Results for LH-Games 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag EM
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2017 | Utskriftsdatum | 07 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:30 | |||
Arrangör | Helsingborg S - Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 07 juli 2017 |
Gren 8, 4X50m Frisim D 15år oä, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Trelleborg Damer | 0 | Trelleborg Sim | 1:52.07 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 28.52 | 28.52 | |||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 27.03 | 55.55 | |||||||
Frida Tunheim-Glad | 2001 | 28.39 | 1:23.94 | |||||||
Linn Olsson | 2002 | 28.13 | 1:52.07 | |||||||
2 | Landskrona Damer | 0 | Landskrona Simsällskap | 1:53.71 | ||||||
Isabelle Moreau | 2001 | 29.04 | 29.04 | |||||||
Julia Brinkhagen | 1999 | 28.70 | 57.74 | |||||||
Elin Johannesson | 1999 | 28.45 | 1:26.19 | |||||||
Ida Sandwång | 2001 | 27.52 | 1:53.71 | |||||||
3 | Sandefjord SK J1 Jr. | 0 | Sandefjord Svømmeklubb | 1:58.45 | ||||||
Kristin Venstad | 2001 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Sanne Berggren | 2001 | 29.66 | 1:00.04 | |||||||
Kaja Godaker Furre | 2001 | 29.57 | 1:29.61 | |||||||
Helene Samuelsen | 2001 | 28.84 | 1:58.45 | |||||||
4 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:59.95 | ||||||
Malin Andersson | 1999 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Anna Graffner | 2002 | 29.64 | 59.36 | |||||||
Michaela Johansson | 2000 | 30.52 | 1:29.88 | |||||||
Isabella Källén | 2001 | 30.07 | 1:59.95 | |||||||
5 | Eskilstuna Damer | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 2:00.50 | ||||||
Elin Sand | 2002 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Amanda Kullman | 2000 | 29.31 | 1:00.66 | |||||||
Emilia Loikala | 2000 | 29.43 | 1:30.09 | |||||||
Walda Jonsson | 2001 | 30.41 | 2:00.50 | |||||||
6 | Trondhjems SLK J1 Jr | 0 | Trondhjem SLK | 2:00.63 | ||||||
Heidi Elisabeth Ysland | 2001 | 29.30 | 29.30 | |||||||
Eirill Straum | 2001 | 30.68 | 59.98 | |||||||
Silje Aadahl | 2002 | 30.75 | 1:30.73 | |||||||
Hege Solberg Jørgensen | 2002 | 29.90 | 2:00.63 | |||||||
7 | Sandefjord SK J2 Jr. | 0 | Sandefjord Svømmeklubb | 2:02.84 | ||||||
Silje Marie Rui | 2001 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Pia Haavik | 2001 | 30.59 | 1:01.94 | |||||||
Silje Katrine Tveitan Wad | 2003 | 30.54 | 1:32.48 | |||||||
Maja Baugerød | 2001 | 30.36 | 2:02.84 | |||||||
8 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2001 | Täby Sim | 2:03.99 | ||||||
Stella Alin | 2002 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Anna Ladis | 2001 | 28.27 | 58.41 | |||||||
Maria Tavemark | 2001 | 34.33 | 1:32.74 | |||||||
Viktoria Nylund | 2001 | 31.25 | 2:03.99 | |||||||
9 | Kalmar Sim Damer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:04.94 | ||||||
Tilda Nordén | 2001 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Tilde Wolfgang | 2001 | 31.37 | 1:02.45 | |||||||
Hannah Bondeson | 2003 | 31.84 | 1:34.29 | |||||||
Jenny Fröstberg | 2002 | 30.65 | 2:04.94 | |||||||
10 | Kungsbacka Damer Lag 2 | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:07.78 | ||||||
Alice Karlsson | 2004 | 31.02 | 31.02 | |||||||
Julia Voss | 2001 | 31.45 | 1:02.47 | |||||||
Matilda Bengtsson | 2002 | 32.30 | 1:34.77 | |||||||
Ylva Franck | 2000 | 33.01 | 2:07.78 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 juli 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:30 |