Resultat för UGP 3 2017, Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 30.44 | 1:03.61 | |||||
2 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.89 | 1:05.18 | |||||
3 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.77 | 1:05.57 | |||||
4 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.90 | 1:10.57 | |||||
5 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.65 | 1:12.06 | |||||
6 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.11 | 1:12.71 | |||||
7 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 35.65 | 1:13.45 | |||||
8 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.98 | 1:16.86 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.73 | 1:05.97 | |||||
2 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.94 | 1:06.67 | |||||
3 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.85 | 1:08.33 | |||||
- | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.70 | 1:07.79 | |||||
2 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.74 | 1:09.05 | |||||
3 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.57 | 1:09.11 | |||||
4 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.71 | 1:12.48 | |||||
5 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.67 | 1:13.33 | |||||
6 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.22 | 1:14.24 | |||||
7 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.50 | 1:14.37 | |||||
8 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.07 | 1:16.15 | |||||
9 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 40.11 | 1:20.96 | |||||
10 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.97 | 1:21.07 | |||||
11 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.60 | 1:29.68 | |||||
- | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.31 | 1:11.56 | |||||
2 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.82 | 1:11.86 | |||||
3 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.49 | 1:12.58 | |||||
4 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.81 | 1:12.91 | |||||
5 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 37.09 | 1:15.38 | |||||
6 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 36.55 | 1:16.73 | |||||
7 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 38.14 | 1:17.84 | |||||
8 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.44 | 1:19.21 | |||||
9 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.35 | 1:19.29 | |||||
10 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.59 | 1:20.20 | |||||
11 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.59 | 1:20.43 | |||||
12 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.46 | 1:20.72 | |||||
13 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.83 | 1:21.04 | |||||
14 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.36 | 1:22.63 | |||||
15 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.91 | 1:24.61 | |||||
16 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 43.42 | 1:29.31 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.02 | 1:11.26 | |||||
2 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 37.51 | 1:16.31 | |||||
3 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.24 | 1:17.66 | |||||
4 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.14 | 1:17.94 | |||||
5 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.65 | 1:18.28 | |||||
6 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 38.40 | 1:20.60 | |||||
7 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 40.45 | 1:21.88 | |||||
8 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 40.05 | 1:22.84 | |||||
9 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.43 | 1:23.85 | |||||
10 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.20 | 1:23.89 | |||||
11 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.01 | 1:24.51 | |||||
12 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.47 | 1:24.52 | |||||
13 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 41.44 | 1:25.77 | |||||
14 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 43.56 | 1:29.34 | |||||
15 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.72 | 1:30.09 | |||||
16 | Victor Jansson | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.01 | 1:30.24 | |||||
17 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.17 | 1:33.69 | |||||
18 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.28 | 1:36.79 | |||||
19 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.80 | 1:37.11 | |||||
20 | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | 50.73 | 1:44.37 | |||||
- | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:40 |