Resultat för 33:e Mora Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
17:06 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Mora Biltvätt |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:11.07 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Persson |
1999 |
5 |
461 |
30.37 |
|
|
|
1:03.30 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Hill |
1999 |
4 |
428 |
30.99 |
|
|
|
1:04.90 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Folkesson |
1999 |
3 |
409 |
31.46 |
|
|
|
1:05.89 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Adam Karlsson |
2000 |
2 |
367 |
32.87 |
|
|
|
1:08.30 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Nordh |
2000 |
1 |
280 |
35.57 |
|
|
|
1:14.77 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
226 |
39.72 |
|
|
|
1:20.22 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mora Biltvätt |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:11.07 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rick Sol |
2001 |
5 |
370 |
33.27 |
|
|
|
1:08.14 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Säfström |
2002 |
4 |
346 |
32.63 |
|
|
|
1:09.65 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Andersson |
2001 |
3 |
333 |
34.27 |
|
|
|
1:10.52 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
2 |
330 |
34.09 |
|
|
|
1:10.75 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martin Kregnes Søstuen |
2002 |
1 |
266 |
37.50 |
|
|
|
1:16.03 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marcus Tägtström |
2002 |
|
265 |
35.91 |
|
|
|
1:16.09 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora Biltvätt |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:11.07 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mora Biltvätt |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:11.07 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maximilian Holm |
2005 |
5 |
247 |
37.01 |
|
|
|
1:17.96 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arvid Lind |
2005 |
4 |
152 |
45.37 |
|
|
|
1:31.48 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sigge Verner |
2005 |
3 |
148 |
45.20 |
|
|
|
1:32.29 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eric Åhlén |
2006 |
2 |
142 |
45.51 |
|
|
|
1:33.68 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olle Thorsén |
2006 |
1 |
133 |
47.24 |
|
|
|
1:35.76 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alex Storbacka |
2006 |
|
122 |
48.61 |
|
|
|
1:38.55 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Endre Stenbakken Andersen |
2006 |
|
99 |
50.77 |
|
|
|
1:45.59 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Casper Larsson |
2006 |
|
94 |
53.66 |
|
|
|
1:47.32 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
17:06 |
|