:30.43 | |||||
Simmis Wanda | 1:30.96 | |||||||||
53 | Samuel Saari | 2004 | 156 | 44.18 | 1:30.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.41 | |||||||||
54 | Aleksi Alanko | 2003 | 144 | 46.25 | 1:33.13 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:35.09 | |||||||||
55 | Ishan Malu | 2004 | 136 | 45.57 | 1:35.02 | |||||
Vanders | ||||||||||
56 | Aapo Ahlroos | 2004 | 122 | 47.76 | 1:38.42 | |||||
Vanders | 1:42.34 | |||||||||
57 | Milo Lauronen | 2004 | 101 | 51.79 | 1:45.00 | |||||
Vanders | 1:51.25 | |||||||||
- | Aarne Myllynen | 2002 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:12.67 | |||||||||
- | Egor Bortsov | 2004 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:24.61 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 23 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 17:22 |