Resultat för UGP2 2017, Eriksdal (Stockholm)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:20 |
|
|
Arrangör |
Neptun_Gustavsberg_Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:20 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:33 |
|
|
Arrangör |
Neptun_Gustavsberg_Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:08.27 |
2:22.48 |
3:37.49 |
4:53.46 |
9:58.63 |
|
|
|
|
|
|
6:10.65 |
7:28.16 |
8:45.23 |
|
|
|
2 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.75 |
2:24.58 |
3:41.97 |
4:59.91 |
10:08.87 |
|
|
|
|
|
|
6:17.79 |
7:35.12 |
8:53.14 |
|
|
|
3 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.75 |
2:32.53 |
3:54.28 |
5:16.71 |
10:42.55 |
|
|
|
|
|
|
6:38.80 |
8:01.27 |
9:23.50 |
|
|
|
4 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.69 |
2:43.81 |
4:10.31 |
5:35.69 |
11:19.28 |
|
|
|
|
|
|
7:01.82 |
8:28.50 |
9:54.53 |
|
|
|
5 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.67 |
2:41.87 |
4:07.39 |
5:34.98 |
11:20.20 |
|
|
|
|
|
|
7:03.82 |
8:31.29 |
9:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.59 |
2:16.69 |
3:27.21 |
4:36.83 |
9:14.55 |
|
|
|
|
|
|
5:46.46 |
6:56.48 |
8:06.22 |
|
|
|
2 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
1:07.40 |
2:19.84 |
3:32.20 |
4:45.74 |
9:39.14 |
|
|
|
|
|
|
5:59.02 |
7:13.11 |
8:27.42 |
|
|
|
3 |
Frida Nöu |
2001 |
Täby Sim |
|
1:12.75 |
2:28.89 |
3:44.58 |
5:01.09 |
10:05.28 |
|
|
|
|
|
|
6:18.11 |
7:34.97 |
8:51.60 |
|
|
|
4 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.37 |
2:22.62 |
3:38.47 |
4:55.85 |
10:09.20 |
|
|
|
|
|
|
6:13.07 |
7:31.91 |
8:51.04 |
|
|
|
5 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
|
1:09.30 |
2:26.69 |
3:45.75 |
5:06.09 |
10:27.82 |
|
|
|
|
|
|
6:27.55 |
7:48.25 |
9:07.92 |
|
|
|
6 |
Viktoria Nylund |
2001 |
Täby Sim |
|
1:13.80 |
2:35.15 |
3:58.52 |
5:22.08 |
10:55.18 |
|
|
|
|
|
|
6:44.13 |
8:07.18 |
9:32.32 |
|
|
|
7 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.23 |
2:35.58 |
3:58.79 |
5:23.56 |
10:55.65 |
|
|
|
|
|
|
6:47.68 |
8:10.64 |
9:34.56 |
|
|
|
8 |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
1:17.62 |
2:41.25 |
4:05.20 |
5:30.06 |
11:04.06 |
|
|
|
|
|
|
6:55.33 |
8:19.72 |
9:43.26 |
|
|
|
9 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:16.70 |
2:39.04 |
4:02.68 |
5:29.84 |
11:12.09 |
|
|
|
|
|
|
6:56.59 |
8:27.16 |
9:50.59 |
|
|
|
10 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
1:15.07 |
2:37.94 |
4:00.57 |
5:26.68 |
11:13.05 |
|
|
|
|
|
|
6:52.68 |
8:19.39 |
9:46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
1:11.45 |
2:28.04 |
3:44.83 |
5:01.73 |
10:01.64 |
|
|
|
|
|
|
6:17.84 |
7:33.25 |
8:48.06 |
|
|
|
2 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.72 |
2:29.37 |
3:46.81 |
5:04.26 |
10:06.73 |
|
|
|
|
|
|
6:21.60 |
7:37.93 |
8:54.81 |
|
|
|
3 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.27 |
2:27.66 |
3:44.47 |
5:01.41 |
10:07.49 |
|
|
|
|
|
|
6:18.12 |
7:35.11 |
8:51.99 |
|
|
|
4 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
1:12.51 |
2:28.69 |
3:45.28 |
5:02.53 |
10:08.99 |
|
|
|
|
|
|
6:20.25 |
7:38.18 |
8:55.53 |
|
|
|
5 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:14.72 |
2:36.36 |
3:58.53 |
5:20.47 |
10:50.69 |
|
|
|
|
|
|
6:43.12 |
8:06.03 |
9:28.99 |
|
|
|
6 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:16.71 |
2:40.01 |
4:03.96 |
5:27.42 |
11:06.94 |
|
|
|
|
|
|
6:52.67 |
8:17.80 |
9:44.43 |
|
|
|
7 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:18.18 |
2:42.92 |
4:09.88 |
5:36.29 |
11:11.23 |
|
|
|
|
|
|
7:02.36 |
8:28.10 |
9:52.32 |
|
|
|
8 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:23.92 |
2:54.84 |
4:29.54 |
6:04.55 |
12:23.51 |
|
|
|
|
|
|
7:41.00 |
9:16.47 |
10:51.27 |
|
|
|
9 |
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:25.11 |
2:59.58 |
4:35.12 |
6:11.35 |
12:26.30 |
|
|
|
|
|
|
7:47.09 |
9:22.48 |
10:57.21 |
|
|
|
10 |
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.82 |
2:55.66 |
4:32.16 |
6:09.15 |
12:26.77 |
|
|
|
|
|
|
7:45.07 |
9:21.25 |
10:55.99 |
|
|
|
11 |
Sofija Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.92 |
2:53.15 |
4:26.92 |
6:04.10 |
12:30.88 |
|
|
|
|
|
|
7:42.61 |
9:22.47 |
11:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
|
1:07.46 |
2:20.06 |
3:34.39 |
4:48.95 |
9:47.70 |
|
|
|
|
|
|
6:03.81 |
7:18.77 |
8:33.43 |
|
|
|
2 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:08.13 |
2:21.95 |
3:37.69 |
4:53.38 |
9:53.52 |
|
|
|
|
|
|
6:09.32 |
7:25.54 |
8:40.96 |
|
|
|
3 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.46 |
2:24.30 |
3:39.84 |
4:56.70 |
10:05.57 |
|
|
|
|
|
|
6:14.50 |
7:32.44 |
8:49.60 |
|
|
|
4 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:12.42 |
2:31.31 |
3:51.58 |
5:11.26 |
10:24.94 |
|
|
|
|
|
|
6:30.98 |
7:50.45 |
9:09.54 |
|
|
|
5 |
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:13.84 |
2:34.25 |
3:53.90 |
5:13.43 |
10:25.19 |
|
|
|
|
|
|
6:32.07 |
7:51.41 |
9:09.18 |
|
|
|
6 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.00 |
2:33.32 |
3:53.27 |
5:13.43 |
10:32.04 |
|
|
|
|
|
|
6:32.94 |
7:53.30 |
9:13.02 |
|
|
|
7 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.68 |
2:35.74 |
3:56.67 |
5:18.45 |
10:35.44 |
|
|
|
|
|
|
6:40.07 |
8:00.13 |
9:19.69 |
|
|
|
8 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
1:18.09 |
2:42.18 |
4:07.17 |
5:32.81 |
11:14.81 |
|
|
|
|
|
|
6:59.52 |
8:25.12 |
9:50.31 |
|
|
|
9 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:21.20 |
2:50.23 |
4:19.71 |
5:48.29 |
11:37.21 |
|
|
|
|
|
|
7:16.51 |
8:44.65 |
10:11.95 |
|
|
|
10 |
Nina Takolander |
2003 |
Täby Sim |
|
1:19.40 |
2:47.59 |
4:18.54 |
5:49.83 |
11:41.57 |
|
|
|
|
|
|
7:21.21 |
8:50.84 |
10:18.26 |
|
|
|
11 |
Lisa Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:21.67 |
2:52.32 |
4:26.11 |
6:01.06 |
12:16.49 |
|
|
|
|
|
|
7:37.04 |
9:11.70 |
10:45.30 |
|
|
|
12 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:27.78 |
3:08.30 |
4:48.58 |
6:30.85 |
13:14.63 |
|
|
|
|
|
|
8:12.08 |
9:53.60 |
11:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Ersson |
2004 |
Täby Sim |
|
1:18.03 |
2:43.63 |
4:10.34 |
5:37.47 |
11:27.66 |
|
|
|
|
|
|
7:06.15 |
8:34.04 |
10:02.75 |
|
|
|
2 |
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
1:18.02 |
2:45.18 |
4:13.54 |
5:42.70 |
11:41.94 |
|
|
|
|
|
|
7:12.60 |
8:40.40 |
10:11.56 |
|
|
|
3 |
Nicole Valeskog |
2004 |
Täby Sim |
|
1:18.20 |
2:46.44 |
4:18.13 |
5:49.55 |
11:52.82 |
|
|
|
|
|
|
7:22.01 |
8:54.68 |
10:27.81 |
|
|
|
4 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:23.48 |
2:55.41 |
4:24.75 |
5:57.71 |
12:10.98 |
|
|
|
|
|
|
7:33.32 |
9:07.98 |
10:42.22 |
|
|
|
5 |
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:24.46 |
2:57.71 |
4:32.80 |
6:08.28 |
12:18.82 |
|
|
|
|
|
|
7:44.40 |
9:19.67 |
10:51.11 |
|
|
|
- |
Tindra Håbro Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:33 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:53 |
|
|
Arrangör |
Neptun_Gustavsberg_Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
29.79 |
1:03.20 |
1:37.35 |
|
2:11.86 |
|
2 |
Victor Halldén |
2000 |
Täby Sim |
|
30.75 |
1:06.80 |
1:44.12 |
|
2:21.66 |
|
3 |
Tobias Fernandez |
1999 |
Täby Sim |
|
31.16 |
1:08.49 |
1:48.15 |
|
2:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.14 |
1:07.57 |
1:47.21 |
|
2:25.22 |
|
2 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
33.09 |
1:13.14 |
1:55.47 |
|
2:38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.45 |
1:08.34 |
1:46.13 |
|
2:27.48 |
|
2 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.58 |
1:10.47 |
1:49.87 |
|
2:28.78 |
|
3 |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
35.37 |
1:14.76 |
1:56.42 |
|
2:36.80 |
|
4 |
Simon Lörinc |
2003 |
Täby Sim |
|
34.64 |
1:15.49 |
2:00.32 |
|
2:47.16 |
|
5 |
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
|
33.86 |
1:16.60 |
2:04.34 |
|
2:53.03 |
|
6 |
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
|
34.84 |
1:18.16 |
2:06.70 |
|
2:54.65 |
|
- |
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
42.94 |
1:33.29 |
2:26.91 |
|
3:20.32 |
|
2 |
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
42.12 |
1:31.90 |
2:27.58 |
|
3:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:53 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:13 |
|
|
Arrangör |
Neptun_Gustavsberg_Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
11:13 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:29 |
|
|
Arrangör |
Neptun_Gustavsberg_Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.25 |
1:13.98 |
1:51.62 |
|
2:29.17 |
|
2 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
35.34 |
1:13.30 |
1:52.19 |
|
2:30.86 |
|
3 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.95 |
1:13.56 |
1:54.02 |
|
2:33.61 |
|
4 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
35.78 |
1:15.04 |
1:54.77 |
|
2:34.33 |
|
5 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
36.37 |
1:17.34 |
1:59.26 |
|
2:40.07 |
|
6 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
40.10 |
1:24.45 |
2:08.62 |
|
2:50.76 |
|
7 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
41.34 |
1:24.34 |
2:07.87 |
|
2:51.48 |
|
8 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
41.15 |
1:26.11 |
2:13.67 |
|
2:59.60 |
|
- |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
34.26 |
1:11.37 |
1:49.20 |
|
2:26.48 |
|
2 |
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
|
34.05 |
1:11.29 |
1:49.31 |
|
2:26.82 |
|
3 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.50 |
1:13.69 |
1:53.17 |
|
2:31.87 |
|
4 |
Jenny Virtanen |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.73 |
1:15.50 |
1:55.95 |
|
2:35.74 |
|
5 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.10 |
1:15.43 |
1:55.91 |
|
2:35.76 |
|
6 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.76 |
1:17.42 |
1:59.19 |
|
2:40.42 |
|
7 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
37.45 |
1:17.84 |
1:58.81 |
|
2:40.58 |
|
8 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
38.42 |
1:19.53 |
2:01.92 |
|
2:43.51 |
|
9 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.47 |
1:24.58 |
2:10.81 |
|
2:56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:29 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:49 |
|
|
Arrangör |
Neptun_Gustavsberg_Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:49 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:43 |
|
|
Arrangör |
Neptun_Gustavsberg_Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
30.30 |
1:03.66 |
1:37.80 |
|
2:12.17 |
|
2 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.70 |
1:04.30 |
1:38.84 |
|
2:13.39 |
|
3 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
32.13 |
1:06.18 |
1:40.15 |
|
2:14.22 |
|
4 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.06 |
1:05.53 |
1:41.00 |
|
2:15.94 |
|
5 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
31.13 |
1:05.08 |
1:40.18 |
|
2:15.96 |
|
6 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
32.44 |
1:08.51 |
1:44.99 |
|
2:19.30 |
|
7 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.20 |
1:09.42 |
1:46.48 |
|
2:22.21 |
|
8 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
33.06 |
1:09.66 |
1:47.67 |
|
2:26.60 |
|
9 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
33.89 |
1:11.28 |
1:49.30 |
|
2:26.94 |
|
10 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
32.60 |
1:09.05 |
1:47.98 |
|
2:27.83 |
|
11 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.39 |
1:13.65 |
1:52.44 |
|
2:28.15 |
|
12 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.96 |
1:12.21 |
1:51.56 |
|
2:30.33 |
|
13 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
34.53 |
1:14.43 |
1:54.42 |
|
2:33.08 |
|
14 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.76 |
1:14.68 |
1:57.59 |
|
2:41.26 |
|
15 |
Eleonor Rosengart |
2000 |
Hellas Simklubb |
|
45.21 |
1:36.91 |
2:30.18 |
|
3:20.99 |
|
- |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
|
31.13 |
1:06.51 |
1:42.59 |
|
2:17.16 |
|
2 |
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.10 |
1:08.76 |
1:44.00 |
|
2:18.13 |
|
3 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.80 |
1:06.85 |
1:42.65 |
|
2:18.14 |
|
4 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.91 |
1:07.28 |
1:43.97 |
|
2:18.90 |
|
5 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.63 |
1:08.04 |
1:44.39 |
|
2:19.20 |
|
6 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.74 |
1:08.35 |
1:44.49 |
|
2:20.26 |
|
7 |
Josefine Torell |
2002 |
Lidingö Simklubb |
|
32.10 |
1:08.05 |
1:44.52 |
|
2:20.34 |
|
8 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
32.47 |
1:08.26 |
1:45.03 |
|
2:21.14 |
|
9 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.93 |
1:08.96 |
1:45.24 |
|
2:21.47 |
|
10 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.63 |
1:09.93 |
1:46.37 |
|
2:22.29 |
|
11 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
32.72 |
1:08.96 |
1:46.03 |
|
2:22.93 |
|
12 |
Marie-Chantal Ballnus |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
34.56 |
1:11.47 |
1:49.87 |
|
2:27.07 |
|
13 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
34.60 |
1:11.74 |
1:51.12 |
|
2:29.03 |
|
14 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.57 |
1:13.62 |
1:52.87 |
|
2:29.99 |
|
15 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.98 |
1:13.04 |
1:51.86 |
|
2:30.47 |
|
16 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
35.08 |
1:13.93 |
1:52.99 |
|
2:30.52 |
|
17 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.10 |
1:13.39 |
1:54.02 |
|
2:33.46 |
|
18 |
Josefin Almgren |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.15 |
1:14.74 |
1:56.24 |
|
2:36.19 |
|
19 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
36.20 |
1:17.15 |
2:00.16 |
|
2:38.79 |
|
20 |
Sofija Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
36.81 |
1:18.28 |
2:02.80 |
|
2:45.35 |
|
21 |
Jelena Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
36.82 |
1:18.73 |
2:02.97 |
|
2:46.65 |
|
22 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.54 |
1:20.18 |
2:03.73 |
|
2:47.60 |
|
23 |
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
36.70 |
1:19.48 |
2:05.16 |
|
2:47.73 |
|
24 |
Annie Thylin |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.66 |
1:20.23 |
2:04.92 |
|
2:49.14 |
|
25 |
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
39.99 |
1:24.37 |
2:10.30 |
|
2:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
|
32.58 |
1:07.92 |
1:43.70 |
|
2:18.02 |
|
2 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.86 |
1:06.90 |
1:42.88 |
|
2:18.44 |
|
3 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
32.52 |
1:08.07 |
1:43.77 |
|
2:19.69 |
|
4 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.72 |
1:08.99 |
1:45.80 |
|
2:21.92 |
|
5 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.17 |
1:11.14 |
1:48.95 |
|
2:25.35 |
|
6 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.94 |
1:10.13 |
1:49.40 |
|
2:26.56 |
|
7 |
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.01 |
1:12.09 |
1:50.10 |
|
2:26.94 |
|
8 |
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
34.06 |
1:11.15 |
1:49.45 |
|
2:27.23 |
|
9 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.01 |
1:12.56 |
1:51.05 |
|
2:28.00 |
|
10 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
33.21 |
1:11.35 |
1:50.93 |
|
2:30.19 |
|
11 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.54 |
1:12.29 |
1:51.80 |
|
2:31.93 |
|
12 |
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
|
35.50 |
1:14.99 |
1:55.14 |
|
2:33.55 |
|
13 |
Lisa Vinger |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.90 |
1:13.35 |
1:54.24 |
|
2:34.30 |
|
14 |
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.72 |
1:14.15 |
1:54.87 |
|
2:34.93 |
|
15 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
35.19 |
1:14.38 |
1:55.39 |
|
2:35.41 |
|
16 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.10 |
1:17.98 |
1:58.18 |
|
2:37.02 |
|
17 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.62 |
1:17.36 |
1:58.73 |
|
2:37.65 |
|
18 |
Klara Hjalt |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.88 |
1:15.25 |
1:57.58 |
|
2:37.81 |
|
19 |
Emilia Forsberg |
2003 |
Täby Sim |
|
36.11 |
1:16.61 |
1:58.19 |
|
2:37.86 |
|
20 |
Maja Gunnarson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.70 |
1:16.43 |
1:59.20 |
|
2:38.82 |
|
21 |
Nina Takolander |
2003 |
Täby Sim |
|
36.20 |
1:16.97 |
1:58.58 |
|
2:40.07 |
|
22 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.97 |
1:18.62 |
2:01.00 |
|
2:40.76 |
|
23 |
Frida Bengtsson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.83 |
1:19.20 |
2:02.42 |
|
2:42.26 |
|
24 |
Emelie Lindholm |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
36.76 |
1:18.58 |
2:00.62 |
|
2:42.45 |
|
25 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
37.58 |
1:19.10 |
2:02.31 |
|
2:44.67 |
|
26 |
Emilia Cullfors |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.07 |
1:19.66 |
2:05.43 |
|
2:48.33 |
|
27 |
Lisa Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
39.24 |
1:24.40 |
2:09.69 |
|
2:51.18 |
|
28 |
Kore Danaë Plunkett |
2003 |
Täby Sim |
|
38.82 |
1:22.77 |
2:08.46 |
|
2:51.53 |
|
29 |
Jennifer Bethiso |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.76 |
1:23.64 |
2:10.42 |
|
2:54.32 |
|
30 |
Millie Björlin |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.12 |
1:22.24 |
2:08.60 |
|
2:55.39 |
|
31 |
Annie Dovhammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.43 |
1:23.68 |
2:09.92 |
|
2:55.47 |
|
32 |
Tilde Varnestig |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.81 |
1:23.18 |
2:10.27 |
|
2:56.85 |
|
33 |
Amanda Vicente |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
39.11 |
1:26.90 |
2:15.76 |
|
2:57.53 |
|
34 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.41 |
1:26.48 |
2:16.42 |
|
3:04.19 |
|
35 |
Alma Söderqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
40.47 |
1:27.05 |
2:16.31 |
|
3:05.91 |
|
36 |
Jennifer Andersson |
2003 |
Hellas Simklubb |
|
42.12 |
1:34.16 |
2:31.72 |
|
3:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
31.24 |
1:06.42 |
1:43.15 |
|
2:17.49 |
|
2 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.68 |
1:10.66 |
1:48.37 |
|
2:24.60 |
|
3 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.67 |
1:12.89 |
1:51.44 |
|
2:28.35 |
|
4 |
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
34.79 |
1:14.16 |
1:53.69 |
|
2:30.69 |
|
5 |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
36.87 |
1:15.76 |
1:55.11 |
|
2:32.23 |
|
6 |
Nicole Valeskog |
2004 |
Täby Sim |
|
34.46 |
1:13.37 |
1:54.98 |
|
2:36.60 |
|
7 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.06 |
1:15.88 |
1:58.35 |
|
2:36.91 |
|
8 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
36.02 |
1:16.62 |
1:58.64 |
|
2:38.82 |
|
9 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.08 |
1:17.81 |
2:00.23 |
|
2:41.40 |
|
10 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
36.58 |
1:18.25 |
2:01.05 |
|
2:41.89 |
|
11 |
Clara Ersson |
2004 |
Täby Sim |
|
37.17 |
1:17.62 |
2:00.39 |
|
2:42.48 |
|
12 |
Ida Edvinsson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.45 |
1:18.44 |
2:01.13 |
|
2:42.94 |
|
13 |
Penny Pettersdotter Wenster |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.99 |
1:20.83 |
2:03.96 |
|
2:43.65 |
|
14 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.69 |
1:19.91 |
2:03.54 |
|
2:44.52 |
|
15 |
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
37.70 |
1:21.12 |
2:05.49 |
|
2:44.91 |
|
16 |
Alice Dombos |
2004 |
Lidingö Simklubb |
|
38.22 |
1:20.64 |
2:04.52 |
|
2:46.01 |
|
17 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.16 |
1:21.05 |
2:04.57 |
|
2:47.51 |
|
18 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.53 |
1:21.83 |
2:06.41 |
|
2:48.52 |
|
19 |
Vilma Dombos |
2004 |
Lidingö Simklubb |
|
39.87 |
1:23.88 |
2:08.41 |
|
2:49.54 |
|
20 |
Maja Lingham |
2004 |
Täby Sim |
|
38.06 |
1:21.58 |
2:07.21 |
|
2:50.12 |
|
21 |
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
|
38.31 |
1:22.05 |
2:07.05 |
|
2:50.31 |
|
22 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.26 |
1:23.14 |
2:07.90 |
|
2:51.81 |
|
23 |
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
|
37.79 |
1:22.32 |
2:07.79 |
|
2:51.99 |
|
24 |
Annie Birtner |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.77 |
1:21.90 |
2:08.26 |
|
2:52.85 |
|
25 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.20 |
1:25.04 |
2:13.06 |
|
2:54.35 |
|
26 |
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.46 |
1:24.28 |
2:11.54 |
|
2:56.23 |
|
27 |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
37.26 |
1:22.62 |
2:09.42 |
|
2:56.88 |
|
28 |
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.31 |
1:26.03 |
2:13.97 |
|
3:00.35 |
|
29 |
Saga Mattsson |
2004 |
Täby Sim |
|
39.77 |
1:27.21 |
2:17.55 |
|
3:02.28 |
|
30 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.39 |
1:27.94 |
2:17.80 |
|
3:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
16:43 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:21 |
|
|
Arrangör |
Neptun_Gustavsberg_Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
29.52 |
1:05.90 |
1:45.76 |
|
2:17.92 |
|
2 |
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.03 |
1:11.59 |
1:56.30 |
|
2:29.27 |
|
3 |
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.99 |
1:08.34 |
1:56.19 |
|
2:29.88 |
|
4 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
31.63 |
1:09.52 |
1:52.42 |
|
2:30.99 |
|
5 |
Petter Nors |
1999 |
Hellas Simklubb |
|
41.32 |
1:31.35 |
2:25.51 |
|
3:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
29.70 |
1:07.44 |
1:45.38 |
|
2:16.99 |
|
2 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
29.97 |
1:05.22 |
1:45.45 |
|
2:17.76 |
|
3 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
31.27 |
1:07.88 |
1:50.25 |
|
2:24.31 |
|
4 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
30.77 |
1:08.56 |
1:51.93 |
|
2:24.73 |
|
5 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
32.24 |
1:11.68 |
1:52.24 |
|
2:26.31 |
|
6 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
32.33 |
1:10.36 |
1:56.83 |
|
2:32.17 |
|
7 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
35.39 |
1:14.14 |
1:59.65 |
|
2:33.26 |
|
8 |
Noah Sjöborg |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.03 |
1:15.58 |
2:04.71 |
|
2:40.00 |
|
9 |
Adam Sjöborg |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.01 |
1:17.04 |
2:08.31 |
|
2:44.68 |
|
10 |
Oskar Hedin |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
33.89 |
1:18.04 |
2:06.98 |
|
2:48.91 |
|
11 |
Adrian Brinnen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
35.88 |
1:19.39 |
2:11.24 |
|
2:51.67 |
|
12 |
Filip Granqvist |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
42.89 |
1:30.03 |
2:28.78 |
|
3:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.43 |
1:07.13 |
1:47.80 |
|
2:19.44 |
|
2 |
Mattias Kvist |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
31.60 |
1:09.19 |
1:53.56 |
|
2:26.48 |
|
3 |
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
|
31.42 |
1:08.00 |
1:54.71 |
|
2:29.38 |
|
4 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.53 |
1:13.43 |
1:56.62 |
|
2:30.17 |
|
5 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.22 |
1:11.25 |
1:57.09 |
|
2:31.62 |
|
6 |
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
31.46 |
1:12.63 |
1:57.96 |
|
2:32.86 |
|
7 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
Täby Sim |
|
35.19 |
1:14.80 |
1:59.08 |
|
2:34.29 |
|
8 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
34.68 |
1:15.19 |
1:59.34 |
|
2:34.83 |
|
9 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.89 |
1:13.75 |
1:59.98 |
|
2:35.28 |
|
10 |
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.26 |
1:14.11 |
1:56.53 |
|
2:35.50 |
|
11 |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
33.67 |
1:15.87 |
1:59.98 |
|
2:36.98 |
|
12 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.82 |
1:15.86 |
2:02.19 |
|
2:37.01 |
|
13 |
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.82 |
1:16.86 |
2:04.42 |
|
2:40.47 |
|
14 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.62 |
1:15.74 |
2:06.57 |
|
2:42.70 |
|
15 |
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.90 |
1:16.95 |
2:06.27 |
|
2:43.04 |
|
16 |
Viktor Jonson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.69 |
1:18.79 |
2:07.53 |
|
2:43.48 |
|
17 |
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
|
34.19 |
1:19.22 |
2:08.24 |
|
2:45.32 |
|
18 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
36.54 |
1:20.34 |
2:09.63 |
|
2:46.00 |
|
19 |
Liam Gabrielsson |
2003 |
Täby Sim |
|
36.24 |
1:19.56 |
2:09.71 |
|
2:48.80 |
|
20 |
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
36.15 |
1:20.51 |
2:10.91 |
|
2:49.80 |
|
21 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.90 |
1:20.81 |
2:12.40 |
|
2:50.35 |
|
22 |
Gustav Sartor |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.98 |
1:23.14 |
2:13.63 |
|
2:54.14 |
|
23 |
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
|
41.58 |
1:27.91 |
2:16.12 |
|
2:54.99 |
|
24 |
Oliver Höglund |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
36.05 |
1:23.39 |
2:15.42 |
|
2:56.84 |
|
25 |
Daniel Parsa |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.73 |
1:24.08 |
2:20.42 |
|
3:04.94 |
|
26 |
Edward Tarish |
2003 |
Täby Sim |
|
39.64 |
1:25.34 |
2:20.51 |
|
3:06.29 |
|
27 |
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
39.97 |
1:30.69 |
2:27.62 |
|
3:08.37 |
|
28 |
Jousef Hanna |
2003 |
Täby Sim |
|
42.11 |
1:30.80 |
2:30.82 |
|
3:13.50 |
|
29 |
Rikard Turén |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
42.12 |
1:33.49 |
2:31.80 |
|
3:14.96 |
|
30 |
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
48.35 |
1:35.54 |
2:29.37 |
|
3:16.72 |
|
31 |
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
48.86 |
1:39.71 |
2:37.29 |
|
3:19.09 |
|
- |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Simon Lörinc |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
32.83 |
1:13.79 |
2:02.70 |
|
2:37.57 |
|
2 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
35.96 |
1:17.56 |
2:07.97 |
|
2:45.72 |
|
3 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.81 |
1:20.20 |
2:11.53 |
|
2:48.48 |
|
4 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
40.80 |
1:25.11 |
2:13.13 |
|
2:49.73 |
|
5 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.79 |
1:23.81 |
2:16.47 |
|
2:53.41 |
|
6 |
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.16 |
1:23.95 |
2:17.67 |
|
2:57.31 |
|
7 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.81 |
1:26.47 |
2:20.05 |
|
2:58.86 |
|
8 |
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
41.14 |
1:26.75 |
2:20.86 |
|
3:00.81 |
|
9 |
Joel Alm |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
39.21 |
1:27.79 |
2:22.24 |
|
3:03.77 |
|
10 |
Oscar Engström |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.30 |
1:31.15 |
2:30.35 |
|
3:11.36 |
|
11 |
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
44.97 |
1:33.78 |
2:30.22 |
|
3:13.82 |
|
12 |
Elias Svärd Hedenström |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
44.83 |
1:35.56 |
2:31.18 |
|
3:14.91 |
|
13 |
Emil Halvardsson |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
44.92 |
1:37.51 |
2:39.87 |
|
3:21.44 |
|
14 |
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
45.86 |
1:39.28 |
2:40.77 |
|
3:24.27 |
|
15 |
Spencer Karlström Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.39 |
1:35.11 |
2:38.98 |
|
3:28.18 |
|
- |
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
17:21 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:05 |
|
|
Arrangör |
Neptun_Gustavsberg_Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.66 |
2:34.56 |
4:05.69 |
|
5:14.36 |
|
2 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:15.50 |
2:37.41 |
4:02.62 |
|
5:14.71 |
|
3 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
1:19.72 |
2:45.13 |
4:14.24 |
|
5:30.77 |
|
4 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.22 |
2:43.86 |
4:21.65 |
|
5:33.34 |
|
5 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.87 |
2:52.63 |
4:31.96 |
|
5:48.73 |
|
6 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.85 |
2:49.62 |
4:31.43 |
|
5:56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.08 |
2:32.94 |
4:02.00 |
|
5:12.86 |
|
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.57 |
2:36.41 |
4:08.48 |
|
5:20.60 |
|
3 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
1:20.17 |
2:41.54 |
4:16.84 |
|
5:27.71 |
|
4 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.85 |
2:43.08 |
4:19.68 |
|
5:33.14 |
|
5 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.19 |
2:44.28 |
4:28.05 |
|
5:43.43 |
|
6 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
|
1:25.88 |
2:51.25 |
4:30.43 |
|
5:50.72 |
|
7 |
Viktoria Nylund |
2001 |
Täby Sim |
|
1:26.07 |
2:55.72 |
4:33.99 |
|
5:53.88 |
|
8 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
1:26.31 |
2:57.75 |
4:42.35 |
|
6:01.13 |
|
9 |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
1:29.66 |
3:10.26 |
4:44.00 |
|
6:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
1:18.37 |
2:44.41 |
4:12.53 |
|
5:28.75 |
|
2 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.46 |
2:48.90 |
4:19.55 |
|
5:36.73 |
|
3 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.61 |
2:45.36 |
4:26.97 |
|
5:39.84 |
|
4 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:25.75 |
3:00.10 |
4:35.32 |
|
5:57.06 |
|
5 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:25.26 |
2:55.72 |
4:36.45 |
|
5:57.34 |
|
6 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:33.52 |
3:12.80 |
5:10.45 |
|
6:34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.40 |
2:41.39 |
4:16.52 |
|
5:31.62 |
|
2 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
1:20.51 |
2:49.49 |
4:21.17 |
|
5:39.38 |
|
3 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.99 |
2:49.40 |
4:26.41 |
|
5:40.64 |
|
4 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:24.71 |
2:53.15 |
4:26.14 |
|
5:41.10 |
|
5 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.16 |
2:51.17 |
4:29.07 |
|
5:43.91 |
|
6 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.06 |
2:49.50 |
4:28.40 |
|
5:45.72 |
|
7 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:25.39 |
2:55.57 |
4:32.56 |
|
5:51.67 |
|
8 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.86 |
2:51.55 |
4:33.14 |
|
5:55.98 |
|
9 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:26.50 |
2:55.96 |
4:40.20 |
|
5:59.93 |
|
10 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:32.59 |
3:05.07 |
4:38.45 |
|
6:02.25 |
|
11 |
Maja Gunnarson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:32.28 |
3:11.68 |
5:06.82 |
|
6:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
18:05 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:25 |
|
|
Arrangör |
Neptun_Gustavsberg_Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:25 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:48 |
|
|
Arrangör |
Neptun_Gustavsberg_Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
34.79 |
1:14.43 |
1:56.42 |
|
2:40.98 |
|
2 |
Wilhelm Lörinc |
2000 |
Täby Sim |
|
38.22 |
1:21.73 |
2:05.97 |
|
2:51.90 |
|
3 |
Adam Hoas |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
48.37 |
1:45.04 |
2:43.55 |
|
3:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.02 |
1:14.99 |
1:55.30 |
|
2:36.01 |
|
2 |
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
35.27 |
1:15.79 |
1:57.93 |
|
2:38.41 |
|
3 |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
38.93 |
1:23.35 |
2:07.64 |
|
2:50.73 |
|
4 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
37.90 |
1:21.42 |
2:06.26 |
|
2:51.43 |
|
5 |
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
|
38.22 |
1:23.07 |
2:08.08 |
|
2:53.33 |
|
6 |
Simon Lörinc |
2003 |
Täby Sim |
|
40.22 |
1:25.93 |
2:12.07 |
|
2:57.71 |
|
7 |
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
|
42.43 |
1:30.13 |
2:16.24 |
|
3:01.36 |
|
8 |
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
39.73 |
1:26.68 |
2:14.42 |
|
3:04.28 |
|
9 |
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
|
41.78 |
1:28.76 |
2:17.51 |
|
3:05.89 |
|
10 |
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
41.64 |
1:28.97 |
2:18.67 |
|
3:07.51 |
|
11 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
|
40.63 |
1:30.59 |
2:20.09 |
|
3:07.90 |
|
12 |
Liam Gabrielsson |
2003 |
Täby Sim |
|
42.59 |
1:31.11 |
2:20.98 |
|
3:10.01 |
|
13 |
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
44.85 |
1:36.66 |
2:30.55 |
|
3:21.73 |
|
14 |
Edward Tarish |
2003 |
Täby Sim |
|
44.16 |
1:35.05 |
2:29.12 |
|
3:23.89 |
|
15 |
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
48.03 |
1:43.27 |
2:41.97 |
|
3:39.29 |
|
16 |
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
50.29 |
1:46.78 |
2:45.59 |
|
3:40.10 |
|
17 |
Rikard Turén |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
48.26 |
1:44.47 |
2:44.40 |
|
3:45.24 |
|
- |
Isac Persson Taylor |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
40.17 |
1:25.78 |
2:12.97 |
|
2:59.39 |
|
2 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.78 |
1:30.52 |
2:19.72 |
|
3:07.65 |
|
3 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
41.22 |
1:29.95 |
2:20.24 |
|
3:10.92 |
|
4 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
41.78 |
1:30.84 |
2:21.18 |
|
3:12.19 |
|
5 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
46.71 |
1:40.31 |
2:34.09 |
|
3:24.70 |
|
6 |
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
45.72 |
1:39.91 |
2:35.41 |
|
3:30.26 |
|
7 |
Elias Svärd Hedenström |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
46.91 |
1:41.67 |
2:38.27 |
|
3:30.53 |
|
8 |
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
47.98 |
1:42.64 |
2:38.35 |
|
3:32.34 |
|
9 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
50.11 |
1:45.43 |
2:40.35 |
|
3:35.19 |
|
10 |
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
56.10 |
1:56.90 |
2:57.43 |
|
3:56.04 |
|
- |
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:48 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:56 |
|
|
Arrangör |
Neptun_Gustavsberg_Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.06 |
2:18.70 |
3:31.50 |
|
4:45.50 |
|
2 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:07.63 |
2:21.51 |
3:36.64 |
|
4:51.62 |
|
3 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
1:11.94 |
2:29.74 |
3:49.46 |
|
5:08.68 |
|
4 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.68 |
2:34.05 |
3:53.91 |
|
5:12.96 |
|
5 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.32 |
2:35.68 |
3:56.17 |
|
5:18.23 |
|
6 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.30 |
2:41.85 |
4:06.43 |
|
5:30.04 |
|
7 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:19.55 |
2:49.37 |
4:19.57 |
|
5:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:07.99 |
2:23.29 |
3:39.41 |
|
4:53.32 |
|
2 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.51 |
2:25.79 |
3:41.49 |
|
4:56.41 |
|
3 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
1:09.54 |
2:24.98 |
3:41.22 |
|
4:56.88 |
|
4 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.69 |
2:26.64 |
3:44.44 |
|
4:57.47 |
|
5 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.20 |
2:25.73 |
3:43.21 |
|
4:57.96 |
|
6 |
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.16 |
2:29.91 |
3:45.39 |
|
4:58.69 |
|
7 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.92 |
2:30.72 |
3:48.65 |
|
5:05.31 |
|
8 |
Marie-Chantal Ballnus |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.39 |
2:35.31 |
3:53.29 |
|
5:11.57 |
|
9 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:16.86 |
2:37.93 |
3:57.80 |
|
5:16.41 |
|
10 |
Stella Alin |
2002 |
Täby Sim |
|
1:13.31 |
2:34.21 |
3:57.29 |
|
5:19.73 |
|
11 |
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:18.31 |
2:48.68 |
4:20.19 |
|
5:50.18 |
|
12 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.68 |
2:49.56 |
4:22.49 |
|
5:55.57 |
|
13 |
Sofija Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.52 |
2:52.79 |
4:25.63 |
|
5:56.29 |
|
14 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:22.58 |
2:53.25 |
4:24.97 |
|
5:56.81 |
|
15 |
Jelena Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.90 |
2:53.87 |
4:27.47 |
|
5:57.66 |
|
16 |
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:25.00 |
2:59.06 |
4:34.22 |
|
6:05.96 |
|
17 |
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.95 |
3:00.83 |
4:39.48 |
|
6:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:08.27 |
2:21.41 |
3:34.84 |
|
4:48.32 |
|
2 |
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
|
1:08.17 |
2:21.22 |
3:35.09 |
|
4:48.48 |
|
3 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.92 |
2:22.87 |
3:39.44 |
|
4:55.29 |
|
4 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.25 |
2:27.53 |
3:45.09 |
|
4:59.56 |
|
5 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
1:10.84 |
2:26.86 |
3:43.74 |
|
4:59.78 |
|
6 |
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:11.59 |
2:29.63 |
3:48.14 |
|
5:04.45 |
|
7 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:12.78 |
2:32.07 |
3:49.23 |
|
5:05.65 |
|
8 |
Jennie Ewerbring |
2003 |
Täby Sim |
|
1:13.69 |
2:32.22 |
3:51.03 |
|
5:07.27 |
|
9 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.48 |
2:39.08 |
3:59.21 |
|
5:15.54 |
|
10 |
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.00 |
2:40.43 |
4:01.57 |
|
5:20.34 |
|
11 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.42 |
2:38.18 |
4:02.17 |
|
5:25.92 |
|
12 |
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
|
1:19.78 |
2:45.54 |
4:06.38 |
|
5:26.98 |
|
13 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
1:17.30 |
2:41.08 |
4:05.83 |
|
5:29.24 |
|
14 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.78 |
2:44.39 |
4:07.43 |
|
5:29.96 |
|
15 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.93 |
2:45.77 |
4:10.83 |
|
5:33.42 |
|
16 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:21.15 |
2:46.97 |
4:11.17 |
|
5:33.43 |
|
17 |
Nina Takolander |
2003 |
Täby Sim |
|
1:16.49 |
2:42.55 |
4:09.55 |
|
5:34.67 |
|
18 |
Klara Hjalt |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:19.83 |
2:46.14 |
4:13.42 |
|
5:36.37 |
|
19 |
Frida Bengtsson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:21.49 |
2:50.24 |
4:19.50 |
|
5:47.60 |
|
20 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:29.42 |
3:10.89 |
4:52.47 |
|
6:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.03 |
2:22.83 |
3:39.13 |
|
4:53.85 |
|
2 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.03 |
2:26.86 |
3:44.78 |
|
5:01.41 |
|
3 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.16 |
2:30.99 |
3:51.00 |
|
5:09.14 |
|
4 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.29 |
2:41.60 |
4:04.74 |
|
5:26.14 |
|
5 |
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.86 |
2:40.48 |
4:04.04 |
|
5:27.63 |
|
6 |
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
1:16.99 |
2:40.22 |
4:04.75 |
|
5:28.29 |
|
7 |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.88 |
2:44.10 |
4:07.92 |
|
5:29.17 |
|
8 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
1:17.44 |
2:43.09 |
4:06.97 |
|
5:29.44 |
|
9 |
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.79 |
2:47.51 |
4:12.78 |
|
5:34.58 |
|
10 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:19.03 |
2:45.28 |
4:13.73 |
|
5:37.58 |
|
11 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.41 |
2:47.69 |
4:13.77 |
|
5:37.84 |
|
12 |
Clara Ersson |
2004 |
Täby Sim |
|
1:18.06 |
2:44.70 |
4:11.75 |
|
5:38.08 |
|
13 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.07 |
2:46.32 |
4:14.46 |
|
5:38.78 |
|
14 |
Penny Pettersdotter Wenster |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.53 |
2:46.46 |
4:14.28 |
|
5:39.76 |
|
15 |
Nicole Valeskog |
2004 |
Täby Sim |
|
1:17.00 |
2:43.14 |
4:12.57 |
|
5:42.06 |
|
16 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.29 |
2:51.61 |
4:21.87 |
|
5:49.94 |
|
17 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.53 |
2:54.56 |
4:25.29 |
|
5:51.45 |
|
18 |
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
|
1:23.43 |
2:55.94 |
4:30.26 |
|
6:00.03 |
|
19 |
Dina Larsson |
2004 |
Täby Sim |
|
1:21.94 |
2:55.18 |
4:28.60 |
|
6:01.21 |
|
20 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.63 |
2:54.27 |
4:29.00 |
|
6:01.88 |
|
21 |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
1:24.78 |
2:59.71 |
4:35.31 |
|
6:09.74 |
|
22 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:27.32 |
3:02.86 |
4:39.35 |
|
6:14.37 |
|
23 |
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
|
1:26.40 |
3:04.15 |
4:41.83 |
|
6:16.50 |
|
24 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:29.36 |
3:09.55 |
4:50.65 |
|
6:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:56 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:44 |
|
|
Arrangör |
Neptun_Gustavsberg_Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:05.16 |
2:17.23 |
3:29.13 |
4:41.10 |
17:53.97 |
|
|
|
|
|
|
5:54.55 |
7:07.49 |
8:20.84 |
9:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
10:46.27 |
11:59.47 |
13:11.45 |
14:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
15:35.88 |
16:46.63 |
|
|
|
|
- |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:02.18 |
2:08.43 |
3:14.58 |
4:20.97 |
16:51.19 |
|
|
|
|
|
|
5:27.84 |
6:34.73 |
7:42.20 |
8:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
9:59.73 |
11:07.60 |
12:16.24 |
13:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
14:34.53 |
15:43.57 |
|
|
|
|
2 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
1:07.10 |
2:17.66 |
3:28.39 |
4:38.97 |
17:53.48 |
|
|
|
|
|
|
5:49.95 |
7:01.55 |
8:14.04 |
9:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10:40.33 |
11:55.07 |
13:07.73 |
14:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
15:33.33 |
16:45.01 |
|
|
|
|
3 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.57 |
2:16.35 |
3:27.68 |
4:39.28 |
17:54.50 |
|
|
|
|
|
|
5:51.99 |
7:02.86 |
8:15.10 |
9:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
10:40.76 |
11:53.43 |
13:06.87 |
14:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
15:33.20 |
16:46.27 |
|
|
|
|
4 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
1:07.22 |
2:19.72 |
3:32.96 |
4:46.57 |
18:07.57 |
|
|
|
|
|
|
6:00.72 |
7:14.57 |
8:27.11 |
9:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.18 |
12:05.77 |
13:18.66 |
14:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
15:44.80 |
16:57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:06.30 |
2:16.96 |
3:28.24 |
4:41.47 |
18:07.86 |
|
|
|
|
|
|
5:54.32 |
7:07.75 |
8:20.82 |
9:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
10:46.53 |
11:59.31 |
13:13.21 |
14:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
15:41.11 |
16:55.09 |
|
|
|
|
2 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.94 |
2:24.99 |
3:41.39 |
4:59.96 |
19:02.33 |
|
|
|
|
|
|
6:15.74 |
7:33.12 |
8:50.96 |
10:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
11:27.14 |
12:44.91 |
14:02.96 |
15:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
16:38.37 |
17:52.72 |
|
|
|
|
3 |
Edvin Eskilsson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:09.52 |
2:24.68 |
3:41.31 |
4:57.50 |
19:32.48 |
|
|
|
|
|
|
6:15.84 |
7:35.43 |
8:54.24 |
10:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
11:33.71 |
12:53.63 |
14:14.64 |
15:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
16:56.14 |
18:15.27 |
|
|
|
|
4 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:07.04 |
2:22.45 |
3:42.07 |
5:02.28 |
19:57.10 |
|
|
|
|
|
|
6:22.98 |
7:44.53 |
9:07.45 |
10:29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
11:51.60 |
13:13.41 |
14:35.14 |
15:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
17:17.61 |
18:38.47 |
|
|
|
|
5 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.28 |
2:24.98 |
3:45.50 |
5:06.26 |
20:10.81 |
|
|
|
|
|
|
6:28.57 |
7:50.65 |
9:14.41 |
10:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
12:02.72 |
13:26.64 |
14:50.15 |
16:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
17:34.19 |
18:53.29 |
|
|
|
|
6 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
1:12.25 |
2:34.61 |
3:57.66 |
5:20.49 |
20:56.22 |
|
|
|
|
|
|
6:44.57 |
8:09.30 |
9:34.87 |
10:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
12:24.81 |
13:51.15 |
15:17.76 |
16:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
18:09.68 |
19:34.56 |
|
|
|
|
7 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.99 |
2:44.66 |
4:11.27 |
5:38.80 |
21:50.52 |
|
|
|
|
|
|
7:07.71 |
8:36.01 |
10:04.23 |
11:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
13:01.51 |
14:31.21 |
16:03.32 |
17:34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
19:01.74 |
20:29.86 |
|
|
|
|
8 |
Simon Hallgren |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:16.32 |
2:43.16 |
4:12.24 |
5:41.24 |
22:14.97 |
|
|
|
|
|
|
7:13.05 |
8:45.04 |
10:15.36 |
11:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
13:16.88 |
14:49.96 |
16:21.63 |
17:53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
19:23.88 |
20:50.86 |
|
|
|
|
9 |
Samuel Ekström |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:23.53 |
2:56.35 |
4:30.49 |
6:05.03 |
23:06.81 |
|
|
|
|
|
|
7:40.20 |
9:15.27 |
10:50.43 |
12:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
14:00.26 |
15:35.37 |
17:10.34 |
18:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
20:14.50 |
21:44.65 |
|
|
|
|
10 |
Isac Hagelberg |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:29.48 |
3:09.38 |
5:22.16 |
6:37.15 |
24:59.39 |
|
|
|
|
|
|
8:50.54 |
9:55.50 |
11:38.30 |
13:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
15:03.05 |
16:45.83 |
18:26.78 |
20:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
21:52.07 |
23:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
1:07.01 |
2:20.35 |
3:34.10 |
4:49.12 |
18:25.55 |
|
|
|
|
|
|
6:04.15 |
7:18.43 |
8:33.62 |
9:48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
11:02.51 |
12:16.42 |
13:30.92 |
14:46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
16:00.42 |
17:15.47 |
|
|
|
|
2 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:06.80 |
2:19.35 |
3:32.93 |
4:47.54 |
18:55.17 |
|
|
|
|
|
|
6:02.88 |
7:17.84 |
8:32.82 |
9:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
11:03.39 |
12:19.67 |
13:37.43 |
14:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
16:16.54 |
17:35.86 |
|
|
|
|
3 |
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
|
1:09.68 |
2:25.49 |
3:42.64 |
5:01.34 |
19:17.40 |
|
|
|
|
|
|
6:20.64 |
7:39.14 |
8:57.14 |
10:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11:33.17 |
12:52.56 |
14:09.75 |
15:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
16:45.40 |
18:03.02 |
|
|
|
|
4 |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
1:12.45 |
2:30.57 |
3:48.53 |
5:06.71 |
19:26.69 |
|
|
|
|
|
|
6:26.39 |
7:44.85 |
9:04.03 |
10:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
11:41.12 |
13:00.28 |
14:19.77 |
15:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
16:54.37 |
18:11.47 |
|
|
|
|
5 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
|
1:08.33 |
2:26.46 |
3:44.10 |
5:03.09 |
19:36.93 |
|
|
|
|
|
|
6:22.29 |
7:41.26 |
9:01.37 |
10:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
11:41.98 |
13:01.43 |
14:21.86 |
15:41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
17:03.20 |
18:22.26 |
|
|
|
|
6 |
Simon Lörinc |
2003 |
Täby Sim |
|
1:12.76 |
2:32.49 |
3:53.68 |
5:15.42 |
20:02.53 |
|
|
|
|
|
|
6:37.49 |
7:59.73 |
9:21.45 |
10:42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
12:02.83 |
13:23.55 |
14:45.71 |
16:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
17:28.91 |
18:48.04 |
|
|
|
|
7 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.96 |
2:37.04 |
3:57.94 |
5:19.58 |
20:17.99 |
|
|
|
|
|
|
6:40.98 |
8:04.14 |
9:25.90 |
10:47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
12:09.45 |
13:32.30 |
14:54.29 |
16:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
17:39.64 |
19:00.62 |
|
|
|
|
8 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.76 |
2:36.39 |
4:01.42 |
5:27.44 |
20:40.44 |
|
|
|
|
|
|
6:53.65 |
8:18.62 |
9:42.97 |
11:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
12:30.68 |
13:54.02 |
15:17.18 |
16:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
18:03.32 |
19:25.34 |
|
|
|
|
9 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:16.04 |
2:41.48 |
4:09.13 |
5:35.06 |
21:01.24 |
|
|
|
|
|
|
7:02.38 |
8:28.17 |
9:53.87 |
11:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
12:43.78 |
14:08.29 |
15:32.27 |
16:57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
18:19.33 |
19:42.87 |
|
|
|
|
10 |
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:17.26 |
2:41.55 |
4:06.18 |
5:31.18 |
21:12.49 |
|
|
|
|
|
|
6:57.56 |
8:23.70 |
9:50.44 |
11:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
12:43.28 |
14:09.53 |
15:36.05 |
17:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
18:29.94 |
19:54.70 |
|
|
|
|
11 |
Gustav Sartor |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:23.85 |
2:56.33 |
4:29.27 |
6:03.05 |
22:36.77 |
|
|
|
|
|
|
7:37.19 |
9:08.91 |
10:41.18 |
12:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
13:45.29 |
15:17.64 |
16:46.63 |
18:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
19:46.49 |
21:14.01 |
|
|
|
|
12 |
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:20.39 |
2:50.47 |
4:21.56 |
5:54.33 |
23:04.69 |
|
|
|
|
|
|
7:26.93 |
9:00.64 |
10:34.35 |
12:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
13:43.56 |
15:16.59 |
16:52.55 |
18:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
20:01.90 |
21:35.61 |
|
|
|
|
13 |
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
|
1:24.62 |
2:57.93 |
4:32.02 |
6:06.21 |
23:09.98 |
|
|
|
|
|
|
7:41.03 |
9:15.43 |
10:49.00 |
12:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
13:57.35 |
15:31.74 |
17:07.13 |
18:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
20:15.33 |
21:45.06 |
|
|
|
|
14 |
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
2:04.49 |
3:00.97 |
4:30.69 |
6:03.62 |
23:17.54 |
|
|
|
|
|
|
7:35.07 |
9:08.22 |
10:43.24 |
12:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
13:53.25 |
15:28.35 |
17:03.07 |
18:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
20:15.51 |
21:48.91 |
|
|
|
|
15 |
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:23.62 |
2:57.59 |
4:32.22 |
6:08.24 |
23:30.97 |
|
|
|
|
|
|
7:45.44 |
9:21.22 |
10:54.22 |
12:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
14:04.73 |
15:39.80 |
17:16.62 |
18:53.54 |
|
|
|
|
|
|
|
20:28.74 |
22:03.87 |
|
|
|
|
- |
Isac Persson Taylor |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
1:10.63 |
2:29.68 |
3:51.11 |
5:13.42 |
20:17.14 |
|
|
|
|
|
|
6:36.24 |
7:58.46 |
9:21.88 |
10:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
12:08.16 |
13:30.74 |
14:53.04 |
16:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
17:36.94 |
18:58.87 |
|
|
|
|
2 |
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:22.19 |
2:53.99 |
4:27.01 |
5:59.02 |
22:12.88 |
|
|
|
|
|
|
7:32.03 |
9:03.79 |
10:33.36 |
12:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
13:32.40 |
15:00.72 |
16:30.47 |
17:57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
19:23.72 |
20:51.38 |
|
|
|
|
3 |
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:26.82 |
3:00.56 |
4:35.04 |
6:10.84 |
23:37.52 |
|
|
|
|
|
|
7:46.48 |
9:21.98 |
10:57.71 |
12:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
14:09.98 |
15:47.10 |
17:23.68 |
19:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
20:37.18 |
22:11.72 |
|
|
|
|
4 |
Emil Halvardsson |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:23.48 |
2:55.33 |
4:29.65 |
6:06.92 |
23:46.20 |
|
|
|
|
|
|
7:42.95 |
9:19.57 |
10:57.11 |
12:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
14:12.74 |
15:50.95 |
17:28.43 |
19:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
20:40.61 |
22:16.88 |
|
|
|
|
5 |
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:29.90 |
3:09.60 |
4:51.66 |
6:32.94 |
24:58.67 |
|
|
|
|
|
|
8:14.20 |
9:55.35 |
11:36.53 |
13:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
15:00.90 |
16:44.71 |
18:26.36 |
20:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
21:50.68 |
23:30.91 |
|
|
|
|
6 |
Spencer Karlström Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:35.75 |
3:19.22 |
5:07.56 |
6:55.29 |
26:41.57 |
|
|
|
|
|
|
8:42.39 |
10:29.76 |
12:15.88 |
14:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
15:51.85 |
17:40.91 |
19:30.79 |
21:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
23:09.75 |
24:57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
12:44 |
|