Resultater for Ringsted cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 30.04 | 1:02.15 | 1:35.66 | 2:09.70 | |||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 30.41 | 1:03.89 | 1:38.71 | 2:13.05 | |||
3 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.07 | 1:04.82 | 1:39.46 | 2:14.16 | |||
4 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.23 | 1:05.36 | 1:40.01 | 2:14.33 | |||
5 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.37 | 1:05.49 | 1:40.49 | 2:14.42 | |||
6 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.61 | 1:07.51 | 1:43.14 | 2:17.06 | |||
7 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.63 | 1:07.47 | 1:42.87 | 2:17.52 | |||
8 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.86 | 1:06.52 | 1:42.27 | 2:18.08 | |||
9 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.09 | 1:06.18 | 1:42.93 | 2:18.55 | |||
10 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 32.73 | 1:07.86 | 1:44.31 | 2:19.68 | |||
11 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.25 | 1:07.89 | 1:44.66 | 2:19.95 | |||
12 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 32.53 | 1:07.88 | 1:44.79 | 2:20.26 | |||
13 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 33.55 | 1:09.39 | 1:45.58 | 2:21.45 | |||
14 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.24 | 1:09.27 | 1:45.98 | 2:21.91 | |||
15 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.71 | 1:08.66 | 1:45.45 | 2:22.85 | |||
16 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.87 | 1:09.67 | 1:47.28 | 2:24.00 | |||
17 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.41 | 1:08.71 | 1:46.70 | 2:24.62 | |||
18 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 34.32 | 1:11.05 | 1:48.81 | 2:26.08 | |||
19 | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 35.10 | 1:13.16 | 1:51.28 | 2:29.13 | |||
20 | Benedikte Bang From | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.95 | 1:12.55 | 1:51.62 | 2:30.47 | |||
21 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 34.41 | 1:12.45 | 1:52.84 | 2:32.46 | |||
22 | Droplaug Maria Haflioadottir | 2000 | Iceland Swimming | 34.19 | 1:14.47 | 1:55.46 | 2:34.83 | |||
23 | Katrin Eva Johannesdottir | 2001 | Iceland Swimming | 35.75 | 1:15.32 | 1:56.22 | 2:35.49 | |||
24 | Karlotta Maria Prastardottir | 1998 | Iceland Swimming | 36.51 | 1:16.38 | 1:56.86 | 2:36.83 | |||
25 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 35.31 | 1:15.29 | 1:56.83 | 2:38.08 | |||
26 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 35.95 | 1:15.66 | 1:57.36 | 2:38.69 | |||
27 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.37 | 1:17.14 | 1:59.62 | 2:40.98 | |||
28 | Anna Christensen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.06 | 1:16.90 | 1:59.57 | 2:42.72 | |||
29 | Emma Schnack | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.76 | 1:17.86 | 2:02.37 | 2:43.61 | |||
- | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 32.09 | 1:07.44 | 1:42.79 | 2:17.20 | |||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.68 | 1:07.41 | 1:43.19 | 2:18.44 | |||
3 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.25 | 1:07.83 | 1:44.72 | 2:19.57 | |||
4 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.70 | 1:10.88 | 1:48.09 | 2:25.02 | |||
5 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.78 | 1:11.78 | 1:50.43 | 2:29.01 | |||
6 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.47 | 1:12.72 | 1:51.99 | 2:30.25 | |||
7 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.44 | 1:12.37 | 1:51.89 | 2:31.02 | |||
8 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.32 | 1:16.38 | 1:53.96 | 2:32.09 | |||
9 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.63 | 1:14.83 | 1:55.19 | 2:34.26 | |||
10 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.38 | 1:14.13 | 1:53.26 | 2:34.58 | |||
11 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.49 | 1:16.20 | 1:56.92 | 2:36.05 | |||
12 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.25 | 1:14.99 | 1:56.19 | 2:37.21 | |||
13 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 35.91 | 1:16.26 | 1:57.69 | 2:37.76 | |||
14 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.45 | 1:18.00 | 1:59.64 | 2:38.85 | |||
15 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.38 | 1:17.35 | 1:58.53 | 2:38.87 | |||
16 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.83 | 1:19.12 | 2:01.24 | 2:40.55 | |||
17 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 36.74 | 1:17.81 | 1:59.98 | 2:41.35 | |||
18 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.51 | 1:19.64 | 2:01.86 | 2:42.37 | |||
19 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.21 | 1:19.45 | 2:03.23 | 2:43.66 | |||
20 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.22 | 1:19.35 | 2:03.21 | 2:44.48 | |||
21 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 38.42 | 1:20.96 | 2:45.24 | 2:45.24 | |||
22 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.25 | 1:19.13 | 2:04.30 | 2:46.90 | |||
23 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 38.26 | 1:21.11 | 2:05.64 | 2:47.48 | |||
24 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 38.69 | 2:06.93 | 2:48.84 | 2:48.84 | |||
25 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 36.98 | 1:20.37 | 2:07.02 | 2:49.79 | |||
26 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 37.13 | 1:20.34 | 2:06.24 | 2:50.97 | |||
27 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 38.28 | 1:22.34 | 2:07.76 | 2:51.79 | |||
28 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.34 | 1:22.74 | 2:08.27 | 2:52.03 | |||
29 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 38.60 | 1:22.80 | 2:07.29 | 2:53.07 | |||
30 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.08 | 1:25.92 | 2:14.27 | 3:01.66 | |||
31 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 39.97 | 1:27.76 | 2:18.02 | 3:07.15 | |||
32 | Cecillie Bagge Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.51 | 1:30.41 | 3:12.58 | 3:12.58 | |||
33 | Benedichte Hallengreen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.19 | 1:31.22 | 2:24.59 | 3:15.35 | |||
34 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.91 | 1:33.21 | 2:27.34 | 3:17.97 | |||
35 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 2:37.09 | 3:31.49 | |||||
- | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.78 | 1:16.43 | 1:56.39 | 2:34.91 | |||
2 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.39 | 1:26.81 | 2:11.71 | 2:53.74 | |||
3 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.83 | 1:21.50 | 2:09.42 | 2:55.93 | |||
4 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 39.95 | 1:26.50 | 2:17.10 | 3:03.52 | |||
5 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 40.45 | 1:27.87 | 2:19.32 | 3:07.72 | |||
6 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 40.34 | 1:27.45 | 2:18.42 | 3:09.06 | |||
7 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 41.70 | 1:31.36 | 2:24.38 | 3:13.41 | |||
8 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 46.54 | 1:37.52 | 2:28.60 | 3:18.43 | |||
9 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 45.27 | 1:36.47 | 2:29.97 | 3:20.93 | |||
10 | Silke Emma Hansen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 43.35 | 1:36.32 | 2:30.38 | 3:22.57 | |||
11 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 47.04 | 1:40.23 | 2:32.61 | 3:25.40 | |||
12 | Emilie Nygaard Schiøtt | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.63 | 1:49.98 | 2:49.36 | 3:46.91 | |||
13 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 54.82 | 1:54.95 | 2:55.92 | 3:48.36 | |||
14 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.10 | 1:48.94 | 2:51.37 | 3:49.21 | |||
15 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.56 | 2:49.31 | 3:50.84 | 3:50.84 | |||
16 | Sille Christensen | 2006 | Næstved IF | 53.06 | 1:55.45 | 2:56.94 | 3:56.27 | |||
- | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.32 | 53.27 | 1:21.12 | 1:48.72 | |||
2 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 27.54 | 57.55 | 1:26.35 | 1:54.97 | |||
3 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 27.65 | 56.82 | 1:26.21 | 1:55.33 | |||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.01 | 56.64 | 1:26.09 | 1:55.48 | |||
5 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 27.57 | 56.94 | 1:27.16 | 1:56.95 | |||
6 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.91 | 57.28 | 1:27.17 | 1:57.38 | |||
7 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.27 | 57.18 | 1:27.39 | 1:57.41 | |||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.21 | 58.72 | 1:28.60 | 1:58.89 | |||
9 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.01 | 57.10 | 1:28.05 | 1:58.93 | |||
10 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 27.83 | 57.72 | 1:28.36 | 1:59.12 | |||
11 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 27.80 | 57.91 | 1:28.65 | 2:00.45 | |||
12 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.08 | 58.76 | 1:29.68 | 2:01.15 | |||
13 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 28.66 | 58.97 | 1:30.74 | 2:02.33 | |||
14 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.15 | 57.93 | 1:30.53 | 2:02.83 | |||
15 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.67 | 1:00.87 | 1:32.63 | 2:04.19 | |||
16 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.31 | 1:00.80 | 1:33.45 | 2:05.23 | |||
17 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 28.19 | 1:00.43 | 1:33.67 | 2:06.51 | |||
18 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.47 | 1:01.65 | 1:34.79 | 2:06.94 | |||
19 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 29.08 | 1:00.78 | 1:33.63 | 2:06.98 | |||
20 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.23 | 59.85 | 1:33.18 | 2:07.25 | |||
21 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.84 | 1:01.62 | 1:34.95 | 2:07.58 | |||
22 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.57 | 1:02.25 | 1:35.85 | 2:08.59 | |||
23 | Laurits Holm | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.82 | 1:03.20 | 1:36.84 | 2:09.49 | |||
24 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.99 | 1:03.04 | 1:37.04 | 2:10.33 | |||
25 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 30.05 | 1:04.13 | 1:39.43 | 2:15.12 | |||
26 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.22 | 1:02.66 | 1:38.18 | 2:16.26 | |||
27 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 30.55 | 1:05.22 | 1:41.10 | 2:16.40 | |||
28 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 30.81 | 1:06.45 | 1:42.46 | 2:16.42 | |||
29 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 31.40 | 1:06.58 | 1:41.85 | 2:16.64 | |||
30 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 32.81 | 1:08.81 | 1:44.95 | 2:18.88 | |||
31 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 30.73 | 1:05.80 | 1:43.92 | 2:19.88 | |||
32 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 31.45 | 1:07.40 | 1:45.10 | 2:21.98 | |||
33 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.11 | 1:08.36 | 1:45.98 | 2:23.86 | |||
34 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.12 | 1:08.50 | 1:48.22 | 2:28.50 | |||
35 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 33.02 | 1:10.01 | 1:49.26 | 2:28.83 | |||
36 | Sigurour Prainn Sigurosson | 2002 | Iceland Swimming | 36.19 | 1:15.28 | 1:55.67 | 2:35.67 | |||
37 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.10 | 1:17.96 | 2:01.26 | 2:44.98 | |||
- | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 28.44 | 59.67 | 1:30.45 | 2:01.71 | |||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 29.49 | 1:01.98 | 1:36.07 | 2:09.52 | |||
3 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 30.04 | 1:03.50 | 1:38.02 | 2:11.64 | |||
4 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.99 | 1:05.44 | 1:39.00 | 2:12.32 | |||
5 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.33 | 1:06.13 | 1:40.82 | 2:15.19 | |||
6 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.07 | 1:05.37 | 1:41.43 | 2:16.61 | |||
7 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 31.27 | 1:06.06 | 1:41.91 | 2:17.55 | |||
8 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.60 | 1:07.11 | 1:44.50 | 2:18.96 | |||
9 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.00 | 1:09.82 | 1:45.49 | 2:19.34 | |||
10 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 30.70 | 1:06.48 | 1:43.58 | 2:20.09 | |||
11 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 34.41 | 1:10.97 | 1:48.82 | 2:24.92 | |||
12 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.26 | 1:12.28 | 1:50.41 | 2:26.50 | |||
13 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 35.48 | 1:14.46 | 1:52.01 | 2:28.76 | |||
14 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.94 | 1:10.92 | 1:50.50 | 2:28.95 | |||
15 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.05 | 1:13.12 | 1:52.40 | 2:31.38 | |||
16 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.66 | 1:15.02 | 1:54.88 | 2:31.85 | |||
17 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.86 | 1:14.63 | 1:55.09 | 2:33.15 | |||
18 | Johannes Forsbæk | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.24 | 1:12.96 | 1:53.98 | 2:34.00 | |||
19 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 34.23 | 1:13.72 | 1:55.29 | 2:35.34 | |||
20 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 36.19 | 1:15.74 | 1:57.21 | 2:37.52 | |||
21 | Joakim Schnack | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.49 | 1:14.68 | 1:57.40 | 2:37.73 | |||
22 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.76 | 1:13.97 | 1:56.22 | 2:38.52 | |||
23 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.42 | 1:18.02 | 2:02.49 | 2:45.30 | |||
24 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.78 | 1:25.30 | 2:10.98 | 2:52.83 | |||
25 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.01 | 1:26.25 | 2:10.96 | 2:54.99 | |||
26 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.36 | 1:24.21 | 2:10.62 | 2:55.55 | |||
27 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:26.89 | 3:04.14 | |||||
28 | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.13 | 1:28.25 | 2:18.82 | 3:05.88 | |||
29 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.79 | 1:27.78 | 2:23.03 | 3:19.53 | |||
- | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rokkvi Helgason | 2004 | Iceland Swimming | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 32.39 | 1:10.17 | 1:48.98 | 2:25.13 | |||
2 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.95 | 1:14.26 | 1:54.39 | 2:32.33 | |||
3 | Konrad Clausen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.39 | 1:14.90 | 1:55.55 | 2:33.42 | |||
4 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 34.74 | 1:14.10 | 1:55.81 | 2:37.57 | |||
5 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.29 | 1:17.38 | 2:00.53 | 2:41.26 | |||
6 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.91 | 1:18.25 | 2:01.61 | 2:44.94 | |||
7 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 37.65 | 1:20.40 | 2:04.65 | 2:45.43 | |||
8 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.38 | 1:19.68 | 2:04.29 | 2:46.76 | |||
9 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 38.77 | 1:21.12 | 2:04.21 | 2:46.95 | |||
10 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 39.01 | 1:22.32 | 2:07.08 | 2:47.40 | |||
11 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 38.29 | 1:22.05 | 2:07.45 | 2:50.65 | |||
12 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 39.67 | 1:25.13 | 2:11.41 | 2:53.26 | |||
13 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 39.81 | 2:57.45 | |||||
14 | Benjamin Jørgensen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.54 | 1:26.22 | 2:16.71 | 3:04.88 | |||
15 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 42.20 | 1:32.35 | 2:24.50 | 3:14.84 | |||
16 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 43.58 | 2:27.39 | 3:17.69 | 3:17.69 | |||
17 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 43.20 | 1:34.62 | 2:26.35 | 3:18.66 | |||
18 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 45.13 | 1:36.00 | 2:29.64 | 3:19.92 | |||
19 | Timmi Andkjær Kristensen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 46.13 | 1:36.39 | 2:24.40 | 3:20.69 | |||
20 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 48.33 | 1:39.93 | 2:33.15 | 3:24.33 | |||
21 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 47.36 | 1:42.96 | 2:40.96 | 3:37.81 | |||
22 | Nikolaj Nielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 44.32 | 1:38.89 | 2:32.61 | 3:49.38 | |||
- | Jonathan Wesselhoff | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.94 | 1:03.72 | |||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 31.96 | 1:06.26 | |||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.67 | 1:08.20 | |||||
4 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.86 | 1:08.82 | |||||
5 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 33.75 | 1:09.07 | |||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.96 | 1:09.28 | |||||
7 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 34.13 | 1:09.79 | |||||
8 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.87 | 1:11.39 | |||||
9 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.58 | 1:11.94 | |||||
10 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.59 | 1:12.82 | |||||
11 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.73 | 1:13.04 | |||||
12 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.88 | 1:13.49 | |||||
13 | Abena Karaolani | 2000 | Iceland Swimming | 35.31 | 1:13.50 | |||||
14 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 35.93 | 1:13.80 | |||||
15 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.97 | 1:14.89 | |||||
16 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.00 | 1:14.90 | |||||
17 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.52 | 1:15.39 | |||||
18 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 35.88 | 1:15.73 | |||||
19 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.01 | 1:17.61 | |||||
20 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.83 | 1:17.79 | |||||
21 | Volena Dimitrova | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.88 | 1:17.84 | |||||
22 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 39.13 | 1:19.62 | |||||
23 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.83 | 1:19.80 | |||||
24 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 38.35 | 1:19.96 | |||||
25 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.42 | 1:20.51 | |||||
26 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.56 | 1:20.94 | |||||
27 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.26 | 1:23.33 | |||||
28 | Droplaug Maria Haflioadottir | 2000 | Iceland Swimming | 40.34 | 1:23.34 | |||||
29 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 44.20 | 1:29.54 | |||||
- | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | DSQ | Ej fort. bev. v. 75 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.82 | 1:13.87 | |||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.43 | 1:16.05 | |||||
3 | Birta Run Smaradottir | 2004 | Iceland Swimming | 37.30 | 1:16.88 | |||||
4 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 37.67 | 1:17.52 | |||||
5 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.93 | 1:19.59 | |||||
6 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.14 | 1:19.71 | |||||
7 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.68 | 1:19.76 | |||||
8 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.64 | 1:20.29 | |||||
9 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.03 | 1:20.41 | |||||
10 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 38.55 | 1:20.68 | |||||
11 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 39.51 | 1:21.49 | |||||
12 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.91 | 1:21.53 | |||||
13 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 38.93 | 1:22.40 | |||||
14 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.40 | 1:23.38 | |||||
15 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.39 | 1:24.46 | |||||
16 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.74 | 1:24.65 | |||||
17 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.84 | 1:26.17 | |||||
18 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.29 | 1:26.22 | |||||
19 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 42.18 | 1:26.65 | |||||
20 | Isabella Hejlesen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.78 | 1:26.83 | |||||
21 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 41.75 | 1:26.93 | |||||
22 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.60 | 1:28.28 | |||||
23 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 44.40 | 1:29.23 | |||||
24 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 42.84 | 1:30.05 | |||||
25 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.78 | 1:31.06 | |||||
26 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.09 | 1:31.21 | |||||
27 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:32.44 | 1:32.44 | |||||
28 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 47.00 | 1:34.46 | |||||
29 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.68 | 1:41.44 | |||||
30 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 50.50 | 1:45.90 | |||||
- | Tenna Marie Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecillie Bagge Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | Ej fort. bev. v. 50m | |||||
- | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej fort. bev. 75 m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.58 | 1:19.01 | |||||
2 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.48 | 1:22.18 | |||||
3 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 40.65 | 1:23.30 | |||||
4 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.11 | 1:27.16 | |||||
5 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.16 | 1:27.44 | |||||
6 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 43.57 | 1:28.52 | |||||
7 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.12 | 1:32.46 | |||||
8 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.50 | 1:33.54 | |||||
9 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.69 | 1:35.07 | |||||
10 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.06 | 1:35.32 | |||||
11 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:42.40 | 1:42.40 | |||||
12 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.17 | 1:43.80 | |||||
13 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.39 | 1:45.73 | |||||
14 | Silke Emma Hansen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 52.12 | 1:46.32 | |||||
15 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 52.66 | 1:47.46 | |||||
16 | Astamaja Rought | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.25 | 1:48.08 | |||||
17 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 58.03 | 1:50.94 | |||||
18 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 54.68 | 1:51.29 | |||||
19 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 53.19 | 1:51.89 | |||||
20 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.09 | 1:53.45 | |||||
21 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 56.32 | 1:56.63 | |||||
22 | Augusta Johannesen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 58.71 | 1:56.74 | |||||
23 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.61 | 1:57.85 | |||||
24 | Emilie Nygaard Schiøtt | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.26 | 1:58.91 | |||||
25 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 58.74 | 1:59.78 | |||||
26 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 58.90 | 1:59.93 | |||||
27 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 59.54 | 2:01.43 | |||||
28 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 59.34 | 2:01.95 | |||||
29 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.25 | 2:03.00 | |||||
30 | Amanda Giroux-Drejer | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 2:03.13 | ||||||
31 | Emma Grøntved | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:04.77 | 2:13.98 | |||||
32 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.24 | 2:19.06 | |||||
- | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Svøm på maven v. 25m | |||||
- | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Ej fort bev. 25+75m | |||||
- | Sofie Neerup Rosenkvist | 2008 | Næstved IF | DSQ | Svøm på maven v 25m | |||||
- | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | Ej fort. bev. v.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.03 | 58.19 | |||||
2 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.97 | 58.79 | |||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.87 | 59.22 | |||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.44 | 1:00.84 | |||||
5 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 29.55 | 1:01.10 | |||||
6 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.56 | 1:01.18 | |||||
7 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.49 | 1:01.20 | |||||
8 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.44 | 1:01.24 | |||||
9 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.95 | 1:02.36 | |||||
10 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.64 | 1:03.81 | |||||
11 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 31.18 | 1:04.84 | |||||
12 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.15 | 1:04.93 | |||||
13 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.74 | 1:05.51 | |||||
14 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 31.06 | 1:06.01 | |||||
15 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.81 | 1:06.61 | |||||
16 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 32.88 | 1:07.55 | |||||
17 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.62 | 1:07.68 | |||||
18 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 33.17 | 1:08.35 | |||||
19 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.60 | 1:09.33 | |||||
20 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.67 | 1:09.67 | |||||
21 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 34.71 | 1:10.49 | |||||
22 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 34.44 | 1:11.18 | |||||
23 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 35.84 | 1:11.58 | |||||
24 | Arnor Robertsson | 2002 | Iceland Swimming | 34.19 | 1:12.90 | |||||
25 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 35.85 | 1:15.46 | |||||
26 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.80 | 1:16.19 | |||||
27 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 38.03 | 1:18.76 | |||||
28 | Sigurour Prainn Sigurosson | 2002 | Iceland Swimming | 40.18 | 1:20.71 | |||||
29 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 40.29 | 1:21.25 | |||||
30 | Lucas Leal | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.27 | 1:34.80 | |||||
- | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 31.95 | 1:03.98 | |||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.05 | 1:05.66 | |||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.08 | 1:07.67 | |||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.76 | 1:12.07 | |||||
5 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 36.13 | 1:14.14 | |||||
6 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.65 | 1:15.80 | |||||
7 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.86 | 1:15.87 | |||||
8 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 36.51 | 1:15.90 | |||||
9 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.43 | 1:17.48 | |||||
10 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.63 | 1:17.53 | |||||
11 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.66 | 1:17.85 | |||||
12 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 38.72 | 1:19.27 | |||||
13 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 38.14 | 1:19.72 | |||||
14 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 42.77 | 1:26.76 | |||||
15 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 44.23 | 1:31.06 | |||||
16 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:37.07 | ||||||
17 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 47.77 | 1:38.31 | |||||
18 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.53 | 1:43.40 | |||||
- | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 38.12 | 1:18.85 | |||||
2 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 39.81 | 1:21.84 | |||||
3 | Rasmus Bønsøe | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.82 | 1:22.58 | |||||
4 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.24 | 1:23.29 | |||||
5 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.85 | 1:23.67 | |||||
6 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.73 | 1:24.02 | |||||
7 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 41.78 | 1:26.01 | |||||
8 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 43.72 | 1:29.41 | |||||
9 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:29.46 | ||||||
10 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 42.19 | 1:30.23 | |||||
11 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.21 | 1:32.43 | |||||
12 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 46.30 | 1:36.72 | |||||
13 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 47.36 | 1:38.98 | |||||
14 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.78 | 1:40.41 | |||||
15 | Timmi Andkjær Kristensen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 51.31 | 1:43.67 | |||||
16 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 51.81 | 1:48.02 | |||||
17 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.94 | 1:51.42 | |||||
18 | Magnus Hauballe Jørgensen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 53.37 | 1:51.60 | |||||
19 | Aksel Ethelberg | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 58.13 | 1:56.50 | |||||
20 | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 56.58 | 2:00.82 | |||||
21 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.63 | 2:22.39 | |||||
- | Emil Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej fort. bev v25+75 | |||||
- | Magnus Vasegaard Mark | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | Svøm på maven v. 25m | |||||
- | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Ej fort. bev. v. 50m | |||||
- | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej fort. bev. | |||||
- | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej fort. bev. v 50m | |||||
- | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Svøm på maven v. 50m | |||||
- | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | DSQ | Ej fort. bev. v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.00 | ||||||
2 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.14 | ||||||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.40 | ||||||
4 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 35.51 | ||||||
5 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.03 | ||||||
6 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 37.51 | ||||||
7 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 38.20 | ||||||
8 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 38.68 | ||||||
9 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 38.74 | ||||||
10 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 38.92 | ||||||
11 | Tanja H Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.96 | ||||||
12 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 40.33 | ||||||
13 | Abena Karaolani | 2000 | Iceland Swimming | 40.47 | ||||||
14 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.09 | ||||||
15 | Katrin Eva Johannesdottir | 2001 | Iceland Swimming | 41.72 | ||||||
16 | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 43.15 | ||||||
17 | Monique Bang From | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 43.27 | ||||||
18 | Karlotta Maria Prastardottir | 1998 | Iceland Swimming | 44.08 | ||||||
19 | Kolbrun Jonsdottir | 2003 | Iceland Swimming | 44.49 | ||||||
20 | Signe Nedergaard | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 45.54 | ||||||
- | Julie Louise Lihme | 2003 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | DSQ | Dobbelt flyben | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 36.91 | ||||||
2 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.43 | ||||||
3 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.93 | ||||||
4 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 42.58 | ||||||
5 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 43.84 | ||||||
6 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 44.90 | ||||||
7 | Laura Kroman | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.05 | ||||||
8 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 45.07 | ||||||
9 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 46.08 | ||||||
10 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.71 | ||||||
11 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 47.28 | ||||||
12 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 47.86 | ||||||
13 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.95 | ||||||
14 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.05 | ||||||
15 | Frida Christensen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 49.17 | ||||||
16 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 49.20 | ||||||
17 | SIF Winther-Jensen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 49.22 | ||||||
18 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 49.44 | ||||||
19 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 50.03 | ||||||
20 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 51.39 | ||||||
21 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 51.43 | ||||||
22 | Lisa Ellegaard Johansen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 53.46 | ||||||
23 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 54.00 | ||||||
- | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Klara Wagner | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Tenna Marie Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.73 | ||||||
2 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.28 | ||||||
3 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 45.92 | ||||||
4 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.32 | ||||||
5 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 47.57 | ||||||
6 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.80 | ||||||
7 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 48.11 | ||||||
8 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 49.23 | ||||||
9 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.49 | ||||||
10 | Astamaja Rought | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.28 | ||||||
11 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 50.39 | ||||||
12 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 52.91 | ||||||
13 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 53.49 | ||||||
14 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 53.88 | ||||||
15 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 54.01 | ||||||
16 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.04 | ||||||
17 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 55.09 | ||||||
18 | Asta Marie Boye | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 55.48 | ||||||
19 | Signe Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 56.89 | ||||||
20 | Silke Emma Hansen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 58.18 | ||||||
21 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 58.83 | ||||||
22 | Freja Wagner | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 59.17 | ||||||
23 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 59.32 | ||||||
24 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 59.44 | ||||||
25 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 59.45 | ||||||
26 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.39 | ||||||
27 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 1:00.69 | ||||||
28 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.99 | ||||||
29 | Sille Christensen | 2006 | Næstved IF | 1:01.19 | ||||||
30 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 1:04.19 | ||||||
31 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 1:05.46 | ||||||
32 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.81 | ||||||
33 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 1:09.90 | ||||||
34 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:12.78 | ||||||
35 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.06 | ||||||
36 | Augusta Johannesen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.58 | ||||||
37 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:22.09 | ||||||
- | Freja Møller | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben v/start | |||||
- | Emma Grøntved | 2009 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben | |||||
- | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Ej samt. ber. 50m | |||||
- | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Ej samt ber. v. afsl | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.30 | ||||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.61 | ||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.72 | ||||||
4 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.22 | ||||||
5 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.65 | ||||||
6 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.73 | ||||||
7 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 32.20 | ||||||
8 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.85 | ||||||
9 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 33.29 | ||||||
10 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.84 | ||||||
11 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.06 | ||||||
12 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.57 | ||||||
13 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 35.76 | ||||||
14 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.13 | ||||||
15 | Arnor Robertsson | 2002 | Iceland Swimming | 36.45 | ||||||
16 | Jon Gooi Ingvarsson | 2001 | Iceland Swimming | 37.02 | ||||||
17 | Søren G. Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.84 | ||||||
18 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 41.72 | ||||||
- | Laurits Holm | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | Ej samt. berø. 25 m. | |||||
- | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej begge hænder afs. | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.77 | ||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.64 | ||||||
3 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 35.39 | ||||||
4 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 36.30 | ||||||
5 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.75 | ||||||
6 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.98 | ||||||
7 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 37.58 | ||||||
8 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 38.31 | ||||||
9 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 39.48 | ||||||
10 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 39.91 | ||||||
11 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 40.68 | ||||||
12 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.84 | ||||||
13 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.09 | ||||||
14 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 41.19 | ||||||
15 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 41.40 | ||||||
16 | Oscar Xu | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.48 | ||||||
17 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.28 | ||||||
18 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 43.51 | ||||||
19 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 44.88 | ||||||
20 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 51.02 | ||||||
- | Rokkvi Helgason | 2004 | Iceland Swimming | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.19 | ||||||
2 | Christian Jepsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.40 | ||||||
3 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.69 | ||||||
4 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.99 | ||||||
5 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 46.97 | ||||||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 47.38 | ||||||
7 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 49.65 | ||||||
8 | Nikolaj Nielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 52.50 | ||||||
9 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 53.05 | ||||||
10 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 53.56 | ||||||
11 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 53.75 | ||||||
12 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 53.83 | ||||||
13 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 55.24 | ||||||
14 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 56.55 | ||||||
15 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 56.97 | ||||||
16 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.47 | ||||||
17 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.50 | ||||||
18 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.23 | ||||||
19 | Magnus Hauballe Jørgensen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 1:13.23 | ||||||
- | Ali Baba | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Sandbirk-Clausen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Aksel Ethelberg | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Dob. armtag u/vand | |||||
- | Magnus Vasegaard Mark | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | Asynkrone ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 30.21 | 1:04.37 | |||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.39 | 1:06.96 | |||||
3 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 31.72 | 1:07.23 | |||||
4 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.51 | 1:11.74 | |||||
5 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.19 | 1:12.74 | |||||
6 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.32 | 1:13.67 | |||||
7 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 33.78 | 1:14.51 | |||||
8 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.00 | 1:16.92 | |||||
9 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.82 | 1:18.58 | |||||
10 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 41.80 | 1:30.89 | |||||
11 | Emma Schnack | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.60 | 1:32.30 | |||||
- | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 33.39 | 1:09.55 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.54 | 1:10.68 | |||||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.06 | 1:17.30 | |||||
4 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.92 | 1:21.49 | |||||
5 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 38.32 | 1:22.10 | |||||
6 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.06 | 1:22.35 | |||||
7 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.54 | 1:28.81 | |||||
8 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.53 | 1:29.08 | |||||
9 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 40.94 | 1:29.84 | |||||
10 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.26 | 1:31.03 | |||||
11 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.21 | 1:31.11 | |||||
12 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.15 | 1:32.44 | |||||
13 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.86 | 1:32.68 | |||||
14 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.02 | 1:42.20 | |||||
15 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.89 | 1:43.39 | |||||
16 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 43.85 | 1:44.31 | |||||
17 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.91 | 1:50.27 | |||||
18 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.78 | 1:56.95 | |||||
- | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.90 | 1:36.89 | |||||
2 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 45.03 | 1:39.70 | |||||
3 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.98 | 1:56.02 | |||||
4 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 52.16 | 1:56.23 | |||||
5 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 58.49 | 2:13.30 | |||||
- | Freja Møller | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.94 | 56.98 | |||||
2 | Claus Hansen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.50 | 57.97 | |||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.99 | 58.64 | |||||
4 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.92 | 59.66 | |||||
5 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.24 | 1:00.10 | |||||
6 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 28.50 | 1:00.90 | |||||
7 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 28.56 | 1:01.38 | |||||
8 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.36 | 1:02.58 | |||||
9 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.12 | 1:03.57 | |||||
10 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.81 | 1:05.38 | |||||
11 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.80 | 1:05.94 | |||||
12 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 31.89 | 1:08.98 | |||||
13 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 34.60 | 1:14.93 | |||||
- | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 29.54 | 1:02.62 | |||||
2 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.92 | 1:04.64 | |||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.47 | 1:06.38 | |||||
4 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.79 | 1:08.15 | |||||
5 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 32.54 | 1:10.06 | |||||
6 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 33.74 | 1:14.16 | |||||
7 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.52 | 1:14.90 | |||||
8 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.88 | 1:17.07 | |||||
9 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.65 | 1:17.38 | |||||
10 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.26 | 1:32.00 | |||||
11 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.85 | 1:43.54 | |||||
12 | Casper Pedersen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.44 | 1:46.86 | |||||
13 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.97 | 1:51.40 | |||||
- | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.73 | 1:19.57 | |||||
2 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 36.81 | 1:20.62 | |||||
3 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 36.76 | 1:22.18 | |||||
4 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.05 | 1:28.04 | |||||
5 | Christian Jepsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.00 | 1:28.88 | |||||
6 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.91 | 1:32.41 | |||||
7 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.44 | 1:34.60 | |||||
8 | Benjamin Jørgensen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.94 | 1:42.56 | |||||
9 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 51.12 | 1:56.31 | |||||
10 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 53.35 | 2:00.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.93 | 1:07.02 | |||||
2 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.79 | 1:08.37 | |||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.99 | 1:08.47 | |||||
4 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.11 | 1:10.23 | |||||
5 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 32.96 | 1:10.82 | |||||
6 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.20 | 1:10.84 | |||||
7 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 31.62 | 1:11.12 | |||||
8 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 32.40 | 1:11.36 | |||||
9 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.84 | 1:11.54 | |||||
10 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 33.83 | 1:11.87 | |||||
11 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.73 | 1:12.13 | |||||
12 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 34.93 | 1:12.71 | |||||
13 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.91 | 1:13.60 | |||||
14 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.33 | 1:14.65 | |||||
15 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.03 | 1:15.32 | |||||
16 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 35.90 | 1:15.92 | |||||
17 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | 1:16.11 | |||||
18 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 34.93 | 1:16.26 | |||||
19 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 35.09 | 1:16.86 | |||||
20 | Volena Dimitrova | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.68 | 1:17.39 | |||||
21 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.10 | 1:19.85 | |||||
22 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.92 | 1:20.46 | |||||
23 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 37.99 | 1:22.15 | |||||
24 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.68 | 1:22.43 | |||||
25 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.47 | 1:23.52 | |||||
26 | Karlotta Maria Prastardottir | 1998 | Iceland Swimming | 38.53 | 1:23.74 | |||||
27 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.32 | 1:25.84 | |||||
28 | Kolbrun Jonsdottir | 2003 | Iceland Swimming | 39.36 | 1:26.99 | |||||
29 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 44.63 | 1:35.41 | |||||
- | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.45 | 1:11.12 | |||||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.28 | 1:16.11 | |||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.87 | 1:16.11 | |||||
4 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 36.86 | 1:16.14 | |||||
5 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.77 | 1:16.30 | |||||
6 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.80 | 1:18.72 | |||||
7 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 37.95 | 1:19.19 | |||||
8 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.07 | 1:19.90 | |||||
9 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 36.79 | 1:20.01 | |||||
10 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.91 | 1:20.10 | |||||
11 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 38.06 | 1:20.14 | |||||
12 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.56 | 1:20.58 | |||||
13 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.89 | 1:20.91 | |||||
14 | Birta Run Smaradottir | 2004 | Iceland Swimming | 37.31 | 1:21.16 | |||||
15 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.72 | 1:22.92 | |||||
16 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.87 | 1:22.98 | |||||
17 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.95 | 1:23.07 | |||||
18 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 38.35 | 1:23.67 | |||||
19 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.25 | 1:25.03 | |||||
20 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 40.12 | 1:25.73 | |||||
21 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 41.62 | 1:26.30 | |||||
22 | Isabella Hejlesen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.34 | 1:26.69 | |||||
23 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.26 | 1:26.89 | |||||
24 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.83 | 1:27.10 | |||||
25 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.87 | 1:27.27 | |||||
26 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 41.03 | 1:28.29 | |||||
27 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.88 | 1:29.89 | |||||
28 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 42.59 | 1:30.05 | |||||
29 | Laura Kroman | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.52 | 1:30.31 | |||||
30 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 43.35 | 1:30.49 | |||||
31 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.09 | 1:31.17 | |||||
32 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 43.03 | 1:33.07 | |||||
33 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 42.46 | 1:33.64 | |||||
34 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 44.87 | 1:33.95 | |||||
35 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 43.88 | 1:34.40 | |||||
36 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 45.13 | 1:36.18 | |||||
37 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 49.86 | 1:38.74 | |||||
38 | Cecillie Bagge Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 45.69 | 1:41.45 | |||||
39 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.12 | 1:42.21 | |||||
40 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 52.11 | 1:42.48 | |||||
41 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.67 | 1:44.49 | |||||
- | Klara Wagner | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Benedichte Hallengreen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Svøm mave v/25 m. | |||||
- | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Udsvøm mave v/25 m. | |||||
- | Lisa Ellegaard Johansen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | 1 hånd v/75 m. | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 38.57 | 1:22.94 | |||||
2 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.12 | 1:26.18 | |||||
3 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 40.33 | 1:30.50 | |||||
4 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.82 | 1:32.48 | |||||
5 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 43.15 | 1:32.57 | |||||
6 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.06 | 1:34.44 | |||||
7 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.40 | 1:34.57 | |||||
8 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.66 | 1:34.99 | |||||
9 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 45.12 | 1:35.49 | |||||
10 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 44.48 | 1:36.07 | |||||
11 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 43.80 | 1:36.66 | |||||
12 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.34 | 1:37.73 | |||||
13 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.72 | 1:38.96 | |||||
14 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.98 | 1:39.28 | |||||
15 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 47.26 | 1:39.75 | |||||
16 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 47.53 | 1:40.32 | |||||
17 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 48.60 | 1:41.77 | |||||
18 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 48.74 | 1:43.25 | |||||
19 | Signe Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 51.36 | 1:48.16 | |||||
20 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:48.48 | 1:48.48 | |||||
21 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 51.86 | 1:49.20 | |||||
22 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 54.20 | 1:49.38 | |||||
23 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 50.13 | 1:50.40 | |||||
24 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 52.86 | 1:56.76 | |||||
25 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 59.52 | 2:02.01 | |||||
26 | Emilie Nygaard Schiøtt | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.82 | 2:06.02 | |||||
27 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 59.64 | 2:09.32 | |||||
28 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 1:08.32 | 2:17.96 | |||||
29 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 1:05.97 | 2:29.93 | |||||
- | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asta Marie Boye | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Svøm mave v/50 m. | |||||
- | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Asynk. arme v/50 m. | |||||
- | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.14 | 58.69 | |||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.77 | 1:00.72 | |||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.23 | 1:00.89 | |||||
4 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.17 | 1:00.95 | |||||
5 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.38 | 1:01.76 | |||||
6 | Claus Hansen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.47 | 1:02.05 | |||||
7 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 28.62 | 1:02.33 | |||||
8 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 28.91 | 1:02.67 | |||||
9 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.41 | 1:02.72 | |||||
10 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 29.14 | 1:04.79 | |||||
11 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.38 | 1:04.92 | |||||
12 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.01 | 1:05.15 | |||||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.47 | 1:05.39 | |||||
14 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.74 | 1:06.09 | |||||
15 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 30.72 | 1:06.71 | |||||
16 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.55 | 1:08.08 | |||||
17 | Jon Gooi Ingvarsson | 2001 | Iceland Swimming | 33.36 | 1:11.16 | |||||
18 | Søren G. Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 32.76 | 1:13.10 | |||||
19 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.31 | 1:13.72 | |||||
20 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 35.69 | 1:14.01 | |||||
21 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 34.77 | 1:14.13 | |||||
22 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 34.47 | 1:15.57 | |||||
23 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 36.78 | 1:16.07 | |||||
24 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 35.09 | 1:17.17 | |||||
25 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 35.44 | 1:17.29 | |||||
26 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.82 | 1:25.37 | |||||
27 | Lucas Leal | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.11 | 1:34.77 | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.26 | 1:08.45 | |||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 33.62 | 1:09.52 | |||||
3 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 32.98 | 1:10.48 | |||||
4 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 33.39 | 1:11.09 | |||||
5 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.16 | 1:13.56 | |||||
6 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 34.53 | 1:13.84 | |||||
7 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.57 | 1:14.31 | |||||
8 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 34.17 | 1:14.75 | |||||
9 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.51 | 1:15.85 | |||||
10 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 38.18 | 1:16.89 | |||||
11 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.85 | 1:17.81 | |||||
12 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 37.64 | 1:18.43 | |||||
13 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 37.78 | 1:18.70 | |||||
14 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.50 | 1:19.39 | |||||
15 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.13 | 1:19.52 | |||||
16 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.39 | 1:20.02 | |||||
17 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.68 | 1:20.37 | |||||
18 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 38.00 | 1:20.38 | |||||
19 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 37.85 | 1:21.00 | |||||
20 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.62 | 1:21.04 | |||||
21 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.68 | 1:21.42 | |||||
22 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.57 | 1:22.09 | |||||
23 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 37.97 | 1:22.30 | |||||
24 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.55 | 1:22.53 | |||||
25 | Johannes Forsbæk | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.05 | 1:24.19 | |||||
26 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 42.02 | 1:24.53 | |||||
27 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.38 | 1:25.16 | |||||
28 | Oscar Xu | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 40.30 | 1:25.39 | |||||
29 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.82 | 1:25.82 | |||||
30 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.75 | 1:30.43 | |||||
31 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.11 | 1:30.81 | |||||
32 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 44.48 | 1:32.17 | |||||
33 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.62 | 1:34.33 | |||||
34 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.28 | 1:34.97 | |||||
35 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 46.11 | 1:37.00 | |||||
36 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 47.15 | 1:38.18 | |||||
37 | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.49 | 1:38.24 | |||||
38 | Casper Pedersen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.87 | 1:40.99 | |||||
- | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Ej samt. berør. v/75 | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 36.94 | 1:21.19 | |||||
2 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.24 | 1:21.97 | |||||
3 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.92 | 1:22.21 | |||||
4 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 39.87 | 1:22.80 | |||||
5 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.42 | 1:22.94 | |||||
6 | Rasmus Bønsøe | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.76 | 1:24.39 | |||||
7 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 40.36 | 1:25.14 | |||||
8 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 38.15 | 1:27.60 | |||||
9 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.62 | 1:28.30 | |||||
10 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 40.44 | 1:30.90 | |||||
11 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.49 | 1:31.89 | |||||
12 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 43.36 | 1:32.84 | |||||
13 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 44.81 | 1:37.31 | |||||
14 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.03 | 1:40.54 | |||||
15 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 49.50 | 1:44.58 | |||||
16 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 47.91 | 1:44.95 | |||||
17 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.01 | 1:48.31 | |||||
18 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 53.49 | 1:52.67 | |||||
19 | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.03 | 1:53.03 | |||||
20 | Timmi Andkjær Kristensen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 50.99 | 1:54.27 | |||||
21 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 56.79 | 2:02.75 | |||||
22 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.17 | 2:05.55 | |||||
- | Ali Baba | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jonathan Wesselhoff | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Maveliggende v/50 m. | |||||
- | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Maveliggende v/50 m. | |||||
- | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Maveliggende v/50 m. | |||||
- | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Maveliggende v/50 m. | |||||
- | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Crawl v/begyndelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.64 | 1:17.34 | 1:58.49 | 2:38.92 | |||
2 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.58 | 1:17.56 | 1:58.66 | 2:39.43 | |||
3 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.55 | 1:19.21 | 2:01.68 | 2:44.55 | |||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 38.54 | 1:21.07 | 2:05.07 | 2:48.67 | |||
5 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 38.37 | 1:21.43 | 2:04.83 | 2:48.69 | |||
6 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 39.10 | 1:21.23 | 2:05.09 | 2:50.05 | |||
7 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.10 | 1:24.84 | 2:11.00 | 2:56.82 | |||
8 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.21 | 1:25.94 | 2:11.88 | 2:57.85 | |||
9 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.76 | 1:26.14 | 2:13.44 | 3:00.76 | |||
10 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 42.02 | 1:28.37 | 2:15.67 | 3:02.19 | |||
11 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.47 | 1:32.03 | 2:22.06 | 3:09.81 | |||
12 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 41.97 | 1:29.85 | 2:20.03 | 3:09.84 | |||
13 | Abena Karaolani | 2000 | Iceland Swimming | 41.31 | 1:30.51 | 2:21.67 | 3:11.94 | |||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 38.98 | 1:21.91 | 2:04.62 | 2:46.48 | |||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.59 | 1:21.57 | 2:04.78 | 2:46.99 | |||
3 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.29 | 1:29.47 | 2:17.95 | 3:05.87 | |||
4 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.85 | 1:31.20 | 2:19.89 | 3:08.59 | |||
5 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 45.11 | 1:36.92 | 2:29.50 | 3:20.52 | |||
6 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.02 | 1:40.68 | 2:35.09 | 3:28.15 | |||
7 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.52 | 1:44.14 | 2:40.91 | 3:35.61 | |||
8 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.60 | 1:45.11 | 2:41.93 | 3:36.88 | |||
9 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 51.82 | 1:50.03 | 2:48.95 | 3:46.32 | |||
10 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 48.95 | 1:48.58 | 2:48.66 | 3:48.21 | |||
11 | Frida Christensen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 51.25 | 1:49.89 | 2:50.67 | 3:50.71 | |||
12 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 52.29 | 1:53.29 | 2:55.03 | 3:51.20 | |||
13 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 53.43 | 1:53.91 | 2:55.97 | 3:58.05 | |||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 44.39 | 1:35.15 | 2:27.27 | 3:17.72 | |||
2 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.14 | 1:47.49 | 2:42.78 | 3:37.12 | |||
3 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.05 | 1:48.30 | 2:45.99 | 3:41.31 | |||
4 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 49.73 | 1:46.46 | 2:45.24 | 3:44.17 | |||
5 | Astamaja Rought | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.67 | 1:48.69 | 2:48.97 | 3:45.77 | |||
6 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 54.63 | 1:58.28 | 3:04.43 | 4:06.55 | |||
7 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 57.60 | 2:01.98 | 3:06.60 | 4:12.43 | |||
- | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.54 | 1:14.80 | 1:53.67 | 2:31.11 | |||
2 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 36.09 | 1:15.07 | 1:53.75 | 2:31.48 | |||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.22 | 1:16.86 | 1:57.91 | 2:38.89 | |||
4 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.52 | 1:16.40 | 1:58.53 | 2:41.01 | |||
5 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 38.33 | 1:20.98 | 2:04.12 | 2:47.16 | |||
6 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 39.24 | 1:23.47 | 2:08.55 | 2:52.47 | |||
7 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 40.10 | 1:24.90 | 2:11.36 | 2:57.26 | |||
8 | Lucas Leal | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.36 | 1:54.41 | 2:55.42 | 3:53.50 | |||
- | Laurits Holm | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | En hånd i vend. 125m | |||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.99 | 1:26.85 | 2:12.81 | 2:57.65 | |||
2 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 41.02 | 1:27.10 | 2:13.45 | 2:58.89 | |||
3 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.81 | 1:32.80 | 2:22.78 | 3:10.00 | |||
4 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 42.16 | 1:31.06 | 2:20.99 | 3:12.10 | |||
5 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 45.97 | 1:38.58 | 2:30.99 | 3:22.15 | |||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 42.24 | 1:31.98 | 2:22.10 | 3:10.33 | |||
2 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.32 | 1:32.84 | 2:23.29 | 3:11.02 | |||
3 | Konrad Clausen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.44 | 1:35.51 | 2:26.15 | 3:17.45 | |||
4 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.40 | 1:37.24 | 2:29.58 | 3:21.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.70 | ||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.18 | ||||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.23 | ||||||
4 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.30 | ||||||
5 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.41 | ||||||
6 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 28.67 | ||||||
7 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 28.76 | ||||||
8 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 28.88 | ||||||
9 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 28.95 | ||||||
10 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.18 | ||||||
11 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.25 | ||||||
12 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.31 | ||||||
13 | Tanja H Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.33 | ||||||
14 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 29.40 | ||||||
15 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.43 | ||||||
16 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 29.55 | ||||||
17 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 29.73 | ||||||
18 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.94 | ||||||
19 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 29.95 | ||||||
20 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 30.11 | ||||||
21 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.19 | ||||||
22 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 30.23 | ||||||
23 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 30.26 | ||||||
24 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.38 | ||||||
25 | Volena Dimitrova | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.42 | ||||||
26 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.43 | ||||||
27 | Monique Bang From | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.84 | ||||||
28 | Julie Farø Jakobsen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.91 | ||||||
29 | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 31.05 | ||||||
30 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 31.56 | ||||||
31 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 31.61 | ||||||
32 | Katrin Eva Johannesdottir | 2001 | Iceland Swimming | 31.82 | ||||||
33 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 31.98 | ||||||
34 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.07 | ||||||
35 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.21 | ||||||
36 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.33 | ||||||
37 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 32.41 | ||||||
38 | Droplaug Maria Haflioadottir | 2000 | Iceland Swimming | 32.56 | ||||||
39 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | Svømmeklubben SHS Stevns | 32.58 | ||||||
40 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 32.97 | ||||||
41 | Signe Nedergaard | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.02 | ||||||
42 | Kolbrun Jonsdottir | 2003 | Iceland Swimming | 33.26 | ||||||
43 | Anna Christensen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.34 | ||||||
44 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 33.50 | ||||||
45 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 33.99 | ||||||
46 | Maria Bang From | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.03 | ||||||
47 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.34 | ||||||
48 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 37.52 | ||||||
- | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Julie Louise Lihme | 2003 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 28.25 | ||||||
2 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 29.89 | ||||||
3 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.91 | ||||||
4 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.96 | ||||||
5 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 30.30 | ||||||
6 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 31.11 | ||||||
7 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.13 | ||||||
8 | Birta Run Smaradottir | 2004 | Iceland Swimming | 31.15 | ||||||
9 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.30 | ||||||
10 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 31.55 | ||||||
11 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.85 | ||||||
12 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | ||||||
13 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 32.22 | ||||||
14 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.32 | ||||||
15 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.34 | ||||||
16 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.76 | ||||||
17 | Isabella Hejlesen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.04 | ||||||
18 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 33.10 | ||||||
19 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.20 | ||||||
20 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 33.43 | ||||||
21 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 33.46 | ||||||
22 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 33.56 | ||||||
23 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.41 | ||||||
24 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 34.84 | ||||||
25 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.97 | ||||||
26 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 35.01 | ||||||
27 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 35.19 | ||||||
28 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 35.22 | ||||||
29 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 35.47 | ||||||
30 | Laura Kroman | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.48 | ||||||
31 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 35.65 | ||||||
32 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 35.68 | ||||||
33 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.77 | ||||||
34 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.82 | ||||||
35 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 35.89 | ||||||
36 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 36.56 | ||||||
37 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 36.70 | ||||||
38 | Cecillie Bagge Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.76 | ||||||
39 | Lisa Ellegaard Johansen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 37.20 | ||||||
40 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 38.95 | ||||||
41 | Benedichte Hallengreen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.72 | ||||||
42 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.92 | ||||||
43 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.36 | ||||||
44 | Frida Christensen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.37 | ||||||
45 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.34 | ||||||
- | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Klara Wagner | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Tenna Marie Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.88 | ||||||
2 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.15 | ||||||
3 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 35.08 | ||||||
4 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.17 | ||||||
5 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 35.59 | ||||||
6 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.64 | ||||||
7 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.70 | ||||||
8 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 36.08 | ||||||
9 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 36.35 | ||||||
10 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.43 | ||||||
11 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.94 | ||||||
12 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.54 | ||||||
13 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 38.55 | ||||||
14 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 38.85 | ||||||
15 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 38.92 | ||||||
16 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 39.12 | ||||||
17 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 39.25 | ||||||
18 | Asta Marie Boye | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.58 | ||||||
19 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.95 | ||||||
20 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.00 | ||||||
21 | Signe Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 40.52 | ||||||
22 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 40.58 | ||||||
23 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 40.64 | ||||||
24 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.76 | ||||||
25 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 40.79 | ||||||
26 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 40.88 | ||||||
27 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 42.40 | ||||||
28 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 42.66 | ||||||
29 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 42.78 | ||||||
30 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 42.85 | ||||||
31 | Silke Emma Hansen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 43.38 | ||||||
32 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 43.55 | ||||||
33 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 44.11 | ||||||
34 | Freja Wagner | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 44.34 | ||||||
35 | Sofie Neerup Rosenkvist | 2008 | Næstved IF | 45.00 | ||||||
36 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 45.71 | ||||||
37 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 46.06 | ||||||
38 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 47.11 | ||||||
39 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 47.16 | ||||||
40 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 47.60 | ||||||
41 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 48.10 | ||||||
42 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.13 | ||||||
43 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 48.19 | ||||||
44 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 48.28 | ||||||
45 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 48.84 | ||||||
46 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 49.17 | ||||||
47 | Augusta Johannesen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.30 | ||||||
48 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.13 | ||||||
49 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 50.40 | ||||||
50 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 51.09 | ||||||
51 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.32 | ||||||
52 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 51.60 | ||||||
53 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 51.71 | ||||||
54 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.81 | ||||||
55 | Amanda Giroux-Drejer | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.49 | ||||||
56 | Emma Grøntved | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 53.61 | ||||||
57 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.40 | ||||||
58 | Mona Nouar | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 59.33 | ||||||
59 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.39 | ||||||
- | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Freja Møller | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.24 | ||||||
2 | Claus Hansen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.30 | ||||||
3 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 24.87 | ||||||
4 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 25.04 | ||||||
5 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.15 | ||||||
6 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.24 | ||||||
7 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 25.38 | ||||||
8 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.50 | ||||||
9 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.78 | ||||||
10 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 25.89 | ||||||
11 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 25.92 | ||||||
12 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.96 | ||||||
13 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.99 | ||||||
14 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.02 | ||||||
15 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.09 | ||||||
16 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.25 | ||||||
17 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.58 | ||||||
18 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 26.62 | ||||||
19 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.78 | ||||||
20 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 27.39 | ||||||
21 | Arnor Robertsson | 2002 | Iceland Swimming | 27.62 | ||||||
22 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 27.68 | ||||||
23 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.83 | ||||||
24 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.87 | ||||||
25 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 27.88 | ||||||
26 | Søren G. Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 28.23 | ||||||
27 | Jon Gooi Ingvarsson | 2001 | Iceland Swimming | 29.24 | ||||||
28 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 29.38 | ||||||
29 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.52 | ||||||
30 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.72 | ||||||
31 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 30.74 | ||||||
32 | Sigurour Prainn Sigurosson | 2002 | Iceland Swimming | 33.32 | ||||||
33 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.31 | ||||||
- | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 26.25 | ||||||
2 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 27.13 | ||||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.23 | ||||||
4 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 27.74 | ||||||
5 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 28.11 | ||||||
6 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 28.21 | ||||||
7 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 28.48 | ||||||
8 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 28.78 | ||||||
9 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 28.84 | ||||||
10 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 28.92 | ||||||
11 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 29.23 | ||||||
12 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.28 | ||||||
13 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 29.39 | ||||||
14 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 29.66 | ||||||
15 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.73 | ||||||
16 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 29.75 | ||||||
17 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 29.91 | ||||||
18 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.93 | ||||||
19 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 30.60 | ||||||
20 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 30.96 | ||||||
21 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 31.05 | ||||||
22 | Johannes Forsbæk | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.12 | ||||||
23 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 31.44 | ||||||
24 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.58 | ||||||
25 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.86 | ||||||
26 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.07 | ||||||
27 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.23 | ||||||
28 | Joakim Schnack | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 32.39 | ||||||
29 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 32.44 | ||||||
30 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.82 | ||||||
31 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 32.97 | ||||||
32 | Oscar Xu | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.82 | ||||||
33 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 35.09 | ||||||
34 | Rokkvi Helgason | 2004 | Iceland Swimming | 35.78 | ||||||
35 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 35.98 | ||||||
36 | Casper Pedersen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.68 | ||||||
37 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.77 | ||||||
38 | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.47 | ||||||
- | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.88 | ||||||
2 | Konrad Clausen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.19 | ||||||
3 | Rasmus Bønsøe | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.23 | ||||||
4 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 32.29 | ||||||
5 | Christian Jepsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.89 | ||||||
6 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 34.11 | ||||||
7 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 34.21 | ||||||
8 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 34.28 | ||||||
9 | Benjamin Jørgensen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.78 | ||||||
10 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.11 | ||||||
11 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.46 | ||||||
12 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 36.08 | ||||||
13 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 37.33 | ||||||
14 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 37.65 | ||||||
15 | Nikolaj Nielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 38.01 | ||||||
16 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 39.66 | ||||||
17 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 39.74 | ||||||
18 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.33 | ||||||
19 | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.63 | ||||||
20 | Emil Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.75 | ||||||
21 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 40.77 | ||||||
22 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 40.96 | ||||||
22 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.96 | ||||||
24 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 41.15 | ||||||
25 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.34 | ||||||
26 | Magnus Vasegaard Mark | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.49 | ||||||
27 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 42.51 | ||||||
28 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 42.54 | ||||||
29 | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.29 | ||||||
30 | Aksel Ethelberg | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 46.01 | ||||||
31 | Magnus Hauballe Jørgensen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 47.30 | ||||||
32 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.37 | ||||||
33 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.54 | ||||||
34 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 47.97 | ||||||
35 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 58.12 | ||||||
36 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 59.55 | ||||||
- | Ali Baba | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jonathan Wesselhoff | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Sandbirk-Clausen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Ballerup - 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.93 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 29.93 | 29.93 | |||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 34.99 | 1:04.92 | |||||||
Amanda Duus | 2000 | 30.66 | 1:35.58 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 27.35 | 2:02.93 | |||||||
2 | Lf Piger 1 :-) | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:04.93 | ||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Malou Carlsen | 2000 | 36.19 | 1:07.04 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 30.15 | 1:37.19 | |||||||
Clara Neumann | 2001 | 27.74 | 2:04.93 | |||||||
3 | Triton Ballerup - 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.10 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Sofie Strandby | 1999 | 34.78 | 1:07.60 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 31.34 | 1:38.94 | |||||||
Laura Janner | 2002 | 28.16 | 2:07.10 | |||||||
4 | Triton Ballerup - 3 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.62 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Julie Bak | 1997 | 33.25 | 1:07.04 | |||||||
Isabel K. Eriksen | 2001 | 32.14 | 1:39.18 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 28.44 | 2:07.62 | |||||||
5 | Piger 1 Kaundborg | 1998 | Kalundborg SK | 2:08.74 | ||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 36.55 | 1:09.85 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 30.38 | 1:40.23 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 28.51 | 2:08.74 | |||||||
6 | Hg Piger 1 | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:09.93 | ||||||
Emilia Lønborg | 2002 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Emma Bruhn | 2002 | 34.56 | 1:07.81 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 32.79 | 1:40.60 | |||||||
Emma Bækgaard | 2002 | 29.33 | 2:09.93 | |||||||
7 | Nif Girls 1 | 2000 | Næstved IF | 2:16.68 | ||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 38.25 | 1:12.97 | |||||||
Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 33.98 | 1:46.95 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 29.73 | 2:16.68 | |||||||
8 | Lf Piger 2 :-) | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:17.76 | ||||||
Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 37.60 | 37.60 | |||||||
Trine Rübner-Petersen | 1997 | 39.90 | 1:17.50 | |||||||
Isa Hovmand | 2000 | 31.63 | 1:49.13 | |||||||
Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 28.63 | 2:17.76 | |||||||
9 | Nyborg Piger 1 | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:18.47 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 36.08 | 1:12.26 | |||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 33.30 | 1:45.56 | |||||||
Karoline Elholm Juliussen | 2004 | 32.91 | 2:18.47 | |||||||
10 | Hg Piger 2 | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:19.54 | ||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 36.74 | 36.74 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 39.89 | 1:16.63 | |||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 32.65 | 1:49.28 | |||||||
Amalie Østerlund | 2005 | 30.26 | 2:19.54 | |||||||
11 | Piger 2 Kaundborg | 2004 | Kalundborg SK | 2:24.09 | ||||||
Alba Seneca | 2005 | 40.69 | 40.69 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 37.49 | 1:18.18 | |||||||
Thea Kaiser | 2004 | 35.98 | 1:54.16 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 29.93 | 2:24.09 | |||||||
12 | Shs Falcon´s Shs | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 2:24.35 | ||||||
Julie Nedergaard Hansen | 2001 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Tanja H Nielsen | 1996 | 40.50 | 1:18.84 | |||||||
Julie Farø Jakobsen | 1997 | 35.09 | 1:53.93 | |||||||
Maria Bang From | 2000 | 30.42 | 2:24.35 | |||||||
13 | Piger | 2000 | Iceland Swimming | 2:25.26 | ||||||
Karlotta Maria Prastardottir | 1998 | 37.50 | 37.50 | |||||||
Katrin Eva Johannesdottir | 2001 | 41.80 | 1:19.30 | |||||||
Abena Karaolani | 2000 | 33.68 | 1:52.98 | |||||||
Droplaug Maria Haflioadottir | 2000 | 32.28 | 2:25.26 | |||||||
14 | Hg Piger 3 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:28.00 | ||||||
Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 38.54 | 38.54 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 41.60 | 1:20.14 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 36.13 | 1:56.27 | |||||||
Ida Bruhn | 2004 | 31.73 | 2:28.00 | |||||||
15 | Ringsted Damer 1 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 2:28.62 | ||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 39.15 | 39.15 | |||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 42.87 | 1:22.02 | |||||||
Cathrine Wismann | 2002 | 33.76 | 1:55.78 | |||||||
Emma M. Andersen | 2003 | 32.84 | 2:28.62 | |||||||
16 | Nif Girls 2 | 2000 | Næstved IF | 2:32.67 | ||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 38.87 | 38.87 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 41.75 | 1:20.62 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 36.64 | 1:57.26 | |||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 35.41 | 2:32.67 | |||||||
17 | Piger 1 Korsør | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:35.48 | ||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 42.98 | 42.98 | |||||||
Laura Kroman | 2004 | 46.15 | 1:29.13 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 31.67 | 2:00.80 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 34.68 | 2:35.48 | |||||||
18 | Ringsted Damer 2 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 2:40.81 | ||||||
Malene Reynolds | 2005 | 41.88 | 41.88 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 45.06 | 1:26.94 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 37.34 | 2:04.28 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 36.53 | 2:40.81 | |||||||
19 | Hg Piger 4 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.75 | ||||||
Fanta Osatoharimwen | 2005 | 41.35 | 41.35 | |||||||
Laura Meyer | 2006 | 46.03 | 1:27.38 | |||||||
Mille Scheel | 2003 | 40.06 | 2:07.44 | |||||||
Mie Ankersen | 2006 | 35.31 | 2:42.75 | |||||||
20 | Shs Hawks Shs | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 2:43.68 | ||||||
Signe Nedergaard | 2003 | 43.79 | 43.79 | |||||||
Emma Schnack | 2002 | 47.21 | 1:31.00 | |||||||
Anna Christensen | 2003 | 39.23 | 2:10.23 | |||||||
Maria Bang From | 2000 | 33.45 | 2:43.68 | |||||||
21 | Nif Girls 3 | 2000 | Næstved IF | 2:46.56 | ||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 40.88 | 40.88 | |||||||
Mathilde Ludvigsen | 2006 | 48.35 | 1:29.23 | |||||||
Olivia My Nielsen | 2004 | 40.65 | 2:09.88 | |||||||
Liva Mayland | 2006 | 36.68 | 2:46.56 | |||||||
22 | Ringsted Damer 3 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 2:54.81 | ||||||
Emma Skjold Sørensen | 2004 | 49.64 | 49.64 | |||||||
Astrid Kruuse | 2005 | 49.77 | 1:39.41 | |||||||
Linnea Worm Thomsen | 2005 | 43.74 | 2:23.15 | |||||||
Mathilde Klintby | 2004 | 31.66 | 2:54.81 | |||||||
23 | Piger 3 Kaundborg | 2004 | Kalundborg SK | 2:56.37 | ||||||
Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 42.79 | 42.79 | |||||||
Pauline Andersen | 2005 | 45.30 | 1:28.09 | |||||||
Maria Stoklund | 2006 | 49.54 | 2:17.63 | |||||||
Rebecca Skov Vinding | 2007 | 38.74 | 2:56.37 | |||||||
24 | Stv2 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:56.42 | ||||||
Emma Attrup | 2007 | 54.52 | 54.52 | |||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | 49.34 | 1:43.86 | |||||||
Karoline Nielsen | 2004 | 34.59 | 2:18.45 | |||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 37.97 | 2:56.42 | |||||||
25 | Ringsted Damer 4 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 3:31.51 | ||||||
Cecilie Møller | 2005 | 50.22 | 50.22 | |||||||
Sascha Haste | 2007 | 58.95 | 1:49.17 | |||||||
Mathilde Grønnehøj | 2006 | 1:42.34 | 3:31.51 | |||||||
Line Stærmose | 2006 | 3:31.51 | ||||||||
- | Nyborg Piger 3 | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Nyborg Piger 2 | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej samtidig be. 100m | |||||
Cathrine Høst | 2004 | 41.09 | 41.09 | |||||||
- | Stv1 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Flere svøm. på banen | |||||
Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 24.35 | ||||||||
Silje Juul Kjeldsen | 2008 | |||||||||
Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | |||||||||
Ida Lauritzen | 2006 | 35 | DSQ | |||||||
- | Stv3 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Svøm mave v/25 m | |||||
- | Vsk Dream Team | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Freja Søndergaard | 2004 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Ballerup - 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:45.46 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 27.14 | 27.14 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 28.77 | 55.91 | |||||||
Claus Hansen | 1995 | 25.67 | 1:21.58 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 23.88 | 1:45.46 | |||||||
2 | Triton Ballerup - 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:51.17 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 30.99 | 59.15 | |||||||
Johan Joensen | 2000 | 26.40 | 1:25.55 | |||||||
Marius Møldrup | 1999 | 25.62 | 1:51.17 | |||||||
3 | Lf Drenge 1 :-) | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 1:51.49 | ||||||
Mads Holm | 1998 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 31.79 | 1:00.62 | |||||||
Sebastian Jensen | 2001 | 26.54 | 1:27.16 | |||||||
Erling Johansen | 2000 | 24.33 | 1:51.49 | |||||||
4 | Hg Drenge 1 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:51.61 | ||||||
Filip Bækgaard | 2000 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 29.91 | 58.07 | |||||||
Magnus Løhr | 2001 | 27.86 | 1:25.93 | |||||||
Mads Lünell Bruhn | 1998 | 25.68 | 1:51.61 | |||||||
5 | Triton Ballerup - 3 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:53.94 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 30.41 | 1:01.68 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 26.13 | 1:27.81 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 26.13 | 1:53.94 | |||||||
6 | Lf Drenge 2 :-) | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:00.41 | ||||||
Jonas Gram-Lange | 1999 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 36.87 | 1:06.59 | |||||||
Jens Saugmann | 1996 | 26.86 | 1:33.45 | |||||||
Christoffer Jensen | 2002 | 26.96 | 2:00.41 | |||||||
7 | Stv1 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:01.56 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 32.68 | 1:06.47 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 29.33 | 1:35.80 | |||||||
Emil Mølholm Johansen | 2000 | 25.76 | 2:01.56 | |||||||
8 | Drenge 1 Kaundborg | 2000 | Kalundborg SK | 2:01.90 | ||||||
Mads Witthøft | 2000 | 30.08 | 30.08 | |||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 34.58 | 1:04.66 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 28.31 | 1:32.97 | |||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 28.93 | 2:01.90 | |||||||
9 | Nif Boys 1 | 2000 | Næstved IF | 2:07.75 | ||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 35.08 | 1:10.76 | |||||||
Kristian Mouridsen | 2002 | 30.41 | 1:41.17 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 26.58 | 2:07.75 | |||||||
10 | Techno Fest Shs | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 2:11.66 | ||||||
Emil Holm | 1996 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Laurits Holm | 2000 | 39.46 | 1:12.07 | |||||||
Søren G. Nielsen | 2000 | 31.55 | 1:43.62 | |||||||
Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | 28.04 | 2:11.66 | |||||||
11 | Hg Drenge 2 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:11.83 | ||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Alfred Nissen | 2002 | 35.72 | 1:14.31 | |||||||
Gustav Nissen | 2001 | 31.54 | 1:45.85 | |||||||
Nicolai Yung Hansen | 2000 | 25.98 | 2:11.83 | |||||||
12 | Nyborg Drenge 1 | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:17.83 | ||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 35.22 | 1:07.50 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 36.73 | 1:44.23 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 33.60 | 2:17.83 | |||||||
13 | Nif Boys 2 | 2000 | Næstved IF | 2:18.54 | ||||||
Mathias Clausen | 2002 | 37.10 | 37.10 | |||||||
Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 37.70 | 1:14.80 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 33.07 | 1:47.87 | |||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 30.67 | 2:18.54 | |||||||
14 | Ringsted Herrer 1 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 2:21.26 | ||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Benjamin Bodal | 2003 | 38.49 | 1:13.11 | |||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 34.25 | 1:47.36 | |||||||
Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 33.90 | 2:21.26 | |||||||
15 | Drenge | 2000 | Iceland Swimming | 2:21.91 | ||||||
Sigurour Prainn Sigurosson | 2002 | 39.90 | 39.90 | |||||||
Arnor Robertsson | 2002 | 36.31 | 1:16.21 | |||||||
Jon Gooi Ingvarsson | 2001 | 29.85 | 1:46.06 | |||||||
Rokkvi Helgason | 2004 | 35.85 | 2:21.91 | |||||||
16 | Drenge 1 Korsør | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:26.85 | ||||||
Christian Jepsen | 2005 | 39.59 | 39.59 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 40.68 | 1:20.27 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 34.34 | 1:54.61 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 32.24 | 2:26.85 | |||||||
17 | Stv2 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:27.60 | ||||||
Johannes Tobel Nielsen | 2004 | 42.20 | 42.20 | |||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 36.80 | 1:19.00 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 31.78 | 1:50.78 | |||||||
Julius Vadmand | 2005 | 36.82 | 2:27.60 | |||||||
18 | Shs Super Sonics Shs | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 2:31.68 | ||||||
Joakim Schnack | 2004 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Oscar Xu | 2003 | 20.83 | 1:00.78 | |||||||
Phillip Hausmann Olsen | 2003 | 20.52 | 1:21.30 | |||||||
Magnus Hansen | 2004 | 1:10.38 | 2:31.68 | |||||||
19 | Drenge 2 Korsør | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:32.53 | ||||||
Konrad Clausen | 2005 | 40.05 | 40.05 | |||||||
Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 44.92 | 1:24.97 | |||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 35.73 | 2:00.70 | |||||||
Lucas Leal | 2001 | 31.83 | 2:32.53 | |||||||
20 | Ringsted Herrer 2 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 2:33.12 | ||||||
Zacharias Houmann | 2006 | 1:23.04 | 1:23.04 | |||||||
Andreas Mølbak | 2006 | 37.90 | 2:00.94 | |||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 32.18 | 2:33.12 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 2:33.12 | ||||||||
21 | Drenge 2 Kaundborg | 2000 | Kalundborg SK | 2:34.09 | ||||||
Noel Gjelstrup | 2004 | 42.76 | 42.76 | |||||||
Joachim Mårtensen | 2004 | 38.53 | 1:21.29 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 38.45 | 1:59.74 | |||||||
Patrick Skov Vinding | 2005 | 34.35 | 2:34.09 | |||||||
22 | Hg Drenge 3 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:37.27 | ||||||
Tobias Christiansen | 2006 | 47.92 | 47.92 | |||||||
August Høy | 2005 | 40.89 | 1:28.81 | |||||||
Marcus Artmann | 2002 | 34.18 | 2:02.99 | |||||||
Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 34.28 | 2:37.27 | |||||||
23 | Nif Boys 3 | 2000 | Næstved IF | 2:44.75 | ||||||
Sebastian N. Bentsen | 2004 | 37.19 | 37.19 | |||||||
Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 57.78 | 1:34.97 | |||||||
Malthe Foged | 2005 | 37.17 | 2:12.14 | |||||||
Petar Trkulja | 2006 | 32.61 | 2:44.75 | |||||||
24 | Nyborg Drenge 2 | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:47.57 | ||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 48.15 | 1:28.73 | |||||||
Oskar Mühring | 2006 | 41.59 | 2:10.32 | |||||||
Alexander Okkerholm | 2005 | 37.25 | 2:47.57 | |||||||
25 | Drenge 3 Korsør | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:49.03 | ||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 40.62 | 40.62 | |||||||
Noah Vester Nielsen | 2004 | 51.28 | 1:31.90 | |||||||
Benjamin Jørgensen | 2005 | 42.56 | 2:14.46 | |||||||
Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | 34.57 | 2:49.03 | |||||||
26 | Ringsted Herrer 3 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 2:56.19 | ||||||
Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 45.87 | 45.87 | |||||||
Victor Hemmingsen | 2006 | 48.17 | 1:34.04 | |||||||
Jakob Stærmose | 2005 | 44.96 | 2:19.00 | |||||||
Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 37.19 | 2:56.19 | |||||||
27 | Nyborg Drenge 4 | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 3:09.02 | ||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 46.65 | 46.65 | |||||||
Emil B. Mortensen | 2006 | 53.48 | 1:40.13 | |||||||
Timmi Andkjær Kristensen | 2007 | 47.98 | 2:28.11 | |||||||
Tobias Hansen | 2005 | 40.91 | 3:09.02 | |||||||
28 | Ringsted Herrer 4 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 3:17.76 | ||||||
Gustav Meinert | 2006 | 50.11 | 50.11 | |||||||
Oscar Haak | 2007 | 54.74 | 1:44.85 | |||||||
Tristan Houmann | 2008 | 50.41 | 2:35.26 | |||||||
Simon Kristoffersen | 2005 | 42.50 | 3:17.76 | |||||||
29 | Hg Drenge 4 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:31.59 | ||||||
Christian Bruus | 2006 | 53.71 | 53.71 | |||||||
Sebastian Aunt | 2007 | |||||||||
Frederik Strate | 2003 | 1:57.26 | 1:57.26 | |||||||
Sebastian Svenningsen | 2006 | 1:34.33 | 3:31.59 | |||||||
- | Drenge 3 Kaundborg | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | Ej samt. ber. v/150m | |||||
David Stoklund | 2008 | 44.07 | 44.07 | |||||||
Thoke Thomsen | 2006 | 50.60 | 1:34.67 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 33.07 | 1:08.32 | 1:44.96 | 2:21.51 | |||
2 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 34.02 | 1:10.64 | 1:48.29 | 2:24.91 | |||
3 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.93 | 1:14.65 | 1:53.38 | 2:29.87 | |||
4 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.62 | 1:14.04 | 1:53.10 | 2:31.74 | |||
5 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.65 | 1:14.78 | 1:53.66 | 2:32.62 | |||
6 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.43 | 1:16.86 | 1:57.30 | 2:36.44 | |||
7 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.30 | 1:17.47 | 1:58.09 | 2:36.65 | |||
8 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 36.53 | 1:16.52 | 1:58.17 | 2:39.37 | |||
9 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.55 | 1:19.20 | 2:01.00 | 2:42.49 | |||
10 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 39.55 | 1:22.44 | 2:04.55 | 2:44.86 | |||
11 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.11 | 1:20.57 | 2:04.23 | 2:47.83 | |||
12 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 41.22 | 1:24.79 | 2:08.52 | 2:50.84 | |||
13 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 39.23 | 1:22.28 | 2:07.15 | 2:52.90 | |||
14 | Droplaug Maria Haflioadottir | 2000 | Iceland Swimming | 40.85 | 1:25.99 | 2:11.70 | 2:57.45 | |||
15 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 41.09 | 1:25.24 | 2:11.34 | 2:58.31 | |||
16 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 45.23 | 1:34.92 | 2:23.97 | 3:12.37 | |||
17 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 46.35 | 1:37.58 | 3:22.13 | 3:22.13 | |||
- | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW 6.5 | |||||
- | Karlotta Maria Prastardottir | 1998 | Iceland Swimming | DSQ | SW 6.5 | |||||
- | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | DSQ | SW 6.5 | |||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.49 | 1:18.62 | 1:59.27 | 2:38.13 | |||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.21 | 1:18.14 | 1:59.72 | 2:39.42 | |||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.76 | 1:21.96 | 2:03.73 | 2:43.27 | |||
4 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.05 | 1:20.83 | 2:03.61 | 2:45.45 | |||
5 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.40 | 1:21.93 | 2:04.74 | 2:46.44 | |||
6 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.91 | 1:22.86 | 2:06.45 | 2:49.54 | |||
7 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 39.96 | 1:23.68 | 2:07.92 | 2:50.79 | |||
8 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.56 | 1:24.69 | 2:09.25 | 2:51.55 | |||
9 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.88 | 1:24.33 | 2:08.59 | 2:52.19 | |||
10 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.99 | 1:23.72 | 2:08.94 | 2:53.00 | |||
11 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.65 | 1:26.12 | 2:11.79 | 2:56.89 | |||
12 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.80 | 1:25.01 | 2:13.22 | 3:00.05 | |||
13 | Isabella Hejlesen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.20 | 1:30.32 | 2:17.18 | 3:03.39 | |||
14 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.86 | 1:31.93 | 2:19.75 | 3:04.06 | |||
15 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.65 | 1:32.22 | 2:19.45 | 3:04.80 | |||
16 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 42.28 | 1:28.80 | 2:16.88 | 3:04.89 | |||
17 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 43.07 | 1:31.80 | 2:21.76 | 3:08.37 | |||
18 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.88 | 1:31.07 | 2:21.51 | 3:08.69 | |||
19 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 47.18 | 3:14.66 | |||||
20 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 46.67 | 1:35.85 | 2:27.10 | 3:17.72 | |||
21 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.53 | 1:44.14 | 2:41.13 | 3:36.10 | |||
- | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | SW 6.5 | |||||
- | Birta Run Smaradottir | 2004 | Iceland Swimming | DSQ | SW 6.5 | |||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.14 | 1:26.38 | 2:10.82 | 2:53.15 | |||
2 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 42.80 | 1:30.68 | 2:19.10 | 3:06.53 | |||
3 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.07 | 1:35.60 | 2:25.56 | 3:14.76 | |||
4 | Silke Emma Hansen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 50.26 | 1:46.67 | 2:43.40 | 3:37.82 | |||
- | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | SW 6.5 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 30.01 | 1:02.15 | 1:36.58 | 2:10.68 | |||
2 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 32.20 | 1:06.19 | 1:41.80 | 2:17.02 | |||
3 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.78 | 1:08.68 | 1:43.85 | 2:19.68 | |||
4 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.30 | 1:09.63 | 1:46.29 | 2:21.84 | |||
5 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 32.83 | 1:08.64 | 1:45.77 | 2:22.18 | |||
6 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 35.75 | 1:14.40 | 1:54.01 | 2:31.40 | |||
7 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 35.74 | 1:16.40 | 1:58.66 | 2:40.01 | |||
8 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 38.86 | 1:21.78 | 2:07.22 | 2:50.84 | |||
9 | Sigurour Prainn Sigurosson | 2002 | Iceland Swimming | 42.22 | 1:25.56 | 2:10.38 | 2:53.79 | |||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 32.18 | 1:06.67 | 1:41.07 | 2:15.83 | |||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.84 | 1:11.72 | 1:48.07 | 2:24.01 | |||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.45 | 1:11.25 | 1:49.01 | 2:25.49 | |||
4 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 36.34 | 1:15.84 | 1:56.23 | 2:36.30 | |||
5 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.21 | 1:16.75 | 1:57.51 | 2:36.79 | |||
6 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.89 | 1:18.69 | 2:00.00 | 2:40.70 | |||
7 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.43 | 1:20.20 | 2:04.08 | 2:43.34 | |||
8 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.65 | 1:20.85 | 2:02.75 | 2:44.09 | |||
9 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.01 | 1:21.26 | 2:03.74 | 2:44.49 | |||
10 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 39.31 | 1:22.81 | 2:06.45 | 2:49.21 | |||
11 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.70 | 1:29.00 | 2:15.30 | 2:54.96 | |||
12 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 41.43 | 1:26.34 | 2:13.12 | 2:56.48 | |||
13 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 2:30.38 | 3:18.65 | 3:18.65 | ||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 39.80 | 1:22.45 | 2:04.74 | 2:46.21 | |||
2 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 39.03 | 1:22.53 | 2:06.58 | 2:47.04 | |||
3 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 40.86 | 1:24.97 | 2:10.02 | 2:53.66 | |||
4 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 42.79 | 1:28.89 | 2:15.59 | 2:59.22 | |||
5 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 43.39 | 1:33.06 | 2:23.81 | 3:12.35 | |||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 45.09 | 1:35.12 | 2:25.35 | 3:13.57 | |||
7 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 50.55 | 1:43.95 | 2:37.33 | 3:28.59 | |||
8 | Timmi Andkjær Kristensen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 51.82 | 1:48.18 | 2:42.99 | 3:38.69 | |||
9 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 51.69 | 1:48.39 | 2:44.93 | 3:39.84 | |||
10 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 57.65 | 1:55.05 | 2:55.22 | 3:52.64 | |||
- | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | SW 6.5 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 29.68 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.69 | ||||||
3 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.77 | ||||||
4 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 30.88 | ||||||
5 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.18 | ||||||
6 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.62 | ||||||
7 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.86 | ||||||
8 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 31.95 | ||||||
9 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 33.30 | ||||||
10 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 33.42 | ||||||
11 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 33.58 | ||||||
12 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.11 | ||||||
13 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.31 | ||||||
14 | Julie Farø Jakobsen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.42 | ||||||
15 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 34.53 | ||||||
15 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 34.53 | ||||||
17 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.18 | ||||||
18 | Katrin Eva Johannesdottir | 2001 | Iceland Swimming | 35.41 | ||||||
19 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.01 | ||||||
20 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.49 | ||||||
21 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 37.04 | ||||||
22 | Anna Christensen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.80 | ||||||
23 | Emma Schnack | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.23 | ||||||
24 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 38.85 | ||||||
25 | Karlotta Maria Prastardottir | 1998 | Iceland Swimming | 39.32 | ||||||
26 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 39.54 | ||||||
27 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.03 | ||||||
28 | Signe Nedergaard | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 40.56 | ||||||
- | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Kolbrun Jonsdottir | 2003 | Iceland Swimming | DSQ | SW 8.4 | |||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 30.47 | ||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.81 | ||||||
3 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.23 | ||||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.58 | ||||||
5 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.63 | ||||||
6 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.73 | ||||||
7 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 35.69 | ||||||
8 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.72 | ||||||
9 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 35.79 | ||||||
10 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.86 | ||||||
11 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 37.18 | ||||||
12 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.00 | ||||||
13 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 40.80 | ||||||
14 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.92 | ||||||
15 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.94 | ||||||
16 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 42.29 | ||||||
17 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 43.46 | ||||||
18 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 44.73 | ||||||
19 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.42 | ||||||
20 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 46.59 | ||||||
21 | Silje Munthe Dahl | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.76 | ||||||
22 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 47.13 | ||||||
23 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 47.78 | ||||||
24 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 50.01 | ||||||
25 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.02 | ||||||
- | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | SW 4.4 | |||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.88 | ||||||
2 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 40.36 | ||||||
3 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.07 | ||||||
4 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 44.00 | ||||||
5 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.15 | ||||||
6 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 44.66 | ||||||
7 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.81 | ||||||
8 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.47 | ||||||
9 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 45.52 | ||||||
10 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.28 | ||||||
11 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.68 | ||||||
12 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 48.54 | ||||||
13 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 49.74 | ||||||
14 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.31 | ||||||
15 | Signe Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 50.60 | ||||||
16 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 50.81 | ||||||
17 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 51.25 | ||||||
18 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 53.67 | ||||||
19 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.83 | ||||||
20 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.91 | ||||||
21 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.46 | ||||||
22 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.82 | ||||||
23 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 1:06.99 | ||||||
- | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.56 | ||||||
2 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 26.94 | ||||||
3 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 27.12 | ||||||
4 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.29 | ||||||
5 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 27.43 | ||||||
6 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 27.48 | ||||||
7 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.99 | ||||||
8 | Jon Gooi Ingvarsson | 2001 | Iceland Swimming | 29.89 | ||||||
9 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.14 | ||||||
10 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 30.17 | ||||||
11 | Arnor Robertsson | 2002 | Iceland Swimming | 32.62 | ||||||
12 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 32.64 | ||||||
13 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 33.07 | ||||||
14 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 33.16 | ||||||
15 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 33.89 | ||||||
16 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 34.68 | ||||||
17 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.30 | ||||||
- | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 28.21 | ||||||
2 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 28.78 | ||||||
3 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 29.94 | ||||||
4 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.09 | ||||||
5 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 30.46 | ||||||
6 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.08 | ||||||
7 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.86 | ||||||
8 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 31.93 | ||||||
9 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 32.26 | ||||||
10 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 32.66 | ||||||
11 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 33.00 | ||||||
12 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.14 | ||||||
13 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 34.47 | ||||||
14 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 34.56 | ||||||
15 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 35.06 | ||||||
16 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 35.47 | ||||||
17 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.69 | ||||||
18 | Johannes Forsbæk | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.14 | ||||||
19 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.38 | ||||||
20 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.44 | ||||||
21 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 37.14 | ||||||
22 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 37.21 | ||||||
23 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.35 | ||||||
24 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 37.77 | ||||||
25 | Joakim Schnack | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 40.14 | ||||||
26 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.56 | ||||||
27 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.63 | ||||||
28 | Rokkvi Helgason | 2004 | Iceland Swimming | 43.34 | ||||||
29 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.58 | ||||||
- | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.29 | ||||||
2 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.72 | ||||||
3 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 35.16 | ||||||
4 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.01 | ||||||
5 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 37.71 | ||||||
6 | Christian Jepsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.26 | ||||||
7 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 38.84 | ||||||
8 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 39.26 | ||||||
9 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.53 | ||||||
10 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 39.73 | ||||||
11 | Benjamin Jørgensen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.28 | ||||||
12 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.71 | ||||||
13 | Christian Quist | 2007 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.19 | ||||||
14 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 42.33 | ||||||
15 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 43.08 | ||||||
16 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 43.49 | ||||||
17 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 43.98 | ||||||
18 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 44.17 | ||||||
19 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.74 | ||||||
20 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 47.56 | ||||||
21 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 48.03 | ||||||
22 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.21 | ||||||
23 | Mathias Warberg | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 51.69 | ||||||
24 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 51.99 | ||||||
25 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 55.09 | ||||||
26 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 57.02 | ||||||
27 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 57.16 | ||||||
28 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 59.16 | ||||||
29 | Magnus Vasegaard Mark | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:02.43 | ||||||
30 | Ali Baba | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.65 | ||||||
- | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Jonathan Wesselhoff | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | SW 8.2 | |||||
- | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | DSQ | SW 8.2 | |||||
- | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 | |||||
- | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.45 | 1:14.72 | |||||
2 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 36.99 | 1:17.79 | |||||
3 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.36 | 1:19.77 | |||||
4 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.09 | 1:20.11 | |||||
5 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 37.90 | 1:20.12 | |||||
6 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.64 | 1:20.15 | |||||
7 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 38.06 | 1:21.15 | |||||
8 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.44 | 1:24.04 | |||||
9 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 40.62 | 1:25.38 | |||||
10 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.94 | 1:26.01 | |||||
11 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 40.27 | 1:26.03 | |||||
12 | Abena Karaolani | 2000 | Iceland Swimming | 40.29 | 1:26.87 | |||||
13 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 40.29 | 1:27.14 | |||||
14 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.58 | 1:27.17 | |||||
15 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.04 | 1:28.75 | |||||
16 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.67 | 1:32.15 | |||||
17 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.56 | 1:32.16 | |||||
18 | Katrin Eva Johannesdottir | 2001 | Iceland Swimming | 43.36 | 1:32.51 | |||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.85 | 1:18.81 | |||||
2 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 38.35 | 1:20.65 | |||||
3 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.59 | 1:22.75 | |||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.94 | 1:26.60 | |||||
5 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 42.37 | 1:27.93 | |||||
6 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.40 | 1:30.19 | |||||
7 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.25 | 1:30.36 | |||||
8 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.97 | 1:31.04 | |||||
9 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.80 | 1:33.79 | |||||
10 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 44.48 | 1:34.21 | |||||
10 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.40 | 1:34.21 | |||||
12 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 44.32 | 1:34.48 | |||||
13 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 44.48 | 1:35.36 | |||||
14 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.50 | 1:35.68 | |||||
15 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.41 | 1:36.30 | |||||
16 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.22 | 1:38.82 | |||||
17 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 46.02 | 1:38.90 | |||||
18 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 47.08 | 1:41.36 | |||||
19 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 48.89 | 1:43.64 | |||||
20 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 50.63 | 1:44.52 | |||||
21 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 48.23 | 1:46.72 | |||||
22 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 49.53 | 1:47.55 | |||||
23 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.78 | 1:50.71 | |||||
24 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 50.82 | 1:52.43 | |||||
25 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 52.64 | 1:52.74 | |||||
26 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 52.85 | 1:54.23 | |||||
27 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 58.98 | 2:06.56 | |||||
- | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tenna Marie Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 41.74 | 1:29.49 | |||||
2 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.03 | 1:38.47 | |||||
3 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.82 | 1:42.58 | |||||
4 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.82 | 1:42.65 | |||||
5 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 48.01 | 1:43.10 | |||||
6 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 49.27 | 1:45.69 | |||||
7 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 51.20 | 1:45.96 | |||||
8 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.06 | 1:46.80 | |||||
9 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.04 | 1:47.37 | |||||
10 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.15 | 1:47.40 | |||||
11 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 53.56 | 1:51.85 | |||||
12 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.71 | 1:52.08 | |||||
13 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 55.94 | 1:56.35 | |||||
14 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 56.48 | 1:56.41 | |||||
15 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 54.71 | 1:56.69 | |||||
16 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 56.11 | 1:58.73 | |||||
17 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 55.37 | 1:58.85 | |||||
18 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 55.03 | 2:01.34 | |||||
19 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 56.24 | 2:01.99 | |||||
20 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 58.19 | 2:05.91 | |||||
21 | Freja Wagner | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 59.46 | 2:06.36 | |||||
22 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 59.71 | 2:07.97 | |||||
23 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.23 | 2:10.05 | |||||
24 | Merle Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.62 | 2:10.33 | |||||
25 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.37 | 2:10.92 | |||||
26 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.75 | 2:16.51 | |||||
27 | Amanda Giroux-Drejer | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.55 | 2:18.78 | |||||
28 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.58 | 2:23.02 | |||||
- | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | SW 7.5 | |||||
- | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | SW 7.5 | |||||
- | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | SW 7.6 | |||||
- | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | SW 7.5 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | 1:07.56 | |||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.80 | 1:07.77 | |||||
3 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.74 | 1:08.62 | |||||
4 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.53 | 1:10.64 | |||||
5 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 34.98 | 1:12.62 | |||||
6 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.23 | 1:12.74 | |||||
7 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.45 | 1:13.62 | |||||
8 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.49 | 1:17.14 | |||||
9 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 36.07 | 1:17.22 | |||||
10 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 36.54 | 1:17.30 | |||||
11 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.26 | 1:18.17 | |||||
12 | Arnor Robertsson | 2002 | Iceland Swimming | 37.16 | 1:19.92 | |||||
13 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 39.06 | 1:21.16 | |||||
14 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 38.32 | 1:21.75 | |||||
15 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.22 | 1:32.89 | |||||
16 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.64 | 1:41.71 | |||||
17 | Lucas Leal | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.44 | 1:43.27 | |||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.16 | 1:19.51 | |||||
2 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 37.13 | 1:20.48 | |||||
3 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 38.71 | 1:22.47 | |||||
4 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 39.02 | 1:23.33 | |||||
5 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 39.85 | 1:24.20 | |||||
6 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 40.65 | 1:26.68 | |||||
7 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.53 | 1:27.58 | |||||
8 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.83 | 1:28.36 | |||||
9 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.75 | 1:28.96 | |||||
10 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 41.48 | 1:29.37 | |||||
11 | Jeppe Veise | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.51 | 1:34.29 | |||||
12 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.51 | 1:37.28 | |||||
13 | Rokkvi Helgason | 2004 | Iceland Swimming | 47.47 | 1:40.81 | |||||
14 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.87 | 1:46.46 | |||||
15 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.86 | 1:51.52 | |||||
16 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 49.94 | 1:54.66 | |||||
- | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.75 | 1:28.07 | |||||
2 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.13 | 1:30.27 | |||||
3 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 42.90 | 1:30.99 | |||||
4 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 45.17 | 1:32.26 | |||||
5 | Konrad Clausen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.15 | 1:33.10 | |||||
6 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.75 | 1:33.61 | |||||
7 | Benjamin Jørgensen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.27 | 1:34.46 | |||||
8 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 49.20 | 1:45.86 | |||||
9 | Noah Berg Henriksen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.31 | 1:51.90 | |||||
10 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 53.28 | 1:52.89 | |||||
11 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 53.78 | 1:53.50 | |||||
12 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 55.54 | 1:54.67 | |||||
13 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 54.87 | 1:55.12 | |||||
14 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 57.02 | 2:04.01 | |||||
15 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.55 | 2:08.32 | |||||
16 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 59.20 | 2:08.58 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 32.10 | 1:09.74 | 1:54.26 | 2:29.03 | |||
2 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.83 | 1:11.69 | 1:56.79 | 2:31.89 | |||
3 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.73 | 1:13.89 | 1:59.94 | 2:33.17 | |||
4 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.54 | 1:12.64 | 1:58.97 | 2:33.79 | |||
5 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 34.05 | 1:14.31 | 1:59.47 | 2:36.20 | |||
6 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.51 | 1:13.83 | 2:02.03 | 2:36.37 | |||
7 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.37 | 1:15.54 | 2:00.80 | 2:37.44 | |||
8 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 33.64 | 1:16.98 | 2:00.85 | 2:38.27 | |||
9 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 34.05 | 1:15.12 | 2:05.17 | 2:41.50 | |||
10 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.74 | 1:15.14 | 2:08.60 | 2:42.25 | |||
11 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.61 | 1:16.64 | 2:07.80 | 2:44.63 | |||
12 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.79 | 1:17.60 | 2:09.37 | 2:44.94 | |||
13 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.05 | 1:18.80 | 2:08.71 | 2:45.89 | |||
14 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.53 | 1:17.77 | 2:09.86 | 2:47.13 | |||
15 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.89 | 1:15.41 | 2:07.03 | 2:47.47 | |||
16 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.22 | 1:19.70 | 2:08.22 | 2:47.79 | |||
17 | Abena Karaolani | 2000 | Iceland Swimming | 36.06 | 1:17.98 | 2:08.05 | 2:48.49 | |||
18 | Benedikte Bang From | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.61 | 1:23.22 | 2:13.32 | 2:52.97 | |||
19 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.35 | 1:25.64 | 2:19.01 | 2:57.02 | |||
20 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.74 | 1:30.92 | 2:22.94 | 3:03.54 | |||
21 | Emma Schnack | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.85 | 1:31.83 | 2:30.74 | 3:14.92 | |||
- | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | DSQ | sw 6,5 | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.40 | 1:17.49 | 1:58.94 | 2:37.30 | |||
2 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 33.91 | 1:14.47 | 2:06.49 | 2:43.74 | |||
3 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 37.37 | 1:21.84 | 2:07.42 | 2:45.18 | |||
4 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.99 | 1:21.23 | 2:11.75 | 2:49.32 | |||
5 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.32 | 1:22.32 | 2:10.17 | 2:49.87 | |||
6 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.12 | 1:22.88 | 2:11.59 | 2:52.44 | |||
7 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.24 | 1:25.03 | 2:15.99 | 2:55.37 | |||
8 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.88 | 1:23.46 | 2:17.90 | 2:55.70 | |||
9 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 38.56 | 1:23.26 | 2:17.18 | 2:56.61 | |||
10 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.64 | 1:23.40 | 2:17.87 | 2:57.73 | |||
11 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.15 | 1:23.33 | 2:16.44 | 2:58.39 | |||
12 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 39.63 | 1:25.35 | 2:19.70 | 2:59.38 | |||
13 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 39.88 | 1:24.44 | 2:22.59 | 3:02.68 | |||
14 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.56 | 1:33.28 | 2:21.18 | 3:05.81 | |||
15 | Isabella Hejlesen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.24 | 1:28.64 | 2:24.10 | 3:06.21 | |||
16 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.94 | 1:29.59 | 2:24.54 | 3:09.75 | |||
17 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 42.90 | 1:32.64 | 2:27.77 | 3:11.71 | |||
18 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 54.24 | 1:48.98 | 2:54.08 | 3:45.01 | |||
- | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | SW 8.4 | |||||
- | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | SW 7.5 | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.28 | 1:33.61 | 2:26.90 | 3:09.44 | |||
2 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.38 | 1:36.89 | 2:40.27 | 3:24.08 | |||
3 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.12 | 1:40.15 | 2:43.85 | 3:34.48 | |||
4 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 51.33 | 1:46.25 | 2:52.78 | 3:40.58 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.29 | 1:01.24 | 1:38.22 | 2:09.20 | |||
2 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.35 | 1:02.37 | 1:43.88 | 2:14.12 | |||
3 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 28.00 | 1:03.08 | 1:45.23 | 2:14.56 | |||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.74 | 1:01.50 | 1:43.47 | 2:14.96 | |||
5 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.83 | 1:03.79 | 1:44.29 | 2:15.66 | |||
6 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 28.83 | 1:04.49 | 1:46.60 | 2:17.17 | |||
7 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 29.64 | 1:05.49 | 1:45.32 | 2:19.17 | |||
8 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.85 | 1:08.39 | 1:46.51 | 2:19.44 | |||
9 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.49 | 1:06.40 | 1:47.28 | 2:19.73 | |||
10 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.19 | 1:06.73 | 1:47.10 | 2:19.85 | |||
11 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 29.66 | 1:03.60 | 1:46.23 | 2:20.01 | |||
12 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.16 | 1:08.85 | 1:49.33 | 2:21.25 | |||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.36 | 1:07.40 | 1:53.17 | 2:24.20 | |||
14 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.72 | 1:08.24 | 1:51.02 | 2:24.29 | |||
15 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.11 | 1:07.13 | 1:53.87 | 2:27.80 | |||
16 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.22 | 1:12.56 | 1:58.19 | 2:36.04 | |||
17 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 37.24 | 1:20.23 | 2:04.27 | 2:39.34 | |||
18 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 33.54 | 1:15.77 | 2:04.07 | 2:40.12 | |||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.97 | 1:08.01 | 1:51.99 | 2:25.05 | |||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.22 | 1:08.31 | 1:53.92 | 2:27.99 | |||
3 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 33.43 | 1:14.72 | 1:58.98 | 2:35.77 | |||
4 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.40 | 1:15.48 | 2:02.11 | 2:37.45 | |||
5 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 33.85 | 1:13.83 | 2:01.16 | 2:39.20 | |||
6 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.29 | 1:16.48 | 2:05.63 | 2:42.41 | |||
7 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.36 | 1:16.50 | 2:07.94 | 2:45.36 | |||
8 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 35.59 | 1:17.41 | 2:06.64 | 2:46.44 | |||
9 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.07 | 1:20.88 | 2:05.91 | 2:46.86 | |||
10 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 37.87 | 1:22.76 | 2:10.07 | 2:47.29 | |||
11 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.50 | 1:23.67 | 2:14.84 | 2:51.97 | |||
12 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 38.24 | 1:24.17 | 2:11.03 | 2:52.09 | |||
13 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.82 | 1:21.40 | 2:15.22 | 2:52.14 | |||
14 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.21 | 1:30.17 | 2:16.56 | 2:53.20 | |||
15 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.01 | 1:22.12 | 2:13.22 | 2:53.68 | |||
16 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.85 | 1:25.12 | 2:17.01 | 2:57.51 | |||
17 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 43.85 | 1:29.46 | 2:24.01 | 3:00.84 | |||
18 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.84 | 1:36.90 | 2:36.64 | 3:19.40 | |||
19 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 48.09 | 1:41.02 | 2:43.75 | 3:27.88 | |||
20 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.52 | 1:45.35 | 2:45.58 | 3:28.71 | |||
- | Johannes Forsbæk | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | SW 6.3 | |||||
- | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | SW 7.6 | |||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.37 | 1:22.54 | 2:13.49 | 2:51.16 | |||
2 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.77 | 1:22.71 | 2:17.85 | 2:56.16 | |||
3 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.97 | 1:26.60 | 2:18.27 | 2:56.84 | |||
4 | Christian Jepsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.82 | 1:26.75 | 2:19.09 | 2:58.54 | |||
5 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.20 | 1:26.21 | 2:19.72 | 2:59.80 | |||
6 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.09 | 1:25.98 | 2:21.98 | 3:02.84 | |||
7 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.54 | 1:31.99 | 2:25.02 | 3:05.72 | |||
8 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.26 | 1:32.79 | 2:25.60 | 3:05.75 | |||
9 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 44.93 | 1:34.27 | 2:27.02 | 3:06.86 | |||
10 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 49.87 | 1:46.26 | 2:48.15 | 3:37.23 | |||
11 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 56.44 | 1:55.33 | 3:00.38 | 3:54.68 | |||
12 | Timmi Andkjær Kristensen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 52.68 | 1:51.00 | 3:09.34 | 4:04.20 | |||
13 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.72 | 3:16.24 | 4:12.77 | 4:12.77 | |||
- | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | SW 8.3 | |||||
- | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.19 | 1:00.19 | |||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 29.31 | 1:00.60 | |||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.78 | 1:00.99 | |||||
4 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 30.01 | 1:01.42 | |||||
5 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.80 | 1:01.71 | OD1 | ||||
5 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.83 | 1:01.71 | OD2 | ||||
7 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.95 | 1:02.79 | |||||
8 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.14 | 1:03.82 | |||||
9 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 30.98 | 1:03.99 | |||||
10 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.30 | 1:04.18 | |||||
11 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.13 | 1:04.28 | |||||
12 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.22 | 1:04.34 | |||||
13 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.57 | 1:04.35 | |||||
14 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 31.14 | 1:04.65 | |||||
15 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 31.08 | 1:04.97 | |||||
16 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 31.64 | 1:05.27 | |||||
17 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.19 | 1:05.56 | |||||
18 | Tanja H Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 31.12 | 1:05.57 | |||||
19 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.57 | 1:05.92 | |||||
20 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 31.91 | 1:06.50 | |||||
21 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.06 | 1:07.33 | |||||
22 | Monique Bang From | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 32.75 | 1:07.36 | |||||
23 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 32.58 | 1:08.19 | |||||
24 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.56 | 1:08.29 | |||||
25 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 33.39 | 1:08.98 | |||||
26 | Benedikte Bang From | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.53 | 1:09.22 | |||||
27 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.78 | 1:09.23 | |||||
28 | Katrin Eva Johannesdottir | 2001 | Iceland Swimming | 34.33 | 1:09.69 | |||||
29 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 34.19 | 1:09.90 | |||||
30 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.41 | 1:10.17 | |||||
31 | Droplaug Maria Haflioadottir | 2000 | Iceland Swimming | 33.55 | 1:11.38 | |||||
32 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 35.01 | 1:12.09 | |||||
33 | Karlotta Maria Prastardottir | 1998 | Iceland Swimming | 35.28 | 1:12.37 | |||||
34 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 35.23 | 1:12.48 | |||||
35 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 33.87 | 1:12.68 | |||||
36 | Anna Christensen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 35.15 | 1:13.64 | |||||
37 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.06 | 1:14.39 | |||||
38 | Signe Nedergaard | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.18 | 1:14.44 | |||||
39 | Maria Bang From | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.14 | 1:15.22 | |||||
40 | Kolbrun Jonsdottir | 2003 | Iceland Swimming | 36.69 | 1:19.04 | |||||
41 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 38.76 | 1:20.65 | |||||
- | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 30.82 | 1:02.59 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.62 | 1:04.41 | |||||
3 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.58 | 1:06.19 | |||||
4 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 32.46 | 1:07.27 | |||||
5 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 32.61 | 1:07.59 | |||||
6 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.12 | 1:08.63 | |||||
7 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.91 | 1:09.33 | |||||
8 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.85 | 1:09.42 | |||||
9 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.45 | 1:09.45 | |||||
10 | Birta Run Smaradottir | 2004 | Iceland Swimming | 34.05 | 1:09.47 | |||||
11 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.01 | 1:09.90 | |||||
12 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.48 | 1:10.04 | |||||
13 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.89 | 1:12.11 | |||||
14 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.28 | 1:12.15 | |||||
15 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.48 | 1:12.25 | |||||
16 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.42 | 1:12.38 | |||||
17 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.94 | 1:12.83 | |||||
18 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 34.72 | 1:13.09 | |||||
19 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.47 | 1:13.59 | |||||
20 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 35.30 | 1:14.76 | |||||
21 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.00 | 1:15.15 | |||||
22 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 35.54 | 1:15.51 | |||||
23 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 35.31 | 1:15.76 | |||||
24 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.53 | 1:15.86 | |||||
25 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.03 | 1:16.04 | |||||
26 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 36.37 | 1:16.19 | |||||
27 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 37.19 | 1:16.27 | |||||
28 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.00 | 1:16.43 | |||||
29 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.65 | 1:16.81 | |||||
30 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.20 | 1:16.94 | |||||
31 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 37.59 | 1:17.63 | |||||
32 | Tenna Marie Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.66 | 1:17.90 | |||||
33 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 37.83 | 1:18.11 | |||||
34 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.25 | 1:19.76 | |||||
35 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 40.03 | 1:21.62 | |||||
36 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 38.00 | 1:22.04 | |||||
37 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 40.14 | 1:23.05 | |||||
38 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 39.57 | 1:23.50 | |||||
39 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 38.98 | 1:23.98 | |||||
40 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.18 | 1:24.39 | |||||
41 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.20 | 1:25.49 | |||||
42 | Cecillie Bagge Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.99 | 1:25.81 | |||||
43 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.73 | 1:30.70 | |||||
44 | Frida Christensen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 43.20 | 1:31.00 | |||||
45 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.84 | 1:32.58 | |||||
46 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.88 | 1:33.93 | |||||
47 | Silje Munthe Dahl | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.80 | 1:35.43 | |||||
48 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:45.25 | 1:45.25 | |||||
- | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | SW4,4 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.60 | 1:11.76 | |||||
2 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.79 | 1:14.45 | |||||
3 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 35.74 | 1:14.80 | |||||
4 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.90 | 1:18.61 | |||||
5 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 37.85 | 1:19.66 | |||||
6 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 38.77 | 1:20.31 | |||||
7 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 38.30 | 1:21.35 | |||||
8 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 40.26 | 1:24.76 | |||||
9 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.37 | 1:25.60 | |||||
10 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.71 | 1:25.91 | |||||
11 | Signe Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.16 | 1:26.09 | |||||
12 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 41.17 | 1:26.42 | |||||
13 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.73 | 1:27.13 | |||||
14 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 41.99 | 1:27.41 | |||||
15 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 41.71 | 1:28.16 | |||||
16 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 40.67 | 1:28.36 | |||||
17 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 43.40 | 1:31.47 | |||||
18 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.97 | 1:31.74 | |||||
18 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 43.86 | 1:31.74 | |||||
20 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 44.14 | 1:31.83 | |||||
21 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.68 | 1:32.72 | |||||
22 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 43.77 | 1:34.37 | |||||
23 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 45.26 | 1:34.72 | |||||
24 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 44.52 | 1:35.51 | |||||
25 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 45.44 | 1:35.54 | |||||
26 | Silke Emma Hansen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 46.58 | 1:36.11 | |||||
27 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 46.61 | 1:37.05 | |||||
28 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 44.99 | 1:38.13 | |||||
29 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.95 | 1:38.68 | |||||
30 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 46.82 | 1:39.35 | |||||
31 | Freja Wagner | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 48.51 | 1:40.53 | |||||
32 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.48 | 1:40.78 | |||||
33 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 49.15 | 1:45.32 | |||||
34 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.63 | 1:45.85 | |||||
35 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 48.74 | 1:46.08 | |||||
36 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 54.46 | 1:48.47 | |||||
37 | Merle Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.88 | 1:51.03 | |||||
38 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 53.51 | 1:52.24 | |||||
39 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.44 | 1:52.47 | |||||
40 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 50.67 | 1:53.26 | |||||
41 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 55.09 | 1:57.95 | |||||
42 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.51 | 1:58.85 | |||||
43 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.23 | 1:59.99 | |||||
44 | Frederikke G. Jansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.65 | 2:04.70 | |||||
45 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 58.05 | 2:09.85 | |||||
46 | Mona Nouar | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 1:00.82 | 2:13.71 | |||||
- | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | DSQ | SW4,4 | |||||
- | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 25.68 | 52.89 | |||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 25.95 | 53.11 | |||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 25.60 | 53.30 | |||||
4 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 26.86 | 54.81 | |||||
5 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 26.45 | 54.86 | |||||
6 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.49 | 55.05 | |||||
7 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.89 | 55.48 | |||||
8 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.42 | 55.61 | |||||
9 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 26.68 | 55.84 | |||||
10 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 27.16 | 55.94 | |||||
11 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 27.02 | 55.95 | |||||
12 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.60 | 56.67 | |||||
13 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.66 | 56.83 | |||||
14 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.89 | 56.98 | |||||
15 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.89 | 57.97 | |||||
16 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 27.96 | 58.20 | |||||
17 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.32 | 58.48 | |||||
18 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.85 | 58.96 | |||||
19 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.52 | 59.22 | |||||
20 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.49 | 59.23 | |||||
21 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 28.96 | 59.95 | |||||
22 | Arnor Robertsson | 2002 | Iceland Swimming | 28.97 | 1:00.51 | |||||
23 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.89 | 1:00.82 | |||||
24 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.81 | 1:00.86 | |||||
25 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 29.38 | 1:01.05 | |||||
26 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.37 | 1:01.76 | |||||
27 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 29.50 | 1:02.24 | |||||
28 | Jon Gooi Ingvarsson | 2001 | Iceland Swimming | 30.22 | 1:02.54 | |||||
29 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 30.29 | 1:03.18 | |||||
30 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 30.89 | 1:03.38 | |||||
31 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 30.70 | 1:04.66 | |||||
32 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 31.84 | 1:06.67 | |||||
33 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 31.36 | 1:06.81 | |||||
34 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 31.83 | 1:07.73 | |||||
35 | Sigurour Prainn Sigurosson | 2002 | Iceland Swimming | 34.31 | 1:11.27 | |||||
36 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.27 | 1:16.08 | |||||
37 | Lucas Leal | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.42 | 1:16.37 | |||||
- | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 27.52 | 56.52 | |||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 28.40 | 59.01 | |||||
3 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 29.11 | 59.78 | |||||
4 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 28.76 | 59.83 | |||||
5 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 29.18 | 1:01.16 | |||||
6 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.34 | 1:01.22 | |||||
7 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.36 | 1:01.75 | |||||
8 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 29.98 | 1:02.54 | |||||
9 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 30.95 | 1:02.70 | |||||
10 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.76 | 1:03.63 | |||||
11 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.80 | 1:04.28 | |||||
12 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 30.98 | 1:04.86 | |||||
13 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 31.93 | 1:05.42 | |||||
14 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 30.95 | 1:05.70 | |||||
15 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 31.54 | 1:06.34 | |||||
16 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 32.66 | 1:07.91 | |||||
17 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.11 | 1:08.68 | |||||
18 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.32 | 1:09.09 | |||||
19 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.32 | 1:09.20 | |||||
20 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 33.72 | 1:09.44 | |||||
21 | Johannes Forsbæk | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.92 | 1:09.45 | |||||
22 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 32.84 | 1:10.11 | |||||
23 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.06 | 1:10.60 | |||||
24 | Joakim Schnack | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.26 | 1:12.34 | |||||
25 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.31 | 1:12.90 | |||||
26 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 35.16 | 1:13.58 | |||||
27 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.68 | 1:15.77 | |||||
28 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.63 | 1:20.08 | |||||
29 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.23 | 1:21.60 | |||||
30 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 38.99 | 1:22.16 | |||||
31 | Rokkvi Helgason | 2004 | Iceland Swimming | 39.89 | 1:23.06 | |||||
32 | Jeppe Veise | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.07 | 1:23.46 | |||||
- | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Konrad Clausen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.41 | 1:08.49 | |||||
2 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.14 | 1:11.27 | |||||
3 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.74 | 1:13.81 | |||||
4 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.85 | 1:13.99 | |||||
5 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 35.76 | 1:14.48 | |||||
6 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 35.98 | 1:14.52 | |||||
7 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.55 | 1:14.84 | |||||
8 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 36.73 | 1:15.34 | |||||
9 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.81 | 1:16.16 | |||||
10 | Benjamin Jørgensen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.44 | 1:17.79 | |||||
11 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 38.92 | 1:18.37 | |||||
12 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 38.05 | 1:19.29 | |||||
13 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 36.60 | 1:19.66 | |||||
14 | Christian Quist | 2007 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.58 | 1:19.67 | |||||
15 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 39.61 | 1:23.24 | |||||
16 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:23.41 | 1:23.41 | |||||
17 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 39.09 | 1:25.54 | |||||
18 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 40.44 | 1:26.42 | |||||
19 | Emil Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.96 | 1:28.22 | |||||
20 | Mathias Warberg | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.64 | 1:28.29 | |||||
21 | Timmi Andkjær Kristensen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 42.44 | 1:28.95 | |||||
22 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.55 | 1:29.30 | |||||
23 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 41.30 | 1:29.61 | |||||
24 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 40.84 | 1:29.85 | |||||
25 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 42.94 | 1:30.50 | |||||
26 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.64 | 1:31.16 | |||||
27 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 44.19 | 1:34.27 | |||||
28 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 45.38 | 1:34.31 | |||||
29 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 43.96 | 1:34.66 | |||||
30 | Noah Berg Henriksen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.76 | 1:35.67 | |||||
31 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.32 | 1:36.60 | |||||
32 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.02 | 1:36.97 | |||||
33 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 46.20 | 1:37.55 | |||||
34 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.90 | 1:39.33 | |||||
35 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 47.34 | 1:41.95 | |||||
36 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 46.75 | 1:43.19 | |||||
37 | Magnus Hauballe Jørgensen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 49.50 | 1:45.11 | |||||
38 | Ali Baba | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 48.11 | 1:46.10 | |||||
39 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 49.45 | 1:48.43 | |||||
40 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 51.79 | 1:52.52 | |||||
41 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 54.20 | 1:55.64 | |||||
42 | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.28 | 1:56.06 | |||||
43 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 59.84 | 2:12.84 | |||||
44 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 59.57 | 2:16.56 | |||||
- | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Jonathan Wesselhoff | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Magnus Vasegaard Mark | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNF | ||||||
- | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | SW4.4 | |||||
- | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | DSQ | sw 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.42 | ||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 30.92 | ||||||
3 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.28 | ||||||
4 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 32.49 | ||||||
5 | Abena Karaolani | 2000 | Iceland Swimming | 33.62 | ||||||
6 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 33.66 | ||||||
7 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.80 | ||||||
8 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.53 | ||||||
9 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 34.97 | ||||||
10 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 35.14 | ||||||
11 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 35.16 | ||||||
12 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 35.28 | ||||||
13 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.72 | ||||||
14 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.16 | ||||||
15 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 37.50 | ||||||
16 | Droplaug Maria Haflioadottir | 2000 | Iceland Swimming | 37.85 | ||||||
17 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.10 | ||||||
18 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 38.36 | ||||||
19 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 39.81 | ||||||
20 | Maria Bang From | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.41 | ||||||
21 | Kolbrun Jonsdottir | 2003 | Iceland Swimming | 42.49 | ||||||
22 | Anna Christensen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.63 | ||||||
23 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 44.97 | ||||||
- | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.89 | ||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.27 | ||||||
3 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.64 | ||||||
4 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 35.76 | ||||||
5 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.12 | ||||||
6 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 36.30 | ||||||
7 | Birta Run Smaradottir | 2004 | Iceland Swimming | 36.61 | ||||||
8 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.99 | ||||||
9 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 37.15 | ||||||
10 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.47 | ||||||
11 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 37.75 | ||||||
12 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 38.04 | ||||||
13 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 38.11 | ||||||
14 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 38.78 | ||||||
15 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.12 | ||||||
16 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.62 | ||||||
17 | Tenna Marie Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.65 | ||||||
18 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.82 | ||||||
19 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 40.30 | ||||||
20 | Isabella Hejlesen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.66 | ||||||
21 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 40.72 | ||||||
22 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.08 | ||||||
23 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.33 | ||||||
24 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 41.56 | ||||||
25 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 42.17 | ||||||
26 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.39 | ||||||
27 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 42.97 | ||||||
28 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 43.79 | ||||||
29 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 43.93 | ||||||
30 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 44.13 | ||||||
31 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 44.81 | ||||||
32 | Cecillie Bagge Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 45.10 | ||||||
33 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 45.23 | ||||||
34 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 46.12 | ||||||
35 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 47.41 | ||||||
36 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 48.32 | ||||||
37 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.71 | ||||||
38 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.05 | ||||||
39 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 50.31 | ||||||
40 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 50.69 | ||||||
- | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | SIF Winther-Jensen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | DSQ | SW 4.4 | |||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.46 | ||||||
2 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.45 | ||||||
3 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 39.79 | ||||||
4 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.55 | ||||||
5 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.31 | ||||||
6 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 41.83 | ||||||
7 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.18 | ||||||
8 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 43.32 | ||||||
9 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 43.33 | ||||||
10 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 43.41 | ||||||
11 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 43.51 | ||||||
12 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 43.67 | ||||||
13 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.95 | ||||||
14 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.02 | ||||||
15 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 46.77 | ||||||
16 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 47.18 | ||||||
17 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 47.38 | ||||||
18 | Silke Emma Hansen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 47.57 | ||||||
19 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.70 | ||||||
20 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 48.08 | ||||||
21 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 49.12 | ||||||
22 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 50.44 | ||||||
23 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 50.63 | ||||||
24 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 51.39 | ||||||
25 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 51.54 | ||||||
26 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 52.18 | ||||||
27 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.24 | ||||||
28 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.63 | ||||||
29 | Merle Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.78 | ||||||
30 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.29 | ||||||
31 | Freja Wagner | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 54.34 | ||||||
32 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.80 | ||||||
33 | Amanda Giroux-Drejer | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.40 | ||||||
34 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 55.80 | ||||||
35 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 57.12 | ||||||
36 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 58.79 | ||||||
37 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 59.37 | ||||||
38 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.16 | ||||||
39 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 1:05.41 | ||||||
- | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mona Nouar | 2007 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | DSQ | SW 6.5 | |||||
- | Frederikke G. Jansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | SW 6.5 | |||||
- | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | SW 6.5 | |||||
- | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 28.36 | ||||||
2 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 29.43 | ||||||
3 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 30.02 | ||||||
4 | Gudmundur Hafthorsson | 1980 | Ringsted Svømme Klub | 30.12 | ||||||
5 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 30.51 | ||||||
6 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.21 | ||||||
7 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.31 | ||||||
8 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.33 | ||||||
9 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 32.59 | ||||||
10 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 33.43 | ||||||
11 | Jon Gooi Ingvarsson | 2001 | Iceland Swimming | 34.48 | ||||||
12 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 35.27 | ||||||
13 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 36.23 | ||||||
14 | Sigurour Prainn Sigurosson | 2002 | Iceland Swimming | 39.91 | ||||||
15 | Lucas Leal | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.45 | ||||||
- | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | SW 6.5 | |||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.86 | ||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 32.30 | ||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.10 | ||||||
4 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 34.13 | ||||||
5 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 35.37 | ||||||
6 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.38 | ||||||
7 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 36.48 | ||||||
8 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.88 | ||||||
9 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.60 | ||||||
10 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.36 | ||||||
11 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 39.25 | ||||||
12 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 39.47 | ||||||
13 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.88 | ||||||
14 | Jeppe Veise | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.71 | ||||||
15 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 45.01 | ||||||
16 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.00 | ||||||
- | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | SW 6.6 | |||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Jepsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.23 | ||||||
2 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.46 | ||||||
3 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 37.99 | ||||||
4 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 39.39 | ||||||
5 | Konrad Clausen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.71 | ||||||
6 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.72 | ||||||
7 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.49 | ||||||
8 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 43.70 | ||||||
9 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 44.29 | ||||||
10 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 45.03 | ||||||
11 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.05 | ||||||
12 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.17 | ||||||
13 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 45.51 | ||||||
14 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 46.61 | ||||||
15 | Noah Berg Henriksen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.78 | ||||||
16 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 47.81 | ||||||
17 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 48.05 | ||||||
18 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 50.15 | ||||||
19 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.74 | ||||||
20 | Ali Baba | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 52.63 | ||||||
21 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 52.64 | ||||||
22 | Magnus Hauballe Jørgensen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 53.41 | ||||||
23 | Magnus Vasegaard Mark | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 54.98 | ||||||
24 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.04 | ||||||
25 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.04 | ||||||
- | Christian Quist | 2007 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Jonathan Wesselhoff | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | DSQ | SW 6.6 | |||||
- | Emil Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW 6.5 | |||||
- | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | DSQ | SW 6.6 | |||||
- | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | SW 6.3 | |||||
- | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | SW 6.6 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 31.17 | 1:06.77 | 1:43.56 | 2:21.42 | |||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 32.48 | 1:10.02 | 1:47.89 | 2:26.61 | |||
3 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.42 | 1:13.81 | 1:54.32 | 2:37.16 | |||
4 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.35 | 1:13.27 | 1:56.40 | 2:41.77 | |||
5 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.26 | 1:16.79 | 2:01.00 | 2:46.92 | |||
6 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 43.04 | 1:35.94 | 2:31.15 | 3:24.66 | |||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.41 | 1:13.80 | 1:54.69 | 2:36.31 | |||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.88 | 1:12.95 | 1:56.34 | 2:41.52 | |||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.13 | 1:19.49 | 2:10.70 | 3:00.48 | |||
4 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.84 | 1:32.01 | 2:25.43 | 3:21.06 | |||
5 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.30 | 1:31.68 | 2:25.86 | 3:21.07 | |||
- | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.31 | 1:39.43 | 2:40.79 | 3:38.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.63 | 1:02.86 | 1:36.19 | 2:10.12 | |||
2 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 29.85 | 1:04.41 | 1:39.50 | 2:16.47 | |||
3 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.88 | 1:03.97 | 1:40.35 | 2:18.62 | |||
4 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 36.07 | 1:22.75 | 2:19.38 | 3:19.71 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 30.90 | 1:07.51 | 1:43.42 | 2:20.52 | |||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.82 | 1:10.55 | 1:49.72 | 2:28.02 | |||
3 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.99 | 1:12.11 | 1:50.79 | 2:29.14 | |||
4 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.88 | 1:16.31 | 1:57.41 | 2:37.88 | |||
5 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 35.60 | 1:17.97 | 2:02.26 | 2:45.78 | |||
6 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 35.76 | 1:17.62 | 2:02.68 | 2:49.21 | |||
7 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.25 | 1:21.37 | 2:08.65 | 2:55.23 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 39.47 | 1:25.50 | 2:13.69 | 2:59.34 | |||
2 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.54 | 1:24.97 | 2:16.49 | 3:07.47 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 17 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 31, 10x50m fri Mix, Finaler Årg. 1919-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lf Swim 1 | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 4:25.99 | ||||||
Mads Holm | 1998 | 25.11 | 25.11 | |||||||
Sebastian Jensen | 2001 | 25.02 | 50.13 | |||||||
Erling Johansen | 2000 | 24.67 | 1:14.80 | |||||||
Jonas Gram-Lange | 1999 | 25.27 | 1:40.07 | |||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 24.47 | 2:04.54 | |||||||
Isa Hovmand | 2000 | 29.08 | 2:33.62 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 27.96 | 3:01.58 | |||||||
Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 28.82 | 3:30.40 | |||||||
Clara Neumann | 2001 | 28.00 | 3:58.40 | |||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 27.59 | 4:25.99 | |||||||
2 | Triton Ballerup - 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:27.02 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 24.94 | 24.94 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 25.02 | 49.96 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 26.95 | 1:16.91 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 26.84 | 1:43.75 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 27.20 | 2:10.95 | |||||||
Liva Palmund | 2002 | 26.91 | 2:37.86 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 28.31 | 3:06.17 | |||||||
Laura Janner | 2002 | 28.36 | 3:34.53 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 27.15 | 4:01.68 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 25.34 | 4:27.02 | |||||||
3 | Ringsted Mix 1 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 4:27.69 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 24.50 | 24.50 | |||||||
Martin Szokody | 1999 | 25.05 | 49.55 | |||||||
Daniel Schytte | 2000 | 24.51 | 1:14.06 | |||||||
Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 25.25 | 1:39.31 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 29.05 | 2:08.36 | |||||||
Cathrine Wismann | 2002 | 30.02 | 2:38.38 | |||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 24.06 | 3:02.44 | |||||||
Jasmin Larsen | 2002 | 28.77 | 3:31.21 | |||||||
Josephine Wismann | 2002 | 29.23 | 4:00.44 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 27.25 | 4:27.69 | |||||||
4 | Hg Mix 1 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 4:34.97 | ||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 25.25 | 25.25 | |||||||
Emma Bækgaard | 2002 | 29.15 | 54.40 | |||||||
Mads Lünell Bruhn | 1998 | 25.88 | 1:20.28 | |||||||
Amalie Østerlund | 2005 | 29.58 | 1:49.86 | |||||||
Nicolai Yung Hansen | 2000 | 25.73 | 2:15.59 | |||||||
Emilia Lønborg | 2002 | 30.05 | 2:45.64 | |||||||
Gustav Nissen | 2001 | 27.82 | 3:13.46 | |||||||
Amalie W. Olsen | 2001 | 28.11 | 3:41.57 | |||||||
Magnus Løhr | 2001 | 24.91 | 4:06.48 | |||||||
Emma Bruhn | 2002 | 28.49 | 4:34.97 | |||||||
5 | Drenge&piger1 Kalundborg | 2000 | Kalundborg SK | 4:42.51 | ||||||
Mads Witthøft | 2000 | 26.64 | 26.64 | |||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 26.64 | 53.28 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 25.31 | 1:18.59 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 27.36 | 1:45.95 | |||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 29.32 | 2:15.27 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 28.90 | 2:44.17 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 29.59 | 3:13.76 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 30.12 | 3:43.88 | |||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 29.02 | 4:12.90 | |||||||
Joachim Mårtensen | 2004 | 29.61 | 4:42.51 | |||||||
6 | Nif Mix 1 | 2000 | Næstved IF | 4:52.31 | ||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 27.39 | 27.39 | |||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 31.07 | 58.46 | |||||||
Kristian Mouridsen | 2002 | 28.03 | 1:26.49 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 29.21 | 1:55.70 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 26.15 | 2:21.85 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 30.01 | 2:51.86 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 28.86 | 3:20.72 | |||||||
Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 29.32 | 3:50.04 | |||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 29.93 | 4:19.97 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 32.34 | 4:52.31 | |||||||
7 | Vsk Dream Team | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 4:54.38 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 26.08 | 26.08 | |||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 33.46 | 59.54 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 29.53 | 1:29.07 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 30.53 | 1:59.60 | |||||||
Rasmus Capion | 2005 | 34.24 | 2:33.84 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 30.00 | 3:03.84 | |||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 24.61 | 3:28.45 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 29.47 | 3:57.92 | |||||||
Nana Hansen | 2000 | 29.57 | 4:27.49 | |||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 26.89 | 4:54.38 | |||||||
8 | Ringsted Mix 2 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 4:55.69 | ||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Anders Nielsen | 2001 | 25.85 | 58.30 | |||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 27.56 | 1:25.86 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 26.33 | 1:52.19 | |||||||
Emil Carstensen | 2002 | 27.25 | 2:19.44 | |||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 28.87 | 2:48.31 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 29.67 | 3:17.98 | |||||||
Emma M. Andersen | 2003 | 31.97 | 3:49.95 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 31.96 | 4:21.91 | |||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 33.78 | 4:55.69 | |||||||
9 | Triton Ballerup - 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:56.66 | ||||||
Emil Andersen | 1992 | 26.81 | 26.81 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 27.77 | 54.58 | |||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 29.04 | 1:23.62 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 32.09 | 1:55.71 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | 31.38 | 2:27.09 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 30.71 | 2:57.80 | |||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 30.29 | 3:28.09 | |||||||
Isabel K. Eriksen | 2001 | 30.39 | 3:58.48 | |||||||
Line Strandby | 2001 | 29.02 | 4:27.50 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 29.16 | 4:56.66 | |||||||
10 | Lf Swim 2 | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 4:57.18 | ||||||
Jens Saugmann | 1996 | 26.17 | 26.17 | |||||||
Christoffer Jensen | 2002 | 27.39 | 53.56 | |||||||
Ole Hovmand | 2003 | 28.36 | 1:21.92 | |||||||
Tobias Lindberg | 2003 | 28.92 | 1:50.84 | |||||||
Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 29.24 | 2:20.08 | |||||||
Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 31.00 | 2:51.08 | |||||||
Malou Carlsen | 2000 | 29.38 | 3:20.46 | |||||||
Ida Kjølby | 2003 | 31.92 | 3:52.38 | |||||||
Trine Rübner-Petersen | 1997 | 31.85 | 4:24.23 | |||||||
Mille Marie Ullerup | 2004 | 32.95 | 4:57.18 | |||||||
11 | Nyborg Mix 1 | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 5:05.41 | ||||||
Karoline Elholm Juliussen | 2004 | 33.44 | 33.44 | |||||||
Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 27.61 | 1:01.05 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 30.50 | 1:31.55 | |||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 27.17 | 1:58.72 | |||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 30.98 | 2:29.70 | |||||||
Mikkel Nissen | 2002 | 30.33 | 3:00.03 | |||||||
Sofie Kaysen | 2004 | 32.65 | 3:32.68 | |||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 28.14 | 4:00.82 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 32.36 | 4:33.18 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 32.23 | 5:05.41 | |||||||
12 | Stv1 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 5:08.84 | ||||||
Emil Mølholm Johansen | 2000 | 25.62 | 25.62 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 26.88 | 52.50 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 27.79 | 1:20.29 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 27.89 | 1:48.18 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 28.71 | 2:16.89 | |||||||
Karoline Nielsen | 2004 | 31.66 | 2:48.55 | |||||||
Marie Louise B Andersen | 2005 | 30.85 | 3:19.40 | |||||||
Tilde-Sofie Qwist | 2005 | 37.33 | 3:56.73 | |||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | 34.32 | 4:31.05 | |||||||
Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 37.79 | 5:08.84 | |||||||
13 | Hg Mix 2 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 5:16.23 | ||||||
Alfred Nissen | 2002 | 27.96 | 27.96 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 30.75 | 58.71 | |||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 30.84 | 1:29.55 | |||||||
Marcus Artmann | 2002 | 29.70 | 1:59.25 | |||||||
Fanta Osatoharimwen | 2005 | 33.23 | 2:32.48 | |||||||
Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 34.22 | 3:06.70 | |||||||
August Høy | 2005 | 32.79 | 3:39.49 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 32.04 | 4:11.53 | |||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 34.19 | 4:45.72 | |||||||
Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 30.51 | 5:16.23 | |||||||
14 | Mix | 2000 | Iceland Swimming | 5:19.33 | ||||||
Jon Gooi Ingvarsson | 2001 | 28.61 | 28.61 | |||||||
Rokkvi Helgason | 2004 | 37.47 | 1:06.08 | |||||||
Kolbrun Jonsdottir | 2003 | 34.69 | 1:40.77 | |||||||
Sigurour Prainn Sigurosson | 2002 | 31.82 | 2:12.59 | |||||||
Birta Run Smaradottir | 2004 | 30.50 | 2:43.09 | |||||||
Karlotta Maria Prastardottir | 1998 | 34.05 | 3:17.14 | |||||||
Droplaug Maria Haflioadottir | 2000 | 32.46 | 3:49.60 | |||||||
Katrin Eva Johannesdottir | 2001 | 31.75 | 4:21.35 | |||||||
Abena Karaolani | 2000 | 29.87 | 4:51.22 | |||||||
Arnor Robertsson | 2002 | 28.11 | 5:19.33 | |||||||
15 | Ringsted Mix 3 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 5:41.53 | ||||||
Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 33.99 | 1:06.39 | |||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 29.83 | 1:36.22 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 31.95 | 2:08.17 | |||||||
Zacharias Houmann | 2006 | 33.30 | 2:41.47 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 37.82 | 3:19.29 | |||||||
Mathilde Klintby | 2004 | 31.56 | 3:50.85 | |||||||
Astrid Kruuse | 2005 | 37.68 | 4:28.53 | |||||||
Malene Reynolds | 2005 | 34.77 | 5:03.30 | |||||||
Sascha Haste | 2007 | 38.23 | 5:41.53 | |||||||
16 | Drenge&piger2 Kalundborg | 2000 | Kalundborg SK | 5:52.99 | ||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 35.29 | 1:06.19 | |||||||
Thea Kaiser | 2004 | 31.13 | 1:37.32 | |||||||
Alba Seneca | 2005 | 34.33 | 2:11.65 | |||||||
Patrick Skov Vinding | 2005 | 34.99 | 2:46.64 | |||||||
Sille Møller | 2004 | 33.35 | 3:19.99 | |||||||
Thoke Thomsen | 2006 | 42.66 | 4:02.65 | |||||||
David Stoklund | 2008 | 38.73 | 4:41.38 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 39.41 | 5:20.79 | |||||||
Engeline Scheby Petersen | 2002 | 32.20 | 5:52.99 | |||||||
17 | Nif Mix 2 | 2000 | Næstved IF | 5:53.47 | ||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 31.81 | 31.81 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 34.42 | 1:06.23 | |||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 29.92 | 1:36.15 | |||||||
Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 31.92 | 2:08.07 | |||||||
Malthe Foged | 2005 | 32.14 | 2:40.21 | |||||||
Sebastian N. Bentsen | 2004 | 32.13 | 3:12.34 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 37.52 | 3:49.86 | |||||||
Mathilde Bendtsen | 2007 | 43.35 | 4:33.21 | |||||||
Asta Lund Nielsen | 2008 | 45.92 | 5:19.13 | |||||||
Leonora Franck | 2006 | 34.34 | 5:53.47 | |||||||
18 | Nyborg Mix 2 | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 5:58.42 | ||||||
Mathilde Nissen | 2004 | 35.67 | 35.67 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 37.10 | 1:12.77 | |||||||
Cathrine Høst | 2004 | 37.06 | 1:49.83 | |||||||
Alexander Okkerholm | 2005 | 38.51 | 2:28.34 | |||||||
Laura Riber Memborg | 2004 | 35.56 | 3:03.90 | |||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 35.42 | 3:39.32 | |||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 37.20 | 4:16.52 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 34.49 | 4:51.01 | |||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 33.76 | 5:24.77 | |||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 33.65 | 5:58.42 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:29 |