Resultater for Glostrup Sommerstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Sommerstævne 2017 | Udskriftsdato | 17 juni 2017 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2017 |
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2005-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vinderne Fra Vesterbro | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.47 | ||||||
Mads Møller | 2005 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 40.33 | 1:14.32 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 35.76 | 1:50.08 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 30.39 | 2:20.47 | |||||||
2 | Emdrups Elite | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.72 | ||||||
Falka Tind | 2006 | 36.06 | 36.06 | |||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 44.36 | 1:20.42 | |||||||
Matthias Slot | 2005 | 37.51 | 1:57.93 | |||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 34.79 | 2:32.72 | |||||||
3 | Farum Mix 1 | 2005 | Farum Svømmeklub | 2:38.80 | ||||||
Mathilde Rømer | 2006 | 43.11 | 43.11 | |||||||
Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 43.49 | 1:26.60 | |||||||
Cornelius Olsen | 2005 | 31.98 | 1:58.58 | |||||||
Marie Rose | 2006 | 40.22 | 2:38.80 | |||||||
4 | Stt Torpedoerne | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:46.72 | ||||||
Emma Haagen | 2006 | 44.84 | 44.84 | |||||||
Peter K. M. Petersen | 2006 | 43.23 | 1:28.07 | |||||||
Frederik Rasmussen | 2005 | 37.07 | 2:05.14 | |||||||
Isabella M. Madsen | 2007 | 41.58 | 2:46.72 | |||||||
5 | Gsk Helte 1 | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 2:48.34 | ||||||
Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 42.96 | 42.96 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 48.48 | 1:31.44 | |||||||
Anders Thøgersen | 2005 | 41.71 | 2:13.15 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 35.19 | 2:48.34 | |||||||
6 | Gsk Helte 2 | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 2:53.72 | ||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 44.36 | 44.36 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 48.33 | 1:32.69 | |||||||
Oscar Hansson | 2005 | 43.87 | 2:16.56 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 37.16 | 2:53.72 | |||||||
7 | Triton Talent | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:58.86 | ||||||
Emil Koch Juhl | 2006 | 49.26 | 49.26 | |||||||
Andrea Strandby | 2007 | 48.98 | 1:38.24 | |||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 39.60 | 2:17.84 | |||||||
Jonas Wilms Jensen | 2007 | 41.02 | 2:58.86 | |||||||
8 | Albertslund Minimix | 2005 | Albertslund IF | 2:59.06 | ||||||
Marie Strandquist | 2007 | 46.93 | 46.93 | |||||||
Mathilde Ladegaard | 2006 | 53.42 | 1:40.35 | |||||||
Emil Strandquist | 2005 | 41.18 | 2:21.53 | |||||||
Gustav Bille Gørtz | 2006 | 37.53 | 2:59.06 | |||||||
9 | Gsk Helte 3 | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 3:01.98 | ||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 46.65 | 46.65 | |||||||
Kasper Jægerskou | 2006 | 53.61 | 1:40.26 | |||||||
Katharina Beyer Hansen | 2006 | 41.65 | 2:21.91 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 40.07 | 3:01.98 | |||||||
10 | Mk31 Mix 1 | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:03.76 | ||||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | 43.90 | 43.90 | |||||||
Regitze Wojtaszewski | 2007 | 53.91 | 1:37.81 | |||||||
Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 49.99 | 2:27.80 | |||||||
Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | 35.96 | 3:03.76 | |||||||
11 | Gsk Helte 4 | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 3:22.47 | ||||||
Anton Serizawa | 2006 | 1:45.79 | 1:45.79 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 54.14 | 2:39.93 | |||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 42.54 | 3:22.47 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 3:22.47 | ||||||||
12 | Goblerne | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:40.54 | ||||||
Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 57.63 | 57.63 | |||||||
Lau Gerner Knudsen | 2007 | 1:01.44 | 1:59.07 | |||||||
Amalie Møller | 2007 | 57.86 | 2:56.93 | |||||||
Malou Nabe | 2006 | 43.61 | 3:40.54 | |||||||
13 | Gsk T3 B | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 4:09.23 | ||||||
Lisa Koerver Schmidt | 2009 | 2:08.02 | 2:08.02 | |||||||
Emma Panton Nielsen | 2008 | 1:06.49 | 3:14.51 | |||||||
Tristan Nygaard | 2008 | 54.95 | 4:09.46 | |||||||
Peter Emil Dyhr | 2008 | 4:09.23 | ||||||||
14 | Gsk T3 A | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 4:11.65 | ||||||
Nynne Bugge | 2008 | 1:03.60 | 1:03.60 | |||||||
Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 1:11.83 | 2:15.43 | |||||||
Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 1:02.09 | 3:17.52 | |||||||
Anders Koch Jensen | 2008 | 54.13 | 4:11.65 | |||||||
15 | Gsk T3 C | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 4:18.88 | ||||||
William Bugge | 2008 | 1:05.74 | 1:05.74 | |||||||
Liva Christensen | 2008 | 1:06.29 | 2:12.03 | |||||||
Maddie Evers Kokholm | 2008 | 1:09.96 | 3:21.99 | |||||||
Gustav Jørgensen | 2009 | 56.89 | 4:18.88 | |||||||
- | Albertslund Sværdfisk | 2007 | Albertslund IF | DNF | ||||||
Luka Kepser | 2007 | 59.72 | 59.72 | |||||||
Asta Holm Jessen | 2007 | 1:03.79 | 2:03.51 | |||||||
Marie Munk | 2008 | 54.75 | 2:58.26 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 juni 2017 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:16 |