Resultat för Scandic Täby Invite 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 20:16 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 18, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertörn Damer | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:42.89 | ||||||
Vilma Unnermark | 1997 | 33.51 | 1:08.76 | 1:08.76 | ||||||
Rebecka Axelmalm | 2003 | 40.07 | 1:25.52 | 2:34.28 | ||||||
Carin Klasson | 1995 | 30.74 | 1:05.88 | 3:40.16 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 29.89 | 1:02.73 | 4:42.89 | ||||||
2 | Spårvägen Damer 1 | 1996 | Spårvägen Simförening | 4:46.25 | ||||||
Zafira Vaamonde | 2001 | 35.43 | 1:12.38 | 1:12.38 | ||||||
Julia Augustsson | 2000 | 36.65 | 1:17.95 | 2:30.33 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 33.12 | 1:12.32 | 3:42.65 | ||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 29.70 | 1:03.60 | 4:46.25 | ||||||
3 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2000 | Täby Sim | 4:47.97 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 34.42 | 1:10.63 | 1:10.63 | ||||||
Embla Börjesson | 2002 | 37.88 | 1:21.01 | 2:31.64 | ||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 33.06 | 1:11.46 | 3:43.10 | ||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 31.11 | 1:04.87 | 4:47.97 | ||||||
4 | SS04 Damer | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:49.73 | ||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 37.54 | 1:16.10 | 1:16.10 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 37.33 | 1:19.52 | 2:35.62 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 32.72 | 1:12.04 | 3:47.66 | ||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 30.12 | 1:02.07 | 4:49.73 | ||||||
5 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 4:49.86 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 35.56 | 1:14.28 | 1:14.28 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 38.09 | 1:24.76 | 2:39.04 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 31.81 | 1:09.37 | 3:48.41 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 28.68 | 1:01.45 | 4:49.86 | ||||||
6 | Spårvägen Damer 2 | 1995 | Spårvägen Simförening | 4:59.31 | ||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 36.96 | 1:14.22 | 1:14.22 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 38.09 | 1:20.83 | 2:35.05 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 34.67 | 1:16.51 | 3:51.56 | ||||||
Sofia Holmberg | 2002 | 32.37 | 1:07.75 | 4:59.31 | ||||||
7 | Luleå SS Damer | 2001 | Luleå Simsällskap | 5:02.28 | ||||||
Tina Ylipää | 2002 | 38.21 | 1:18.84 | 1:18.84 | ||||||
Sarah Jonsson | 2001 | 40.04 | 1:26.94 | 2:45.78 | ||||||
Sabina Alman | 2003 | 32.93 | 1:11.38 | 3:57.16 | ||||||
Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | 30.75 | 1:05.12 | 5:02.28 | ||||||
8 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2000 | Täby Sim | 5:03.51 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 36.53 | 1:14.35 | 1:14.35 | ||||||
Smilla Malm | 2003 | 37.39 | 1:18.41 | 2:32.76 | ||||||
Viktoria Nylund | 2001 | 35.63 | 1:24.70 | 3:57.46 | ||||||
Anna Ladis | 2001 | 31.18 | 1:06.05 | 5:03.51 | ||||||
9 | Täby Sim Damer Lag 4 | 99 | Täby Sim | 5:05.25 | ||||||
Izabelle Lindberg | 2003 | 37.13 | 1:15.87 | 1:15.87 | ||||||
Ingrid Franks | 2003 | 37.96 | 1:22.54 | 2:38.41 | ||||||
Josephine Junehed | 2002 | 36.13 | 1:20.31 | 3:58.72 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 31.89 | 1:06.53 | 5:05.25 | ||||||
10 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 5:06.23 | ||||||
Anna Westborg | 2002 | 35.68 | 1:15.76 | 1:15.76 | ||||||
Tora Hansson | 2002 | 37.07 | 1:23.10 | 2:38.86 | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | 34.02 | 1:19.32 | 3:58.18 | ||||||
Victoria Danielsson | 2002 | 31.07 | 1:08.05 | 5:06.23 | ||||||
11 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 5:20.46 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 38.50 | 1:23.29 | 1:23.29 | ||||||
Ioana Danes | 2002 | 39.10 | 1:26.69 | 2:49.98 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 34.80 | 1:20.39 | 4:10.37 | ||||||
Eliane Westermark | 2003 | 33.04 | 1:10.09 | 5:20.46 | ||||||
12 | Lidingö SK Damer | 0 | Lidingö Simklubb | 5:25.59 | ||||||
Lovisa Klingberg | 2004 | 42.45 | 1:26.92 | 1:26.92 | ||||||
Cecilia Viberg | 2003 | 38.48 | 1:24.03 | 2:50.95 | ||||||
Johanna Torell | 2005 | 39.32 | 1:27.44 | 4:18.39 | ||||||
Josefine Torell | 2002 | 31.79 | 1:07.20 | 5:25.59 | ||||||
13 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 5:40.59 | ||||||
Olivia Östlund | 2003 | 39.99 | 1:22.43 | 1:22.43 | ||||||
Klara Hjalt | 2003 | 42.99 | 1:36.82 | 2:59.25 | ||||||
Felicia Heintz | 2004 | 35.20 | 1:27.33 | 4:26.58 | ||||||
Josefin Almgren | 2002 | 34.31 | 1:14.01 | 5:40.59 | ||||||
- | Södertörn Damer Yngre 1 | 0 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Veronika Hiram | 2004 | 37.06 | 1:17.21 | 1:17.21 | ||||||
Amanda Nilsson | 2002 | 40.31 | 1:28.94 | 2:46.15 | ||||||
Klara Possman | 2003 | 33.43 | 1:14.08 | 4:00.23 | ||||||
- | Ösmo SS Damer | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 20:16 |