Results for VÃ¥rsimiaden distrikt 2017, Skuru
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Skuru IK simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 38, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 2:41.20 | ||||||
Linnea Bäckström | 2006 | 44.92 | 44.92 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 44.59 | 1:29.51 | |||||||
Nora Kovacs | 2006 | 36.47 | 2:05.98 | |||||||
Louise Mårtensson | 2006 | 35.22 | 2:41.20 | |||||||
2 | SS04 Damer [2006] | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:41.47 | ||||||
Agnes Lundmark | 2006 | 40.50 | 40.50 | |||||||
Leah Ishaq | 2006 | 45.21 | 1:25.71 | |||||||
Nea Armelius | 2006 | 39.47 | 2:05.18 | |||||||
Cornelia Utgren | 2007 | 36.29 | 2:41.47 | |||||||
3 | Skk Damer [2006] | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:43.31 | ||||||
Sofia Lövqvist | 2006 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Nellie Häger | 2006 | 47.35 | 1:30.58 | |||||||
Elvira Flores | 2006 | 36.65 | 2:07.23 | |||||||
Vida Haesert | 2006 | 36.08 | 2:43.31 | |||||||
4 | Saltsjöb Damer [2006] | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 3:00.13 | ||||||
Ebba Kinnunen | 2006 | 47.26 | 47.26 | |||||||
Laura Midby | 2006 | 49.84 | 1:37.10 | |||||||
Anna Kristiansson | 2007 | 41.44 | 2:18.54 | |||||||
Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | 41.59 | 3:00.13 | |||||||
5 | Tureberg Damer 1 [2006] | 2006 | Turebergs Simklubb | 3:01.66 | ||||||
Lilian Holfve | 2007 | 46.97 | 46.97 | |||||||
Isa Andersson | 2006 | 45.53 | 1:32.50 | |||||||
Ebba Näsvall | 2006 | 47.86 | 2:20.36 | |||||||
Emilia Buchgeister | 2006 | 41.30 | 3:01.66 | |||||||
6 | Danderyd Damer [2006] | 2006 | Danderyds Sim | 3:09.28 | ||||||
Rebecka Barkvall | 2007 | 44.01 | 44.01 | |||||||
Ziyi Fang | 2006 | 54.43 | 1:38.44 | |||||||
Julia Anttila | 2006 | 48.99 | 2:27.43 | |||||||
Tova Hambraeus | 2007 | 41.85 | 3:09.28 | |||||||
7 | Skk Flickor 1 [2006] | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:14.33 | ||||||
Emelie Bilands | 2006 | 46.37 | 46.37 | |||||||
Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | 55.22 | 1:41.59 | |||||||
Olivia Bäck | 2007 | 51.68 | 2:33.27 | |||||||
Anna Eklöf | 2007 | 41.06 | 3:14.33 | |||||||
8 | Tureberg Damer 2 [2006] | 2006 | Turebergs Simklubb | 3:14.92 | ||||||
Maria Krejci | 2006 | 46.96 | 46.96 | |||||||
Klara Broms | 2006 | 53.20 | 1:40.16 | |||||||
Julia Marklund | 2006 | 55.02 | 2:35.18 | |||||||
Moa Larsson | 2007 | 39.74 | 3:14.92 | |||||||
9 | Wisby Tjejer Yngre Lag 1 | 2006 | Wisby Simsällskap | 3:27.96 | ||||||
Emma Persson | 2006 | 49.15 | 49.15 | |||||||
Ella Adman | 2006 | 58.43 | 1:47.58 | |||||||
Astrid Sippmanne | 2007 | 55.59 | 2:43.17 | |||||||
Elin Palmqvist | 2006 | 44.79 | 3:27.96 | |||||||
10 | Tureberg Damer 3 [2006] | 2006 | Turebergs Simklubb | 3:29.23 | ||||||
Ida Söderlund | 2006 | 50.51 | 50.51 | |||||||
Emma Arnö | 2008 | 56.78 | 1:47.29 | |||||||
Emma Molin | 2006 | 1:00.52 | 2:47.81 | |||||||
Selma Sjödin | 2006 | 41.42 | 3:29.23 | |||||||
- | Skk Flickor 2 [2006] | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 11:52 |