Resultater for Hillerød Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emily Jacobs | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.93 | 1:08.14 | 1:44.24 | 2:19.83 | |||
2 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 32.48 | 1:09.76 | 1:48.04 | 2:24.75 | |||
3 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.86 | 1:10.31 | 1:48.70 | 2:26.31 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.51 | 1:02.33 | 1:35.62 | 2:07.34 | |||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.78 | 1:02.75 | 1:37.15 | 2:11.68 | |||
3 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.11 | 1:06.68 | 1:41.30 | 2:15.62 | |||
4 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.78 | 1:06.57 | 1:40.94 | 2:15.66 | |||
5 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.99 | 1:06.28 | 1:41.13 | 2:15.76 | |||
6 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.23 | 1:07.69 | 1:43.01 | 2:18.50 | |||
7 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 31.86 | 1:06.76 | 1:42.64 | 2:18.73 | |||
8 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.68 | 1:06.89 | 1:43.18 | 2:18.88 | |||
9 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.31 | 1:06.48 | 1:42.79 | 2:19.13 | |||
10 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.58 | 1:07.80 | 1:44.02 | 2:20.10 | |||
11 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.89 | 1:08.87 | 1:44.98 | 2:20.28 | |||
12 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 32.80 | 1:09.51 | 1:46.72 | 2:22.83 | |||
13 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.01 | 1:09.93 | 1:47.45 | 2:25.33 | |||
14 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.26 | 1:11.22 | 1:49.32 | 2:26.22 | |||
15 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.93 | 1:11.85 | 1:50.40 | 2:28.03 | |||
16 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.71 | 1:11.58 | 1:50.39 | 2:28.37 | |||
17 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 33.45 | 1:11.08 | 1:49.44 | 2:29.15 | |||
18 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 33.53 | 1:11.91 | 1:51.91 | 2:29.50 | |||
19 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.12 | 1:12.38 | 1:52.41 | 2:29.53 | |||
20 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.92 | 1:12.64 | 1:51.84 | 2:31.25 | |||
21 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 35.58 | 1:15.59 | 1:56.98 | 2:35.24 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 31.98 | 1:06.20 | 1:40.89 | 2:15.41 | |||
2 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 33.31 | 1:10.27 | 1:47.11 | 2:23.24 | |||
3 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 33.10 | 1:10.31 | 1:49.45 | 2:26.58 | |||
4 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.75 | 1:14.81 | 1:53.88 | 2:31.47 | |||
5 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 36.90 | 1:16.64 | 1:56.60 | 2:35.76 | |||
6 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 35.05 | 1:15.38 | 1:55.58 | 2:35.89 | |||
7 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 36.46 | 1:16.98 | 1:59.33 | 2:40.72 | |||
8 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.07 | 1:17.40 | 2:00.45 | 2:42.48 | |||
9 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 41.69 | 1:28.87 | 2:16.85 | 2:57.32 | |||
10 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 44.85 | 1:37.99 | 2:32.26 | 3:24.42 | |||
- | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 36.12 | 1:16.12 | 1:57.15 | 2:35.87 | |||
2 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.42 | 1:20.66 | 2:04.51 | 2:47.25 | |||
3 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 37.22 | 1:20.48 | 2:04.64 | 2:48.82 | |||
4 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 41.04 | 1:27.10 | 2:14.93 | 2:56.99 | |||
5 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 41.34 | 1:29.70 | 2:20.91 | 3:11.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |