Results for Scandic Täby Invite 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 4 - Insim kl 15:00
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 27.65 | 57.28 | |||||
2 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 27.48 | 57.52 | |||||
3 | Mattia Lentini | 1988 | Stockholmspolisens IF SF | 27.29 | 59.30 | |||||
4 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.70 | 1:00.16 | |||||
5 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 27.89 | 1:00.27 | |||||
6 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.90 | 1:01.67 | |||||
7 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.53 | 1:02.98 | |||||
8 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 29.69 | 1:03.59 | |||||
9 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 30.24 | 1:05.20 | |||||
10 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.99 | 1:11.99 | |||||
11 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 33.36 | 1:16.18 | |||||
- | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 28.08 | 1:01.50 | |||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.76 | 1:02.57 | |||||
3 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 29.58 | 1:03.31 | |||||
4 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 29.73 | 1:04.07 | |||||
5 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.68 | 1:04.58 | |||||
6 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 29.32 | 1:05.95 | |||||
7 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 29.70 | 1:06.17 | |||||
8 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.72 | 1:08.53 | |||||
9 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 31.98 | 1:09.21 | |||||
10 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.39 | 1:09.39 | |||||
11 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.85 | 1:13.92 | |||||
12 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.93 | 1:14.23 | |||||
13 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.17 | 1:14.85 | |||||
14 | Nicolas Jernberg | 2001 | A4 Idrottsförening | 33.71 | 1:15.07 | |||||
15 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.35 | 1:19.12 | |||||
- | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.30 | 1:02.87 | |||||
2 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.29 | 1:03.31 | |||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 30.46 | 1:05.02 | |||||
4 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.24 | 1:05.04 | |||||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.46 | 1:05.40 | |||||
6 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.93 | 1:06.46 | |||||
7 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.71 | 1:08.16 | |||||
8 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.65 | 1:08.21 | |||||
9 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.00 | 1:08.85 | |||||
10 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.60 | 1:09.10 | |||||
11 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.87 | 1:09.27 | |||||
12 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 33.05 | 1:10.32 | |||||
13 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.43 | 1:10.82 | |||||
14 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.28 | 1:10.91 | |||||
15 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.28 | 1:11.06 | |||||
16 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 31.96 | 1:11.13 | |||||
17 | Markus Sandh | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.81 | 1:12.17 | |||||
18 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.37 | 1:13.03 | |||||
19 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.87 | 1:13.10 | |||||
20 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.63 | 1:13.55 | |||||
21 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.06 | 1:14.02 | |||||
22 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.34 | 1:14.61 | |||||
23 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.71 | 1:14.98 | |||||
24 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.59 | 1:15.56 | |||||
25 | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | 35.28 | 1:15.76 | |||||
26 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 34.60 | 1:16.22 | |||||
27 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.38 | 1:17.21 | |||||
28 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.04 | 1:19.82 | |||||
29 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.50 | 1:20.55 | |||||
30 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.98 | 1:21.00 | |||||
31 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.72 | 1:22.64 | |||||
32 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 37.81 | 1:23.26 | |||||
33 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 37.59 | 1:25.97 | |||||
34 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.37 | 1:26.34 | |||||
35 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 42.68 | 1:35.30 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.10 | 1:13.13 | |||||
2 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.58 | 1:17.96 | |||||
3 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.76 | 1:21.81 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:02 |