Resultat för Scandic Täby Invite 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 4 - Insim kl 15:00
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Scandic Täby Invite |
|
Utskriftsdatum |
30 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Täby |
|
Utskriftstid |
18:15 |
|
|
Arrangör |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
|
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gabriel Henkel |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.11 |
1:01.35 |
1:33.59 |
|
2:04.49 |
|
2 |
Elias Hysing |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
29.70 |
1:01.61 |
1:33.63 |
|
2:04.94 |
|
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.58 |
1:01.70 |
1:34.04 |
|
2:06.24 |
|
4 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
29.24 |
1:01.85 |
1:35.04 |
|
2:07.92 |
|
5 |
Victor Halldén |
2000 |
Täby Sim |
|
29.18 |
1:00.91 |
1:34.45 |
|
2:08.18 |
|
6 |
Adam Karlsson |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
30.18 |
1:03.55 |
1:37.84 |
|
2:08.55 |
|
7 |
Daniel Coleman |
2000 |
Täby Sim |
|
31.21 |
1:05.21 |
1:40.31 |
|
2:13.26 |
|
8 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
30.52 |
1:04.64 |
1:39.55 |
|
2:14.65 |
|
9 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
Täby Sim |
|
31.29 |
1:06.22 |
1:41.37 |
|
2:15.64 |
|
10 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
31.84 |
1:06.37 |
1:42.32 |
|
2:17.03 |
|
11 |
Noah Sjöborg |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
30.76 |
1:05.63 |
1:42.26 |
|
2:17.77 |
|
12 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
32.07 |
1:07.11 |
1:42.17 |
|
2:18.14 |
|
13 |
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.55 |
1:05.17 |
1:42.09 |
|
2:19.11 |
|
14 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.03 |
1:06.30 |
1:43.04 |
|
2:19.22 |
|
15 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
31.25 |
1:07.00 |
1:45.00 |
|
2:22.69 |
|
16 |
Anton Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.44 |
1:09.27 |
1:46.69 |
|
2:22.79 |
|
17 |
Nicolas Jernberg |
2001 |
A4 Idrottsförening |
|
31.49 |
1:07.31 |
1:45.20 |
|
2:23.28 |
|
18 |
Adam Sjöborg |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.83 |
1:07.85 |
1:46.15 |
|
2:24.73 |
|
19 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.63 |
1:15.37 |
1:57.70 |
|
2:38.67 |
|
20 |
Leo Lindström |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.87 |
1:16.88 |
2:01.18 |
|
2:45.77 |
|
- |
Pelle Andersson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
29.83 |
1:02.33 |
1:36.25 |
|
2:08.87 |
|
2 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.10 |
1:03.12 |
1:35.73 |
|
2:09.83 |
|
3 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
30.28 |
1:04.03 |
1:37.55 |
|
2:10.42 |
|
4 |
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
|
30.48 |
1:04.08 |
1:38.46 |
|
2:10.78 |
|
5 |
Axel von Goës |
2002 |
Täby Sim |
|
30.58 |
1:04.38 |
1:38.49 |
|
2:11.95 |
|
6 |
Ji An Wang |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
30.64 |
1:05.58 |
1:40.65 |
|
2:14.34 |
|
7 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.29 |
1:06.17 |
1:40.98 |
|
2:14.98 |
|
8 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
|
31.85 |
1:06.80 |
1:42.33 |
|
2:16.02 |
|
9 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.45 |
1:06.44 |
1:42.53 |
|
2:16.69 |
|
10 |
Albin Eriksson |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
30.52 |
1:06.20 |
1:42.71 |
|
2:16.87 |
|
11 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.52 |
1:07.81 |
1:42.52 |
|
2:16.95 |
|
12 |
Erik Almvret |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.13 |
1:05.47 |
1:42.52 |
|
2:17.04 |
|
13 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.70 |
1:06.77 |
1:42.24 |
|
2:17.28 |
|
14 |
Markus Sandh |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.30 |
1:07.50 |
1:43.83 |
|
2:19.91 |
|
15 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
31.76 |
1:07.83 |
1:45.34 |
|
2:20.70 |
|
16 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.12 |
1:07.48 |
1:44.59 |
|
2:21.00 |
|
17 |
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.89 |
1:08.40 |
1:46.16 |
|
2:22.23 |
|
18 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.97 |
1:08.47 |
1:45.66 |
|
2:22.56 |
|
19 |
Simon Lörinc |
2003 |
Täby Sim |
|
32.76 |
1:09.65 |
1:47.05 |
|
2:22.72 |
|
20 |
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
31.90 |
1:07.99 |
1:46.31 |
|
2:22.75 |
|
21 |
Gustav Jonsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.67 |
1:09.01 |
1:47.32 |
|
2:25.09 |
|
22 |
Sid Lundgren |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.77 |
1:09.53 |
1:48.56 |
|
2:25.79 |
|
23 |
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.59 |
1:10.50 |
1:49.02 |
|
2:26.67 |
|
24 |
Pijus Guvenius |
2003 |
A4 Idrottsförening |
|
33.60 |
1:10.80 |
1:49.67 |
|
2:26.83 |
|
25 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.97 |
1:10.73 |
1:49.71 |
|
2:27.81 |
|
26 |
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
33.75 |
1:11.80 |
1:51.39 |
|
2:28.51 |
|
27 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.28 |
1:13.01 |
1:51.94 |
|
2:28.63 |
|
28 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.77 |
1:11.90 |
1:50.62 |
|
2:28.73 |
|
29 |
Arian Parsa |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.13 |
1:10.98 |
1:50.47 |
|
2:29.96 |
|
30 |
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
33.79 |
1:11.50 |
1:51.34 |
|
2:30.18 |
|
31 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.46 |
1:12.14 |
1:51.27 |
|
2:30.20 |
|
32 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.19 |
1:13.38 |
1:52.83 |
|
2:30.87 |
|
33 |
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
35.14 |
1:14.98 |
1:55.17 |
|
2:34.77 |
|
34 |
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.09 |
1:16.68 |
1:59.03 |
|
2:37.33 |
|
35 |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.46 |
1:14.02 |
1:57.75 |
|
2:39.42 |
|
36 |
Tiger Khan |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.47 |
1:15.11 |
1:57.14 |
|
2:39.68 |
|
37 |
Gustav Sartor |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.80 |
1:19.52 |
2:03.04 |
|
2:45.50 |
|
38 |
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
37.21 |
1:20.18 |
2:04.53 |
|
2:46.05 |
|
39 |
Jousef Hanna |
2003 |
Täby Sim |
|
36.56 |
1:19.84 |
2:04.56 |
|
2:46.84 |
|
40 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
37.62 |
1:21.59 |
2:07.32 |
|
2:49.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Ylipää |
2004 |
Luleå Simsällskap |
|
31.32 |
1:08.08 |
1:44.81 |
|
2:21.45 |
|
2 |
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.31 |
1:09.93 |
1:49.73 |
|
2:27.57 |
|
3 |
Erik Bergman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
35.15 |
1:14.86 |
1:55.62 |
|
2:33.87 |
|
4 |
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
36.26 |
1:19.69 |
2:03.65 |
|
2:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
18:15 |
|