Results for UGP2 2017, Ã…kersberga
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
14:02 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
1:06.36 |
2:20.80 |
3:38.63 |
4:57.30 |
10:13.62 |
|
|
|
|
|
|
6:16.41 |
7:36.94 |
8:56.05 |
|
|
|
2 |
Fanny Ek |
1999 |
IFK Simning Åland |
|
1:14.06 |
2:35.90 |
3:56.63 |
5:18.07 |
10:46.30 |
|
|
|
|
|
|
6:40.41 |
8:02.76 |
9:25.17 |
|
|
|
3 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:16.07 |
2:41.75 |
4:09.45 |
5:38.97 |
11:39.61 |
|
|
|
|
|
|
7:09.42 |
8:40.52 |
10:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.41 |
2:20.07 |
3:32.63 |
4:45.48 |
9:32.84 |
|
|
|
|
|
|
5:58.13 |
7:10.25 |
8:22.81 |
|
|
|
2 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.25 |
2:22.55 |
3:37.14 |
4:51.82 |
9:50.51 |
|
|
|
|
|
|
6:07.09 |
7:21.87 |
8:36.72 |
|
|
|
3 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
1:06.15 |
2:18.57 |
3:32.05 |
4:47.37 |
9:55.16 |
|
|
|
|
|
|
6:04.19 |
7:21.78 |
8:38.88 |
|
|
|
4 |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:11.21 |
2:28.48 |
3:45.68 |
5:04.64 |
10:27.48 |
|
|
|
|
|
|
6:24.70 |
7:46.62 |
9:08.30 |
|
|
|
5 |
Moa Nyberg |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:22.19 |
2:55.68 |
4:32.88 |
6:09.96 |
12:32.09 |
|
|
|
|
|
|
7:46.67 |
9:24.38 |
10:59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
IFK Simning Åland |
|
1:05.23 |
2:17.66 |
3:30.09 |
4:42.42 |
9:32.64 |
|
|
|
|
|
|
5:55.06 |
7:07.62 |
8:21.39 |
|
|
|
2 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:03.51 |
2:15.52 |
3:28.28 |
4:42.00 |
9:38.11 |
|
|
|
|
|
|
5:57.20 |
7:12.96 |
8:27.76 |
|
|
|
3 |
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:13.83 |
2:33.98 |
3:55.91 |
5:19.47 |
10:58.56 |
|
|
|
|
|
|
6:45.40 |
8:10.69 |
9:36.93 |
|
|
|
4 |
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.91 |
2:39.46 |
4:05.54 |
5:30.46 |
11:07.51 |
|
|
|
|
|
|
6:55.14 |
8:20.03 |
9:44.22 |
|
|
|
5 |
Lovisa Liljeblad |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:12.91 |
2:34.81 |
4:01.69 |
5:30.70 |
11:30.04 |
|
|
|
|
|
|
7:01.46 |
8:32.86 |
10:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:12.68 |
2:29.52 |
3:45.40 |
5:02.27 |
10:02.38 |
|
|
|
|
|
|
6:18.57 |
7:35.48 |
8:50.52 |
|
|
|
2 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.19 |
2:34.65 |
3:54.20 |
5:13.63 |
10:30.42 |
|
|
|
|
|
|
6:33.55 |
7:53.78 |
9:12.95 |
|
|
|
3 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:13.29 |
2:31.35 |
3:52.08 |
5:15.00 |
10:48.62 |
|
|
|
|
|
|
6:38.93 |
8:03.59 |
9:28.49 |
|
|
|
4 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:17.13 |
2:40.73 |
4:05.19 |
5:29.06 |
11:04.23 |
|
|
|
|
|
|
6:53.99 |
8:19.13 |
9:43.53 |
|
|
|
5 |
Klara Isaksson |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:30.04 |
3:11.05 |
4:53.18 |
6:33.59 |
13:13.75 |
|
|
|
|
|
|
8:15.76 |
9:57.54 |
11:38.47 |
|
|
|
6 |
Denise Frejd |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:25.11 |
3:05.08 |
4:49.29 |
6:31.91 |
13:14.03 |
|
|
|
|
|
|
8:15.55 |
9:58.05 |
11:39.36 |
|
|
|
7 |
Clara Flatow |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:28.40 |
3:07.58 |
4:52.43 |
6:33.84 |
13:18.76 |
|
|
|
|
|
|
8:17.43 |
9:59.66 |
11:41.73 |
|
|
|
8 |
Marina Tormo Lind |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:37.93 |
3:27.20 |
5:20.65 |
7:17.66 |
15:04.40 |
|
|
|
|
|
|
9:15.93 |
11:13.37 |
13:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.74 |
2:31.07 |
3:50.53 |
5:11.37 |
10:27.49 |
|
|
|
|
|
|
6:32.08 |
7:52.77 |
9:13.48 |
|
|
|
2 |
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.81 |
2:31.06 |
3:51.25 |
5:11.54 |
10:29.01 |
|
|
|
|
|
|
6:32.15 |
7:52.71 |
9:13.66 |
|
|
|
3 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:16.53 |
2:41.50 |
4:06.46 |
5:31.46 |
11:12.44 |
|
|
|
|
|
|
6:57.76 |
8:23.67 |
9:48.93 |
|
|
|
4 |
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.68 |
2:47.88 |
4:16.50 |
5:45.10 |
11:38.38 |
|
|
|
|
|
|
7:15.65 |
8:45.07 |
10:13.63 |
|
|
|
5 |
Sofia Hansen |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:22.87 |
2:51.11 |
4:19.27 |
5:49.62 |
11:45.57 |
|
|
|
|
|
|
7:19.39 |
8:49.29 |
10:18.83 |
|
|
|
6 |
Elina Bergenstein Fransson |
2004 |
Danderyds Sim |
|
1:23.43 |
2:53.63 |
4:25.09 |
5:58.08 |
12:02.37 |
|
|
|
|
|
|
7:30.63 |
9:04.18 |
10:36.40 |
|
|
|
7 |
Ella Olsson |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:28.51 |
3:12.50 |
4:59.41 |
6:48.82 |
13:58.77 |
|
|
|
|
|
|
8:37.28 |
10:26.69 |
12:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
14:02 |
|