Resultat för Efterårsstævne
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2017 | Udskriftsdato | 18 november 2017 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 november 2017 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2004 |
Sponseret af Gerners Beslagsmedie ApS, Sengeløse |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.73 | ||||||
2 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.99 | ||||||
3 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 37.08 | ||||||
4 | Asta Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen | 39.54 | ||||||
5 | Silja Mortensen | 2003 | VAT Copenhagen | 40.58 | ||||||
6 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.56 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponseret af Gerners Beslagsmedie ApS, Sengeløse |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 37.74 | ||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.53 | ||||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.26 | ||||||
4 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.44 | ||||||
5 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 43.28 | ||||||
6 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.85 | ||||||
7 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.68 | ||||||
8 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.80 | ||||||
9 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.77 | ||||||
10 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.69 | ||||||
11 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.58 | ||||||
12 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 52.24 | ||||||
- | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponseret af Gerners Beslagsmedie ApS, Sengeløse |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.08 | ||||||
2 | Ella Emilie Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.19 | ||||||
3 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.48 | ||||||
4 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 47.15 | ||||||
5 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.34 | ||||||
6 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.45 | ||||||
7 | Maja Lollike | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.41 | ||||||
8 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.52 | ||||||
9 | Kirsten Vedsted | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.47 | ||||||
10 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.02 | ||||||
11 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.88 | ||||||
12 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.11 | ||||||
13 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 54.31 | ||||||
14 | Esther Gammelgaard | 2007 | Solrød Svømmeklub | 54.77 | ||||||
15 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.35 | ||||||
16 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 55.52 | ||||||
17 | Asta Haastrup Ishøi | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.58 | ||||||
18 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 58.70 | ||||||
19 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.16 | ||||||
20 | Clara-Emilie Børsting | 2007 | Albertslund IF | 1:00.52 | ||||||
21 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.23 | ||||||
22 | Kirstine Kjær | 2008 | Albertslund IF | 1:01.82 | ||||||
23 | Isabella Lindgreen | 2007 | Albertslund IF | 1:02.06 | ||||||
24 | Klara Rasmussen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 1:04.58 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Sponseret af Gerners Beslagsmedie ApS, Sengeløse |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 58.44 | ||||||
2 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.10 | ||||||
3 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.33 | ||||||
4 | Vigga Frederiksen | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.62 | ||||||
5 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:11.47 | ||||||
6 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:32.60 | ||||||
- | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | Indslag mave v 50 | |||||
- | Maja Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | Indslag mave v 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 november 2017 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 10:25 |