Results for GTI Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
GTI Cup |
|
Udskriftsdato |
01 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|
|
Arrangør |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 september 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
640 |
31.03 |
1:06.36 |
1:42.66 |
|
2:19.70 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
621 |
31.73 |
1:07.88 |
1:44.27 |
|
2:21.10 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Christian |
1998 |
|
604 |
32.14 |
1:08.36 |
1:45.54 |
|
2:22.45 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
589 |
31.39 |
1:07.83 |
1:45.52 |
|
2:23.60 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
|
555 |
33.38 |
1:11.36 |
1:49.20 |
|
2:26.53 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Toft |
1998 |
|
544 |
33.16 |
1:10.47 |
1:48.80 |
|
2:27.49 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
589 |
32.91 |
1:10.07 |
1:46.83 |
|
2:23.63 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
|
494 |
33.89 |
1:11.97 |
1:51.62 |
|
2:32.32 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matthæus Vámosi |
2000 |
|
412 |
36.30 |
1:18.04 |
1:59.94 |
|
2:41.80 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Patrick S. Hansen |
2000 |
|
323 |
39.01 |
1:24.78 |
2:10.29 |
|
2:55.52 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Emil Poulsen |
2001 |
|
217 |
42.26 |
1:31.48 |
2:24.46 |
|
3:20.37 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Steenberg |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart SW4.4 |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
|
614 |
32.96 |
1:09.59 |
1:46.07 |
|
2:21.70 |
|
|
GTI |
2:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
436 |
35.82 |
1:17.04 |
1:58.43 |
|
2:38.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Bak Jensen |
2002 |
|
417 |
35.73 |
1:16.64 |
1:59.26 |
|
2:41.13 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
|
404 |
36.50 |
1:18.04 |
2:00.62 |
|
2:42.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
|
400 |
37.32 |
1:19.11 |
2:01.98 |
|
2:43.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
387 |
37.56 |
1:20.66 |
2:02.98 |
|
2:45.17 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
387 |
36.94 |
1:18.80 |
2:02.07 |
|
2:45.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Lystlund |
2003 |
|
385 |
37.19 |
1:20.16 |
2:03.20 |
|
2:45.49 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Casper Koch |
2002 |
|
370 |
37.41 |
1:20.26 |
2:03.83 |
|
2:47.75 |
|
|
GTI |
2:45.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Silas Bøjsen |
2002 |
|
360 |
37.30 |
1:19.83 |
2:03.65 |
|
2:49.21 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Bjerg Snekkersten |
2003 |
|
351 |
37.69 |
1:21.29 |
2:06.91 |
|
2:50.66 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
|
346 |
39.04 |
1:23.69 |
2:08.48 |
|
2:51.45 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
|
327 |
40.12 |
1:24.71 |
2:09.72 |
|
2:54.73 |
|
|
GTI |
2:55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Michael Elliks |
2002 |
|
309 |
39.28 |
1:24.26 |
2:10.93 |
|
2:57.97 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Victor Toftehøj |
2003 |
|
292 |
41.81 |
1:27.79 |
2:14.23 |
|
3:01.45 |
|
|
A6 |
2:55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
William Jensen |
2002 |
|
159 |
47.89 |
1:43.82 |
2:42.81 |
|
3:42.08 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
|
400 |
36.29 |
1:18.19 |
2:01.23 |
|
2:43.33 |
|
|
GTI |
2:46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Troels Fode |
2004 |
|
388 |
38.63 |
1:21.53 |
2:04.00 |
|
2:45.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
|
383 |
37.90 |
1:20.95 |
2:04.78 |
|
2:45.77 |
|
|
A6 |
2:52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Greisen |
2004 |
|
342 |
39.40 |
1:23.98 |
2:08.07 |
|
2:52.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
|
328 |
40.81 |
1:25.36 |
2:09.92 |
|
2:54.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Esben Rasmussen |
2004 |
|
279 |
38.53 |
1:25.98 |
2:16.95 |
|
3:04.17 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Nielsen |
2004 |
|
238 |
43.60 |
1:34.36 |
2:26.19 |
|
3:14.11 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
3:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mauritz Otzen |
2005 |
|
214 |
44.68 |
1:35.63 |
2:26.30 |
|
3:21.08 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathias Olsen |
2005 |
|
192 |
46.50 |
1:39.27 |
2:34.82 |
|
3:28.52 |
|
|
GTI |
3:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
|
185 |
46.76 |
1:40.48 |
2:36.74 |
|
3:31.06 |
|
|
Farum Svømmeklub |
3:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Gustav Mørk Rasmussen |
2005 |
|
169 |
46.40 |
1:41.91 |
2:39.59 |
|
3:37.74 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Skov Grell |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ESB v/75m SW7.6 |
|
Glostrup Svømmeklub |
3:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
|
289 |
40.97 |
1:27.55 |
2:15.24 |
|
3:02.14 |
|
|
GTI |
3:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Rasmussen |
2006 |
|
192 |
47.12 |
1:40.52 |
2:34.16 |
|
3:28.59 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktor Fenger-Grøn |
2006 |
|
144 |
49.52 |
1:50.34 |
2:50.31 |
|
3:49.43 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 november 2017 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|