Resultat för Thisted Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag 16.00
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:26 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 september 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
414 |
36.30 |
|
|
|
1:16.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
288 |
41.54 |
|
|
|
1:25.79 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
276 |
41.57 |
|
|
|
1:27.02 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
|
268 |
40.96 |
|
|
|
1:27.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
|
255 |
41.95 |
|
|
|
1:29.33 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Bach |
2006 |
|
246 |
42.68 |
|
|
|
1:30.43 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Vestberg |
2006 |
|
221 |
42.77 |
|
|
|
1:33.66 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Vibe Hansen |
2006 |
|
214 |
43.85 |
|
|
|
1:34.68 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nora Louise Rebouh |
2006 |
|
161 |
48.22 |
|
|
|
1:44.11 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Patricia Nættermann |
2007 |
|
144 |
50.92 |
|
|
|
1:48.11 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 armtag u/va ef 50m |
|
Farsund Svømmeklubb |
1:51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave 50m |
|
Svømmeklubben S 68 |
1:54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vilde Bratland Sagstuen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Svøm på mave før 50m |
|
Vågsbygd SLK |
1:46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
|
444 |
34.50 |
|
|
|
1:14.27 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
|
414 |
34.74 |
|
|
|
1:16.01 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
|
402 |
36.70 |
|
|
|
1:16.76 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
|
398 |
34.81 |
|
|
|
1:16.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malou Sejr |
2005 |
|
378 |
35.46 |
|
|
|
1:18.31 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Hovmark |
2005 |
|
378 |
37.39 |
|
|
|
1:18.37 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ester Lauritsen |
2005 |
|
375 |
36.95 |
|
|
|
1:18.57 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jazmin Jensen |
2005 |
|
371 |
36.01 |
|
|
|
1:18.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
|
358 |
36.29 |
|
|
|
1:19.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilde Bager |
2005 |
|
349 |
38.43 |
|
|
|
1:20.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Weronika L. Bjørn |
2005 |
|
346 |
38.04 |
|
|
|
1:20.67 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Stina Kletvang |
2005 |
|
344 |
38.71 |
|
|
|
1:20.81 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Silke Bruun Svensen |
2005 |
|
344 |
38.02 |
|
|
|
1:20.83 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
343 |
37.82 |
|
|
|
1:20.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofie Bjerre |
2005 |
|
342 |
35.39 |
|
|
|
1:21.03 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mille Broholm Brixen |
2005 |
|
338 |
37.39 |
|
|
|
1:21.30 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Amalie Tolderlund |
2005 |
|
336 |
38.13 |
|
|
|
1:21.48 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofie Dyg Holme |
2005 |
|
332 |
38.89 |
|
|
|
1:21.77 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
331 |
37.55 |
|
|
|
1:21.86 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Laura Frost Rainer |
2005 |
|
297 |
39.21 |
|
|
|
1:24.87 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Cecilie Jinshun Leth Bay |
2005 |
|
294 |
38.98 |
|
|
|
1:25.20 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Karoline Iversen |
2005 |
|
292 |
39.47 |
|
|
|
1:25.36 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
|
291 |
41.06 |
|
|
|
1:25.51 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Freja Buchholt Kristensen |
2005 |
|
280 |
38.77 |
|
|
|
1:26.61 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sara Baumgartner |
2005 |
|
277 |
39.16 |
|
|
|
1:26.88 |
|
|
Aarhus Swim |
1:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Katrine Krogh |
2005 |
|
270 |
41.40 |
|
|
|
1:27.58 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
|
269 |
42.61 |
|
|
|
1:27.76 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sophie Kronborg |
2005 |
|
259 |
39.95 |
|
|
|
1:28.81 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mie Asmussen |
2005 |
|
255 |
40.14 |
|
|
|
1:29.29 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Caden Halle |
2005 |
|
236 |
42.23 |
|
|
|
1:31.60 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Hennie Netland Fuglestvei |
2005 |
|
229 |
43.20 |
|
|
|
1:32.54 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Anne Vorup Iversen |
2005 |
|
214 |
44.39 |
|
|
|
1:34.67 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
206 |
45.24 |
|
|
|
1:35.87 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Alma van der Hagen |
2005 |
|
188 |
47.51 |
|
|
|
1:38.76 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Amalie Lind Pedersen |
2005 |
|
179 |
46.28 |
|
|
|
1:40.37 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:58.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingrid Elise Borgstroem |
2004 |
|
522 |
31.97 |
|
|
|
1:10.34 |
|
|
Randaberg IL |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
|
468 |
34.63 |
|
|
|
1:12.98 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
|
465 |
32.87 |
|
|
|
1:13.12 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
458 |
34.12 |
|
|
|
1:13.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
444 |
33.76 |
|
|
|
1:14.25 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eva Hjort |
2004 |
|
435 |
33.95 |
|
|
|
1:14.76 |
|
|
Aarhus Swim |
1:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Clara Skrydstrup |
2004 |
|
418 |
33.41 |
|
|
|
1:15.75 |
|
|
Aarhus Swim |
1:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
|
418 |
34.53 |
|
|
|
1:15.75 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mia Hvarre |
2004 |
|
416 |
34.49 |
|
|
|
1:15.86 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
|
413 |
34.82 |
|
|
|
1:16.04 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tiril Rørvik |
2004 |
|
390 |
36.32 |
|
|
|
1:17.53 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
1:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
|
374 |
36.62 |
|
|
|
1:18.64 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
349 |
35.85 |
|
|
|
1:20.47 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofie Lindberg |
2004 |
|
349 |
36.22 |
|
|
|
1:20.49 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
|
340 |
38.11 |
|
|
|
1:21.18 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maria Dyrhauge Winther |
2004 |
|
316 |
38.42 |
|
|
|
1:23.18 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
312 |
38.09 |
|
|
|
1:23.54 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emilie Furuborg |
2004 |
|
296 |
41.04 |
|
|
|
1:24.98 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tuva Bjørnestad |
2004 |
|
290 |
40.16 |
|
|
|
1:25.59 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Victoria Broch |
2004 |
|
274 |
38.10 |
|
|
|
1:27.25 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
268 |
40.27 |
|
|
|
1:27.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
244 |
42.44 |
|
|
|
1:30.59 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
244 |
41.26 |
|
|
|
1:30.61 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
|
233 |
43.10 |
|
|
|
1:32.06 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Marie Martens Christensen |
2004 |
|
231 |
42.61 |
|
|
|
1:32.32 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Line Grøndved Holt |
2004 |
|
212 |
46.23 |
|
|
|
1:34.94 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Maria Fiil Jensen |
2004 |
|
192 |
44.24 |
|
|
|
1:38.10 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Brystliggende 48m |
|
Aarhus Swim |
1:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katrine Nørfjand |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave 50m |
|
Holstebro Svømme Club |
1:49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Selma Netland Fuglestveit |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave 50m |
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
567 |
32.05 |
|
|
|
1:08.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Stecher |
2003 |
|
532 |
31.87 |
|
|
|
1:09.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
486 |
33.56 |
|
|
|
1:12.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tirill Hammerstrøm |
2003 |
|
464 |
32.75 |
|
|
|
1:13.16 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
448 |
35.00 |
|
|
|
1:14.05 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
419 |
34.96 |
|
|
|
1:15.70 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
|
414 |
33.67 |
|
|
|
1:16.02 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lærke Asmussen |
2003 |
|
407 |
33.22 |
|
|
|
1:16.45 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matilde Iversen |
2003 |
|
400 |
35.78 |
|
|
|
1:16.87 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pernille Christensen |
2003 |
|
384 |
37.11 |
|
|
|
1:17.95 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marie Jæger |
2003 |
|
384 |
36.06 |
|
|
|
1:17.96 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Dinah Løve Høegh |
2003 |
|
379 |
35.36 |
|
|
|
1:18.27 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristine Refstie |
2003 |
|
379 |
36.54 |
|
|
|
1:18.29 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
374 |
35.57 |
|
|
|
1:18.65 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Catherina Juul Jensen |
2003 |
|
366 |
36.64 |
|
|
|
1:19.22 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mille Winther |
2003 |
|
362 |
37.13 |
|
|
|
1:19.45 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Solveig Bratland |
2003 |
|
360 |
34.81 |
|
|
|
1:19.60 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
|
359 |
35.00 |
|
|
|
1:19.73 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Marthine S. Helmundsen |
2003 |
|
355 |
35.89 |
|
|
|
1:20.00 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Liv Schmeltz Søgaard |
2003 |
|
353 |
38.16 |
|
|
|
1:20.17 |
|
|
Aarhus Swim |
1:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Andrea Wågbø |
2003 |
|
339 |
36.63 |
|
|
|
1:21.27 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Helene Hodnebrog |
2003 |
|
323 |
37.24 |
|
|
|
1:22.57 |
|
|
Lillesand IL |
1:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sofia Lysgaard Hammer |
2003 |
|
320 |
37.37 |
|
|
|
1:22.83 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emma Jensen |
2003 |
|
318 |
39.85 |
|
|
|
1:23.01 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emilie Kristiansen |
2003 |
|
315 |
38.27 |
|
|
|
1:23.25 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ina Løvheim Bråten |
2003 |
|
296 |
39.77 |
|
|
|
1:25.00 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
288 |
38.99 |
|
|
|
1:25.78 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Agnete Riis |
2003 |
|
278 |
40.64 |
|
|
|
1:26.74 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sofie Jakobsen |
2003 |
|
238 |
41.61 |
|
|
|
1:31.44 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Henriette Arntsen |
2003 |
|
206 |
45.54 |
|
|
|
1:35.80 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Hoffmann |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave 50m |
|
Holstebro Svømme Club |
1:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
596 |
30.30 |
|
|
|
1:07.32 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
566 |
31.27 |
|
|
|
1:08.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Edle Irene Vidles |
2001 |
|
526 |
33.09 |
|
|
|
1:10.16 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
526 |
31.60 |
|
|
|
1:10.17 |
|
|
Team Sør / Vslk |
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
492 |
33.35 |
|
|
|
1:11.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
482 |
34.75 |
|
|
|
1:12.27 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristine Johnsson |
2001 |
|
473 |
34.54 |
|
|
|
1:12.69 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Harpøth |
2002 |
|
473 |
34.06 |
|
|
|
1:12.71 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Othine Ruenes |
2001 |
|
445 |
33.43 |
|
|
|
1:14.22 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
|
442 |
34.46 |
|
|
|
1:14.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
|
440 |
33.50 |
|
|
|
1:14.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
|
421 |
34.92 |
|
|
|
1:15.59 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Therese Mardal |
2002 |
|
417 |
34.69 |
|
|
|
1:15.85 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
|
415 |
34.92 |
|
|
|
1:15.97 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Klea Christensen |
2001 |
|
403 |
37.47 |
|
|
|
1:16.66 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amalije Kristensen |
2002 |
|
402 |
35.37 |
|
|
|
1:16.77 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Selma Bruun |
2001 |
|
387 |
33.89 |
|
|
|
1:17.70 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Julie B. Andersen |
2002 |
|
364 |
36.56 |
|
|
|
1:19.30 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Gro Sørensen |
2002 |
|
341 |
39.62 |
|
|
|
1:21.04 |
|
|
Aarhus Swim |
1:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Astrid Crone Jespersen |
2002 |
|
339 |
37.32 |
|
|
|
1:21.24 |
|
|
Aarhus Swim |
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
332 |
35.82 |
|
|
|
1:21.84 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
271 |
39.68 |
|
|
|
1:27.55 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hedda Holdebrandt |
2002 |
|
257 |
39.96 |
|
|
|
1:29.02 |
|
|
Lillesand IL |
1:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuva Schreiner |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave 50m |
|
Thisted Svømmeklub |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liv Hingeberg |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Odder Svømmeklub |
1:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Signe Lauridsen Vorgod |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave 50m |
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Hartmark Nilsen |
1998 |
|
646 |
29.84 |
|
|
|
1:05.53 |
|
|
Teamsør / Msk |
1:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oda Kristine Borgstroem |
1999 |
|
575 |
32.40 |
|
|
|
1:08.12 |
|
|
Randaberg IL |
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nanna Bjørk Barkardottir |
1998 |
|
559 |
33.07 |
|
|
|
1:08.77 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Dina Svege |
2000 |
|
554 |
32.20 |
|
|
|
1:08.97 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
458 |
34.56 |
|
|
|
1:13.48 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Margrethe Johnsson |
1999 |
|
394 |
35.57 |
|
|
|
1:17.28 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Trine G. Sørensen |
1997 |
|
385 |
35.72 |
|
|
|
1:17.88 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andrea Sørensen |
2000 |
|
340 |
37.15 |
|
|
|
1:21.14 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
29 september 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:26 |
|