Tulokset UGP2 2017, Ã…kersberga
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 12 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 mars 2017 |
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.65 | 1:18.50 | |||||
2 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 38.57 | 1:23.79 | |||||
3 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 39.51 | 1:25.96 | |||||
4 | Fanny Ek | 1999 | IFK Simning Åland | 40.40 | 1:25.99 | |||||
5 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 40.81 | 1:27.58 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.37 | 1:13.04 | |||||
2 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.23 | 1:14.01 | |||||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.15 | 1:20.95 | |||||
4 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.55 | 1:23.62 | |||||
5 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 42.93 | 1:29.95 | |||||
6 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.92 | 1:31.42 | |||||
7 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 45.79 | 1:40.51 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.10 | 1:21.74 | |||||
2 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.53 | 1:22.41 | |||||
3 | Stella Donning | 2002 | IFK Simning Åland | 41.40 | 1:27.61 | |||||
4 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.60 | 1:27.72 | |||||
5 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.66 | 1:27.84 | |||||
6 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 41.72 | 1:29.27 | |||||
7 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.45 | 1:31.27 | |||||
8 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.97 | 1:31.94 | |||||
9 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 42.64 | 1:32.86 | |||||
10 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 43.65 | 1:35.23 | |||||
11 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 45.26 | 1:38.02 | |||||
12 | Amna Hojlas | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 46.15 | 1:39.46 | |||||
13 | Towalie Hedelin | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.17 | 1:43.28 | |||||
14 | Karolina Bolander | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 51.17 | 1:53.63 | |||||
- | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.12 | 1:17.16 | |||||
2 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.85 | 1:17.63 | |||||
3 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.83 | 1:23.06 | |||||
4 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.20 | 1:26.06 | |||||
5 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.80 | 1:27.49 | |||||
6 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.39 | 1:27.51 | |||||
7 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.52 | 1:30.58 | |||||
8 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.81 | 1:30.59 | |||||
9 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 42.79 | 1:32.95 | |||||
10 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.65 | 1:36.20 | |||||
11 | Ella Faleij | 2003 | Turebergs Simklubb | 46.88 | 1:38.54 | |||||
- | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.53 | 1:17.36 | |||||
2 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.80 | 1:21.36 | |||||
3 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.39 | 1:25.31 | |||||
4 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.44 | 1:25.91 | |||||
5 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Fritid | 40.74 | 1:27.54 | |||||
6 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.42 | 1:29.30 | |||||
7 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.42 | 1:29.59 | |||||
8 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.31 | 1:32.24 | |||||
9 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.17 | 1:33.09 | |||||
10 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.07 | 1:33.73 | |||||
11 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.43 | 1:34.38 | |||||
12 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 46.58 | 1:38.74 | |||||
13 | Saga Strömstedt | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 49.11 | 1:44.59 | |||||
- | Emma Wärn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 12 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:18 |