Tulokset Brøndby Sommer Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 35, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 2006 | 2:36.27 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 37.72 | 37.72 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 43.16 | 1:20.88 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 39.16 | 2:00.04 | |||||||
Cecilie Rud | 2006 | 36.23 | 2:36.27 | |||||||
2 | Hovedstadens Piger 1 | 2007 | 2:38.06 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.57 | |||||||||
Mathilde Møller | 2007 | 41.06 | 41.06 | |||||||
Julie Philip | 2007 | 44.85 | 1:25.91 | |||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 38.29 | 2:04.20 | |||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 33.86 | 2:38.06 | |||||||
3 | Vest Talent Piger 1 | 2006 | 2:38.93 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:54.90 | |||||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 45.04 | 1:24.76 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 38.76 | 2:03.52 | |||||||
Alberte K. Andersen | 2006 | 35.41 | 2:38.93 | |||||||
4 | Hovedstadens Piger 2 | 2007 | 2:47.66 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.40 | |||||||||
Carla Heidemann | 2007 | 42.70 | 42.70 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 46.27 | 1:28.97 | |||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 42.36 | 2:11.33 | |||||||
Asta Hindborg | 2007 | 36.33 | 2:47.66 | |||||||
5 | Sigma Piger 2 | 2006 | 2:56.25 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Caroline Mathilde Bang | 2006 | 39.98 | 39.98 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 49.19 | 1:29.17 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 43.43 | 2:12.60 | |||||||
Isabella Christensen | 2007 | 43.65 | 2:56.25 | |||||||
6 | Vest Talent Piger 2 | 2005 | 2:56.27 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:56.89 | |||||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 46.37 | 46.37 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 45.24 | 1:31.61 | |||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 47.06 | 2:18.67 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 37.60 | 2:56.27 | |||||||
7 | Birkerød Piger 1 | 2006 | 2:58.66 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Julie Hovmand | 2007 | 46.00 | 46.00 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 50.19 | 1:36.19 | |||||||
Selma Nørby | 2006 | 42.33 | 2:18.52 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 40.14 | 2:58.66 | |||||||
8 | Hillerød Hils Piger 4 | 2005 | 2:59.30 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:40.01 | |||||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 43.62 | 43.62 | |||||||
Olivia Cruse | 2005 | 47.84 | 1:31.46 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 45.64 | 2:17.10 | |||||||
Emma Mølholm | 2005 | 42.20 | 2:59.30 | |||||||
Løb 35, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Damer | 1996 | 2:06.92 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:00.00 | |||||||||
Katharina N Møller | 2001 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 33.39 | 1:07.84 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 32.70 | 1:40.54 | |||||||
Sarah Missing | 2001 | 26.38 | 2:06.92 | |||||||
2 | Hillerød Hils Piger 1 | 1999 | 2:12.28 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:10.01 | |||||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 39.30 | 1:11.44 | |||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 32.55 | 1:43.99 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 28.29 | 2:12.28 | |||||||
3 | Hillerød Hils Piger 2 | 2003 | 2:18.94 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:16.01 | |||||||||
Josephine Gribsvad | 2003 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 39.92 | 1:15.97 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 34.04 | 1:50.01 | |||||||
Frida Uldall | 2003 | 28.93 | 2:18.94 | |||||||
4 | Vest Big Guns | 2002 | 2:20.53 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:15.00 | |||||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 37.31 | 37.31 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 35.91 | 1:13.22 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 37.28 | 1:50.50 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 30.03 | 2:20.53 | |||||||
5 | Fr.sund Sweet Queens | 2001 | 2:27.28 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 34.44 | 34.44 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 42.58 | 1:17.02 | |||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 37.89 | 1:54.91 | |||||||
Sarah Balling Kristiansen | 2003 | 32.37 | 2:27.28 | |||||||
6 | Skjoldmøer 1 | 2003 | 2:31.05 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:50.00 | |||||||||
Celina Mehr | 2003 | 41.70 | 41.70 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 44.11 | 1:25.81 | |||||||
Emma Enevoldsen | 2003 | 33.48 | 1:59.29 | |||||||
Silke Larsen | 2003 | 31.76 | 2:31.05 | |||||||
7 | Vest Smølfiner | 2003 | 2:35.17 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:20.00 | |||||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 43.94 | 1:21.21 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 40.21 | 2:01.42 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 33.75 | 2:35.17 | |||||||
8 | Skjoldmøer 2 | 2004 | 3:20.00 | |||||||
Roskilde Svømning | 3:15.00 | |||||||||
Emilie Enevoldsen | 2006 | 50.25 | 50.25 | |||||||
Julie Geilman | 2007 | 1:06.46 | 1:56.71 | |||||||
Frederikke Meisner From | 2004 | 42.63 | 2:39.34 | |||||||
Silje Sørensen | 2007 | 40.66 | 3:20.00 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:58 |